YELLOWHAT - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19 20

YELLOWHAT [YEL]

AKTUALNY KURS: 0,00 zł (+0,00%)
frogger
Wpisów: 162
Wysłane: 6 grudnia 2013 18:55:28
Ekstra, ale wolałbym zeby czesc kasy z uzyskanego dofinansowania poświęcili na promocję już istniejących magazynów. Inaczej będą wypuszczać kolejne pisemka, które ściąga kila tysięcy ludzi, co zniechęci reklamodawców.

topfacet
Wpisów: 2 460
Wysłane: 6 grudnia 2013 18:59:31
Frogger, plany maja obecnie bardzo ambitne- poza systemem iOS, wszystkie magazyny maja wychodzic tez na Androida oraz na telefony komorkowe z tymi systemami. Powieksza to znacznie krag odbiorcow.

Dodatkowo, moga teraz oferowac reklamodawcom pakiety np. reklame we wszystkich magazynach, czy profilowanie tematyczne.

Zgadzam sie natomiast, ze magazyny potrzebuja wiecej reklamy. Z ciekawosci nawet poprosze o zestawienie liczby czytelnikow, zeby zobaczyc czy im rosnie grono odbiorcow :).

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 6 grudnia 2013 19:03:02
topfacer napisał(a):
Jaka strata? Zobacz sobie najpierw sprawozdanie za ostatni kwartał, a potem może oceniaj binky W tym roku straty nie ma salute
No właśnie nie wiem czy sobie żartujesz, czy to napisałeś serio...?!reindeer
Ten ostatni raport to stek bzdur, a nie zysk 2-milionowy, inaczej mielibyśmy na kursie wzrost z 500% i to natychmiast, a nie to co jest. Potraktowali inwestorów za półgłówków, ale rynek jak widać się na te bzdury nie nabrał. Dlatego nie biorę poważnie Twojego ostatniego postu, bo prędzej sam siebie na to nabierzesz, niż mnie, czy innych. Ale mam nadzieję, że sam w te bzdury z raportu nie wierzysz, wczytaj się b. dokładnie w raport, a jeśli dalej będziesz mi wmawiał, że wszystko cacy, to powiedz dlaczego kurs na to cudo nie zareagował...reindeer
Oj topfacet, no nie można pisać takich rzeczy, wystarczy, że spółka robi wszystko, by być niepoważną, nie powielaj więc tego, bo Ciebie zawsze traktowałem poważnie, ale tą pseudo-firemkę niekoniecznie...
Edytowany: 6 grudnia 2013 19:18

topfacet
Wysłane: 19 grudnia 2013 16:19:08 przy kursie: 0,04 zł
Zgodnie z zapowiedziami, ukazal sie kolejny magazyn "Smaq", sprzedaz reklam tez przez AT Media:

Atmedia dołączają cztery nowe tytuły do oferty magazynów wydawanych na tablety. Biuro poszerza współpracę z Yellow Hat, który po podpisaniu umowy z inwestorem strategicznym, uruchamia nowe wydawnictwo cyfrowe - Smart Publishing i wprowadza na rynek dwa kolejne tytuły. Do kobiecego "iAM", męskiego "EGO" i lifestyle'owo-parentingowego "MyMamy", które są już w portfolio wydawcy, dołączą interaktywne magazyny tabletowe - kulinarny "SMAQ" oraz wnętrzarski magazyn "iN".

Pierwszy numer "SMAQ" ukaże się w grudniu. Tytuł będzie połączeniem interaktywnej książki kucharskiej z magazynem lifestyle'owym. Przepisy zawierają funkcję "zakupy", która pozwala wysłać listę produktów mailem oraz funkcję "cook mode", umożliwiającą gotowanie z tabletem krok po kroku. Treści wzbogacają multimedia.

Magazyn "iN", już dostępny w AppStore, poświęcony jest tematyce urządzania i wyposażania wnętrz. Czytelnicy będą mogli kupić online wybrane elementy wyposażenia wnętrz prezentowane w "iN", a interesującymi ich treściami magazynu podzielić się w mediach społecznościowych.

Oba nowe tytuły Smart Publishing, podobnie jak "iAM", "EGO" i "MyMamy" dostępne będą bezpłatnie w AppStore i Googleplay.

m.media2.pl/reklama-pr/108289-...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 748
Wysłane: 20 grudnia 2013 08:51:13 przy kursie: 0,04 zł
Na podstawowej działalności niewątpliwie byłaby strata. Spółka "coś" zaraportowała w linii pozostałych przychodów operacyjnych. Z raportu nie wynika czy to "coś" jest. Z punktu widzenia inwestora należy to "coś" wyłączyć z analizy i tak właśnie robi rynek. No chyba, że Wy wicie co to jest, to możemy dalej podyskutować.

topfacet
Wysłane: 21 grudnia 2013 00:01:13
A to nie jest np. aktualizacja wartosci udzialow w SmartPublishing, lub wycena tych udzialow? Zgodnie z komunikatem, do SP wniesli czesc YH zajmujaca sie Tabletowymi wydawnictwami.

A z newsow to od dzis EGO dostepne jest tez na iPhone, a IN ma bardzo dobre miejsce w rankingu pobran :)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 21 grudnia 2013 11:50:25
Ściślej rzecz biorąc to mógłby to być zysk ze sprzedaży przeszacowania wartości zcp do smart publishing, ale oni to ciągną także w skonsolidowanym, a to powinno być wyeliminowane...

pop
Wysłane: 21 grudnia 2013 17:23:05
anty_teresa napisał(a):
Ściślej rzecz biorąc to mógłby to być zysk ze sprzedaży przeszacowania wartości zcp do smart publishing, ale oni to ciągną także w skonsolidowanym, a to powinno być wyeliminowane...

Paweł, dobrze, że się temu przyglądasz, bo ten raport o meeega-zysku, to robienie jaj z inwestorów, topfacet ma w tym temacie inne zdanie, więc przyda się spojrzenie kogoś trzeciego.
Spółka na działalności podstawowej nie zarabia i nie za bardzo widzę tu możliwość zmian w tym temacie, prędzej ukierunkowanie się w stronę piachu. A dysponowanie mailem do prezesa, który wielokrotnie nie był łaskaw na odpowiadanie w akcji inwestor nie jest rzeczą pożądaną, sorry, ale takiego gościa nie można traktować poważnie, a zasłużył sobie na to olewaniem inwestorów...Speak to the hand A poza tym spółka nie ma kompletnie żadnych za sobą sukcesów i zapewne nic w tym temacie się nie zmieni.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 21 grudnia 2013 17:40:39
topfacet napisał(a):
Moim zdaniem tak, bo zgodnie z informacjami, YH ma miec wiekszosciowy udzial w nowym podmiocie.

UOR dopuszcza brak konsolidacji ze względu np na sumę bilansową mniejszą od 7,5mln EUR oraz sprzedaż mniejszą niż 15mln EUR. Sprawozdanie skonsolidowane pokazane w III kwartale jest zatem tylko i wyłącznie chęcią spółki, a nie obowiązkiem formalnym.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 21 grudnia 2013 17:58:05
pop napisał(a):
anty_teresa napisał(a):

Paweł, dobrze, że się temu przyglądasz, bo ten raport o meeega-zysku, to robienie jaj z inwestorów, topfacet ma w tym temacie inne zdanie, więc przyda się spojrzenie kogoś trzeciego.
Spółka na działalności podstawowej nie zarabia i nie za bardzo widzę tu możliwość zmian w tym temacie, prędzej ukierunkowanie się w stronę piachu. A dysponowanie mailem do prezesa, który wielokrotnie nie był łaskaw na odpowiadanie w akcji inwestor nie jest rzeczą pożądaną, sorry, ale takiego gościa nie można traktować poważnie, a zasłużył sobie na to olewaniem inwestorów...Speak to the hand A poza tym spółka nie ma kompletnie żadnych za sobą sukcesów i zapewne nic w tym temacie się nie zmieni.

Nie do końca,bo w końcu wsadzają jaką część swojego biznesu wycenioną bilansowo niżej, a ktoś wsadza gotówkę. Zysk jest i można nawet powiedzieć, że jest on do pewnego stopnia gotówkowy, choć absolutnie niepowtarzalny i do wyłączenia jak napisałem. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że musieli ten zysk pokazać. Oczywiście to wszystko nie zmienia faktu, że biznes się nie kręci, a Secus może nie odzyskać z tego nawet pół grosza. Na powtarzalnej działalności podstawowej jest ca 0,5 mln straty w pierwszych trzech kwartałach łącznie, a biznes cały czas chłonie gotówkę. Taka sytuacja nie może oczywiście trwać wiecznie, bo w końcu można się przewrócić.

Scarry
Wpisów: 4 389
Wysłane: 15 stycznia 2014 14:13:30
abstrahując od bardzo niepewnej przyszłości finansowej firmy i problemów z zarabianiem, niestety szerokie perspektywy Yellowhat są co najwyżej średnie w stosunku do reszty mobilnych biznesów. Znalazłem zestawienie dynamiki rozwoju różnych gałęzi rynku mobilnego.

Niestety "Mobile News & Magazines" rozwija się najwolniej.

kliknij, aby powiększyć
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 15 stycznia 2014 14:15

topfacet
Wysłane: 15 stycznia 2014 14:51:49
Scarry, wczoraj w Rzepie ukazal sie z kolei ciekawy artykul (strona B9) ktory dostepny jest tez online:

www.ekonomia.rp.pl/artykul/705...

Prognozowana sprzedaz tabletow podwoi sie do 400 MLN szt w 2017r.

Prognozowane wplywy z reklam 3,8 MLD USD w 2017r.

Maja juz 5 magazynow i pracuja nad kolejnymi a do tego sprzedali w ostatnich numerach calkiem duzo reklam. Mozna to zobaczyc tu:

www.youtube.com/user/iAMmagazy...

rybeusz
Wpisów: 189
Wysłane: 28 stycznia 2014 21:48:08
Czy w ostatnim czasie komuś z akcjonariuszy udało się może skontaktować ze spółką ?
W zeszłym tygodniu wysłałem im kilka pytań na oba podane kontakty mailowe (ogólny / kontakt dla inwestorów), ale zero odzewu. Mają już chyba niestety w głębokim poważaniu inwestorów Speak to the hand

pop
Wysłane: 15 maja 2014 21:17:39 przy kursie: 0,04 zł
Jest raport, tradycyjnie już strata-tym razem aż 470tys., ale jedna rzecz jest zastanawiająca (i jednocześnie lekko szokująca): przychody (uwaga) 107tys. pln, czyżby więc wygaszali działalność...???Think Przecież jeszcze kilka lat temu mieli mocno powyżej miliona kwartalnie, a teraz tylko 107tys....?
d.iplsc.com/ebi/05/15/64206/YE...

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 16 maja 2014 12:35:01
pop a czy dobrze kojarzę, że kiedyś sam wspominałeś, że te przychody wydają Ci się podejrzane? Jeżeli spojrzeć na nie przez pryzmat osiąganych obecnie, to faktycznie wydają się dziwne i ciekawe czy miały coś wspólnego z ówczesnym debiutem na NC..
Smutne, że spółka zmienia profil działalności, nie dowozi prognoz i tak na prawdę brak jakiejkolwiek komunikacji i wyjaśnienia. Dlaczego nie wyszło im z robieniem aplikacji? Czy nie wiedzieli tego kiedy kilka miesięcy wcześniej snuli prognozy w memorandum? jedyni, którzy na prawdę zarobili na tej spółce to chyba zarząd, który cały czas pobiera wynagrodzenie..

topfacet
Wysłane: 16 maja 2014 12:43:08
W kwestii robienia aplikacji, to masz obecnie na rynku taka konkurencje, ze chyba lepiej poszukiwac niszy w pisemkach i wydawaniu publikacji na zlecenie. Do tego zrobili ostatnio aplikacje doradca smaku (tak na marginesie).

Przychody faktycznie mizernie, nie wiem czemu nadal nie potrafia zbilansowac kosztow wytworzenia tych pisemek z wplywami z reklam. Niemniej zgodnie z raportem planuja w tym polroczu wprowadzic kolejne 3 pisemka do App Store- zobaczymy co z tego wyjdzie.

rybeusz
Wysłane: 3 lipca 2014 09:22:44
Cytat:

Wysłane: 28 stycznia 2014 21:48:08
Czy w ostatnim czasie komuś z akcjonariuszy udało się może skontaktować ze spółką ?
W zeszłym tygodniu wysłałem im kilka pytań na oba podane kontakty mailowe (ogólny / kontakt dla inwestorów), ale zero odzewu. Mają już chyba niestety w głębokim poważaniu inwestorów Speak to the hand

Powoli kończy się rumakowanie spółki, jak widać leży tam nie tylko komunikacja z akcjonariuszami puke_l

Cytat:
Giełda w tym roku także przypilnowała spółki, które nierzetelnie wywiązywały się z obowiązków informacyjnych. Karą za nieprzekazanie w regulaminowym czasie raportów rocznych za 2013 r. jest zawieszenie handlu akcjami (...) Zarząd Giełdy (...) postanowił zawiesić obrót akcjami następujących spółek: Air Market, Alejasamochodowa.pl, Astro, Aton-HT, Cerabud, Digate, East Pictures, Esperotia Energy Investments, GC Investment, Genesis Energy, Jurajski Dom Maklerski, Kampa, Nemex, Optizen Labs, Power Price, Proxyad, SPC Group, Synkret (spółka w upadłości likwidacyjnej), Taxus Fund oraz Yellow Hat.

Swoją drogą ładne towarzystwo udało im się zebrać na tej liście ...

źródło: Stockwatch
Edytowany: 3 lipca 2014 09:25

topfacet
Wysłane: 3 lipca 2014 13:58:50
Komunikacja nie lezy wcale, bo odpisuja na wiadomosci.

Jak zerkniesz do EBI to zobaczysz dlaczego nie mogli przekazac raportu rocznego w terminie.

Wydali trzy nowe magazyny, z tego co wiem pracuja nad tym aby wszystkie byly dostepne na smarfony, a nie tylko na tablety.

Wypuscili nowe- o wiele lepsze, wersje aplikacji do pobierania i czytania magazynow.

Same magazyny tez zmieniaja sie na plus, zarowno jest chodzi o tresc, jak i o reklamy. W typowym numerze jest ok 10 reklam(glownie globalne koncerny sie tam reklamuja), oprocz innych form promocji typu PP, sponsorowane teksty etc.

Nie wiadomo jeszcze jak przelozy sie to na wyniki finansowe, natomiast obiektywnie patrzac, w magazynach jest postep. Widac tez ze zaniechali wlasciwie innej dzialalnosci- wydaja jeszcze czasami magazyny na zlecenie.

rybeusz
Wysłane: 3 lipca 2014 17:35:23
@Topfacet
Ja do dziś nie otrzymałem odpowiedzi na kilka pytań wysłanych oficjalnym kanałem komunikacji (mail), więc pozwól że pozostanę przy swojej opinii. Mogę, prawda? Anxious

Z tego co piszesz, wychodzi nieustające pasmo sukcesów. Czy oby na pewno?

- reklamy są w dużej (nie wiem jednak w jak dużej) części puszczone "na start", "testowo", "na zachętę", albo w ramach innych deali typu "kup 1, otrzymasz 2 gratis". Rozliczanie przyszłych przychodów ilością reklam może być w tym przypadku ... hmmmn... mylące. I'm just saying...
Zresztą Pop to ładnie ujął.

- jak będzie wyglądał wizerunek spółki po zawieszeniu jej notowań przez Giełdę? Nawet jeśli ktoś YH obserwował, po tym wydarzeniu pomyśli dwa razy zanim zainwestuje w nią pieniądze. Jaki obraz mogą dostać Klienci spółki, jesteś pewny że wiarygodność spółki nie ucierpi, że nie wyjdą na kogoś niesolidnego i nie godnego zaufania w oczach swoich obecnych i przyszłych Klientów? Moim zdaniem to fatalny krok i nie może przynieść firmie nic dobrego.

- tak jak mieli problem z Andoridem, tak dalej mają - a przypomnę, póki co to najpopularniejszy system w Polsce. Naprawdę nie da się tego "drobiazgu" rozwiązać przez 2 lata?

- zaczęli próbować dobijać się i chodzić do Klientów bezpośrednio, za plecami, obsługujących tych Klientów, agencji. Zachowanie absolutnie karygodne na rynku mediowym, długofalowo to strzał w kolano.
Nie podejrzewam, że przysporzy im to zbyt dużej liczby przyjaciół w gronie agencji i osób rozdzielających budżety mediowe. Wiem, że w kilku dużych agencjach poszła informacja, aby na tą firmę bardzo UWAŻAĆ, bo jest po prostu śliska.

- broker YH w momencie wprowadzania do oferty magazynów miał w ofercie kilka tytułów na tablety. Obecnie w ofercie brokera jest tych tytułów ponad 50 - sam spróbuj wydedukować, czy i jak to wpłynie na rozłożenie budzetów Shhh

- Pomyśl też czy będąc np. na miejscu dystrybutora luksusowych ubrań dla kobiet wolałbyś zainwestować (mając określony budżet) u tego brokera w reklamę w iAM czy może wybrałbyś z jego oferty raczej Wysokie Obcasy, Joy, Cosmopolitan lub Harper's Baazar? W ostatnich kilku miesiącach wiele tytułów zostało przeniesionych na mobile, format kolejnych jest w tej chwili przygotowywany (wydawcy zapowiadają ich wprowadzenie w ciągu 1-2 miesięcy). Mogę ci wypisać 5 czy 10 punktów, dlaczego czytelniczka HB jest z punktu widzenia szefa marketingu lepsza niż czytelniczka iAM, choć to bez sensu, prawda? Jak mamy sobie poprawiać samopoczucie i klaskać, to klaskajmy [ w myśl melodii "Łuuubuuduuubu, łubuudubu ..." hello1 ]

PS.
Cytat:
Jak zerkniesz do EBI to zobaczysz dlaczego nie mogli przekazac raportu rocznego w terminie

Mógłbyś proszę podrzucić linka, musiało mnie to ominąć, a chętnie zerknę love4

Edytowany: 3 lipca 2014 17:35

topfacet
Wysłane: 4 lipca 2014 14:42:47
Ja nie jestem adwokatem spolki, mowie o swoich przemysleniach i doswiadczeniach, jesli Ty masz inne to ok.

Nikt z nas nie wie, jakie beda przychody z reklam, dobre jest to ze tych reklam jest coraz wiecej i magazyny moga stawac sie rentowne.

Biorac pod uwage obecne zainteresowanie akcjami YH i obroty, to nie ma tu wlasciwie zadnego handlu, wiec samo zawieszenie na kilka dni, niewiele tu zmienia sytuacje.

Nie wiem o jakim problemie z A piszesz, ja uzywam iOS- zero problemu.

Magazyny ktore wymieniles sa magazynami platnymi, wiec to jest inny target niz bezplatne iAM. Choc oczywiscie rozlozenie budzetu moze byc inne, to firmy na reklame mobile przeznaczaja coraz wiecej srodkow, kosztem inych aktywnosci reklamowych. Nie czytam tych magazynow na tabletach, wiec nie wiem jakie tam sa reklamy. Byc moze sa tam reklamy tych samych firm co w iAM, EGO etc.

Jesli chodzi o EBI, to jestem pewny ze sam potrafisz to odszukac king

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19 20