pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 178,00 zł (+0,12%) 23-06-2021 17:04
GRAF78
45
Dołączył: 2010-11-28
Wpisów: 1 243
Wysłane: 21 grudnia 2020 20:18:37 przy kursie: 256,00 zł
250 działa chyba jako wsparcie (analitycy wskazywali chyba 219?)
ślepe shortowanie przy tych poziomach może być ryzykowne - szczególnie że "drobnica" właśnie wpadła na ten genialny pomysłAngel

d2fan
28
Dołączył: 2020-10-02
Wpisów: 127
Wysłane: 21 grudnia 2020 20:49:31 przy kursie: 256,00 zł
78,6% zniesienia Fibo od szczytu do pandemicznego minimum z marca jest przy poziomie 260 zł
62,8% - 304 zł

Wynika z tego, że trzy sesje jechaliśmy prz 62,8% a ostatnie dwie przy 78,6%, kolejne wsparcie to już minimum z marca ok. 200 zł, opór 304 zł.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 817
Wysłane: 22 grudnia 2020 01:13:30 przy kursie: 256,00 zł
mrk napisał(a):
Chciałem tylko zauważyć, że obok 2,9% akcji sprzedanych w ramach short sale przez 4 fundusze jest jeszcze 100% akcji trzymanych na longa, w tym 69% przez inwestorów (31% mają założyciele) i na pewno są wśród nich tez amerykańskie fundusze blackeye
Niektóre posty trochę brzmią jakby cała amerykańska finansjera grała na krótko przeciwko polskiej ulicy i TFI/OFE.
[...]

Myślę więc, że większym zmartwieniem akcjonariuszy jest w tej chwili to w jakim nadkładzie rozszedł się Cyberpunk i ile jest zwrotów niż Melvin ze swoją krótką pozycją.


rejestr krótkich pozycji to nie jest podaż! Generalnie to nie ma nic wspólnego ani z certyfikatami turbo, certyfikatami zwykłymi ani kontraktami.

mrk napisał(a):

Dodam też, że jeżeli te pozycje S już są to oznacza, że rynek już wchłonął te 2,9 mln akcji dodatkowej podaży i może podążać w swoim kierunku.

Rynek niczego nie wchłonął.
Zanim zaczniecie ferować wyroki, proponuje zapoznać się z definicją. Operacja krótkiej sprzedaży oznacza wygenerowanie dokumentu oznaczającego, że za "jakiś" określony czas nabywca zobowiązuje się do oddania wartości X akcji.
Przykład, idę do domu maklerskiego i mówię - chcę pożyczyć Wasze akcje cdprojekt - dom maklerski posiada akcje cdr iluśtam Kowalskich - stan akcji dostępnych na giełdzie nie zmienia się, posiadacz też nie - nadal są nimi poszczególni Kowalscy, co oznacza, że nabywca ->pożycza<- wartość X akcji poza obrotem i ma oddać wartość X akcji (a nie akcje!) do czasu trwania umowy z pożyczającym.
Prościej ? Kredyt hipoteczny indeksowany do wartości franka. Nie potrzebujesz franków aby go spłacić, tu jest ten sam mechanizm.

Teraz drobne ostrzeżenie dla wszystkich, którzy już poczuli się milionerami w walce z krótką sprzedażą,
ten link już tu był:
www.bankier.pl/wiadomosc/Anali...
ale gdyby ktoś nie doczytał, to warto się zastanowić, sugerowano już tu na forum odniesienie do firmy o której mowa:
Cytat:
Zdaniem Pawła Sugalskiego, dobrym punktem odniesienia dla wyceny CD Projektu jest 7,5 mld USD, za które Microsoft przejął we wrześniu właściciela studia Bethesda, producenta serii gier "Fallout" i "The Elder Scrolls". Zarządzający szacuje, że według wyceny z tej transakcji, jeden walor CD Projektu powinien kosztować 270 zł, czyli 10 proc. mniej niż wynosił kurs akcji ze środy.

"Ten poziom może być sufitem dla notowań w kolejnym roku. Dodatkowo trzeba zadać sobie pytanie, czy CD Projekt faktycznie powinien być wart tyle co Bethesda, która wydała wielokrotnie więcej gier" - ocenił.


Podkreślenia moje.
Edytowany: 22 grudnia 2020 01:14

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 549
Wysłane: 22 grudnia 2020 01:40:49 przy kursie: 256,00 zł
Według mnie mylisz się, vladinho.
Rejestr krótkiej sprzedaży obejmuje pozycje już otwarte. Samo zawarcie umowy pożyczki akcji nie ma nic do rzeczy.
Poza tym rejestr wskazuje pozycję netto, uwzględniającą zarówno akcje, jak i instrumenty pochodne.
Edytowany: 22 grudnia 2020 01:51

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 817
Wysłane: 22 grudnia 2020 02:05:23 przy kursie: 256,00 zł
Jeżeli mylę się, to rejestr knf nie jest informacją kluczową. Oznaczałoby to pożyczenie akcji, których nie muszę sprzedawać, lub mogę je sprzedać w dowolnym momencie trwania umowy. To z kolei nie daje żadnych informacji o tym ile z pożyczonych akcji faktycznie zostało sprzedanych w celu odkupienia.
Równie dobrze sprzedaż może się zacząć po 1 stycznia, lub po ogłoszeniu wyników sprzedażowych w grudniu.

Natomiast co do instrumentów pochodnych (czyli certyfikaty lub kontrakty) to nie jest możliwe, aby taki rejestr prowadzić. Papiery wartościowe w postaci akcji mają stałą ilość (a przynajmniej ich liczba nie może się zmniejszyć), tego nie można powiedzieć o kontraktach jak i certyfikatach. Kowalski w każdym momencie może zamknąć kontrakt zmniejszając ich ilość do 0 - co w takim przypadku będzie przedmiotem pożyczki ?

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 817
Wysłane: 22 grudnia 2020 02:40:48 przy kursie: 256,00 zł
@Aircanada Nie mogę edytować, ale z umowy ramowej:
Cytat:
Wykonanie Zastępcze (Buy-In) oznacza wszelkie ustalenia, zgodnie z którymi, jeżeli sprzedawca
lub osoba zobowiązana do przeniesienia Papierów Wartościowych nie przeniesienie Papierów
Wartościowych na rzecz kupującego lub osoby uprawnionej do otrzymania Papierów
Wartościowych, kupujący lub osoba uprawniona do otrzymania Papierów Wartościowych
upoważniona jest, zgodnie warunkami takich ustaleń, do nabycia lub innego pozyskania Papierów
Wartościowych stanowiących ekwiwalent Papierów Wartościowych, które podlegały przeniesieniu
oraz do odzyskania kosztów takiego pozyskania od sprzedawcy lub osoby zobowiązanej do
przeniesienia Papierów Wartościowych;

Cytat:

Ekwiwalent (Equivalent) lub ekwiwalentny (equivalent to) w odniesieniu do jakichkolwiek
Pożyczonych Papierów Wartościowych lub Zabezpieczeń (zarówno Zabezpieczeń Gotówkowych
jak i Zabezpieczeń Niepieniężnych) przeniesionych zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy,
oznacza odpowiednio Papiery Wartościowe lub jakiekolwiek inne prawa majątkowe, identycznego
rodzaju, o identycznej wartości nominalnej, opisie i kwocie co dane Pożyczone Papiery
Wartościowe lub Zabezpieczenie.


Moim zdaniem oznacza to indeksowanie, ale może się mylę, chyba że jest ktoś, kto brał udział w takiej transakcji ?

Piotrek92
4
Dołączył: 2020-11-28
Wpisów: 25
Wysłane: 22 grudnia 2020 07:12:47 przy kursie: 256,00 zł
iktorniasty napisał(a):
ING Turbo konkretnie www.ingturbo.pl/rynki/akcje/cd...
Tylko uwaga - trzymanie zakupionych akcji "nic nie kosztuje". Natomiast w przypadku certyfikatów, każdy dzień trzymania certyfikatu kosztuje z uwagi na pożyczkę na pokrycie kosztów różnicy pomiędzy ceną jaką płacisz za instrument, a faktyczną ceną instrumentu (w uproszczeniu). Więc jest to raczej dobre na kilka-kilkanaście dni niż lata.
Na krótko można jeszcze grać na kontraktach - FCDRH21 na przykład. Instrument z dźwignią, tańszy w zakupie, ale jak ogólnie nie wiedziałeś że istnieją, to nie polecam ich używać przez kolejne 6 miesięcy minimum. Ew zainwestuj tylko tyle co możesz stracić, żeby się nauczyć co to za ustrojstwo. Jak ktoś ma mało emocji w życiu to idealny instrument do tego żeby te emocje sie pojawiły :P Można np. dostać telefon od maklera z informacją, że ma się chwilkę na uzupełnienie depozytu albo zamkną Ci zaraz Twoje pozycje. I zazwyczaj wówczas zamykają Ci pozycję w samym dołku jak masz longa lub na górce jak masz szorta ;) Klucz do unikania tego typu sytuacji to utrzymywanie depozytu na poziomie dużo większym niż wymagane 100%. Ale do tego trzeba przezwyciężyć swoją chciwość co nie jest łatwe ;)

Z plusów - na ING Turbo można stracić tylko tyle ile się włożyło. Wbrew pozorom ma to pewne znaczenie, np. jak ropa leci w kierunku cen ujemnych i ma się fizyczny wstręt do stawiania stop losów. No i płynność na certyfikatach jest większa niż na kontraktach czasem (gra się z animatorem, problemem są niestety spready). Można je też kupować certyfikaty za należności ze sprzedaży akcji, kontrakty można jedynie za gotówkę. To jest akurat spora zaleta w przypadku ogromnych zawirowań.


Bardzo Tobie i innym dziękuje za czas poświęcony aby mi to wyjaśnić, teraz rozumiem i średnio mi sie podoba ze fundusz ktory de facto nie posiada własnych pieniędzy pożycza akcje co go tak naprawdę nic nie kosztuje i jeżeli kurs spadnie to odkupuje tnaiej niż pożyczył i ma czysty POTĘŻNY zarobek - moze jestem starosiwecki ale moim zdaniem takich instrukemntow nie powinno byc bo wypacza idee giełdy.

Jeżeli macie zdanie odrębne proszę nie rozjedzcie mnie ;)

Jeszcze raz dziękuje.

Co do gry - gram na pc i każdy z moich znajomych ma takie samo zdanie, gra jest kosmicznie dobra i bardzo wciągająca nikt ie możne się od niej oderwać w tym ja.

d2fan
28
Dołączył: 2020-10-02
Wpisów: 127
Wysłane: 22 grudnia 2020 08:54:09 przy kursie: 256,00 zł
vladinho napisał(a):

Cytat:
Zdaniem Pawła Sugalskiego, dobrym punktem odniesienia dla wyceny CD Projektu jest 7,5 mld USD, za które Microsoft przejął we wrześniu właściciela studia Bethesda, producenta serii gier "Fallout" i "The Elder Scrolls". Zarządzający szacuje, że według wyceny z tej transakcji, jeden walor CD Projektu powinien kosztować 270 zł, czyli 10 proc. mniej niż wynosił kurs akcji ze środy.

"Ten poziom może być sufitem dla notowań w kolejnym roku. Dodatkowo trzeba zadać sobie pytanie, czy CD Projekt faktycznie powinien być wart tyle co Bethesda, która wydała wielokrotnie więcej gier" - ocenił.


Podkreślenia moje.


Moim zdaniem CDR jest wart więcej niż Bethesda mimo, że mają mniej gier. Dlaczego? Ostatnia duża premiera Bethesda to 2018 rok Fallout 76, który okazał się kompletną klapą, wcześniej tylko Skyrim (debiut 2011) był hitem ale było to dużo wcześniej i sprzedał się bodajże w kilkunastu milionach sztuk. CDR sprzedał Wieśka w większych ilościach i teraz jest tuż po premierze dużego tytułu, który wciąż może okazać się top1-3 sprzedających się gier single-player w historii.

szco
21
Dołączył: 2020-04-18
Wpisów: 104
Wysłane: 22 grudnia 2020 09:12:02 przy kursie: 267,70 zł
Dla mnie spółka jest tyle warta ile potrafi zarobić i jakie ma widoki na przyszłość. CDR na pewno te widoki osnuł mgłą, ale Bethesda akurat też tworzy ostatnio same gnioty, nawet na Metacritic mają gorsze oceny niż Cyberpunk :P.

mrk
20
Dołączył: 2008-08-30
Wpisów: 1 956
Wysłane: 22 grudnia 2020 09:36:54 przy kursie: 267,70 zł
vladinho napisał(a):

rejestr krótkich pozycji to nie jest podaż! Generalnie to nie ma nic wspólnego ani z certyfikatami turbo, certyfikatami zwykłymi ani kontraktami.

Zgoda, nie wiem tylko jak to odnosi się do mojej wypowiedzi.

vladinho napisał(a):

mrk napisał(a):

Dodam też, że jeżeli te pozycje S już są to oznacza, że rynek już wchłonął te 2,9 mln akcji dodatkowej podaży i może podążać w swoim kierunku.

Rynek niczego nie wchłonął.
Zanim zaczniecie ferować wyroki, proponuje zapoznać się z definicją. Operacja krótkiej sprzedaży oznacza wygenerowanie dokumentu oznaczającego, że za "jakiś" określony czas nabywca zobowiązuje się do oddania wartości X akcji.
Przykład, idę do domu maklerskiego i mówię - chcę pożyczyć Wasze akcje cdprojekt - dom maklerski posiada akcje cdr iluśtam Kowalskich - stan akcji dostępnych na giełdzie nie zmienia się, posiadacz też nie - nadal są nimi poszczególni Kowalscy, co oznacza, że nabywca ->pożycza<- wartość X akcji poza obrotem i ma oddać wartość X akcji (a nie akcje!) do czasu trwania umowy z pożyczającym.
Prościej ? Kredyt hipoteczny indeksowany do wartości franka. Nie potrzebujesz franków aby go spłacić, tu jest ten sam mechanizm.


Gdzie jest taka definicja? Załóżmy, że jest jak piszesz, czyli pożyczkobiorca pożycza wartość X akcji i ma oddać wartość X akcji. Czyli rozumiem, że jak wartość akcji spadnie to pożyczający odda mniej i kto po drugiej stornie straci? Dom maklerski, czy ci Kowalscy? Piszesz o jakiejś formie instrumentu pochodnego OTC, a nie krótkiej sprzedaży dotyczącej akcji.

Istota krótkiej sprzedaży jest taka jak opisałem - pożyczasz akcje, sprzedajesz, liczysz że odkupisz taniej.
W umowie ramowej, z której cytujesz definicję jest wprost napisane:
Cytat:
Pożyczkodawca doprowadzi do Przeniesienia Papierów Wartościowych na Pożyczkobiorcę lub
przeniesie takie Papiery Wartościowe zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy i z
warunkami odpowiedniej Pożyczki.

Polecam też te linki:
https://www.gpw.pl/krotka-sprzedaz (plus załączone dokumenty)
www.knf.gov.pl/podmioty/Podmio...

Tak nawiasem (jest to opisane w załączonych linkach) to do 2015 roku dom maklerski przekazując na GPW zlecenie sprzedaży akcji musiał je specjalnie oznaczać, jeśli dotyczyło akcji sprzedawanych na krótko (czyli pożyczonych). Polecam też art. 12 ust. 1 lit a-c rozporządzenia 236/2012.
Edytowany: 22 grudnia 2020 09:40


d2fan
28
Dołączył: 2020-10-02
Wpisów: 127
Wysłane: 22 grudnia 2020 10:34:50 przy kursie: 267,70 zł
Poszła dzida, chyba ktoś coś wie o wynikach sprzedaży albo skali zwrotów :)

Cytat:
Wstępne szacunki oceniają, że Cyberpunk 2077 rozszedł się już w co najmniej 20 milionach kopii.


centrum.fm/cyberpunk-2077-pod-...
Edytowany: 22 grudnia 2020 10:54

igen
44
Dołączył: 2013-03-15
Wpisów: 267
Wysłane: 22 grudnia 2020 10:58:21 przy kursie: 267,70 zł
A melvin i marshal zwiększają S w rejestrze....
Ciekawe...

Łacznie już 4 fundusze mają 2,89% na S

No i BoA - 100 pln reko
Plus cała ta sraczka z kancelariami i straszenie procesami....

Ktoś chce przejąć chłopaków z Jagielońskiej ?
Czy ktoś chce im "dokuczyć" ?
Edytowany: 22 grudnia 2020 11:04

igen
44
Dołączył: 2013-03-15
Wpisów: 267
Wysłane: 22 grudnia 2020 11:17:05 przy kursie: 267,70 zł
Krzychzet:

Albo nieźle zarobić.

Pamiętaj, że CDR to społka gamingowa (czyli balon z definicji) i tu w grę potencjalne zyski to 10-20 razy większe niż na np. takim JSW po urealnieniu wyceny...

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 549
Wysłane: 22 grudnia 2020 11:27:11 przy kursie: 267,70 zł
d2fan napisał(a):
Poszła dzida, chyba ktoś coś wie o wynikach sprzedaży albo skali zwrotów :)

Cytat:
Wstępne szacunki oceniają, że Cyberpunk 2077 rozszedł się już w co najmniej 20 milionach kopii.


centrum.fm/cyberpunk-2077-pod-...


Szanujmy się. Czyje wstępne szacunki ? Przypadkowego forumowicza z bankiera ?

pivovarit
pivovarit PREMIUM
58
Dołączył: 2020-03-29
Wpisów: 295
Wysłane: 22 grudnia 2020 11:30:22 przy kursie: 267,70 zł
Raczej ze SteamSpy.

Cytat:
Autorzy nie wypuścili oficjalnych danych o sprzedaży, więc musimy polegać na szacunkach płatnej wersji serwisu SteamSpy, według których produkcję na tej platformie cyfrowej posiada już ponad 15,2 mln


źródło

micpl
12
Dołączył: 2010-10-11
Wpisów: 34
Wysłane: 22 grudnia 2020 11:36:06 przy kursie: 267,70 zł
d2fan napisał(a):
vladinho napisał(a):

Cytat:
Zdaniem Pawła Sugalskiego, dobrym punktem odniesienia dla wyceny CD Projektu jest 7,5 mld USD, za które Microsoft przejął we wrześniu właściciela studia Bethesda, producenta serii gier "Fallout" i "The Elder Scrolls". Zarządzający szacuje, że według wyceny z tej transakcji, jeden walor CD Projektu powinien kosztować 270 zł, czyli 10 proc. mniej niż wynosił kurs akcji ze środy.

"Ten poziom może być sufitem dla notowań w kolejnym roku. Dodatkowo trzeba zadać sobie pytanie, czy CD Projekt faktycznie powinien być wart tyle co Bethesda, która wydała wielokrotnie więcej gier" - ocenił.


Podkreślenia moje.


Moim zdaniem CDR jest wart więcej niż Bethesda mimo, że mają mniej gier. Dlaczego? Ostatnia duża premiera Bethesda to 2018 rok Fallout 76, który okazał się kompletną klapą, wcześniej tylko Skyrim (debiut 2011) był hitem ale było to dużo wcześniej i sprzedał się bodajże w kilkunastu milionach sztuk. CDR sprzedał Wieśka w większych ilościach i teraz jest tuż po premierze dużego tytułu, który wciąż może okazać się top1-3 sprzedających się gier single-player w historii.


Kolega niezbyt się orientuje, za co Microsoft zapłacił 7,5 mld $. Otóż nie za Bethesdę, tylko za Zenimax Media, a to 13 studiów i ponad 2500 pracowników. Bethesda Game Studios (Elder Scrolls, Fallout) - Rockville, Austin, Dallas i Montreal; własny silnik. Arkane Studios (Dishonored, Prey, Deathloop) - Lyon i Austin; własny silnik. Id Software (Doom, Quake, Rage) - Richardson i Frankfurt; własny silnik. Machinegames (Wolfenstein) - Uppsala, własny silnik. Tango Gameworks (The Evil Within) - Tokio. Zenimax Online (Elder Scrolls Online) - Hunt Valley. Roundhouse Studios - Madison. Alpha Dog Games - Halifax, Kanada.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 598
Wysłane: 22 grudnia 2020 11:51:25 przy kursie: 267,70 zł
aircanada15 napisał(a):
d2fan napisał(a):
Poszła dzida, chyba ktoś coś wie o wynikach sprzedaży albo skali zwrotów :)

Cytat:
Wstępne szacunki oceniają, że Cyberpunk 2077 rozszedł się już w co najmniej 20 milionach kopii.


centrum.fm/cyberpunk-2077-pod-...


Szanujmy się. Czyje wstępne szacunki ? Przypadkowego forumowicza z bankiera ?


Igor Skrzypek podał te dane. Nie znam gościa. Angel

Dla mnie to, że CDR nie porozumiał się z Sony co do zwrotów to był sygnał, że czują się mocni (nieprzesądzając ze mam rację). Napięcie rośnie i niedługo karty będą na stole, o ile CDR nie wycofa się z podania informacji o sprzedaży.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 549
Wysłane: 22 grudnia 2020 12:07:54 przy kursie: 267,70 zł
d2fan napisał(a):

Moim zdaniem CDR jest wart więcej niż Bethesda mimo, że mają mniej gier. Dlaczego? Ostatnia duża premiera Bethesda to 2018 rok Fallout 76, który okazał się kompletną klapą, wcześniej tylko Skyrim (debiut 2011) był hitem ale było to dużo wcześniej i sprzedał się bodajże w kilkunastu milionach sztuk. CDR sprzedał Wieśka w większych ilościach i teraz jest tuż po premierze dużego tytułu, który wciąż może okazać się top1-3 sprzedających się gier single-player w historii.


Fallout 4 sprzedał się wyraźnie lepiej od W3 w 2015 roku.
Skyrim w sumie sprzedał więcej kopii od W3.

baks
28
Dołączył: 2011-03-02
Wpisów: 2 592
Wysłane: 22 grudnia 2020 13:01:41 przy kursie: 267,70 zł
Nie ma co polemizować - kluczowe będą wyniki sprzedaż podane teraz oraz wyniki sprzedaży spółki za okres na koniec roku.
Jeśli wyniki sprzedaży teraz przekroczą wyraźnie 15mln wliczając zwroty to będzie OK.
Jeśli sprzedaż na koniec roku będzie dużo wyższa niż 20mln to ratuje częściowo zyski spółki i da szansę na zwrot kosztów i realizację większości zysków na ten rok.
To może być pozytywna prognoza na przyszłość.
Szybka skuteczna naprawa wersji na konsole może uratować część sprzedaży. Jednak przy słabej grywalności nie ma co liczyć na sprzedaż więcej niż połowy zakładanych kopii na konsole.
Zachwyty wielu nad wersją na PC mogą być uzasadnione. Martwi jednak dość duża ilość negatywów wystawianych także obecnie na PC. Świadczy to chyba o jeszcze dość słabej optymalizacji na nieco słabszym sprzęcie.
O rynek PC nie ma się co martwić. O przejęcia chyba też choć kto wie - to mógłby być dobry moment.
Wynik zysku 2021 może być trudny ale świetna sprzedaż na PC może dalej napędzać. Wersja multi chyba wątpliwa w 2021 - nie mogą sobie pozwolić na kolejną taką premierę .... więc muszą ją dopracować a w związku z przesunięciem premiery CP i takimi problemami premiera w 2021 wątpliwa. Może w związku z tym napędzić sprzedaż w 2022.
Podsumowując w perspektywie 2020-2022 konsole dadzą jakieś 30% przychodów zamiast planowanych +60%.
Na koniec q1 będzie można szacować ilość możliwych do sprzedania.
Teraz CDP walczy także o przyszłą premierę W4.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

baks
28
Dołączył: 2011-03-02
Wpisów: 2 592
Wysłane: 22 grudnia 2020 13:10:29 przy kursie: 267,70 zł
Mogą mieć trochę racji zwolennicy zmowy na CDP ..... z naszego punktu inwestora może tak wyglądać.
Jednak standardy Giełdowe w USA są inne Tam są dużo ostrzejsze reguły i nie może dziwić poniższa informacja i reakcja. Takie sytuacje tam są niedopuszczalne.

Dziś akcje CD Projektu drożeją o 5,51 proc. do 270,10 zł, zupełnie nie przejmując się doniesieniami o tym, że trzy kancelarie prawne z USA zapowiedziały pozew zbiorowy przeciwko CD Projektowi, zarzucając spółce wprowadzenie w błąd inwestorów.
www.stockwatch.pl/wiadomosci/w...
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,724 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło