pixelg
YELLOWHAT - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

YELLOWHAT [YEL]

AKTUALNY KURS: 0,00 zł (+0,00%)
Scarry
Wpisów: 4 466
Wysłane: 28 grudnia 2012 19:12:05 przy kursie: 0,10 zł
AnitaT napisał(a):
Jeszcze jedna sprawa - ci co raz bawili się iPadem już nie chcą tabletów z androidem.
Jest takich wielu.
Nie wiem czy większość czy tylko kilku moich znajomych ale takie są fakty.
Nie mając iPada możemy uważać, że iPady znikną z rynku, bo przegrają konkurencję z tańszymi tabletami na androidzie.
Śmiem twierdzić, że to nieuzasadniona teoria.
iPady są po prostu lepsze i dużo łatwiej uzupełnia się na nich oprogramowanie.
Tablety na androidzie też będą miały swoich zwolenników i to jest oczywiste.
Pewnie w sprzedaży zdobędą większość rynku, ale to nie jest powód do zmartwień, bo obydwa rynki rosną.
Nie da się zdobyć całego rynku i musimy się z tym pogodzić.
Niech działają i wynikami potwierdzą, że to bardzo dobra ścieżka rozwoju. Mi to już wystarczy.

Życzę Kolegom Szczęśliwego Nowego Rokuthumbright

Anita - po raz trzeci czytam delikatnie pisząc niezbyt mądre słowa w Twoim poście.. osobiście zmieniłem iPada 3 na Asusa Infinity.

Pokazałem Ci wczesniej wykresy jak kompletnie mylisz się do co Samsunga w USA (smartfonów Samsunga Amerykanie kupują blisko 2 razy tyle co smartfonów Apple), i jak źle oceniasz partycypację Apple w rynku. Ale widzę dalej swoje...

topfacet napisał(a):
Co do iPad potwierdzam- nie chciałbym teraz jak go mam używać już Androida. Ale to moje ogólne przyzwyczajenie do jabłuszka Whistle

to nie wiem co potwierdzasz jeśli masz cały ekosystem Apple.. to pewnie że sensowniej kupić kolejną część z tego samego ekosystemu.wave

...aczkolwiek nie w wypadku iPada 3, którego uważam za wyjątkowo nieudany model, co samo Apple pośrednio potwierdziło, niezwykle szybko wprowadzając iPada 4. Dobrze że przynajmniej na allegro szybko schodzi :p

dlaczego bardzo chętnie odszedłem od tabletów Apple (ok.. na początku nie miałem wyboru, iPada 1 kupiłem bo nie miał konkurencji, iPada 3 bo miał doskonały ekran - potem się okazało że to w sumie jedyna jego zaleta)?
- otrzymałem otwartą strukturę plików i dostęp do czego chcę bez jailbreaka a tylko z rootem.
- otrzymałem wolne porty USB-OTG, SD-card i HDMI
- możliwość instalacji aplikacji spoza jednego "słusznego" źródła
- widgety, które imho bardzo poprawiają użyteczność sprzętu i ogólnie ogromną customizację systemu.
- ogromną ilość urządzeń do podłączenia bez bardzo drogich przejściówek.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel: 70% CRJ, 20% JJB, 5% THD, 5% TBL.
Edytowany: 28 grudnia 2012 19:32

topfacet
Wpisów: 2 521
Wysłane: 28 grudnia 2012 19:29:24 przy kursie: 0,10 zł
Scarry rozwazalem zarowno telefony na Androida i tablety przed wyborem Apple. I uznalem ze Apple to lepszy wybor.

Wady ktore wymieniles nie maja dla mnie znaczenia, ale rozumiem Twoje podejscie.
Edytowany: 28 grudnia 2012 19:32

Scarry
Wysłane: 28 grudnia 2012 19:31:34 przy kursie: 0,10 zł
@topfacet
ale to byłoby bez sensu - gdybym miał tak jak Ty - Maczka, iPoda, iPhone i nie wiem co jeszcze Apple, sam bym pewnie kupował tylko kolejne Apple, inaczej nowy element byłby niekompatybilny.

Ale powiedzmy sobie szczerze - takich osób jest po prostu mało.

to o tablety, natomiast jeśli chodzi o telefony Apple to są imho teraz zacofane technologicznie i ich kupowanie jest dla mnie swoistym kuriozum... ale to już tylko moje zdanie ;) Steve Jobs zawsze naciskał na innowacyjność i wyprzedzanie konkurencji... nei wiem gdzie to zostało.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 28 grudnia 2012 19:35

AnitaT
Wpisów: 119
Wysłane: 29 grudnia 2012 07:02:26 przy kursie: 0,10 zł
Koledzy,
wszyscy mamy swoje racje i upodobania. Część tych upodobań jest spowodowana większą funkcjonalnością, a część przyzwyczajenie.
Nie rozstrzygniemy które urządzenia są lepsze bo nie oto chodzi. Nie ma nawet o co się sprzeczać.
Ja mam tablet ASUS'a ekran full HD świetny sprzęt, sprzężony teraz z laptopem ASAS'a też świetnym.
Na laptopie Windows 7 i emulatorem na Windowsa 8 ale też mam na tym ASUS'ie obok Windows'a ustawionego Mac'a z emulatorem iPada.
I fajnie. Mam iPada na ASUS'ie z Windowsem, ale nie mogę odtworzyć iAM oraz EGO, bo one są pisane na mobilne procesory iPadów.

Zrobiłam małe dziełko (fotka i tekst) na tym Mac'u, oczywiście w tym InDesign (fajny) na Mag+ i odtwarzam na tablecie ASUS'a full HD i nie skaluje - dzieło mam na środku ekranu za małe litery słowem nieczytelne, jak odtwarzam to na telefonie to nie wyświetla całego zdjęcia.
Jest zbyt dużo różnych specyfikacji urządzeń z androidem, różne procesory, różne grafiki, różne ekrany i dzieło się sypie. Nie można produkować poważnych rzeczy na urządzenia na których dzieło będzie uważane za bubel, bo skończy się obśmianiem w sieci i powolną, a może nawet nagłą śmiercią.

Dlatego tłumaczę działania Zarządu Yellow Hat, że na razie nie będą tworzyć na androidy bo nie dla nich obecnie odpowiedniego narzędzia. Nawet jak androidy zdobędą 80-90% rynku, to nie to nie zmieni.

Każdy iPad - czy 7 czy prawie 10 cali, jedynka czy czwórka - bez problemów skaluje dzieło na cały ekran i na wszystkich urządzeniach będzie taki magazyn wyglądał jednakowo. To jest ich główna zaleta.

Scarry
Wysłane: 29 grudnia 2012 11:42:52 przy kursie: 0,10 zł
@AnitaT
to akurat się zgadza, wynika z bardzo małej ilości modeli o tych samych proporcjach ekranu. Tym iOS różni się od Windows, Androida czy OS X że tak naprawdę wszystko jest w jednej rozdzielczości - 1024x768, w modelach z ekranem Retina podbitej dwukrotnie w pionie i poziomie (kazdy piksel jest przeskalowywany na matrycy 2x2) co daje 2048x1536. Ten sam trick stosowało Apple w iPhoneach dopiero w modelu 5tym odchodząc od skalowania jednej rozdzielczości.

Jednak jako że można przyjąć ogólnie że to iPhone wyznacza kierunek zmian i wprowadził nowe (bardziej Androidowe) proporcje ekranu 16:9, jestem przekonany że istnieje możliwość że kolejny iPad też zmieni proporcje na FullHD. Ciekawe co wtedy? Mag+ wymięknie na 16:9 tak samo jak ma problem na Androidzie. Jest w tej chwili zbytnio zorientowany na jeden konkretny layout wydawczniczy oparty na koncepcji ekranu 4:3, a za mało na udynamicznienie layoutów. Właściwie wcale nie jest dynamiczny.

Póki co tablety Apple mają nieprawdopodobnie proste zasady tworzenia takich layutów i nadają się do tego wręcz wyśmienicie. Bardzo dużo zależy od tego czy iPad 5 zmieni te proporcje czy nie.... Think nowe proporcje mogą być dla Yellowhat-a ogromnym problemem.

EDIT:
na szybko wygooglałem że faktycznie iPad 5 może mieć zmienione te proporcje... uu Panie i Panowie, rysuje się potencjalny problem dla Yellowhat.
Edytowany: 29 grudnia 2012 11:59

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wpisów: 445
Wysłane: 2 stycznia 2013 18:27:30
Zapomnijcie o iOS i Androidzie ....król jest jeden i powraca w wielkim stylu :))) a jest nim windows 8, mam w ręku właśnie Tablet Samsunga ATIV Smart PC Pro 700T z Windowsem 8 i....no powiem że nie widzę już kompletnie nic co miałoby mnie przekonać do tabletu z iOS a co najdziwniejsze równiez z Androidem którego jestem fanem....no chyba tylko cena bo ten kosztował z opcjonalną klawiaturą 1400 euro, jednym muśnięciem palca przełaczamy tabletowski tryb mobilny ( ten z kafelkami ) na wersję PC podłaczamy klawiature i śmiga jak normalny laptop...tylko po co , wersja mobilna jest genialna . Jest oczywiście jeden mankament w postaci małej ilości aplikacji w markecie ale jest to typowe dla wczesnych produkcji, w tryb PC to wiadomo - wszystko jest kompatybilne. Dodajmy do tego wszystkiego świetne pióro znane Galaxy Note i mamy jak dla mnie sprzęt idealny. Jezeli ktokolwiek pisze że windows jest beee bo to windows to chyba nie bawił się dotykowym tabletem z tym systemem. Ale oczywiście piszę to dlatego że musimy od naszej Yellow wymagać żeby ogarnęli wszystkie trzy systemy bo one w najbliższym czasie będą rządzić i dzielić rynek, ja osobiście oczekuję takiej wersji magazynów iAM i EGO na winde 8 jak na iOS i Androida. Musimy ich trochę przycisnąc żeby wzieli się do roboty :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

topfacet
Wysłane: 3 stycznia 2013 04:38:18
Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie ceny reklam w iAM!

"Najtańsza reklama w magazynie „iAM” kosztuje 20 tys. zł, najdroższa – dająca możliwość zostania partnerem wydania – nawet 70 tys. zł."

biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

topfacet
Wysłane: 3 stycznia 2013 05:04:29
Czy twórcy magazynu nie obawiają się uzależnienia od platformy? Co w sytuacji, gdy nagle iPady zaczną tracić szybko udziały w polskim rynku tabletów (które i tak nie są duże)? Czy Yellow Hat będzie w stanie szybko dostosować się do warunków i stworzyć magazyn na inną platformę?

To nam nie grozi. Mag+, na której powstały oba nasze magazyny pozwala nam zresztą na przygotowanie magazynów również na inne platformy. Bacznie obserwujemy rynek, jesteśmy elastyczni i szybko się do niego dostosujemy.

"http://www.spidersweb.pl/2012/11/czy-darmowy-magazyn-wylacznie-na-ipada-ma-sens.html"

topfacet
Wysłane: 7 stycznia 2013 17:30:23 przy kursie: 0,09 zł
Mam info o liczbie pobrań ostatnich numerów(grudniowych):

Pobrania Długość sesji Ilość sesji

iAm 10100 8,5 min 18700

EGO 11300 6,5 min. 19000

Reklamy w cenniku kosztują od 20 000 do 100 000 PLN.

Biorąc pod uwagę koszt produkcji magazynu który jest dość niski (szacuje go na 20 000 PLN) wygląda to na dobry biznes.

AnitaT
Wysłane: 7 stycznia 2013 18:32:25 przy kursie: 0,09 zł
Dostępne są również dane w jakich godzinach - przedziałach czasowych - czytana jest gazeta.
Te nasze, najczęściej miedzy 18-tą a 20-tą.

Wszystkie informacje łącznie to świetne narzędzie pokazujące skuteczność reklamy.

topfacet
Wysłane: 7 stycznia 2013 22:47:51 przy kursie: 0,09 zł
"Wszystkie informacje łącznie to świetne narzędzie pokazujące skuteczność reklamy."

Co to znaczy?

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 8 stycznia 2013 12:14:35
Wie ktoś jaką tematyką będzie zajmować się trzeci magazyn Yellow ? Ja bym obstawiał coś z motoryzacji lub mobilnych technologii , ale patrząc na rankingi można pokusić się o coś z dziedziny zdrowia, kulinaria , poróże , dom & wnętrze . Ja bym obstawiał motoryzację lub dom & wnętrze - kojarzą mi się najbardziej z klientelą premium .

AnitaT
Wysłane: 8 stycznia 2013 12:48:50
Nie wiem czy będzie kolejny magazyn, ale wydaje się, że to słuszna koncepcja. thumbright
Ważne aby zespół się zbytnio nie powiększył.
Jak już są przychody na niezłym poziomie, to dbałość o koszty w kolejnych okresach będzie kluczowa dla zysków w firmie.

topfacet
Wysłane: 8 stycznia 2013 13:21:32
Zakładając ze umiesz czytać to wielokrotnie podawali, ze w tym roku wprowadzają kolejny magazyn.

AnitaT
Wysłane: 8 stycznia 2013 17:34:40
topfacet napisał(a):
"Wszystkie informacje łącznie to świetne narzędzie pokazujące skuteczność reklamy."

Co to znaczy?

Też zakładam, że umiesz czytać, nawet jeśli jesteś bobo.

topfacet
Wysłane: 8 stycznia 2013 18:03:47
Ale to co napisałaś nie ma sensu.

AnitaT
Wysłane: 8 stycznia 2013 18:48:42
Dlaczego?

Łączna informacja:

ile było pobrań aplikacji

ile było sesji, bo niektórzy oglądali 2-3 razy aby pokazać wymarzony zegarek odpowiedniej osobie lub sprawdzić czy torba z zakupami zmieści się do bagażnika

ile czasu średnio w minutach zajmuje czytanie i oglądanie reklam

w jakich województwach i w jakich miastach byli odbiorcy tej danej reklamy - z tego nr magazynu

w jakich przedziałach czasowych (z dokładnością do 1 godziny) było najwięcej sesji - czy rano czy wieczorem

Takie informacje łącznie dają obraz osoby do której dociera reklama w tym magazynie i kolejni kontrahenci już będą wiedzieć, że za pośrednictwem aplikacji iAM to sznurek do snopowiązałki będzie się sprzedawał dość słabo.

topfacet
Wysłane: 8 stycznia 2013 18:58:02
Teraz przedstawiłaś to jasno i klarownie, poprzednie zdanie nie miało sensu.

irys
Wpisów: 1
Wysłane: 12 stycznia 2013 13:20:33
wszystko to fajnie i extra ale nie zmienia to faktu że dostosowanie aplikacji do androida dało by potencjalnie dużo większy rynek a mianowicie tanie tablety i smartfony więc co mnie jaki sprzęt jest lepszy czy gorszy do czego, to niech dostosują aplikację tak żeby była dorze na androida i to będzie innowacja skoro jest z tym problem, podstawowa kwestia jest taka żeby zwiększyć rynek odbiorców a podejrzewam że android zwiększyłby go ogromnie i kropka

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 12 stycznia 2013 13:50:22
No ale Oni już zapowiedzieli że wypuszczą na Androida te pisma , tu nikt nie neguje potrzeby wejścia na tę platformę. Tyle że chyba bardziej dla nich efektywne jest zrobienie szybko następnego pisma na Ipada żeby szybko zwiększyć przychody z reklam , nie mają sztabu pracowników którzy za nich to robią , wydaje się że sami nad tym pracują ...i dobrze , każda złotówka na takiej małej spółce się liczy. Kierunek jest dobry , najpierw portfel kilku magazynów potem następne platformy i mamy już jakąś wartość , moim zdaniem znacznie przekraczającą wycenę giełdową.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20