pixelg
LIVECHAT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

LIVECHAT [LVC]

AKTUALNY KURS: 107,40 zł (+0,56%) 22-01-2021 17:04
mdd
0
Wpisów: 520
Wysłane: 8 listopada 2017 11:31:11 przy kursie: 33,00 zł
Jaki jest powód dzisiejszego pogromu?

tuvok
0
Wpisów: 20
Wysłane: 8 listopada 2017 11:43:17 przy kursie: 33,00 zł
Facebook chce napisać konkurencyjny soft:
m.facebook.com/story.php?story...

Wg mnie reakcja nieco przesadzona, bo żadna poważna firma nie będzie chciała komunikować się przez profil facebookowy tylko przez własną stronę

sasky
sasky PREMIUM
29
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 632
Wysłane: 8 listopada 2017 12:27:04 przy kursie: 33,00 zł
Ja z kolei uważam odwrotnie. Przykład: Snapchat, który przegrywa z Instagramem.
Wiadomo, to co stworzył FB to na razie tylko wtyczka do profilu, ale co szkodzi na przeszkodzie, żeby zrobić mały krok dalej?

tuvok
0
Wysłane: 8 listopada 2017 12:49:03 przy kursie: 33,00 zł
Weź pod uwagę, że klientami Livechat nie są firemki typu "budka z hamburgerami" albo "tani ciuszek". To w większości wielkie firmy, które raczej mało poważnie by wyglądały gdyby nagle zaczęły pisać - chcesz się z nami skontaktować? Użyj mesendżera FB.
Ja np. nie mam konta na FB więc na dzień dobry bylbym wykluczony jako klient np. Orange? Raczej słabe wizerunkowo dla dużej firmy

sasky
sasky PREMIUM
29
Wysłane: 8 listopada 2017 13:09:13 przy kursie: 33,00 zł
Cytat:
Weź pod uwagę, że klientami Livechat nie są firemki typu "budka z hamburgerami" albo "tani ciuszek".

A takie firmy jak Air France, KLM, Zalando czy Aviva, które wtyczkę będą używać w ramach pilotażu?
Dziś zdecydowana większość firm ma fanpejdże na FB. Wtyczka stanowi istotną alternatywę.

rubik
rubik PREMIUM
8
Wpisów: 501
Wysłane: 8 listopada 2017 13:16:38 przy kursie: 33,00 zł

Jeżeli coś jest bardzo zyskowne (20kk przychodów, 15kk zysku netto LVC kwartalnie) a bariery wejścia niskie (jak dla informatycznych gigantów) to nie można się dziwić, że chcą oni (światowi giganci) przejąć i ten fragment rynku.

Pilkahalowa
Pilkahalowa PREMIUM
0
Wpisów: 169
Wysłane: 8 listopada 2017 13:18:44 przy kursie: 33,00 zł
Livechat w porównaniu z FB to pchełka. Dla jednego to cały biznes a dla drugiego uzupełnienie oferty.
O możliwościach finansowych i rozwojowych nie ma co wspominać.
Ale kto wie jak produkt się wybroni może być ciekawie. Na Polską firmę myęlę, że byłoby wielu chętnych za oceanem gdyby chcieli sprzedać akcje w większym pakiecie.

underground
underground PREMIUM
0
Wpisów: 345
Wysłane: 8 listopada 2017 16:21:15 przy kursie: 33,00 zł
Sentyment jest negatywny i bedzie taki 3-6 miesiecy dopoki nie naatapi weryfikacja wplywu konkurencji. przez ten czas powrot w erejon z poczatku notowan

sasky
sasky PREMIUM
29
Wysłane: 8 listopada 2017 16:24:31 przy kursie: 33,00 zł
Jest odpowiedź spółki, ale kurs nadal blisko dzisiejszego minimum (-18 proc.)

Cytat:
– Facebook zakomunikował prace nad rozwiązaniem livechat w kwietniu 2016 r. LiveChat Software jest dobrze przygotowany na ten ruch, dlatego nasze produkty: LiveChat, chat.io i BotEngine są zintegrowane z Messengerem. Było to możliwe m.in dzięki współpracy naszego zespołu technicznego z zespołem Facebooka, która jest kontynuowana

wiadomosci.stockwatch.pl/livec...

Spółka wskazuje też na notowania głównych konkurentów w USA: LivePerson i Zendesk
Zajrzałem na wykresy - kurs LivePerson mocno spadł wczesniej

kliknij, aby powiększyć

Źródło: https://trading.stockwatch.pl/

A Zendesk póki co trzyma się wysoko.

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 8 listopada 2017 16:34

pacpaw
1
Wpisów: 210
Wysłane: 8 listopada 2017 17:21:37 przy kursie: 33,00 zł
Liveperson spadł wcześniej, ale czy w powodu FB?

tuvok
0
Wysłane: 8 listopada 2017 18:00:34 przy kursie: 33,00 zł
Liveperson spadał po publikacji wyników za Q3, a nie po informacjach o FB:
finance.yahoo.com/news/why-liv...

pacpaw
1
Wpisów: 210
Wysłane: 8 listopada 2017 18:37:12 przy kursie: 33,00 zł
Zatem na rodzinym rynku rewelacje FB zignorowano, bądź stwierdzono że na obecną chwilę są nieistotne, aby odzwierciedlano to w kursie. Tylko w Polsce Inwestorzy panicznie wystraszyli się dużego FaceBooka i zauważyli zagrożenie. Jesteśmy czułym rynkiem...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
128
Wpisów: 10 431
Wysłane: 8 listopada 2017 20:25:26 przy kursie: 33,00 zł
Livechat – analiza techniczna na życzenie

Spółka zgodnie z tym co napisano w poprzedniej analizie znajduje się w trendzie spadkowym i nic w tym względzie się nie zmieniło poza tym, że na dzisiejszej sesji miała miejsce paniczna wyprzedaż waloru, a kurs opuścił utworzony we wrześniu kanał spadkowy i to opuścił luką.

kliknij, aby powiększyć

Stosunkowo silne wsparcie na poziomie 37,90 (zniesienie 61,8 proc. fali wzrostowej wyznaczonej od lipca 2015, konsolidacja z grudnia 2015) broniło się tylko do godziny 11:00, a następnie kurs runął w otchłań. W trakcie sesji popyt próbował zniwelować skalę spadków, ale sił nie starczyło na długo i koło godziny 14 kurs zjechał w rejony minimów sesji i tam już pozostał do jej zakończenia.

W trakcie sesji właściciela zmieniło prawie 7 proc. akcji w wolnym obrocie. Mimo wszystko struktura uczestników podczas lawiny na kursie mocno się nie zmieniła – średnia wartość transakcji wyniosła 5,17 tys. zł w stosunku do 5,19 dwudziestookresowej średniej. Można zatem sądzić, że zarówno drobni inwestorzy jak i instytucjonalni reagowali na informacje o starcie działalności Facebooka w segmencie.

Rejon w którym spadki się zatrzymały na dzisiejszej sesji nie jest przypadkowy. To pobliże 78,6 proc. zniesienie wspomnianej fali spadkowej i jednocześnie lokalnych minimów konsolidacji z okresu listopad 2015 – kwiecień 2016.

kliknij, aby powiększyć

RSI30 spadło w rejony jeszcze na walorze nie obserwowane – poniżej 28, co świadczy teoretycznie o „wyprzedaniu waloru”, ale w chwilach gdy na rynku rządzą emocje wskaźnik w tej strefie może przebywać przez dłuższy czas. O tym, ze sytuacja nie jest „normalna” świadczy fakt, że RSI wyszło z obszaru wstęgi Boolingera.

kliknij, aby powiększyć

Obraz techniczny daje szanse na odreagowanie, ale kontra popytu wcale nie jest pewna i w takich sytuacjach najlepiej się trzymać poza rynkiem. Wydaje się, że naturalnym poziomem docelowym korekty powinna być połowa dzisiejszej czarnej świecy, czyli 36,75. zł. Zejście kursu poniżej 32,60 zł powinno oznaczać test poziomu 25,80 zł, choć to raczej nie stałoby się „z marszu”. Jeśli ktoś jednak postanowiłby łapać chwilowy dołek to tylko pod warunkiem utrzymania wsparcia na poziomie 32,60 i bez istotnego wzrostu na jutrzejszym otwarciu, żeby zachować korzystny stosunek potencjalnego zysku do ryzyka.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

mackopl
mackopl PREMIUM
35
Wpisów: 1 038
Wysłane: 10 listopada 2017 00:31:48 przy kursie: 34,85 zł
tuvok napisał(a):
Weź pod uwagę, że klientami Livechat nie są firemki typu "budka z hamburgerami" albo "tani ciuszek". To w większości wielkie firmy, które raczej mało poważnie by wyglądały gdyby nagle zaczęły pisać - chcesz się z nami skontaktować? Użyj mesendżera FB.
Ja np. nie mam konta na FB więc na dzień dobry bylbym wykluczony jako klient np. Orange? Raczej słabe wizerunkowo dla dużej firmy

sasky napisał(a):
Cytat:
Weź pod uwagę, że klientami Livechat nie są firemki typu "budka z hamburgerami" albo "tani ciuszek".

A takie firmy jak Air France, KLM, Zalando czy Aviva, które wtyczkę będą używać w ramach pilotażu?
Dziś zdecydowana większość firm ma fanpejdże na FB. Wtyczka stanowi istotną alternatywę.

Przyznam szczerze, że takie minmia na LIVE oraz MLG są dla mnie sporym zaskoczeniem. Wnikliwie obserwuje obydwie, spółki warte uwagi, jednak sentyment do MISiów jest cały czas negatywny, więc i ja stoję z boku, jednak te wyceny robią się coraz bardziej atrakcyjne. Spółki praktycznie bez zadłużenia.

Zgadzam się z @Tuvok, poważne firmy nie mogą sobie pozwolić na kontakt ograniczając się do fb. Nie wyobrażam sobie, abym musiał się kontaktować z Avivą przez fb. Taka firma ma specjalne działy zajmujące się kontaktem z klientem, pewnie dzieci fb chętnie będą korzystały z tego narzędzia, jednak pozostali nie będą sobie specjalnie zakładać kont, a taka firma musi obsługiwać 100% potencjalnych klientów i nie może się ograniczać.
Mniejsze firmy typu "Tipsy i warkocze" mogą z tego korzystać, nigdy nie będzie ich stać na platformę i specjalną kadrę do jej obsługi.
Fb nie jest bezpośrednią konkurencją, raczej pośrednią, jednak rynki od dawna są mocno emocjonalne i lubią przereagować.

Największym zagrożeniem w chwili obecnej jest dla mnie to, że marżowość interesu Livechat jest bardzo wysoko, co może spowodować próbę przejęcia udziałów rynku przez innych graczy typu np Comarch, Asseco czy fundusze private equity.

Taka małe porównanie. Liczba komentarzy na SW poprzez zalogowanie na nim jest dość spora.
Pod artykułami jest tylko możliość komentowania przez fb o ile dobrze to rozszyfrowałem, a tam ruch w komentarzach praktycznie nie istnieje. W sumie ciekawe to i widzę lekkie podobieństwo ;)
Edytowany: 10 listopada 2017 00:35

miszka1
0
Wpisów: 1
Wysłane: 10 listopada 2017 01:45:53 przy kursie: 34,85 zł
Na wstępie przyznam się do dwóch rzeczy: żaden ze mnie wytrawny inwestor i mam akcje LVC kupione powyżej 50zł. Nie jakoś tam bardzo dużo (w mojej skali giełdowego planktonu) ale za te -20% ze środy mógłbym sobie pojechać na tydzień do Egiptu :)
Ale.:
Zgadzam się z opiniami, że fundamentalnie LVC wygląda bardzo dobrze. Owszem jest, tj. był wysoko wyceniony ale w odniesieniu do branży wcale nie przesadnie. Wysokie marże, w zasadzie stale zwiększające się dochody, niskie zadłużenie, stale rosnąca liczba klientów płacących abonamenty(!) do tego raportowana miesiąc do miesiąca. Uważam, że w branży internetowej, a nawet szerzej - usługowej trudno o lepsze fundamenty. Ryzyko jest zawsze, wiadomo ale taka reakcja na info dotyczące Facebooka nie ma racjonalnych podstaw. LVC ma produkt w dużym stopniu wyspecjalizowany, do zastosowań profesjonalnych. Facebook to masówka, do tego obligatoryjnie połączona z portalem społecznościowym. W wersji darmowej na pewno nie będzie miał wszystkich funkcjonalności produktu LVC. Nawet pozornie niewielka różnica może być wystarczającym powodem, żeby firmy nie były skłonne do zmiany narzędzia na facebookowe. Tak działa rynek software - bardzo dużo, jeśli nie większość produktów ma swoje wersje albo darmowe odpowiedniki a mimo to producenci na tym zarabiają. I to bardzo dobrze. Moim zdaniem to jest właśnie taki case. Wyobrażacie sobie, że firma obsługująca setki lub tysiące klientów biznesowych w tak ważnym aspekcie jak kontakt z klientem używa tego samego narzędzia co pan Czesio albo pani Ilona na Facebooku? Może w jednostkowych przypadkach tak, ale nie co do zasady.
Trochę siedzę, powiedzmy najogólniej w biznesie internetowym i tu akurat wydaje mi się, że wiem o czym mówię.
Psycholog ze mnie żaden, na analizie technicznej się nie znam, kupiłem te akcje bo.. jak wyżej. Nie jestem rozżalony, bo mam swoje lata i wiem mniej więcej z jakim ryzykiem wiąże się inwestowanie na giełdzie ale jestem po prostu ciekawy skąd taka reakcja? Pojawiają się bardzo różne opinie. Ciekawy jestem Waszych.

andy_dufresne
33
Wpisów: 873
Wysłane: 10 listopada 2017 11:59:35 przy kursie: 36,49 zł
Obserwuję spółkę od dłuższego czasu i chętnie wrzucę garść luźnych uwag ;)

Patrząc na wykres uwagę zwraca fakt, że spadki trwają już od początku lipca. W momencie kiedy kurs zszedł do poziomu wsparcia na 45 PLN na początu października osobiście spodziewałem się zatrzymania spadków i odbicia w górę w kierunku 60 PLN, gdzie dalej rozsztrzygałaby się kwestia dalszych losów długoterminowego trendu. Wykres wówczas wyglądał dla mnie czytelnie i logicznie, poprzednie korekty też były przecież stosunkowo dotkliwe i długotrwałe (3-4 miesiące). Takie rozumowanie wydawały się potwierdzać kolejne udane testy wsparcia pod koniec października.

Natomiast potem przyszedł listopadowy wodospad, który spowodował, że obecna korekta stała się największa i najdłuższa z dotychczasowych, obarczona też największymi emocjami inwestorów patrząc na wolumen, który w skali tygodniowej już teraz jest rekordowo wysoki w historii notowań spółki.

Te dramatyczne spadki tłumaczę sobie w ten sposób, że informacja o FB pojawiła się w momencie największego pesymizmu inwestorów, nadszarpniętego już słabością całego indeksu małych spółek, złego sentymentu do nich, wielomiesięczną korektą techniczną na kursie spółki, osłabieniem USD i spadkiem dynamiki pozyskiwania nowych klientów. I teraz pojawia się pytanie, czy te spadki to anomalia, zbyt emocjonalna i pochopna reakcja rynku, czy też mają one uzasadnienie również fundamentalne w feralnym (lub nie) komunikacie. Ja oczywiście nie umiem tego rozstrzygnąć. Część inwestorów mogła sprzedawać po prostu z uwagi na przebite wsparcie techniczne.

Obecna sytuacja jest interesująca o tyle, że ta wspomniana reakcja większości rynku stoi i obawy o przyszłość produktów Livechata stoi w sprzeczności z tym, co sama spółka mówi w komunikatach. Czy to zatem rynek źle zinterpretował informacje? A może spółka robi dobrą minę do złej gry? Coś pomiędzy? A może nie da się obecnie rozsądnie przewidywać, jakie skutki wywoła ruch FB w branży?

Intuicja podpowiada mi, że pierwsza reakcja rynku jest emocjonalna i może być skrajna. Z drugiej strony trudno mi jednak założyć, że te spadki to wyłącznie skutek psychologii rynku, a ten jest "gupi" i się nie zna. Wolę założyć, że w większości przypadków rynek się jednak nie myli. A jeżeli nawet, to i tak percepcja większości inwestorów ma ogromne znaczenie dla kursu, nawet jeżeli jest błędna i nie należy jej lekceważyć.

Tymczasem kurs od dołka odrabia już niemal 20%. Czy ośmieli to teraz popyt? Czy zostanie on wykorzystany do zamknięcia kolejnych pozycji i cierpliwość posiadaczy tych akcji będzie jeszcze wystawiona na próbę?

Życzę Ci przemyślanych decyzji. Nie wiem, czy uda Ci się odrobić ten Egipt, zwłaszcza szybko i bezboleśnie, ale trzymam kciuki. Sorry za długi wpis, ale nie miałem czasu napisać krótszego ;)
Jestem na Twitterze
Edytowany: 10 listopada 2017 12:00

rubik
rubik PREMIUM
8
Wpisów: 501
Wysłane: 10 listopada 2017 12:47:00 przy kursie: 36,49 zł
Jestem zwolennikiem podejmowania decyzji inwestycyjnych przy odnoszeniu wyników spółki do jej kapitalizacji. LVT będzie miało ok. 60kk zysku netto ponad 80kk przychodów w 2017 przy obecnej kapitalizacji ok. 940kk pln.

Dużo to czy mało zależy od odpowiedzi: czy należy oczekiwać, że w przyszłości zyski spółki będą rosły (bieżąca kapitalizacja zakłada wzrost zysków)?

W moim odczuciu informacja o FB uświadomiła części Inwestorów - że w biznesie LVT jest ogromne ryzyko, że jakiś gigant dostrzeże wysoką rentowność tego biznesu wejdzie, i "pozamiata"

Najważniejszym zadaniem Inwestora jest trafne określenie przyszłych zysków na podstawie bieżących informacji i podjęcie adekwatnych decyzji.

"Ostrożny Inwestor" założy, że FB w ciągu roku/dwóch przygotuje rozwiązanie bezpośrednio konkurujące z rozwiązaniami LVT (wtyczkę chat przez stronę odbiorcy) a biznes LVT się skurczy. Optymistyczny powtórzy głos Zarządu wejście FB zwiększy rynek a LVT będzie zarabiał więcej.

Edytowany: 10 listopada 2017 12:54

moschino
0
Wpisów: 5
Wysłane: 10 listopada 2017 15:27:11 przy kursie: 36,49 zł
Mnie ta spółka zaniepokoiła już w sierpniu, po bardzo słabym info o przyroście liczby Klientów (w lipcu 254, a m-cach wcześniejszych 483, 505, 526). Miałam też wrażenie, że było mega naganianie na spółkę, na łamach jednej z gazet gościła po kilka razy w tygodniu (ba w jednym wydaniu nawet 2-krotnie). Typowana też była do przeróżnych portfeli (w tym IKE).

Kolejną niepokojącą dla mnie wiadomością to było info z września: „NAPOLEON Fundusz Inwestycyjny Zamknięty osoby bliskiej względem pana Andrzeja Różyckiego pełniącego funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki oraz innego akcjonariusza Spółki, rozpoczną proces przyspieszonej budowy księgi popytu na akcje Spółki, którego celem jest sprzedaż przez Akcjonariuszy Sprzedających łącznie do 1.906.560 akcji Spółki uprawniających do 7,4% głosów."
Przypomniała mi się wtedy spółka Briju.

Washington Irving
0
Wpisów: 165
Wysłane: 14 listopada 2017 10:24:02 przy kursie: 34,00 zł
Osobiście uważam, że spadki są okazją inwestycyjną, a to ponieważ:

1) Zgadzam się, że jedno z kluczowych ryzyk w działalności LVC jest "wejście dużego gracza i pozamiatanie", ale takim graczem, który może realnie zaszkodzić LVC nie jest Facebook. Ten ostatni z definicji tworzy rozwiązania masowe, produkt będzie "free(mium)" w porównaniu z najdroższymi w branży rozwiązaniami LVC oznacza to uderzenie w zupełnie inny segment rynku. Skutkiem ubocznym może być zwiększenie świadomości produktu, na co zwracał zdaje się uwagę zarząd LVC. Dla dotychczasowych klientów LVC wtyczna facebooka będzie pewnie produktem "obok" a nie "zamiast"

2) Reakcja rynku nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę skalę wzrostów z lat 2014-2016. Na tym walorze było zakumulowane dużo zysków i inwestorzy czekali na pretekst do ich realizacji - dostali go a skala reakcji wskazuje raczej na reakcję "techniczną" a nie "fundamentalną". Z punktu widzenia long-term inwestora to nic innego jak okazja. Krótkoterminowo nie wykluczam jeszcze dalszych spadków, bo wsparć technicznych rzeczywiście trudno szukać.

Zastrzegam, że nie znam spółki na tyle dobrze, aby ocenić czy obecna kapitalizacja jest przewartościowana czy ok, oceniam tylko akcję z fajsem.

krewa
krewa PREMIUM
240
Wpisów: 7 491
Wysłane: 16 stycznia 2018 18:28:02 przy kursie: 42,50 zł
LIVECHAT - analiza techniczna na życzenie

Od drugiej dekady listopada trwa odreagowanie soczystej przeceny, która dotknęła walory Livechat. Popyt zniósł już prawie połowę spadków, ale w miarę zbliżania się do strefy oporu entuzjazm kupujących w sposób widoczny słabnie. Mam na myśli strefę 43,30-44,30 zł, która zawiera w sobie poziome opory wywodzące się z lokalnych dołków oraz zniesienie 50% przeceny. Wiara w kontynuację odrabiania strat wśród graczy jest mała. Widać to chociażby po reakcji na wysokie otwarcie, kiedy to podaż bez zastanawiania się wkracza do akcji.

Brak trendu, sygnalizowany przez większość wskaźników, nie ułatwia graczom podejmowania decyzji o angażowaniu się w akcje. Warto zatem na spokojnie obserwować zachowanie kursu akcji względem wspomnianej strefy, mając na uwadze, że jej pokonanie nie otworzy bramy do nieba. Na wyższych poziomach cenowych czyhają bowiem jeszcze dwie luki bessy, kryjące w sobie pokłady podaży. Z technicznego punktu widzenia najwięcej problemów może sprawić próba domknięcia pierwszej luki, gdyż w jej obszarze przebiega zniesienie 61,8% przeceny.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16