varciasz-portfel fundamentalny+lekko spekulacyjny nastawiony na odbicie - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

varciasz-portfel fundamentalny+lekko spekulacyjny nastawiony na odbicie

varciasz
Wpisów: 159
Wysłane: 5 lutego 2013 01:02:19
Witam

zakładam wątek aby obserwować własne sukcesy i wpadki.
Zapraszam do dyskusji na temat poruszanych spółek

Aktualny portfel przy zakładaniu wątku wraz z udziałem procentowym i aktualnym zyskiem/stratą do aktualnego kursu:
Talex (15%) -20%
Orzel Opony (12%) -30%
Nanotel (15%) +30%
PGE(17%) -1%
VIDIS (15%) -15%
POLNA (16%) 0%
Agroliga (5%) +30%
gotówka (5%)

ostatnie tranzakcje:
sprzedany Pelion(25% portfela) +30% zysku
sprzedany PHOENIX - czyszczenie portfela (10% portfela) -60% straty
sprzedany InstalKrakow (15% portfela) + 30% zysku
kupione: POLNA, PGE

Typy w portfelu na najbliższe wzrosty: POLNA, VIDIS, Agroliga(z zamiarem sprzedaży)

Proszę o komentarze

Pozdrawiam
varciasz
Edytowany: 5 lutego 2013 01:05

varciasz
Wysłane: 12 lutego 2013 21:27:59
ostatnie tranzakcje:
sprzedana część Nanotela (okolo 30% zysku na sprzedanych akcjach)
dokupione: Vidis

Istotne informacje dotyczące spółek z portfela:
Nanotel oraz Orzel Opony - walczą o pozyskanie gotówki.
VIDIS: zmiana prognocy na 2012: zwiększenie prognozy zysku netto z 0,2 do 0,6 mln PLN

Fajnie aktualnie przedstawia się sytuacja na VIDISie

wartość firmy wg aktualnego kursu (1,3) : 4,4 mln
Dosyć już pewne prognozy na 2012 (rok obrotowy trwa wyjątkowo 6 kwartałów):
Przychody: 44 mln
Zysk: 0,6 mln

główni właściciele posiadają (2 osoby + fundusz) 86 %
skupione akcje własne: 4,5 %

w obrocie poniżej 10% akcji firmy ... czyli za jakies 400 K PLN

Do tego cały czas rozwijany biznes o własne produkty. Niedawno ogromna umowa na dystrybucję.

varciasz
Wysłane: 13 lutego 2013 17:53:48
ładnie dzisiaj skoczyła wartość portfela :)

Próbowałem dzisiaj dokupić VIDISa, ale sie nie udało.

Za to dzisiaj VIDIS opublikował raport kwartalny. I jest tak dobry jak na to liczyłem :)
1,1 zarobione netto w 2012, spadlo zadłużenie, milion wolnej gotówki w kasie.
No i dobre perspektywy na przyszlosc.
A to wszystko w cenie .... 4 mln :) :)

Widać było również znowu to dziwne siorbanie na Talexie które wywindowało cene z 5 zl do 8 zl
Dziwne skupowanie i stawianie batonika.
No ... oby tylko lecialo dalej do góry.

Macie jakies propozycje na nowe inwestycje ? Muszę się czemuś zacząć przyglądać poza aktualnymi spółkami

cad_man
Wpisów: 1 159
Wysłane: 13 lutego 2013 18:10:40
polecam do oglądania Millennium - ale przeczytaj AT na forum, żebyś wiedział co jest grane. Kurs idealnie zachowuje się, jeśli chodzi o AT i PA, i ma ku temu (poniekąd) fundamentalne przesłanki - sprzedaż banku przez portugalczyków... Komu? Z naszego podwórka wymienia się kilka banków chętnych do przejęcia, w grę wchodzili kiedyś chińczycy i rosjanie... Może być ciekawie - zapraszaqm do wspólnego oglądania...thumbright
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

varciasz
Wysłane: 13 lutego 2013 19:33:48
dzięki cad_man, zacznę się przyglądać spółce. Nie wiem jednak czy nie za późno mi rekomendujesz, bo lubię oglądać spółkę przez jakiś czas zanim wejdę.
Postaram się za jakiś czas ocenić subiektywnie inwestycję w tą spółkę i dam znać czy wchodzę :)

ogólnie to poszukuję spółek które spełniają poniższe założenia:
- generujących zysk netto
- perspektywicznych
- o niesłusznie zaniżonych cenach
- niezauważonych jeszcze przez szerszy rynek
- z dużą szansą na odbicie kursu

Dopuszczam możliwość czekania na to odbicie cierpliwie :)

Ktoś ma jakieś typy pasujące do założeń? Ja od jakiegoś czasu przyglądałem się spółce Ropczyce, ale zrezygnowałem ze względu na planowane przejęcie - niejasne jest dla mnie czy będzie zyskowne dla akcjonariuszy.

varciasz
Wysłane: 14 lutego 2013 20:01:16
Dzisiaj dokupiłem jeszcze VIDIS.
Niestety wystarczyło 5K akcji aby zatrzymać wzrost kursu. Dalej widać że nie ma na tym papierku kupujących. Tak to jest niestety z małymi spółkami - nawet jak sobie dobrze radzą to muszą czekać na swój moment

Ładne, dalsze wzrosty na Talex. Mam nadzieję że to pod wyniki roczne ktoś skupuje. Dzisiaj nawet poszło całkiem sporo (jak na ostatnie obroty). Warto zauważyć że na kazdej sesji większość obrotu jest powyżej ceny zamknięcia.

Mocny spadek na Agroliga po opublikowaniu wyników kwartalnych. Bardzo dziwne zachowanie kursu bo ja oceniam wyniki ... pozytywnie. Mocno przebił swoje prognozy zysku i obortu rocznego. Mamy C/Z = 2 (mniej więcej)
Trochę szkoda bo prawie doszło do mojego zlecenia sprzedaży zanim spadło. Chętnie bym odkupił 20% niżej :/

Nanotel - tutaj mocny spadek wywołany przez kilka akcji na zamknięciu. Mimo to widać było wzmożoną podaż. Dobrze jednak że się skróciłem bo nie mam pojęcia co będzie z kursem dalej w krótkiej perspektywie (W dłuższej powinno być OK więc pewnie będę szukał okazji do podkupienia)

Orzeł - niestety ten papier mnie mocno rozczarowuje ostatnio. Dalsze spadki, brak popytu więc nawet nie ma co rozważać wyjścia

PGE - spokojnie czekam na akcję z dywidendą. To powinno podciągnąć kurs a wtedy postaram się wyjść przed przyznaniem praw do dywidendy.

POLNA - marazm

Ogólnie - walentynki nie były szczególnie szczęśliwe dla mojego portfela :(

varciasz
Wysłane: 22 lutego 2013 00:05:34
Fatalne dane na PGE sprawiły że inwestycja jest już na minusie. Niestety może to oznaczać że dywidenda będzie niższa więc wzrost kursu będzie również słabszy niż zakładałem

Vidis - nieśmiałe wzrosty i spora podaż która jednak nie zaniża kursu. Zwiększone obroty dobrze wróżą.

POLNA - atak na 13 PLN na razie zatrzymany. W najbliższym czasie okaże się czy będzie ponowiony czy czeka nas powrót na 12

Talex - w dalszym ciągu widzę tutaj skup akcji. Zupełny brak podaży. Poważny opór pojawi się pewnie dopiero w okolicach 12 PLN. Zobaczymy czy kupujący podciągną do tego poziomu.

Agroliga, Orzel i Nanotel - wyczekiwanie na to co będzie dalej.

Jeżeli faktycznie będzie ożywienie w drugiej polowie 2013 i w 2014 to niedługo powinno to zostać uwzględnione na giełdzie więc mam nastawienie optymistyczne.
Obniżenie stóp procentowych na pewno by tutaj pomogło

Przyglądałem się od jakiegoś czasu FARMACOL'owi. Zrezygnowałem jednak z wchodzenia.
W tym tygodniu brak zmian w portfelu

varciasz
Wysłane: 27 lutego 2013 14:37:37
PGE wraca do poprzedniego poziomu. Niedługo będzie na 0. Ale zakup był pod wypłatę dywidendy więc niezależnie od kursu trzeba tutaj poczekac jeszcze 2-3 miesiące

Vidis - powoli podaż znika. Zaczyna się ujawniać popyt. Info o zakupie przez jednego z głównych udziałowców również pomaga. Mam nadzieję że coraz bliżej wystrzału tutaj

Agroliga i Polna - spadki przy małych obrotach. Czekam cierpliwie.

Orzel, Nano - nic sie nie dzieje
Talex - bez zmian. Dziwny taniec z kursem trwa.

varciasz
Wysłane: 4 marca 2013 00:24:05
Niestety Talex, na którego liczyłem nie zaskoczył pozytywnie wynikami. Nie zamierzam jednak na razie sprzedawać. Jeżeli na rynku będzie ożywienie na które liczę to powinna ta spółka mocno to odczuć. A że zaczyna się ożywienie w branży IT to akurat wiem z własnego podwórka :)

@cad_man: zgodnie z obietnicą obserwowałem i przeanalizowałem Millenium. Nie wiem czy to zła inwestycja ale wiem że nie dla mnie. Fundamentalnie są banki które wyglądają lepiej. Pod przejęcia staram się nie grać bo to hazard w wydaniu takiego laika jak ja. Nie widzę tutaj możliwości dużego wzrostu zysku, a przy aktualnym C/Z spółka nie wygląda dla mnie wystarczająco zachęcająco. Zdecydowałem na zaprzestanie obserwacji.

Zastanawiam się nad dokupieniem Agroligi.
Zaczynam obserwować Berling. Co na ten temat sądzicie ?

varciasz
Wysłane: 6 marca 2013 03:36:51
Dzisiaj mija miesiąc odkąd założyłem ten wątek wiec pora na podsumowanie tego miesiąca :

_________zmiana(mc)__kurs z dnia 5.02.2013___udzial % w portfelu (5.03.2013)

Akcje:
PGE___________-1,28_____17.21____20,28
POLNA_________+4,83_____12.02____14,63
TALEX_________+7,29_____7.96_____21,41

New_Connect:
Agroliga_____-21,11_____109.50___4,46
Nanotel______-0,54______2.35_____5,83
OrzelOpony___-13,69_____1.68_____11,17
Vidis________+30,08_____1.23_____22,22

Nazwa____Zawartość_portfela____Zysk[%]
Akcje_________56,32% __________3,42
NewConnect____43,68% __________5,16

rzeczywiste_srednie_ceny_zakupu:
PGE___________17,17
POLNA_________12,02
TALEX_________10,35
Agroliga_______77,5
Nanotel________1,5
OrzelOpony_____2,5
Vidis___________1,49

Transakcje:
skrócona o połowę pozycja na Nanotel (po sredniej cenie 2,25)

Edytowany: 6 marca 2013 03:40

varciasz
Wysłane: 15 marca 2013 13:39:36
sprzedane PGE po 18,2

6% zarobku w 40 dni :)

varciasz
Wysłane: 15 marca 2013 13:51:24
dokupione:
Agroliga: 92
Nanotel: 2,53

obs
Wpisów: 486
Wysłane: 15 marca 2013 15:32:47
Zastanawiam się nad Nanotelem, w który iwestujesz.
Pogrzebałem w raportach i moje spostrzeżenia są takie:
- spółka większość przychodów w 2012 r. osiągnęła z działalności budowlanej (budowa linii telekomunikacyjnych)ok.6 mln zł i to są jednorazowe praktycznie zapisy w 4 kwartale - TK Telekom (?)
- w związku z tym ma ponad 6 mln zł należności
- zobowiązania to w sumie 8 mln zł
Czy to nie jest zbyt duże ryzko dla tej spółki? Uzależnienie od jednego dużego płatnika w kwocie przekraczejącej kilkukrotnie kapitał. A jak TK opóźni płatności do Nanotel to co wtedy?
Czy aby nie rzucili się na coś, co przekracza ich możliwości finansowe?
Przepływy operacyjne w 2012 r. ujemne blisko 1 mln zł.
Mi to wygląda na duże ryzyko płynnościowe. Czy coś więcej wiesz na ten temat?

Na stronie 20 raportu jest też lakoniczne zdanie o Danii, które brzmi dosyć groźnie - "główny inwestor ma obciążyć spółkę karami w wysokości znacznie przekraczającej przychody ze zlecenia".

varciasz
Wysłane: 15 marca 2013 16:33:10
odkupione w dużej części PGE po 17,69
Edytowany: 15 marca 2013 16:38

varciasz
Wysłane: 16 marca 2013 16:34:17
obs napisał(a):
Zastanawiam się nad Nanotelem, w który iwestujesz.
Pogrzebałem w raportach i moje spostrzeżenia są takie:
- spółka większość przychodów w 2012 r. osiągnęła z działalności budowlanej (budowa linii telekomunikacyjnych)ok.6 mln zł i to są jednorazowe praktycznie zapisy w 4 kwartale - TK Telekom (?)
- w związku z tym ma ponad 6 mln zł należności
- zobowiązania to w sumie 8 mln zł
Czy to nie jest zbyt duże ryzko dla tej spółki? Uzależnienie od jednego dużego płatnika w kwocie przekraczejącej kilkukrotnie kapitał. A jak TK opóźni płatności do Nanotel to co wtedy?
Czy aby nie rzucili się na coś, co przekracza ich możliwości finansowe?
Przepływy operacyjne w 2012 r. ujemne blisko 1 mln zł.
Mi to wygląda na duże ryzyko płynnościowe. Czy coś więcej wiesz na ten temat?

Na stronie 20 raportu jest też lakoniczne zdanie o Danii, które brzmi dosyć groźnie - "główny inwestor ma obciążyć spółkę karami w wysokości znacznie przekraczającej przychody ze zlecenia".

cześć Obs

Niestety wiem tyle co Ty.
Zgadzam się w pełni z Twoimi uwagami. Poza TK jest jeszcze UPC, ale to nie zmienia faktu uzależnienia od zbyt wąskiego grona zleceniodawców. Trzeba jednak pamiętać że dla TK również opłaca się dbać o Nanotela.

To że rzucili się na coś co przekracza ich możliwości finansowania to jest fakt. Wystarczy spojrzeć na dynamikę przychodów za ostatnie 2 lata. Wzrost jest wprost piorunujący. Ryzyko tutaj jest spore (co potwierdzone jest przez oprocentowanie obligacji - 12%).
Dobrą wiadomością może być to że nie porywają się na coś nowego tylko na poszerzenie skali czegoś co robią już od wielu lat. To daje nadzieję że wiedzą co robią.
Dania... wpadka na całego, ale jest nadzieja że wystarczająco szybko się wycofali i tak mocno tego nie odczują.

Wiele zależy od udanej sprzedaży obligacji. Pierwsza próba okazała się nieudana. Kolejna emisja zostanie podwyższona (z 2 na 4 mln) wiec jest szansa że dogadali się z kimś w tej sprawie.

Jeżeli się uda opanować płynność i zrealizować plany na 2013 to spółka może być kilkukrotnie więcej warta. Jeżeli nie... no cóż - to mała spółeczka i łatwo takie padają.

No i trzeba pamiętać o pompach ciepła. Ta branża ma bardzo dobre perspektywy, a wierząc Zarządowi - spółka posiada niezły produkt.

Ryzyko jest więc spore, perspektywa zysku też. To jest jeden z powodów tego, że nie przesadzam z ilością akcji w portfelu.

varciasz
Wysłane: 22 marca 2013 20:04:15
Bardzo cieszy spory wzrost w ostatnim czasie Vidis'u. Zaczyna się tutaj ładna jazda (mocno przebite 2 PLN, aktywny popyt, brak podaży) więc na razie nie myślę o sprzedawaniu.
Ładny raport roczny spółki POLNA również napawa optymizmem.

Na reszcie spółek niestety spadki.
Szczególnie dziwi spadek na Agroliga. Myślę o dokupieniu jeszcze.

Jeżeli wyjaśni się sprawa Cypru to liczę na wzrosty w nadchodzącym tygodniu pod poprawę wyników kwartalnych funduszy

varciasz
Wysłane: 7 kwietnia 2013 05:21:32
Dzisiaj mija drugi miesiąc odkąd założyłem ten wątek wiec pora na comiesięcznepodsumowanie :

_______zmiana(od 5.02 lub dnia zakupu)__kurs z dnia 5.02.2013 lub dnia zakupu__udzial % w portfelu (5.03.2013)

Akcje:
PGE___________-3,96_____17.69____10,6
POLNA_________+5,66_____12.02___14,3
TALEX_________+6,66_____7.96_____20,6

New_Connect:
Agroliga_____-11,94_____100______9,6
Nanotel______-3,42______2.4______7,8
OrzelOpony___-1,79_____1.68_____12,3
Vidis________+50,41_____1.23_____24,9

Nazwa____Zawartość_portfela____Zysk na aktualnie posiadanych akcjach[%]
Akcje_________53,6% __________3,68
NewConnect____46,4% __________13,6

rzeczywiste_srednie_ceny_zakupu:
PGE___________17,69
POLNA_________12,02
TALEX_________10,35
Agroliga________85,37
Nanotel________1,94
OrzelOpony_____2,5
Vidis___________1,49

Transakcje:
sprzedana calosc PGE - zysk 6%
Odkupione troche ponad połowę PGE po cenie 17,69
Na Nanotelu miałem w ostatnim czasie kilka operacji sprzedaży i zakupu. Zwiększyłem posiadaną ilość nieznacznie. Przez te operacje średnia cena zakupu wzrosła ale został zrealizowany zysk(okolo 40% od rzeczywistej ceny zakupu).
Powiększona ponad 2 krotnie ilość akcji Agroligi

Małą część zysków wycofałem z dalszych inwestycji

Od czasu założenia tutaj wątku (czyli 2 miesiące) i uwzględniając zrealizowane zyski łączny zysk portfela wynosi około 8%

:)
Edytowany: 7 kwietnia 2013 05:22

varciasz
Wysłane: 11 kwietnia 2013 00:34:40
krótkie podsumowanie posiadanych akcji:

PGE- ostatnio bardzo duża zmienność. Spokojnie czekam jeszcze kilka miesięcy na dywidendę. Szkoda że nie mam gotówki aby dokupić
POLNA - nuda, oczekiwanie na ogłoszenie wezwania.
Talex - cisza
Agroliga - ostatnio nieśmiałe wzrosty. mały obrót. Nuda
Nanotel - oczekiwanie na finalizację obligacji. Jak się uda - będzie odlot
Orzel - lepszy pierwszy kwartał. Zaczyna wyglądać tutaj coraz ciekawiej
Vidis - po spadkach w okolice 1,8 znowu dotarliśmy na 2. Oczekiwanie na informację na temat 5% skupionych akcji. O wyniki raczej się nie boję, a pozytywna informacja w sprawie akcji może tutaj wywołać fajne efekty :)

varciasz
Wysłane: 6 czerwca 2013 23:26:41
Dawno mnie tutaj nie było. Ostatnie spadki mocno uderzyły w portfel więc wstrzymałem sie z operacjami kupna/sprzedaży.

Dzisiaj sprzedałem 20% POLNA i za tą kasę dokupiłem PGE po 17,5 po spadkach licząc na szybki powrót powyżej 18. Mam nadzieję nie czekać do dywidendy i sprzedać PGE powyżej 18 zl

wpłynęła dywideda z TALEX - ona również poszła na PGE

podsumowanie posiadanych akcji:
PGE - tąpnięcie po zapowiedzi premiera o inwestycji w Opolu. Przerwało niestety ładną wspinaczkę kursu.
POLNA - cena nieśmiało idzie do góry
TALEX - kolejne ładne kontrakty z WBK. Kurs jednak dzisiaj zjechał :/
Agroliga - wspina się ładnie ale powoli. Powinien wyjść niedługo powyżej 100 PLN.
Nanotel - stagnacja w okolicach 2 PLN. Jestem dziwnie spokojny o tą spółkę mimo że ostatnio dokupowałem znacznie wyżej
Orzel - niepokojące wieści na temat emisji nowych akcji - zapraszam na wątek Bankrucika po detale. Nie mam pojęcia czy sprzedawać z tak znaczną stratą. Psują mi te akcje cały portfel :/
Vidis - ostatnio podwyższone prognozy. Firma planuje sprzedać pakiet posiadanych akcji własnych (pozytywne!). Spokojnie czekam na rozwój wydarzeń - kurs powinien być znacznie wyżej. Niestety mały batonik blokuje wzrost powyżej 2 PLN

Rozważam sprzedaż PGE (jak odbije) oraz OrzelOpony (jestem tutaj w kropce)
Rozważam dokupienie Nanotela

Interesuję się ponownie kursem InstalKrakow. Podpisali piękne kontrakty, sprzedaż mieszkań minimalnie zwolniła ostatnio (sprzedają ok 8 mieszkan miesięcznie zamiast 10 jak w zeszlym roku) i pewnie marże spadły, ale za to pewnie nadrobią tymi projektami które ostatnio podpisali na oczyszczalnie. Wychodzi tutaj fund. Dokupuje zarząd. Pewnie jeszcze troche spadnie. Mam nadzieję że w okolice 14 PLN

varciasz
Wysłane: 25 czerwca 2013 02:42:39
troszke zmian w portfelu

w kilku operacjach sprzedana POLNA. Zysk ok 12%. Za szybko jednak sprzedane :/
Agroliga - sprzedane 30% akcji za 112 PLN
Agroliga - odkupione sprzedane akcje po 101
PGE - dokupione najpierw za 17,5 pozniej jeszcze dokupione za 16,8. Mogloby juz przestac spadac :/
Nanotel - dokupione w okolicach 2 PLN
Kupiony malutki pakiet Instal Krakow za 14,6

w najblizszym czasie ładnie zapowiada sie kurs Agroligi oraz InstalKrk.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7