pixelg
BIOMEDLUB - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

BIOMEDLUB [BML]

AKTUALNY KURS: 13,30 zł (+5,56%) 27-11-2020 17:04
sasky
sasky PREMIUM
20
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 601
Wysłane: 4 maja 2016 08:25:45 przy kursie: 1,27 zł
Popyt jedzie na ziołach – analiza techniczna Biomedu Lublin w porannym Wykresie dnia.kliknij, aby powiększyć


Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/popyt...

moschino
0
Dołączył: 2017-09-27
Wpisów: 5
Wysłane: 2 listopada 2017 11:56:49 przy kursie: 1,25 zł
Trochę zapomniana na forum spółka, a ostatnio się na niej trochę dzieje.


Biomed Lublin sprzedał Zakładom Farmaceutycznym Polpharma 100 proc. praw do produktu i marki parasolowej produktu leczniczego Lakcid, Lakcid Forte oraz Lakcid L za 17 mln zł netto

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Biomed-Lublin porozumiał się z inwestorami, którzy obejmą nowe akcje spółki za łącznie 9,15 mln zł

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Umowa Inwestycyjna zawarta z Prezesem Marcinem Pirógiem

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...


Co sądzicie o harmonogramie, jest realny do spełnienia ?
Oczywiście najbardziej interesuje mnie średni kurs akcji (w 2 lata 100%) Think

Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 370
Wysłane: 2 listopada 2017 12:56:41 przy kursie: 1,25 zł
bez wiekszego analizowania wyglada mi raczej na znacznie przewartosciowana - r/r przychody spadaja, a koszty stale pozostaly. jesli sprzedaja swoje aktywa, to bedzie tylko gorzej w tym wzgledzie, wiec nie widze perspektywy marzy. do tego jeszcze zadluzenie wieksze niz szybkozbywalne aktywa, wiec raczej dobrze to nie wrozy.


MiHu
1
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-06-09
Wpisów: 68
Wysłane: 7 grudnia 2017 15:52:48 przy kursie: 1,29 zł
"Strategia spółki Biomed-Lublin powinna być gotowa w marcu 2018 r. Grupa chce skupić się na wysokomarżowych produktach i rozwinąć sprzedaż eksportową..."

www.bankier.pl/wiadomosc/Start...

Na dzisiejszej konferencji było sporo o podwajaniu i potrajaniu mocy produkcyjnych.
Pozytywne symptomy restrukturyzacji już się zarysowują. Możliwe że i te plany są realne w niedalekiej przyszłości.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
100
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 357
Wysłane: 27 maja 2018 14:24:14 przy kursie: 1,21 zł
Stan po defibrylacji – omówienie sytuacji finansowej Biomed Lublin po 1 kw. 2018 r.


W poprzednim omówieniu wskazywałem, że spółka może mieć problemy z dofinansowaniem swojej czołowej inwestycji w fabrykę frakcjonowania osocza i niestety tak się stało. Brak realizacji inwestycji w terminie spowodował wypowiedzenie umowy z PARP i konieczność zwrotu pozyskanych środków. W związku z tym, że gotówki w spółce nie było ta zmuszona była na początku 2016 r. złożyć wniosek o restrukturyzację. We wrześniu 2016 r. uprawomocnił się układ z wierzycielami. Co ciekawe w ramach układu doszło w zasadzie tylko do rozterminowania płatności, bez umarzania należności głównych.

Brak realizacji inwestycji w Mielcu poza utratą płynności miał także inne konsekwencje. Spółka rozwiązała umowy z dostawcami technologii i sprzętu co zaowocowało ugodami i wypłatą odszkodowań w kwocie 3 mln zł dla IMA. W 2016 r. spółka odpisała 6,8 mln zł na środkach trwałych oraz 14,2 mln zł na przeterminowanych zapasach i zakończyła rok z 30 mln straty operacyjnej. Ale w przypadku kłopotów z płynnością to nie wynik okresu jest najważniejszy a generowana gotówka. Przepływy z działalności operacyjnej w 2016 r. wyniosły 15,8 mln zł. z czego większość poszła na obsługę zobowiązań finansowych (11,1 mln zł). Relatywnie wysoki CF jest efektem wyprzedaży zapasów (przeterminowanego osocza i immunoglobuliny o zbliżającym się terminie ważności).

Plan restrukturyzacyjny na kolejne okresy zakładał:
-wyprzedaż nieruchomości
-sprzedaż marki Lakcid
-dokapitalizowanie spółki.

I zarząd plan ten realizuje z powodzeniem. W październiku spółka za 17 mln zł sprzedała prawa do marki Lakcid, ale jednocześnie zawarła umowę produkcji na rzecz nabywcy (Polpharma) na okres 5 lat z formą wynagrodzenia koszt plus marża. Środki z tej transakcji zostały wykorzystane na spłatę pierwszej raty wierzytelność wobec PARP.

Sporo gotówki wpłynęło także z tytułu emisji akcji. W październiku 2016 r. przegłosowano przedłużenie do 2019 upoważnienia dla zarządu do emisji 18 000 000 akcji. W marcu 2017 podpisano pierwsze umowy - akcje G (850 tys.) dla członków zarządu, akcje serii H do objęcia przez Hurtap (2 495 400). W obydwu transzach cena wyniosła 1,07 zł. W czerwcu swoje zainteresowanie finansowaniem spółki zgłosił Marcin Piróg. Na podstawie stosownych umów objął 2 mln akcji (po cenie 1,07 zł) i uzyskał warranty dające prawo do objęcia kolejnych 8 mln akcji (1,17 zł). Na obecną po kolejnych umowach objęcia akcji spółka wyemitowała już 18 mln papierów w cenie od 1,07 do 1,12 zł.

Najmniejsze kwoty przyniosła sprzedaż nieruchomości, ale pozwoliła spółce znacząco zredukować bieżące koszty. W 2017 r. spółka sprzedała nieruchomość w Mielcu, choć sama sprzedaż nie jest tu najbardziej właściwym określeniem. Budynki były przedmiotem leasingu zwrotnego, czyli w zasadzie należały do PKO Leasing, ale spółka posiadała prawo odkupu po okresie leasingu. W ramach transakcji budynek sprzedało PKO Leasing, z ceny sprzedaży pokryto wszystkie przyszłe raty opłat leasingowych i kar umownych, a nadwyżka w kwocie 1,5 mln zł zasiliła konto spółki. Dodatkowo uwolnione zostały zabezpieczenia hipoteczne na innych nieruchomościach spółki. W 2017 r. spółka znalazła także chętnych na dwie nieruchomości w Lublinie, których sprzedaż przyniosła 2,3 mln zł.

Na 31 marca zobowiązania krótkoterminowe wyniosły 23,9 mln zł a kapitał obrotowy był ujemny tylko na kwotę 192 tys. zł. Dla porównania na koniec roku spółka miała kapitał ujemny na kwotę 4,2 mln zł, a na koniec 2016 r. na kwotę 43,4 mln zł. Sytuacja płynnościowa spółki mocno się poprawiła, ale nadal nie jest to stan idealny. W dodatku wskaźniki pokazujące zdolność spółki do obsługi zadłużenia nie wyglądają najlepiej. Na 31 grudnia 2017 r. zobowiązania krótkoterminowe wynosiły 26 mln zł z czego 12,3 mln zł stanowiły zobowiązania układowe, 3,4 mln zł zobowiązania z tytułu pożyczek i kredytów. Biorąc tylko pod uwagę układ i zobowiązania odsetkowe dostajemy wymagalny dług w ciągu 2018 r. na poziomie 15,7 mln zł.

Co prawda na poziomie operacyjnym w 2017 r. spółka pokazała spory plus na wyniku, ale to efekt zdarzeń jednorazowych. Na poziomie zysku ze sprzedaży była strata 3,9 mln zł, co po uwzględnieniu amortyzacji dawałoby skorygowaną EBITDA na poziomie 2,4 mln zł. Z takiego obrazu nijak nie wynika, aby spółka z działalności operacyjnej była w stanie wygenerować środki potrzebne do spłaty zadłużenia. No, ale sytuacja jest dość dynamiczna i szybko się poprawia. Skorygowana EBITDA za ostatnie 12 miesięcy wynosi już nie 2,4 mln zł, a 3,4 mln zł. Uroczniając wynik 1 kw. dostaniemy 5,8 mln zł. To nadal za mało aby ze środków operacyjnych spłacić zadłużenie krótkoterminowe (choć te ma praktycznie pokrycie w aktywach krótkoterminowych).

Są też pewne trudności w ustaleniu długu netto. Spółka w sprawozdaniu kwartalnym nie informuje ile posiada zobowiązań układowych. W rocznym też nie jest lepiej. O ile wprost podane są zobowiązania krótkoterminowe, to już do długoterminowych nie ma stosownej noty. Można jednak zakładać na podstawie raportu za rok 2016, że długoterminowe zobowiązania układowe są w pozycji inne zobowiązania. Jeśli przy takich założeniach policzyć dług netto ze sprawozdania rocznego jako zobowiązania układowe plus zobowiązania finansowe minus gotówka to dostaniemy dług netto na poziomie 46 mln zł. Żeby spokojnie myśleć o obsłudze zadłużenia spółka musiałaby pokazywać EBITDA na poziomie co najmniej 12 mln zł, a w najlepszym wypadku (po mrocznieniu 1 kw.) mamy co najwyżej połowę. A zatem albo Biomed znacząco i szybko poprawi wyniki, albo trzeba się liczyć z kolejnymi emisjami akcji. Pierwsza opcja wymaga najprawdopodobniej zwiększenia kapitału obrotowego, więc bardziej prawdopodobna wydaje się wersja z kolejnymi emisjami akcji.

Przychody spółki w kolejnych (a także w 1 kw. 2018 r.) sukcesywnie się kurczą, co związane jest ze spadającą sprzedażą Nanogy i Fortablii czyli immunoglobuliny i albuminy. To produkty pochodzące z frakcjonowania osocza wykonywanego przez zewnętrzny podmiot. Skoro na razie nie ma widoków na własny zakład frakcjonowania (sprzedaż nieruchomości, brak gotówki), a spółka ponosiła straty z przeterminowania leków i półproduktów to nie może dziwić, że w 3 kw. 2017 r. produkty te zostały wycofane ze sprzedaży. Za kluczowe leki uznano produkty trakcyjne, czyli Lakcid (sprzedany do Polpharmy), Distreptazę, Onko BCG i szczepionkę BCG. W 2016 r. najmocniej urosła sprzedaż Distreptazy – 44 proc.(+3,6 mln zł), natomiast w 2017 szczepionki BCG (+55 proc., +2,5 mln zł), oraz Onko BCG (30 proc., 300 tys. zł).Zgodnie z informacją przekazaną w raporcie rocznym popyt na szczepionkę BCG a także Onko BCG przekracza zdolności produkcyjne. W związku z tym w maju 2017 r. został uruchomiony projekt modernizacji wydziału szczepionek. W raporcie czytamy, że:

Cytat:
Celem projektu jest trzykrotne zwiększenie mocy wytwórczych preparatów w serii Onko BCG jednak dopiero w IV kw. 2018 r. (z uwagi na konieczność walidacji procesów w oraz spełnienia wymagań formalno-prawnych związanych z GMP)


Trwa także inwestycja w rozbudowę mocy produkcyjnych Distreptazy:

Cytat:
Spółka kończy inwestycję budowy nowego wydziału Distreptazy rozpoczętą w czerwcu 2014r. i czasowo wstrzymaną w kwietniu 2015r. Nowy wydział będzie miał dwukrotnie większe zdolności produkcyjne i pozwoli na realizację zapisanych w umowie z Bioton S.A. wielkości sprzedaży. Zakończenie prac planowane jest na III
kwartał 2018 roku


Zakładając, że spółka już wykorzystuje moce produkcyjne dla tych 3 leków można oczekiwać, że przychody z głównych produktów powinny wzrosnąć z 24 mln zł w 2017 r. do 54 mln zł w 2019 r., choć wiele zależy tutaj od dostępności kapitału obrotowego. Trzeba także dodać, że założyłem iż potrojenie mocy onko BCG oznacza także potrojenie mocy szczepionek, w związku z tym, że produkcja jednego preparatu jest ujemnie skorelowana z produkcją drugiego (wykorzystuje się hodowlę tego samego szczepu).

Jak na obecną chwilę w związku z realizacją planu restrukturyzacji liczba akcji spółki w ciągu nieco ponad pół roku wzrosła o 40 proc. Biomed na rynku wyceniany jest obecnie na kwotę 75 mln zł przy kursie akcji 1,21 zł, czyli nie tak znów odległym od kwoty po jakiej obejmowali akcje inwestorzy w emisjach prywatnych. Kapitalizacja na poziomie 75 mln zł po dodaniu długu netto daje nam EV w wysokości 121 mln zł i przy wskaźniku EV/EBITDA równym 9,2 (średnia dla Biotonu i Masterpharm) oczekiwaną EBITDA na poziomie 13 mln zł. Biorąc pod uwagę, że przychody maja szansę się podwoić można zakładać, że także EBITDA co najmniej dwukrotnie wzrośnie. Jeśli zatem nie doszłoby do emisji kolejnych akcji to jest potencjał na przebicie oczekiwanych wyników – zwiększenie obrotów powinno dać dźwignię operacyjną. Kluczem niestety pozostaje finansowanie wzrostu obrotów i źródła kapitału.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

cheron
0
Dołączył: 2009-09-19
Wpisów: 119
Wysłane: 31 stycznia 2020 10:12:21 przy kursie: 1,25 zł
Ostatnio spore obroty jak na tę spółkę, do tego próba wybicia z konsolidacji. Myślicie, że otoczenie szczepionkowe, w której działa może polecieć na fali koronawirusa, podobnie do Mercatora? Whistle
W końcu nazwa zobowiązuje blackeye „BIOMED-LUBLIN” Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
100
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 357
Wysłane: 31 stycznia 2020 10:35:00 przy kursie: 1,25 zł
Na kursie może zdarzyć się wszystko, natomiast fundamentalnego paliwa do wzrostów w związku z 2019-nCoV nie ma, bo spółka produkuje jedynie szczepionki na gruźlicę i nie prowadzi w tej chwili działalności badawczej, czyli nie ma szansy aby taką szczepionkę wynaleźć.

cheron
0
Dołączył: 2009-09-19
Wpisów: 119
Wysłane: 31 stycznia 2020 12:09:13 przy kursie: 1,25 zł
Tak, tak - to jest oczywiste, że nie mają nic wspólnego ze szczepionkami na koronowirusa. Mój poprzedni wpis był mocno ironiczny binky
Odnoszę wrażenie, że jak jakiś temat robi się modny są grane spółki jakkolwiek powiązane z branżą czy sektorem niezależnie od wpływu danej sytuacji na spółkę. Wystarczy cienka nić połączenia. Chociaż to pewnie spełnia definicję czystej spekulacji blackeye

paweł22
0
Dołączył: 2019-09-05
Wpisów: 1
Wysłane: 31 stycznia 2020 14:07:06 przy kursie: 1,25 zł
wystarczy spojrzeć jakie są wyniki za 2019

maccc
maccc PREMIUM
13
Dołączył: 2017-09-04
Wpisów: 90
Wysłane: 17 lutego 2020 08:51:02 przy kursie: 1,105 zł
Kuracja trwa - omówienie sprawozdania finansowego Biomed Lublin po III kw. 2019 r
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 16-02-2021 8:51:2.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 11898)


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Edytowany: 17 lutego 2020 11:02


kmsc2
4
Dołączył: 2014-02-16
Wpisów: 237
Wysłane: 29 lutego 2020 00:06:33 przy kursie: 1,335 zł
subiektywnieofinansach.pl/koro...

"Kolejną spółką, która może zarobić na koronawirusie, jest Biomed Lublin. Jeśli wirus wystąpiłby w Polsce i mielibyśmy do czynienia z epidemią, to produkty Biomedu będą bardzo pożądane – firma dostarcza odczynniki i preparaty stosowane w diagnostyce laboratoryjnej, w tym do badania wirusów. Notowania Biomed są najwyższe od 14 miesięcy, ale nie można powiedzieć, by było to jakieś rozpalające wyobraźnie wzrosty – w ciągu ostatnich dwóch tygodni o niecałe 15%."


Czy orientuje się jaką wartość mogą mieć odczynniki i preparaty stosowane w diagnostyce laboratoryjnej w przychodach spółki w przypadku pojawienia się w Polsce wirusa?
Temat wydaje się ciekawy.

MiHu
1
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-06-09
Wpisów: 68
Wysłane: 20 marca 2020 09:03:28 przy kursie: 1,03 zł
Prezes zakupił ok 470k akcji po 0,98 pln dzień po raporcie. W sumie to jakieś 70% powyżej dołka z przed 3 dni. NIe typowy timing jak na insidera ale cieszy mnie to :).

jaskol
0
Dołączył: 2009-11-06
Wpisów: 128
Wysłane: 31 marca 2020 14:55:38 przy kursie: 2,06 zł
Wyjaśnienie znacznego wzrostu kursu Biomed Lublin. Firma jest jednym z 3 producentów w Europie, którzy produkują szczepionkę przeciwgruźliczną BCG.
Szczepionka ta, jak donosi Puls Biznesu jest badana pod katem wzmocnienia odporności organizmu na inne choroby ( w tym koronawirusa).

W 2019 roku spółka Biomed Lublin sprzedała 35,4 tys. szczepionek BCG, co pozwoliło jej wygenerować z tego tytułu około 7,2 mln zł przychodów.
Ogółem przychody ze sprzedaży spółki w 2019 roku wyniosły 39,1 mln zł, a wynik netto sięgnął 2,5 mln zł.

lesgs
lesgs PREMIUM
3
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 808
Wysłane: 31 marca 2020 15:48:58 przy kursie: 2,06 zł
Może to i prawda, ale wygląda mętnie. Gruźlica to prątki a nie wirusy. Może i BCG coś wzmacnia albo i krzepi. Jak mawiał Wańkowicz "wódka lepiej".

Paralela wydaje się być bardzo odległa.

To, że prezes dokupił po raporcie to jest zgodne z kanonami inwestycji rynkowych. Należy zadać pytanie dlaczego w ogóle właśnie teraz zakupił. Dla mnie BML to łakomy kąsek ze względu na instalację rozdziału osocza - bardziej bym liczył na jakieś przejęcie (kapitał francuski?). Cena akcji w emisji przed kilkoma laty była dość wysoka (chyba ok. 2,5 zł), i jeśli mam na coś stawiać - to raczej na szykujące się przejęcie. Ale - wtedy zakupy prezesa już nie bardzo byłyby zgodne z kanonem. Prawda może wyjść na jaw za kilka tygodni lub więcej.

suwak123
0
Dołączył: 2010-05-06
Wpisów: 112
Wysłane: 31 marca 2020 23:58:53 przy kursie: 2,06 zł
może to i wygląda mętnie. Gruźlica to prądki a nie wirusy ale jednak coś jest trochę na rzeczy i dltego w Holandii testują.
są różne teorie np:

www.wykop.pl/wpis/48410897/gdy...

"Przykład z innego kontynentu. W Ekwadorze, gdzie nie ma obowiązku szczepienia na gruźlicę, wskaźnik śmiertelności 2.72 osoby na milion mieszkańców. W Peru, gdzie szczepienie na gruźlice obowiązuje od 1945 roku, śmiertelność na poziomie 0.49, a w Kolumbii, gdzie szczepią wszystkich od 1960 roku, śmiertelność 0.12. "


I w Austarali również próbują

www.nytimes.com/reuters/2020/0...

"SYDNEY — Thousands of Australian healthcare workers will begin a trial to see if a century-old vaccine for tuberculosis can fight off the new coronavirus, researchers said, joining a global test of the unorthodox solution underway in several countries.

The vaccine bacillus Calmette-Guérin, or BCG, is given to more than a million children a year in countries with tuberculosis, but researchers say it may also combat the new coronavirus because of its ability to power up the immune system broadly. Vaccines help the body fight off viruses and diseases by building up a person's immunity but do not cure diseases.

About 4,000 employees of Australian hospitals will participate in a trial of the vaccine starting in the next week, with results expected in about six months, said the Murdoch Children's Research Institute (MCRI) in Melbourne on Friday."


Edytowany: 1 kwietnia 2020 00:04

Oxygen21
0
Dołączył: 2016-05-19
Wpisów: 84
Wysłane: 3 kwietnia 2020 22:15:51 przy kursie: 4,25 zł
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

WIG COVID.
Kolejny insider się pozbył akcji.( wcześniej BIOMAXIMA)

suwak123
0
Dołączył: 2010-05-06
Wpisów: 112
Wysłane: 4 kwietnia 2020 18:31:34 przy kursie: 4,25 zł
A tymczasem dalej trwa ofensywa medialna pozytywnych działań BCG w walce koronowirusem.

"Powiedzenie czegokolwiek będzie przedwczesne. Ale srebrną podszewką jest to, że szczepionka BCG okazała się dość skuteczna również przeciwko infekcji SARS ”, powiedziała Monica Gulati, starszy dziekan, Wydział Stosowanych Nauk Medycznych, Lovely Professional University (LPU), Pendżab.
„Był skuteczny nie w tym sensie, że był w stanie wyleczyć, ale był w stanie zmniejszyć intensywność”, powiedział Gulati.
Gulati wyjaśnił, że wirus SARS jest również w zasadzie „wirusem koronowanym”.
„Tak więc, ponieważ obecna pandemia jest mniej intensywna w krajach objętych interwencją szczepionkową BCG i że była skuteczna przeciwko innemu koronawirusowi, jest powodem do nadziei”


www.google.com/amp/s/m.economi...

dolarman
0
Dołączył: 2010-01-04
Wpisów: 594
Wysłane: 5 kwietnia 2020 21:49:15 przy kursie: 4,25 zł
Oxygen21 napisał(a):
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,438471

WIG COVID.
Kolejny insider się pozbył akcji.( wcześniej BIOMAXIMA)


Chyba bym z tym pozbywaniem się akcji przez "insidera" nie przesadzał. Rada Nadzorcza i Zarząd mają ponad 21mln akcji. Tu skromy pakiet 60k sprzedał członek który sam miał szczątkowe ilości w kontekscie pozostałej ekipy ( 170k) i nie sprzedał nawet całosci. Nie chce deprecjonowac, ale wyglada na to że potrzebował na waciki..
Prezes przed wzrostami dobrał 500k akcji, jeśli tylko po to żeby zarobić na euforii, to skoro nie sprzedał - a mógł swobodnie przy takcih obrotach, to chyba jednak widzą dalszy potencjał. Sie okaże..

piotrsobien
0
Dołączył: 2017-11-21
Wpisów: 216
Wysłane: 6 kwietnia 2020 11:52:59 przy kursie: 5,00 zł
Cytat:
W oparciu o wyniki badań ostatnich lat wskazujących na nieswoisty efekt ochronny szczepionki BCG przeciw gruźlicy wzmacniający działanie układu odporności, naukowcy z Australii oraz Holandii rozpoczęli właśnie badania kliniczne III fazy, w których oceniany jest efekt działania szczepionki BCG w ochronie przed COVID-19 wśród personelu ochrony zdrowia.

Źródło: szczepienia.pzh.gov.pl/obecna-...

Dziś obrót zaczął się dopiero po 11 od ponad 40% wzrostu...

czeko111
0
Dołączył: 2010-12-11
Wpisów: 48
Wysłane: 6 kwietnia 2020 20:47:32 przy kursie: 5,00 zł
Sam prezes się wypowiada:

Cytat:
Szczepienie przeciwko gruźlicy a koronawirus. Prezes Biomedu dla money.pl: to bomba immunologiczna
www.money.pl/gospodarka/szczep...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,432 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d