pixelg
AILLERON - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

AILLERON [ALL]

AKTUALNY KURS: 14,00 zł (+1,45%) 18-06-2021 15:22
daniels
12
Dołączył: 2011-03-18
Wpisów: 106
Wysłane: 4 lipca 2012 12:22:17 przy kursie: 5,30 zł
Przy okazji, czy ktos może z forumowiczów był na Wall Street w Zakopcu?
Był tam WM i Prezes. Ciekawi mnie o czy mówił?
Znajomy miał ich ulotkę z pytaniami/zagadnieniami,które mieli poruszyć ale nie był na śniadaniu
Czy akcje osiągną 10 zł do końca 2012 r.?
Inne pytania:
1. Czy reklaMÓWKA naskuteczniej dociera do umysłu konsumenta?
2. Dlaczego Google inwestuje w technologie wykorzystywane przez reklaMÓWKĘ?
3. Co sprawia, że Polska jest europejskim liderem halodzwonków?
4. Czy OpenRingback pozwoli na podwoje rynku halodzwonków w Polsce?
5. Czy Wind Mobile rzeczywiście prowadzi relacje inwestorskie "na medal"?
6. Dlaczego "partnerski outsourcing" usług dodanych przynosi korzyści operatorom?
7. Czy model biznesowy Wind Mobile można powielić za granicą?

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 15 stycznia 2013 21:38:00 przy kursie: 5,10 zł
spolka została wybrana przez bz wbk na top pick 2013 jako jedna z tylko z trzech spolek na rynku New Connect.
Wcześniej rownież Winvestments umieścili ja swojej liście spolek Top Pick New Connect, a jak widać po wcześniejszych trupach maja dość dobre rozeznanie na NewConnect jeśli chodzi spółki innowacyjne i rozwojowe jak narazie.
spolka tak naprawdę jest monopolista na rynku jeśli chodzi o halodzwnki, bo obsługuje wszystkich operatorów komórkowych na wyłączność.
Jest już w Islandii i planuje dalej ekspansję za granica, bo była mowa o decyzji co do przejęcia spółki za granica w pierwszym kwartale.
Ruszyła z nowa usługa reklaMowka, co do której mam trochę mieszane uczucia jak się przyjmie, bo z jednej strony korzyść dla użytkownika ze zniżki opłat za telefon a z drugiej strony trochę obciach zmuszać znajomych do słuchania reklam jak do nas dzwonią .
wyniki z roku na rok coraz lepsze i zapowiedzi dość konsekwetnie realizowane.
Maja w miarę przejrzysty program motywacyjny dla zarządu.
Poza tym ciekawy i solidny akcjonariat: z jednej strony IIF a z drugiej strony jeden z funduszy technologicznych Intela.

Myśle, ze to chyba właściwy czas prosić któregoś z ekspertów stockwatcha o bliższe przyjrzenie się spółce i jej analizę od strony finansowej i nie tylko?
Edytowany: 15 stycznia 2013 21:40

rybeusz
12
Dołączył: 2011-09-15
Wpisów: 221
Wysłane: 16 stycznia 2013 00:03:06 przy kursie: 5,10 zł
Ekspertem Stockwatcha wprawdzie nie jestem, ale jeśli chodzi o spółkę i jej produkty być może pomogę zwrócając uwagę na kilka spraw.

1) Halodzwonki - masz rację, monopolista, co więcej ani w Polsce, ani w Europie w tej chwili nie mają chyba realnej konkurencji. Pytanie tylko, jaki jest maksymalny poziom nasycenia usługą? Nie każdy przecież chce w telefonie Rihannę zamiast standardowego dzwonka Silenced , nie wszystkich da się przekonać do skorzystania z usługi. To raz.
Dwa - telekomy w Polsce dynamiczny wzrost liczby klientów mają już właściwie za sobą, a jeśli wierzyć danym GUS penetracja po II kwartale była w okolicach 140% i 52 mln aktywnych kart SIM. Klienci oczywiście będą migrowali pomiędzy poszczególnymi markami, pojawią się nowi gracze (również operatorzy wirtualni, korzystający z infrastruktury "wielkiej trójki"), ale na równie dynamiczny rozwój rynku co na przełomie wieków liczyć chyba już nie można. Gdzieś tu niedaleko może być sufit dla rynku halodzwonków.

2) Ekspansja w Europie - o ile usługi RBT fajnie przyjęły się w Polsce, o tyle nie jest to wcale wymysł zupełnie w Europie nieznany. Wręcz przeciwnie - w większości krajów zachodnich operatorzy, czy to samodzielnie czy też przy wykorzystaniu podwykonawców, próby wprowadzenia takiej usługi mają już dawno za sobą i nie spotkały się one z uznaniem klientów. Jeśli dobrze pamiętam Orange we Francji wydał potężne pieniądze na kampanię wprowadzjącą usługę, po czym z podkulonym ogonem zdecydowali się przerzucić większość z tyc środków na inne usługi. W Wielkiej Brytanii kampanie testowe operatorów też wypadały słabo. Być może to kwestia dostawcy i Wind Mobile sobie lepiej poradzi, a być może to po prostu inna specyfika tamtejszego rynku.

3)
Cytat:
Ruszyła z nowa usługa reklaMowka, co do której mam trochę mieszane uczucia jak się przyjmie,


Jeśli dobrze rozumiem mechanizm usługi, którą opisałeś, to równiez nie jest usługa w Polsce nowa. W 2008 wprowadził ją Polkomtel w ramach linii 36,6 (usługa nazywała się wtedy Chill-Bill). Za odsłuchanie trzech reklam i udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie kontrolne (związane z ich treścią), można było uzyskać kasę na połączenia i SMS-y. Reklamy na to ustrojstwo sprzedawał chyba agencyjny zespół Agory.

W momencie wprowadzania tej usługi w Plusie pozostałe telekomy bardzo uważnie przyglądały się sytuacji, by w razie czego szybko wprowadzić swoją własną jej mutację. Tym bardziej ochoczo, im więcej pisano w prasie branżowej o fenomenie operatora Blyk z Wielkiej Brytanii, firmy założonej przez jednego z prezesów Nokiii, która na bazie tego samego pomysłu (już w 2007 roku) bardzo szybko zbudowała sobie bazę klientów (celowali podobnie jak Plus w młodą grupę wiekową 16-24 lat).


Więcej o Blyk, samej usłudze i okolicznościach jej wprowadzania na rynek brytyjski:
Guardian.co.uk
techDIGEST
Reuters

Idąc już do meritum - po pierwszych achach i ochach ze strony Polkomtela, jakie to nowatorskie i jak doskonale skrojone pod dzisijszą wymagającą młodzież, usługa nie wytrzymała po prostu próby czasu. Nie spotkała się ona z uznaniem ani klientów, ani reklamodawców. Słyszałeś ostatnio o marce 36,6 albo usłudze Chil-Bil? Whistle Żeby było ciekawiej wspomniany Blyk w 2009 roku również zawinął się z GB. Obecnie po niedawnej reaktywacji próbują coś chyba działać na rynku usług mobilnych w krajach Beneluxu.

Rynek usług na rzecz telekomów wydaje się perspektywiczny, w kontekście wszelakich "Top Pick'ów" zwracam tylko uwagę na ewentualne bariery rozwoju, o których zwykle analitycy już tak ochoczo nie wspominają thumbright
Edytowany: 16 stycznia 2013 00:03

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 16 stycznia 2013 11:32:03 przy kursie: 5,11 zł
Bardzo dziękuje za informacje o kilku faktach, o których nie miałem wiedzy. Widzę ze masz dobra orientację w branży, a spojrzenia krytycznego zawsze szukam aby dostrzec zagrożenia oraz ograniczenia działalności danego podmiotu.
halodzwonki w Polsce traktuje dla wind Mobile jako dojna krowę gdzie niewielkie nakłady generują gro zysku spółki. Nie oczekuje jakiegoś specjalnego wzrostu.
ale masz racje w tej chwili dla kursu wind Mobile (stałego, a nie spekulacyjnego jak teraz) Kluczowe będzie dobre przyjęcie reklamówki albo udana ekspansja za granica halodzwonkow przy posiadaniu w pamięci wcześniejszych prób poprzedników.
To jest o tyle istotne ze może ugruntowac współpracę z operatorami i otworzyć nowe pola.

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 27 stycznia 2013 01:22:29 przy kursie: 5,05 zł
Spolka stworzyla narzedzie na swojej stronie internetowej umozliwiajace pobieranie dancyh finansowych spolki w wersji edytowalnej.

www.windmobile.pl/dla-inwestor...">http://www.windmobile.pl/dla-inwestor...


underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 12 lutego 2013 17:15:47 przy kursie: 4,32 zł
no i mamy wyniki:
www.newconnect.pl/?page=1045&a...
Jak je ocenić?

Na tle spółek na NewConnect napewno to perełka, jeśli chodzi o:
- rozwijanie biznesu - z kwartału na kwartał coraz lepsze wyniki);
- konekwentnie pokazywany zysk od wielu już kwartałów, czwarty kwartał wyśmienity pod względem zysku netto ponad 1 000 000 zł (Prezes zapowiadał, ale wielu wątpiło);
- zysk netto IV kw. 2012 do kw. 2011 r. rosnie o 50 %,
- przychody IV kw. 2012 do III kw. 2012 rosną o 15 %,
- zauważalny spadek zobowiązań krótkoterminowych na 31.12.2012 r. w stosunku do 30.09.2012 r. o 25 % przy praktycznie niezmionym stanie środków pieniężnych i zmniejszonych o 60 % zobowiązaniach długoterminowych, zresztą suma środków pieniężnych równa się prawie sumie wszystkich zobowiązań spółki.Whistle

Rok do roku mamy wzrost zysku netto z 2,3 mln zł do 3,0 mln zł.hello1
To wszytsko sprowadza przy obecnych wskaźik C/Z w okolice 10.

To wszystko pokazuje stabilnośc biznesu.

Ale klucz, żeby spółką zainteresowało się szersze spektrum leży w skutecznej realizacji zamierzeń.
Wydaje mi,że zapowiedzi rozwoju Open Ringback w zakresie podwojenia przychodów w 2012 roku w jakiejś części są już w cenach.

Intrygująco brzmi stwierdzenie, na stronie 7 raportu
Cytat:
"w przypadku powodzenia projektu akwizycji i uruchomienia nowego modelu sprzedaży halodzwonków potencjał przychodowy spółki to 20 mln EURO" czyli ok. 85 mln zł
To dałoby wielokrotny wzrost przychodów, ale do tego droga daleka bo z jednej strony trzeba przeprowadzić korzystna akwizycję a później ją umiejętnie skonsumować. Czy zarządzający spółką mają takie kompetencje czas pokaże? Na pewno plusem jest widoczne spokojne podejście do tematu widoczne w treści kolejnych raportów, a nie robienie jej dla samej sztuki jak to się wielokrotnie dzieje.

Osobiście widzę spory potencjał w reklamówce, ale nie w obszarze w którym Spółka pierwotnie prowadziła eksploracje (osoby indywidualne w zamian za zniżkę abonamentów), ale w obszarze telefoni firmowej (czyli wykorzystania telefonów pracowników do przekazania kontentu pracodawcy do dzwoniącego). Zresztą sam słyszę coraz mniej muzyki a coraz więcej kontentu firmowego wykonując telefony.

A tak poza samymi danymi Wind Mobile jako jedna z nielicznych spółek stosuje jednolity standard dla raportów za poszczególne kwartały co umożliwia stosunkowo łatwe porównanie ścieżki rozwoju spółki i jej danych finasnowych.

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 24 lutego 2013 16:18:04 przy kursie: 4,37 zł
Historia transakcji insiderów (tylko transakcje na rynku NewConnect) oraz pakietu motywacyjnego:
10-17.05.2012 - nabycie - żona Członka Zarządu

Data transakcji rodzaj średnia cena osoba dokonująca transakcji
29.02.-19.04.2012 nabycie 4,66 zł Prezes Zarządu
10-17.05.2012 nabycie 5,83 zł żona Członka Zarządu
22-23.05.2012 nabycie 5,72 zł żona Członka Zarządu
30.05.-05.06.2012 nabycie 5,13 zł żona Członka Zarządu
12-15.06.2012 nabycie 5,20 zł żona Członka Zarządu
23.04.-23.08.2012 nabycie 5,46 zł członek Rady Nadzorczej
12.06.-27.08.2012 nabycie 4,86 zł jeden z głównych akcjonariuszy
03-06.09.2012 nabycie 4,05 zł jeden z głównych akcjonariuszy
16.05-01.08.2012 nabycie 5,34 zł Prezes Zarząd
03-04.12.2012 nabycie 4,79 zł Prezes Zarząd
21.12.2012 sprzedaż 6,22 zł członek Rady Nadzorczej


Co do pakietu motywacyjnego to miały by trzy etapy:
Opcje menadżerskie dla kluczowych pracowników spółki:
średniomiesięczny kurs w styczniu 2012 r. - kapitalizacja 40 mln zl
średniomiesięczny kurs w styczniu 2013 r. - kapitalizacja 70 mln zl
średniomiesięczny kurs w styczniu 2014 r. - kapitalizacja 100 mln zl

Jak narazie dwa pierwsze etapy niezrealizowane.

Generalnie trzeba stwierdzić, że Spółka wyróżnia się na tle większości spółek na rynku New Connect, gdzie normą są nowe emisje dla członków Zarządu będących jednocześnie większościowymi akcjonariuszami po cenie niższej od rynkowej. Tu mamy jednak nabywanie bezpośrednio z rynku praktycznie przez cały 2012 rok po cenach wyższych niż obecny kurs. Pytanie czy to Członkowie Zarządu przeceniają potencjał rozwoju Spółki czy rynek patrząc z zewnątrz niedocenia?

Co do opcji menadżerskich to też Spółka wyróżnia się na tle większości spółek na rynku New Connect co jest chyba związane z faktem, że Członkowie Zarządu nie są głownymi akcjonariuszami (ale mają znaczne pakiety), a główni akcjonariusze (fundusze private equity) wg normalnych rynkowych zasad konstruowały wynagrodzenie succes fee jako współdzielenie efektywności działania spółki.

Wyznaczony średniomiesięczny kurs w styczniu 2014 roku musiałby wynieść ok. 13,70 zł.
Narazie przy obecnych kursie mamy wskaźnik C/WK 2,65 oraz C/ZO 8,29 i kapitalizacja 31,8 mln zł przy 3 200 000 zł zysku rocznego.

tyron
0
Dołączył: 2009-12-16
Wpisów: 45
Wysłane: 22 marca 2013 14:05:39 przy kursie: 4,71 zł
Dzięki za podrzuceniu informacji o pakiecie motywacyjnym.
Z tym że jak dla mnie cena 13,70 na 2014 - jako średnio-miesięczna jest oderwana od tego co faktycznie mogą zrobić managerowie i nie spełnia swojej funkcji motywacyjnej. Po drugie z tego zestawienia wynika iż jak na razie spółka nie spełniła oczekiwań największych akcjonariuszy - pytanie czy ktoś z nich nie będzie chciał zmniejszyć zaangażowanie w niej ? -

Pozdrawiam Tyron

P.S. dzięki dla Rybeusza za naprawdę ciekawą analizę :)

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 29 marca 2013 09:48:37 przy kursie: 4,88 zł
www.windmobile.pl/dla-inwestor...

Ostatnio sporo chwalenia się przez Zarząd Spółki:
Cytat:
Nasza nowatorska koncepcja Open Ringback została wdrożona i przynosi świetne efekty biznesowe, które wzbudzają duże zainteresowanie partnerów na całym świecie.


Dużo szumnych zapowiedzi:
Cytat:
Wykorzystujemy naszą unikalną pozycję, by wynegocjować jak najlepsze warunki rozwoju tego produktu na rynkach zagranicznych. Równocześnie od wielu miesięcy prowadzimy kilka równoległych negocjacji na temat przejęć i partnerstw strategicznych. Opracowaliśmy również nowe produkty budzące duże zainteresowanie operatorów komórkowych.


Choć wyniki Spółki cały czas się poprawiają to narazie poza zapowiedziami o ekspansji zagranicznej nie ma konkretów. Czy je usłyszymy tutaj:
Cytat:
Zapraszam zatem inwestorów, przedstawicieli prasy oraz wszystkich zainteresowanych działalnością Wind Mobile na spotkanie, na którym przybliżę Państwu potencjał poszczególnych projektów oraz ich stopień zaawansowania. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2013 roku w warszawskim hotelu Sheraton, w godzinach 10.00-11.30.


Będzie super jak zapowiedzi się spełnią, ale ku przestrodze Zarząd musi pamiętać, że zawiedzione nadzieje rynek traktuje surowo.

paukmer
0
Dołączył: 2009-12-23
Wpisów: 159
Wysłane: 11 kwietnia 2013 13:42:20 przy kursie: 5,15 zł
Zarząd WMO podał prognozy
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

3.8 mln zł zysk netto

Czy ktoś był na dzisiejszej konferencji prasowej albo oglądał relację i zechciałby przekazać najważniejsze informacje?
a może spółka udostępniła prezentację?


daniels
12
Dołączył: 2011-03-18
Wpisów: 106
Wysłane: 11 kwietnia 2013 18:41:06 przy kursie: 5,15 zł
Tak, byłem. Ponad godzinę.
I częśc to wprowdadznie raz jeszcze do core businessu, co to jest OpenRingback
Wskazanie jak rozwija się ten biznes i gdzie jeszcze jest potencjał u każdego z operatorów (generalnie najbadziej nasycony jest Orange, Plus mniej niż średnio a pozostałe dużo)
Omówienie halo dzwonków w kontekście rynku jako całości, tego jak Spółka się na nim planuje rozwijac (inwestuje w marketing, w media, pozyskuje content rozmawiając z dużymi graczami).
Generalnie operatorzy w to mocno nie inwestowali bo skupiają się na taryfach, to ich biznes. WM robi to za nich. W ciągu 6 msc. zwiększył udział o 35% (swoje).do 2014 planuje zwiększyc udziały o 300% (ale nie wartośc całego rynku lecz udział WM w tym rynku).

II część to reklamówka i jak to się rozwija. Fajnie o tym opowiadali, że poznawali rynek od strony mediów, co się na nim liczy, że te pierwsze kampanie to takie właśnie testy, że to razem z halo dzwonki może być zintegrowana oferta

III częśc to 6 projektów zagranicznych o których rozmawiają (operatorzy, partnerzy), bliski Wschód, Afryka, Azja, trochę w Europie. Rozmowy są prowadzone od dawna, niektóre nawet zaawansowane. Czy cos przejma w UK, czy wejda w partnerstwo, czy niejako sprzedadzą licencję/know-how na wyłączność ….

Prezes mówił, że to co zrobili w Polsce, to jednak innowacyjne w skali świata, bo nikt tak nie zintegrował operatorów. Teraz mają już doświadczenie ale przede wszystkim wyniki, efekty. Na to czekali, bo to interesuje potencjalnych partnerów (od Arabii, przez Egipt, Nigerię, po Pakistan).

Generalnie widać, że Prezes nie „czaruje”. To nie jest specjalista od prezentacji, który płynie i płynie. Mówi krótko, widać w nim znajomość technologii, mówi z dystansem co do prognoz (chodzi mi o realizację tych projektów).

Robili analizę, co będzie gdyby jeden ze wspomnianych 6 projektów wypalił (tylko jeden).
W 2013 jeszcze wiele się może nie zadziac ale 2014 to mogłoby być ok. 5,6mln a 2015 kilka więcej (ale nie pamiętam), oczywiście zysku. Podkreślił, że to nie prognoza tylko szacunek.

Z rzeczy ważnych, na razie wszystko chce robić z własnej kasy, jeśli już będzie duża potrzeba to raczej obligacje niż emisja (bo tak wolałby fundusz)

Mam prezentację ale w wersji papier 

daniels
12
Dołączył: 2011-03-18
Wpisów: 106
Wysłane: 11 kwietnia 2013 18:47:06 przy kursie: 5,15 zł
Dodam jeszcze jedno, bo myślę że to ważne w kontekście tego jak przedstawiciele firmy "prezentują" "komunikują" się z rynkiem.

Generalnie mówią o faktach, konkretnych działaniach. sposób stonowany choć czasem wyrwie się, że "to moment, który jest breaking point dla firmy". Widac skromnosc ale i olbrzymią wiedzę na temat tego co robią i jak wygląda rynek. Jeśli mówią, że maja przewagę, to nie opowiada farmazonów, tylko fakty.
Jak mówi o cyfrach, to zastrzega, że to nie są hurraoptymistyczne założenia, tylko realne.

Wierzą, że podobija świat albo zawojują z pomocą partnerów ale mają dystans.

z ciekawostek, w krajach islamskich, które wcale z mojego doświadczenie nie są takie zamknięte jak się wielu wydaje, poza muzą, kontentem dostarczanym na komórki są ... treści religijne i to jest popularne

olav
olav PREMIUM
0
Dołączył: 2009-09-30
Wpisów: 1
Wysłane: 11 kwietnia 2013 21:25:44 przy kursie: 5,15 zł
Witam Wszystkich.
Ja również byłem uczestnikiem konferencji i odniosłem podobne wrażenie co "daniels". Spokojnie, rzeczowo, o faktach, nie marzeniach. Prezes Bokun, mimo że starał się zachowywać bardzo powściągliwie, wygląda na człowieka absolutnie przekonanego, że firma jest "O krok od przełomu"-to tytuł konferencji. Przełom, jak zrozumiałem, ma wynikać nie tylko z ekspansji zagranicznej, ale i z rozwoju obecnych produktów firmy, w tym halodzwonków. Sądziłem, że ten produkt w Polsce już osiągnął szczyt możliwości generowania dodatniego wyniku dla Spółki, natomiast według zaprezentowanych danych udział Wind Mobile w krajowym rynku halodzwonków nie przekracza 5% a do końca 2014 ma wzrosnąć do ponad 13%. Szansę na wzrost upatrują we "wzięciu sprawy w swoje ręce" bo ich zdaniem operatorzy wykorzystują, z tego co pamiętam, jedynie 5% potencjału tej usługi. Firma zaczęła więc sama dbać o reklamę w mediach i ponoć przynosi to bardzo zadawalający skutek. Na pytanie, czy koszty poniesione na promocję nie sprawią, że wynik netto pierwszego kwartału będzie słaby, padła odpowiedź, że oczywiście nie będzie tak dobry jak w kolejnych kwartałach, ale że inwestorzy i tak nie powinni być rozczarowani.

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 21 kwietnia 2013 21:39:05 przy kursie: 5,00 zł
www.windmobile.pl/dla-inwestor...

Chciałem uniknąć systuacji komentowania na gorąco przedstawionych przez Prezesa Zarządu zamierzeń. Ale teraz na spokojnie mogę stwierdzić, że jestem pozytywnie zaskoczony skalą rozmów z partnerami zagranicznymi. Z wcześniejszych wypowiedzi Zarządu można było wnioskować, że jest mowa o rozmowach z 1-2 partnerami i to raczej w formule przejęć spółek, które obecnie nie są zbyt dochodowe. A tu na konferencji pojawiają się raczej tematy dotyczące przekazania technologii w zamian za udział w zyskach. W dodatku jak spojrzeć na kierunek rozmów to są to raczej rejony, które są środowisko podobne do obszarów o największej popularności segmentu działalności Wind Mobile.

Podobnie jak przedmówcy oceniam poszerzanie rynku w Polsce. Osobiście twierdziłem, że tu rynek raczej ustabilizowany pozwalający generować wysokie dochody przy stosunkowo małych kosztach, ale bez istotnego wzrostu. A tu Prezes chwali się wzrostem w okresie ostatnich 6 miesięcy i zapowiada zwiększenie potencjału rynku.

Do tego zapowiedzi (jeszcze nie prognozy), że w 2014 r. zysk mógłby wzrosnąć do 5,7 mln zł,to by przy obecnej wycenie dawało wskaźnik C/Z na poziomie ok. 6 thumbright

Zobaczymy, czy uda się zrealizować ten ambitny plan.

daniels
12
Dołączył: 2011-03-18
Wpisów: 106
Wysłane: 5 czerwca 2013 22:40:32 przy kursie: 6,96 zł
i dzisiejszy wywiad w TVN CNBC

www.tvncnbc.pl/halodzwonki-na-...

a na koniec cos o czym wspomina w wywiadzie IB, że w ramach poznania rynku nastawił sobie music z gwiazdą MEA, Nancy Ajram ..
oczywiście z ciekawości wrzuciłem na YT i jest mnóstwo jej piosenek, dla nas pewnie "mydlane"
ale jak spojrzałem na liczbę wyświetleń tej dla przykładu

www.youtube.com/watch?v=8NjZ-x...


> 27 mln

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 23 czerwca 2013 17:05:24 przy kursie: 5,87 zł
Hmm, ciekawe do tej pory Zarząd Spółki było dość konserwatywny w swoim stanowisku, co do czasu przełożenia rozmów dotyczących potężnej ekspansji na Bliskim Wschodzie i Afryce na realny biznes biorąc uwagę tak naprawdę wstępną fazę rozmów i porozumień , dlatego duże zaskoczenie, że Wiceprezes dywaguje na temat pierwszych realnych efektów biznesowych już w tym roku. Ciekawe, czy to zdanie za dużo czy też czeka nas zmiana prognozy w górę za ten rok, która nie uwzględniała wyników ekspansji.

www.windmobile.pl/aktualnosci/...

Cytat:
„Odbyliśmy bardzo owocne spotkania z naszym partnerem i wracamy do Polski pełni optymizmu. Uzgodniliśmy szczegóły dotyczące sprzedaży, marketingu oraz spraw technicznych. Obie firmy traktują One Ringback jako priorytetowy temat. Stoi przed nami unikalna szansa, którą wspólnie z partnerem arabskim wykorzystamy. Mimo, że wstępny harmonogram zakładał uruchomienie komercyjne w roku 2014, to widzimy realną szansę na skrócenie tego planu. Przed nami kluczowa runda rozmów z operatorami, mając jednak tak mocnego partnera wierzymy w powodzenie." – mówi Tomasz Kiser, wiceprezes Wind Mobile

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 1 sierpnia 2013 12:11:33 przy kursie: 6,20 zł
No i mamy raport za II kwartał 2013 r.

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

a co w nim:
1) wzrost przychodów w stosunku do II kw. 2012 r. o ok. 10 %
2) zysk netto za II kw. 618 tys., od początku roku to już 1 129 tys. zł z zaznaczeniem że duży wpływ na wysokość zysku w tym okresie miały koszty poniesione na ekspansję zagraniczną której odzwierciedlenie pozytywne będzie w kolejnych kwartałach, do tego mamy podtrzymaną prognozę na cały 2013 rok w wysokości 3 800 tys. zł,
3) spadek należności r/r z 3 290 tys. zł do 780 tys. zł

Kilka pozytywnych informacji:

1) rozpoczęcie fazy operacyjnej w ramach partnerstwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co jak rozumiem w połączeniu z prezentacją dla inwestorow spełnia przesłankę z str. 63 prezentacji dałoby w 2014 5,7 mln zysku a w 2015 roku 9,1 mln zł

www.windmobile.pl/images/PL/WM...

2) zaproszenie do przetargu na dostawcę technologii oraz dla czterech operatów w krajach Europy środkowej i południowej.
3) podtrzymanie prognozy zysku w wysokości3,8 mln zł na cały 2013 r.
4) kolejny kwartał wzrostu udziału przychodów powtarzalnych w modelu revenue sharing
5) powtierdzenie przejścia do ZArządu Spółki p. Rafała Stycznia,
6) rozpoczęcie kampanii oraz uzyskiwania przychodów w ramach One Ringback, który to obszar ma wygenerować kluczowe wyniki dla całej spółki,
7)zacieśnienie współpracy z Sony Music i wyjście z nimi na rynek w Ghanie i Nigerii
8) pierwsi klienci Reklamówki przedłużyli umowy na kolejne okresy.

Ale są i negatywy:
1) wyższe koszty ogólne zarządu, wg słów zarządu związane z kosztami ekspancji zagranicznej,
2) negatywna ocena potencjału przejęcia partnera w oparciu o którego miał być rozwijana reklamówka w Pakistanie i Arabii Saudyjskiej,
3) brak skokowego wzrostu przychodów spółki.


underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 1 sierpnia 2013 15:15:51 przy kursie: 6,20 zł
Cytat:
3) spadek należności r/r z 3 290 tys. zł do 780 tys. zł


miało być spadek zobowiązań king

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 5 listopada 2013 22:09:53 przy kursie: 7,90 zł
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Z rzeczy ważnych:
+ 1) podtrzymana rekordowa prognoza zysku netto za 2013 r. - 3 800 000 zł
- 2) wynik netto po 3 kwartałach 2013 r. - 1 482 000 zł,
+ 3) nie ujęty w wynikach za III kwartał kontrakt o wartości przychody - 1 mln zł, wynik netto na kontrakcie - 700 tys. zł, którego spółka nie podpisała ze względu na negocjacje i formalności w III kw. 2013 r., co odbiło się na wynikach w III kw., ale przeciągnięcie negocjacji umożliwiło wg raportu (str. 16) "uzyskanie korzystnych warunków biznesowych"
- 4) znaczny wzrost kosztów zarządu - spółka sygnalizowała wcześniej, że taka sytuacja będzie miała miejsce, ale skala jest duża (300 tys. zł kw/kw),
+ 5) w wielu miejscach raportu widać solidne przygotowania pod przejęcia:
- szukanie okazji biznesowych - negocjacje jednocześnie trzech tematów przejęć (strona 16 raportu),
- przygotowanie struktury firmy pod działania wobec podmiotu przejmowanego (n.in. strona 17 raportu
Cytat:
W przypadku finalizacji projektów akwizycyjnych konieczne będzie dedykowanie najsilniejszych osób w spółce do osobistego nadzorowania procesu integracji przejmowanego biznesu

+ 6) kilka rozwojowych tematów (przetarg dla grupy telekomunikacyjnej (czterech operatorów), możliwość wejścia na rynek niemiecki.


Generalnie: wydaje się, że spółka rozdmuchała spore oczekiwania na rynku co do swojego rozwoju. Zegar tyka coraz szybciej, bo wiele rzeczy ma się wydarzyć w spółce do końca 2013 roku, a zostało już mniej niż 60 dni. Czas pokaże, czy chwila obecna to cytując Temat konferencji z Zarządu z połowy roku " O krok do przełomu"

underground
0
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 347
Wysłane: 15 listopada 2013 22:20:31 przy kursie: 8,47 zł
www.windmobile.pl/images/PL/WM...
W w /w raporcie za III kwartał 2013 roku pojawiło się stwierdzenie, że "poza licznymi przetargami prowadzone są obecnie zaawansowane rozmowy dotyczące przejęć trzech podmiotów". Dla przypomnienia raport ukazał się niedawno, bo 5 listopada 2013 roku.

No i już dzisiaj, ku mojemu zaskoczeniu co do szybkości, spółka wydaje raport bieżący
www.windmobile.pl/dla-inwestor...
w którym można przeczytać:
Cytat:
Zarząd Wind Mobile S.A. ("Spółka") z siedzibą w Krakowie informuje, że w bieżącym tygodniu nastąpiły istotne rozstrzygnięcia dotyczące realizowanego od początku roku planu rozwoju poprzez akwizycje. Znaczące postępy zostały osiągnięte na dwóch frontach negocjacji.


Dla przypomnienia Zarząd Spółki zadeklarował, że "Szczegółowe informacje zostaną opublikowane i zaprezentowane w formie konferencji prasowej niezwłocznie po zawarciu umów wstępnych."

Przejęcia to fascynujący, ale bardzo, bardzo trudny temat od strony biznesowej. Ciekawie ten temat opisał Leszek Czarnecki swojej książce "Biznes po prostu. Następny krok" odwołując się do przypadków z przeszłości ogólnej oraz ze swojej działalności (zarówno tych udanych jak i nieudanych). Mówiąc krótko wszędzie pojawiają się zagrożenia, ale w przypadku powodzenia premia jest wielka, natomiast w przypadku porażki konsekwencje mogą być poważne również dla dotychczasowego biznesu.

Trzeba czekać na konferencję. Dobrze byłoby, aby Zarząd odpowiedział na kilka istotnych zagadnień:
1) czy i gdzie widzi synergię przychodową i/albo kosztową?
2) w jaki sposób jest przygotowany, aby zaangażowanie w przejęcia nie odbiło się na podstawowy biznesie spółki oraz odbyło się bez turbulencji w podmiotach, których dotyczy akwizycja?
3) sposób finansowania przejęć.
Edytowany: 15 listopada 2013 22:21

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,427 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło