pixelg
BIOMEDLUB - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

BIOMEDLUB [BML]

AKTUALNY KURS: 12,955 zł (+2,01%) 16-04-2021 17:02
ChiefMike
0
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 575
Wysłane: 15 stycznia 2016 14:46:49 przy kursie: 0,70 zł
Otworzyło się -75% tylko dlatego, że dzień wcześniej spłynęło bardzo dużo zleceń sprzedaży.

Jeszcze przyznam się bez Bicia takich ruchów gwałtownych nie widziałem. Spadki czy Wzrosty są raczej bardziej "płynne".

Kierunek nie ma znaczenia dla mnie. I nie lamentuje.

Jeśli Aktywo jest Toksyczne to tym bardziej Handel nim powinien być zawieszony - kto to skupuje Janosik ? Fundusz Wsparcia Inwestorów ?

Znów straci nie (do)poinformowana ulica.

Mi nie szkoda, jeśli Zarząd był na tyle głupi, że:

- Dotacji nie brał na osobną Spółkę Zoo,
- Nie zabezpieczył pieniędzy na Bieżącą działalność Spółki bo nie wie nic o kosztach stałych,
- Posiadając pieniądze, dotacje z EU, pieniądze inwestorów, nie potrafił zrealizować inwestycji

To mi ich wcale nie szkoda. Kompletni Partacze i Amatorzy.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 301
Wysłane: 15 stycznia 2016 15:52:46 przy kursie: 0,70 zł
ChiefMike napisał(a):
Chiny jakoś mogą zablokować giełdę a w PL czy w USA się nie da ?


Taaak, w Chinach jest super. Dziwne, że to oni gonią Stany, a nie odwrotnie. Proponuję przymusić każdego do kupna akcji i ich trzymania, żeby kursy tak się nie huśtały. Albo w ogóle handlować wg planu Partii. A jak się będzie jeden z drugim stawiać, to rozstrzelać. Jak w Chinach. Bo tam jest super.

lesgs
lesgs PREMIUM
21
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 848
Wysłane: 17 stycznia 2016 11:06:13 przy kursie: 0,70 zł
Może tak o meritum sprawy?

To kolejna odsłona nieszczęsnej i trwającej od wielu lat inwestycji w Polski zakład frakcjonowania osocza. Coś bardzo potrzebnego, i nieustannie otoczonego jakimiś skandalami. Może znane jest oficjalne stanowisko PARP, bo złożenie wniosku o restrukturyzację przez BML jest oczywistą reakcją gdyż dopóki zakład nie działa, nie będą w stanie niczego oddać agencji, ani komukolwiek innemu. Przychody z tytułu importowania produktów frakcjonowania ze Francji nie są w stanie tego zastąpić (import przez BML). Konieczna wydaje się również być reakcja resortu zdrowia.

Dla mnie zaskoczeniem jest brak zawieszenia notowań BML na dłuższy termin, np. na wniosek samych władz BML, po to, by zapobiec wrogiemu przejęciu firmy w wyniku znacznego spadku cen akcji. W tej chwili, przy tak rozchwianych notowaniach i nastrojach paniki nie można tego wykluczyć nawet pomimo tego, że ze względu na uprzywilejowanie głosów, free float posiada znacznie mniejszy udział w głosach.

Czy znane są odpowiedzi na takie pytania jak: Czy wniosek o przedłużenie został odrzucony ostatecznie, czy też przysługuje odwołanie? Jakie jest formalne stanowisko PARP w tej sprawie? Jaki jest przewidywany przez Zarząd termin zakończenia inwestycji? W końcu przecież linie produkcyjne zostały odebrane (Komunikat BML z 21.12.2015). To tworzy dość niejasną sytuację.

Moja analiza jest następująca: Spółka postawiła PARP ultimatum - albo utrata wszystkich środków, albo przedłużycie finansowanie. W końcu, większość inwestycji trwa dłużej niż przewidziano i reakcja PARP jest dość dziwna (tym bardziej że została podjęta tak szybko).

Informuję, że posiadam akcje BML i moje wpisy, nawet nieświadomie, mogą być tendencyjne.


ChiefMike
0
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 575
Wysłane: 17 stycznia 2016 11:51:57 przy kursie: 0,70 zł
@lesgs Widzisz, zarząd nie potrafił pomyśleć i nie wymyślił tego, że trzeba wsiąść dotacje na inną Sp zoo tylko postawili wszystko na jedną kartę.

Myślisz, że pomyśleli co się stanie z kursem Akcji jak im się nie uda ?

Myśleli, że wszystko będzie okej i nie zakładali porażki a Grali All In - bardzo duży błąd.Shame on you Shame on you Shame on you

Zawieszenie nawet na 1-2 tygodnie było by bardzo dobrym posunięciem.

Ktoś jednak te Akcje kupował w tym tygodniu - zazwyczaj obrót po kilka tysięcy zł / dzień - a w tym tygodniu 1-2-2,5 mln, czy nie jest tak, że ktoś zauważył dobrą Spółkę w okazyjnej cenie ?

Ile są warte ich Budynki, Patenty itp. ?

Jeśli Spółka upadnie to co odzyskają Akcjonariusze ?

Czy PARP czasem nie stwierdził, że nie ma sensu finansować dalej tego Biznesu nawet jeśli stracą kasę ?

Czy Akcjonariusze mogą pozwać nie kompetentny zarząd za działanie na szkodę spółki i Akcjonariuszy ?
Edytowany: 19 stycznia 2016 20:27

ergosum
0
Dołączył: 2009-03-31
Wpisów: 58
Wysłane: 19 stycznia 2016 18:00:24 przy kursie: 0,73 zł
Czy ktoś wie o co chodzi z tym inwestorem, którego spółka miała dogadanego w grudniu 2015? Zgodnie z komunikatem bieżącym była podpisana wstępna, niewiążąca, warunkowa umowa. Inwestor był gotowy zapewnić spółce do 200 mln zł (!) w postaci finansowania mezzanine oraz dokapitalizowania spółki, a to z grubą nawiązką pokryłoby potrzebne nakłady na dokończenie inwestycji w Mielcu.

Czy możliwe, że powychodziły jakieś trupy z szafy podczas DD, albo co mogło być powodem, że nie pociągnęli tematu dalej? Inwestor, który jest gotów wyłożyć taką grubą kasę jest chyba podmiotem poważnym. Co mogło być przyczyną, że inwestor się nie zaangażował i spółka musiała złożyć wniosek o upadłość?

lesgs
lesgs PREMIUM
21
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 848
Wysłane: 25 stycznia 2016 07:52:49 przy kursie: 0,93 zł
Odsyłam do raportu bieżącego Nr 6/2016.

Czyli, cała ta historia to jedna wielka lipa. To brzydko pachnie przekrętem giełdowym. Ponawiam pytania do władz GPW - Dlaczego notowania BML nie zostały zawieszone na dłuższy okres? Ciekawe też, czy paru urzędników z PARP "przypadkowo" się nie wzbogaciło.

Informuję, że posiadam akcje BML i moje wpisy, nawet nieświadomie, mogą być tendencyjne.

ergosum
0
Dołączył: 2009-03-31
Wpisów: 58
Wysłane: 25 stycznia 2016 18:17:23 przy kursie: 1,26 zł
@lesgs
Czyli co, że to ten potencjalny inwestor postawił zarządowi warunek, że spółka ma otworzyć postępowanie restrukturyzacyjne w myśl nowego prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, w celu zapewnienia spółce ochrony przed wierzycielami?

W sumie miałoby to sens taki, że np. taki inwestor dokapitalizowuje spółkę i ma święty spokój ze żaden wierzyciel nie postawi z dnia na dzień spółki w upadłość i nie naśle na spółkę komorników. Ale do tego potrzeba jeszcze zatwierdzenia takiego wniosku przez Sąd.

Jeżeli taka hipoteza jest prawdziwa, to po ogłoszeniu decyzji przez Sąd w niedługim czasie powinniśmy ujrzeć komunikat o nowym inwestorze... Ciekawe kiedy Sąd rozpatrzy wniosek.

lesgs
lesgs PREMIUM
21
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 848
Wysłane: 25 stycznia 2016 20:31:15 przy kursie: 1,26 zł
Nie wiem, czy ma to cokolwiek wspólnego z jakimś inwestorem. Problem jest w PARP, która wykazała się taką sztywnością podejścia przy tak istotnej inwestycji dla polskiego systemu opieki zdrowotnej. Nawet jeżeli PARP miała takie postępowanie zapisane w swoich procedurach, to musiała także mieć odpowiednią procedurę eskalacyjną. Dlatego bardziej prawdopodobne jest, że wystąpił przypadek zwykłego niedbalstwa w PARP i żadnych procedur nie ma. Z kolei zarząd BML musiał złożyć wniosek o upadłość lub restrukturyzację by nie samemu nie ponosić odpowiedzialności karnej.

Jeżeli gdzieś w cieniu czai się jakiś mityczny inwestor (ile to takich opowieści krąży po naszej Giełdzie?) i mówimy o rzetelności w inwestycjach, to na pewno nie będzie on inwestować w coś, co właśnie ogłasza upadłość lub restrukturyzację. To może i być okazja, ale poziom ryzyka inwestycyjnego jest znacznie większy, niż w przypadku zwykłej firmy prowadzącej działalność i jadącej na stratach. Oczywiście, nie mam na myśli "wilków" inwestycyjnych, którzy rzucają się na każdą padlinę i wysysają właścicieli i byłych właścicieli do zera.

Dość naturalnym inwestorem w BML wydaje się być kapitał francuski, gdyż z tego właśnie rynku kupowane są produkty osocza później rozprowadzane po Polsce. Tam siedzi dla mnie tzw. "oswojony know-how".

W aktualnej sytuacji daję dość znaczne szanse na taką sekwencję wydarzeń: cofnięcie przez zarząd BML wniosku o upadłość czy restrukturyzację (mają wsparcie ze strony Ministerstwa Rozwoju), ogłaszanie przez BML np. comiesięcznych raportów z postępów w realizacji inwestycji, ogłoszenie ok. marca - kwietnia emisji akcji, być może z wyłączeniem prawa poboru, co będzie oznaczać wejście zagranicznego inwestora. To będzie jednocześnie sygnalizować, że inwestycja zmierza do pomyślnego zakończenia.

Dla mnie to, co zrobiła PARP stanowi jawne zaprzeczenie linii politycznej obecnego rządu, stawiającego na rozwój własnego, polskiego kapitału i innowacyjności. Ponieważ PARP to typowa synekura, możemy nie usłyszeć o tym, jak za takie, zaprzeczające obecnej polityce działania, lecą głowy na ichnich wyższych stanowiskach.

Informuję, że posiadam akcje BML i moje wpisy, nawet nieświadomie, mogą być tendencyjne.

Edytowany: 25 stycznia 2016 20:33

sbyszek
0
Dołączył: 2009-12-04
Wpisów: 807
Wysłane: 26 stycznia 2016 09:33:53 przy kursie: 1,33 zł
lesgs napisał(a):
Odsyłam do raportu bieżącego Nr 6/2016.

Czyli, cała ta historia to jedna wielka lipa. To brzydko pachnie przekrętem giełdowym. Ponawiam pytania do władz GPW - Dlaczego notowania BML nie zostały zawieszone na dłuższy okres? Ciekawe też, czy paru urzędników z PARP "przypadkowo" się nie wzbogaciło.

Informuję, że posiadam akcje BML i moje wpisy, nawet nieświadomie, mogą być tendencyjne.

Ciekawe co na to KNF w kontekście prolongaty realizacji inwestycyjnych dla BML udzielonej przez PART i Min.Rozwoju. Ciekawe po co komu potrzebny był ten cały "szum"?
Kopanie się z koniem jest najlepszą reklamą konia.

sasky
sasky PREMIUM
32
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 652
Wysłane: 3 lutego 2016 07:41:56 przy kursie: 1,14 zł
Kurs goi się jak na psie – analiza techniczna BIOMEDLUB w porannym Wykresie dnia.kliknij, aby powiększyć


Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/kurs-...


sbyszek
0
Dołączył: 2009-12-04
Wpisów: 807
Wysłane: 26 lutego 2016 09:55:16 przy kursie: 0,81 zł
Spółka wypowiedziała umowę z PARiP ze zwrotem kosztów (kwota z odsetkami) LINK
Ciekawe czy ktoś poda(ł) im (już) "pomocną dłoń" ? Po kursie (już) widać, że coś się dzieje w temacie.
Kopanie się z koniem jest najlepszą reklamą konia.

Joker
100
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-03-01
Wpisów: 1 984
Wysłane: 26 lutego 2016 21:28:06 przy kursie: 0,81 zł
Kursem bym się nie sugerował. Pierwsza reakcja na komunikat nie napawała optymizmem.
Jestem ciekawy czy ekipa SW na podstawie raportu za 3 kwartały 2015 roku widzi szanse na pozytywną restrukturyzacje, no i co im podpowiada intuicja?

ergosum
0
Dołączył: 2009-03-31
Wpisów: 58
Wysłane: 28 lutego 2016 20:50:20 przy kursie: 0,81 zł
Po ostatnim komunikacie widzę dwie kwestie:

1. Jak informuje sama spółka, kwota 29,5 mln zł będzie do zwrotu wraz z odsetkami karnoskarbowymi, których to wysokości spółka w komunikacie już nie podaje, ale łatwo sprawdzić, że wynoszą.... 75% p.a. (!!!) Grubo.

2. Mielec miał generować dla spółki ok. 80% całkowitych przychodów. Kurs w 2015 roku dyskontował powodzenie tego projektu oraz przyszłe z niego zyski i wynosił wtedy ok. 4 zł za akcję. Aktualnie wiemy już, że projekt będzie przez Biomed porzucony. Zatem godziwa wartość spółki "zdrowej" musi być odpowiednio skorygowana w dół. Z prostej proporcji wychodzi, że taki kurs powinien oscylować w granicach 80 groszy. 80 groszy powinno być wartością spółki BEZ Mielca, ale spółki zdrowej, stabilnej, bez ryzyk i bez kłopotów. Także dopóki sytuacja z układem się nie wyjaśni, na chłopski rozum akcje powinny chodzić ze zdecydowanym dyskontem od tej wartości.

mrk
17
Dołączył: 2008-08-30
Wpisów: 1 945
Wysłane: 28 lutego 2016 21:39:47 przy kursie: 0,81 zł
Może miałeś na myśli karną stawkę od nieujawnianych dochodów, bo stawka od zaległości podatkowych wynosi teraz 8%.
Co do tego kursu 4 zł, to raczej nie odzwierciedlał on w pełni potencjalnych zysków z zakładu frakcjonowania osocza, bo te zyski wciąż były odległe i obarczone pewnym ryzykiem. Mając tą samą działalność jeszcze kilka lat temu jedna akcja kosztowała 8 zł, więc takie przeliczanie proporcją raczej nie da wartości godziwej.

ergosum
0
Dołączył: 2009-03-31
Wpisów: 58
Wysłane: 28 lutego 2016 22:47:53 przy kursie: 0,81 zł
@mrk
Masz rację, zasugerowałem się złymi źródłami. Tu nie znajdują zastosowania odsetki karne, ale 8% o których mówisz, tym niemniej to prawie 2 mln zł rocznie :/

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 301
Wysłane: 29 lutego 2016 02:32:04 przy kursie: 0,81 zł
8% to są właśnie odsetki karne.
75% to karna stawka podatku.

Greg07
0
Dołączył: 2015-10-17
Wpisów: 36
Wysłane: 5 marca 2016 09:12:27 przy kursie: 0,75 zł
Konsolidacja wydaje się dobiegać końca. Rynek mocno wyprzedany. Technicznie sytuacja podobna do tej z 20 stycznia. Spodziewam się odbicia w okolice 0,81-0,85, następnie możliwa kolejna konsolidacja i możliwy powrót do poziomów 1,17- 1,58. Z obserwacji zachowania waloru nie wynika aby miał on duży potencjał spadkowy. Zbieranie na coraz mniejszych obrotach, od czasu do czasu próba naganiania akcji na niższe poziomy, co się kończy zwykle porażką i uruchomieniem stron popytowej. Notowania odbywają się z aptekarską dokładnością, walka o każdy grosz i każdy 1000 akcji. Raczej sądzę, że będziemy mieli teraz okres zbierania do góry, ewentualnie próba mocniejszego tąpnięcia w celu zebrania SL, ale wątpię żeby taki scenariusz był opłacalny dla zwalającego.

Greg07
0
Dołączył: 2015-10-17
Wpisów: 36
Wysłane: 4 kwietnia 2016 08:34:04 przy kursie: 0,96 zł
Zgodnie z moimi przewidywaniami kurs wybił się z konsolidacji na poziomie 0,8- 0,85 i to w kontrze do całego rynku. Moim zdaniem spółka wyczerpała zakres negatywnych informacji na czas dłuższy, a obecnie można się spodziewać lepszych wiadomości, i to już wkrótce. Warto się pochylić nad ostatnim bilansem i rachunkiem wyników spółki, a przede wszystkim nad kwestią zobowiązań krótko i długoterminowych, które po odjęciu podwójnie wykazanego zobowiązania do LFB wyglądają dużo lepiej niż spółka deklaruje. Również zobowiązanie z tytułu spłaty dotacji do PARP wydaje się być jedynie zagrywką strategiczną firmy. Bardzo ciekawie na tym tle przedstawia się znaczący wzrost aktywów, w tym aktywów trwałych, oraz wzrost sprzedaży. Zasygnalizowane w raporcie utworzenie spółki celowej w kontekście dokończenia budowy zakładu frakcjonowania osocza w Mielcu stwarza warunki do pozyskania inwestora strategicznego do tej inwestycji, co może oznaczać znaczący przychód dla firmy matki w niedalekiej przyszłości, oraz znaczącą poprawę płynności, a w przyszłości znaczące dochody nawet w przypadku mniejszościowego pakietu udziałów w wydzielonej spółce. W mojej ocenie wartością spółki jest unikatowy produkt z zapewnionym zbytem refinansowanym przez NFZ, a przede wszystkim "market access" do rynku szpitalnego i rynku lekarzy pierwszego kontaktu, z czym większość firm farmaceutycznych ma obecnie problem. Jednocześnie wartość portfolio produktów OTC sprawia że spółka ma kilka możliwości rozwojowych tj. np. koncentracja na rynku produktów RX na receptę i zbycie produktów OTC, lub zbycie części udziałów w wyodrębnionej spółce w Mielcu i rewitalizacja, wzmocnienie poprzez dokupienie lub rozwój kilku nowych produktów OTC, oraz last but not least rozwój sprzedaży produktów z frakcjonowanego osocza na rynkach CEE np. we współpracy z którymś ze średniej wielkości koncernów farmaceutycznych typu: Astellas, Ferring, Boehringer Ingelheim, Teva, lub z większym koncernem jak Sandoz czy GSK. Należy także zwrócić uwagę na poprawnie prowadzony proces restrukturyzacji z widocznym rezultatem działań w obszarze controllingu. Oczekiwałbym natomiast znaczącej poprawy w zakresie eksportu i rozwoju rynków wschodnich oraz CEE, oraz zarządzania portfolio produktów. W tym kontekście wydaje się że społka ma braki kadrowe, a rozdania rodzinne nie koniecznie muszą się sprawdzić. Reasumując spółka ma szanse wejść na wyzszy poziom i zacząć prezentować wyższe standardy zarządcze, jest to jednak uzaleznione w dużej mierze od zmiany mentalności obecnego zarządu.

Greg07
0
Dołączył: 2015-10-17
Wpisów: 36
Wysłane: 30 kwietnia 2016 08:45:50 przy kursie: 1,23 zł
Po korekcie i konsolidacji na poziomie 1,10- 1,15, walor wybił się z formacji klina zniżkujacego i na znacznych obrotach ponownie testował poziom 1,35. Tym razem nie udało się go przebić, jednak zapoczątkowana została kolejna, trzecia fala wzrostowa , której zasięg przewiduję na 2,55 PLN

krewa
krewa PREMIUM
352
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 857
Wysłane: 30 kwietnia 2016 15:22:37 przy kursie: 1,23 zł
Greg,
gdybyś wrzucał wykresy, byłoby o czym dyskutować. Ja np. nie widzę na wykresie klina.
Edytowany: 30 kwietnia 2016 15:26

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,757 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło