pixelg
YELLOWHAT - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

YELLOWHAT [YEL]

AKTUALNY KURS: 0,00 zł (+0,00%)
Scarry
Wpisów: 4 400
Wysłane: 17 grudnia 2012 17:55:29
@topfacet
ilościowo faktycznie jeszcze rośnie.. ale Apple już to przerabiało w czasach Macintosha, po zwolnieniu Steve-a Jobsa, kiedy firma osiadła na laurach, pozycja niby była mocna i jakiś czas się umacniała (nawet licencji udzielali na komputery - Umaxowi, Motoroli)... potem nagle windowsowe pecety przekroczyły mase krytyczną i rynek Maca zaczął bardzo szybko zanikać (tym bardziej że był wtedy wysoce niekompatybilny z Windowsem). Apple uratował powrót Jobsa, niebanalny design nowych produktów i zapewnienie współpracy z Microsoftem (office dla maczka i kompatybilność z windowsową wersją pakietu).

Teraz nagle rynek może podobnie się załamać, a Jobs już nie wróci na ratunek.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 17 grudnia 2012 17:57

topfacet
Wpisów: 2 494
Wysłane: 17 grudnia 2012 17:58:49
Szczerze to mam wszystkie sprzęty z jabłuszkiem i teraz Mikołaj ma mi przynieść nowego I Pada, jak bylem w I Spocie by go wybierać to były tłumy kupujących :)

Scarry
Wysłane: 17 grudnia 2012 18:03:15
@topfacet

o na pewno... ale w tym czasie w Polsce na każde paredziesiąt iPadów przypadnie pareset (pare tysiecy?) tabletów zgarnianych masowo w supermarketach i sklepach internetowych.

Widziałeś jak mocne specyfikacje mają takie urządzenia?
uwaga: nazwy są tylko przykładowo, tych urządzeń jest sporo więcej

Vido N70S - 7 calowy tablecik za 420 zł, a jak hardware! allegro.pl/nowosc-tablet-vido-... - link do przykładowej aukcji Allegro

Shiru Shogun Ultimate - 10 cali za 1190 zł z hardware wręcz top-światowy wydajności, z matrycą FullHD, 2 GB ram, z bardzo mocnym CPU i GPU www.x-kom.pl/p/119033-tablet-1... - przykładowy link do sklepu X-kom.

to chińszczyzna, a są jeszcze markowe świetne Google Nexus 7 3G, i Google Nexus 10, obydwa tańsze blisko 50% od konkurencji Apple.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 17 grudnia 2012 18:11

topfacet
Wysłane: 17 grudnia 2012 18:24:03
Wcale mnie to nie dziwi, Apple zawsze było mniej więcej 50% droższe niż inni.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wpisów: 445
Wysłane: 17 grudnia 2012 18:53:53
Topacet …tylko nie biegaj po lesie z nawigacją na iPadzie bo będzie nam ciebie brakowało na tym forum jak się zgubisz :))) ( o ile wiesz co mam na myśli ) .

A tak na poważnie to ja nie kumam logiki w Yellow …nie chcą tworzyć wersji na smartfony bo z tego co zrozumiałem przedstawione treści nie będą już tak efektowne a sama adaptacja skomplikowana. Moim zdaniem to wielki wielki błąd , mając już wypromowany tytuł i samą treść magazynu którą ktoś przygotował za jakieś pieniądze to mogliby to wykorzystać , brakuje praktycznie tylko narzędzia ale przecież to są łebskie chłopaki i poradziliby sobie z tym . Cyferki są ważne , dla reklamodawców są najważniejsze a dzięki smartfonom pomnożyliby ,, oglądalność ,, wielokrotnie, tym bardziej że różnica między smartfonami a tabletami powoli się zaciera bo jak inaczej określić plany wprowadzenia 6 calowych smartfono-tabletów w sytuacji gdy mamy już przeszło 5 calowe Galaxy Note i 7 calowe tablety,
za jakiś czas tylko od użytkownika będzie zależało jak określi swoje urządzenie - tablet czy smartfon.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

topfacet
Wysłane: 17 grudnia 2012 18:58:21
Amphibius uwierz mi ze czytałem te magazyny na IPadzie 9,7 i na mniejszym ekranie nie da się tego wygodnie czytać. Mogę tez spróbować na I Pad mini on ma 7,9 i podzielić się wrażeniami, ale myślę ze będzie to bardzo niewygodne.

Na smartfonie z ekranem 4 cale jak IP 5 nie ma szans na przeczytanie tego.

Scarry
Wysłane: 17 grudnia 2012 19:12:47
@topfacet

mi tam na 5,3 cala Galaxy Note gazety i książki czyta się świetnie...
Edytowany: 17 grudnia 2012 19:12

topfacet
Wysłane: 17 grudnia 2012 19:29:21
Moze na 5,3 to tak, ale nawet na Galaxy SIII który ma 4,7 niezbyt.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wpisów: 445
Wysłane: 17 grudnia 2012 20:08:04
Da sie czytać i to komfortowo , codziennie zaczynam dzień od przeglądu prasy na ekranie 4,7 cala ( HTC One X ) i nawet mi przez myśl nie przeszło sięgnąć po ipada żony leżącego przed nosem :) są aplikacje które radzą sobie super z mniejszą przekątną ekranu ...mogę polecić np Discovery News , wszystko pięknie ładnie i estetycznie ...da się . Yellow też by dała radę ...tylko kierunku brak . Tu nie chodzi o to żeby delektować się ...to zostawmy tabletom ale możemy coś doczytać ,wrócić do jakiegoś tematu, komuś coś pokazać , udostępnić ciekawą treść znajomym .., smartfon jest do tego idealny jako uzupełnienie oferty tabletowej , wiem to po sobie , takie jest moje zdanie.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

topfacet
Wysłane: 17 grudnia 2012 20:16:09
Moim zdaniem te tresci ktore oni prezentuja i ich forma, to tylko na tablety.

AnitaT
Wpisów: 119
Wysłane: 18 grudnia 2012 15:29:42
Jeszcze kwestia sprzętu.
Wydaje się, że w tabletach najważniejsze są ekrany a nie procesory.

Mam ASUSa full HD który ma 600 lumenów i przy ostrym słońcu daje sobie radę. Ponoć 300 lumenów jest granicą dobrego ekranu. Chińskie ekrany mają niekiedy 120 lumenów.
Jakościowo, to iPady są nadal najlepsze na rynku i chyba chińskie sprzęty długo nie będą dla nich konkurencją.
Jedne i drugie będą miały swoich zwolenników.

A co do właścicieli i potencjalnych klientów.
Moim zdaniem - generalizując, bo od reguły jest wiele wyjątków - siła nabywcza posiadaczy iPadów jest trochę wyższa od posiadaczy chińskich tabletów. Jeżeli reklamuje się markowy zegarek, luksusowy samochód czy złota biżuteria to wybiorą gazety na iPady niż na chińskie tablety.
Ale dobra powszechnego użytku na pewno będą chętniej reklamowane w nośnikach o większym zasięgu i występujących w większej liczbie.
YellowHat celuje w klientów grupy premium i niech tak będzie. Mam nadzieję, że kolejne czasopisma będą kierowane do innej grupy docelowej. Dajmy im czas. Niech zarobią kasę na tych dwóch i reinwestują ją dalej. Ja jestem optymistką i spokojnie czekam.

Scarry
Wysłane: 18 grudnia 2012 22:05:37
@AnitaT

Cytat:
Jakościowo, to iPady są nadal najlepsze na rynku i chyba chińskie sprzęty długo nie będą dla nich konkurencją.

iPady są dobre (i nic więcej), rynek i klient dojrzały, tyle że platforma się nie rozwija, a w naszym świecie ktoś kto się nie rozwija.... wiadomo. Czy najlepsze? Ipada 3 sprzedałem po 2 miesiącach, w 3D grzał mi się w rękach tak że miałem po 15 minutach całe nieprzyjemnie mocno zgrzane ręce. Zaniosłem do reklamacji i stwierdzono że temperatura jest OK.... no co za siara. Do tego potrafił przylagować. Dzięki Bogu że na iOS i iPada 3 jest coś takiego jak banalny jailbreak przez Absinthe i do tego software z Cydii, bo bym zwariował z tymi jego ograniczeniami ;p (ale ja zawsze dużo wymagam od sprzętu). Obraz za to dawał rewelacyjny.

Czytałaś recenzję Google Nexus 10 na gsmarena? Jako pierwszy tablet dostał u nich perfekcyjne 10 na 10.
Tablet markowy, o doskonałym hardware, dobrym wykończeniu i supporcie. Nexus 7 sprzedaje się w Polsce dobrze, wydaje mi się że Nexus 10 ostatecznie przeważy opinie konsumentów (i zmusi Apple do drastycznego przemyślenia konceptu tabletów).

Rynek tabletów to nie sytuacja iPad vs chińskie tanie tablety.

Rynek tabletów to iPad vs markowe Androidy vs chińszczyzna Androidowa vs wchodzący Windows 8
Edytowany: 18 grudnia 2012 22:11

wapkil
Wpisów: 1 472
Wysłane: 18 grudnia 2012 22:45:24
Scarry napisał(a):
Czytałaś recenzję Google Nexus 10 na gsmarena? Jako pierwszy tablet dostał u nich perfekcyjne 10 na 10.

Może i tak, ale za to nie da 600 lumenów. Sześćset lumenów to trochę więcej niż klasyczna żarówka 50W. Nawet znając rozmiar ekranu, ciężko cokolwiek z tego o wygodzie użytkowania wnioskować (znacznie łatwiej z cd/m^2), ale niewielkie pomieszczenie można by takimi 600lm oświetlić ;)

Scarry
Wysłane: 18 grudnia 2012 22:57:43
@wapkill
oj tam oj tam.. dziewczynie pewnie pomyliły się jednostki natężenia światła mierzonego (lumeny) z jednostkami światłości na konkretny obszar - kandeli na m2 (jej Asus ma 600 cd/m2) Angel - popularny błąd i nic strasznego.

(po tej wartości wnoszę że masz Anita Asusa Pad Transformera 300, bo on ma ekran z matryca IPS o jasności ok 600 cd/m2.. bardzo dobry sprzęt tak btw ;) )
Edytowany: 18 grudnia 2012 23:04

wapkil
Wpisów: 1 472
Wysłane: 18 grudnia 2012 23:31:22
Przecież nie piszę, że coś strasznego, żartuję sobie tylko :) Wspomniałem, że pewnie chodzi o cd/m^2, ale przy porównaniu do żarówki chyba łatwiej zauważyć różnicę.

A lumeny też są ważne. Na przykład, gdy ktoś chce sobie po ciemku tabletem pod nogi poświecić. Tylko producenci ich raczej nie podają, pewnie szkoda im pieniędzy na sferę integrującą ;)
Edytowany: 18 grudnia 2012 23:31

topfacet
Wysłane: 27 grudnia 2012 16:28:08 przy kursie: 0,09 zł
Zobaczylem strone Mag+, z ich informacji wynika, ze bez problemu w tym programie mozna tworzyc tresci na Androida.

AnitaT
Wysłane: 27 grudnia 2012 22:58:11 przy kursie: 0,09 zł
Scarry napisał(a):
@wapkill
wnoszę że masz Anita Asusa Pad Transformera 300, bo on ma ekran z matryca IPS o jasności ok 600 cd/m2.. bardzo dobry sprzęt tak btw ;) )

Dzięki, rzeczywiście jest świetny.

AnitaT
Wysłane: 27 grudnia 2012 23:13:11 przy kursie: 0,09 zł
topfacet napisał(a):
Zobaczylem strone Mag+, z ich informacji wynika, ze bez problemu w tym programie mozna tworzyc tresci na Androida.

Oczywiście, że się da.
Cokolwiek zrobisz na iPada, to bez względu na model od 1 do 4, bez względu na wielkość ekranu i jego rozdzielczość, to Twoje dzieło będzie wyglądać tak samo, wypełni cały ekran i wykorzysta maksymalną rozdzielczość. To jest zaleta iPad'ów i całej rodziny Apple.

Na androidzie (na razie) to wygląda źle, bo się sypie.
Jest za dużo producentów urządzeń z androidem, jest wiele specyfikacji.
A przez to, ta sama aplikacje w jednym urządzeniu wyświetla się centralnie i jest za mała, w innym nie wyświetla całego zdjęcia.
To co zrobisz w InDesign na Mag+ na każdym androidzie będzie wyglądało inaczej właściwie za każdym razem będzie wyglądało źle.
Na razie nie ma alternatywy dla iPad'ów i musimy to zaakceptować i nie łudźmy się, bo na razie na androida YellowHat nie będzie tworzył.

Na razie jest problem, ale zapewne już ktoś nad tą niedogodnością pracuje i w 2013 pojawi się program który radzi sobie z różnorodnością procesorów, grafik i matryc w tabletach z androidem.

AnitaT
Wysłane: 28 grudnia 2012 13:56:38 przy kursie: 0,10 zł
Jeszcze jedna sprawa - ci co raz bawili się iPadem już nie chcą tabletów z androidem.
Jest takich wielu.
Nie wiem czy większość czy tylko kilku moich znajomych ale takie są fakty.
Nie mając iPada możemy uważać, że iPady znikną z rynku, bo przegrają konkurencję z tańszymi tabletami na androidzie.
Śmiem twierdzić, że to nieuzasadniona teoria.
iPady są po prostu lepsze i dużo łatwiej uzupełnia się na nich oprogramowanie.
Tablety na androidzie też będą miały swoich zwolenników i to jest oczywiste.
Pewnie w sprzedaży zdobędą większość rynku, ale to nie jest powód do zmartwień, bo obydwa rynki rosną.
Nie da się zdobyć całego rynku i musimy się z tym pogodzić.
Niech działają i wynikami potwierdzą, że to bardzo dobra ścieżka rozwoju. Mi to już wystarczy.

Życzę Kolegom Szczęśliwego Nowego Rokuthumbright

topfacet
Wysłane: 28 grudnia 2012 14:07:48 przy kursie: 0,10 zł
Co do iPad potwierdzam- nie chciałbym teraz jak go mam używać już Androida. Ale to moje ogólne przyzwyczajenie do jabłuszka Whistle

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19