pixelg
LIVECHAT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

LIVECHAT [LVC]

AKTUALNY KURS: 95,50 zł (+1,60%) 30-11-2020 17:03
mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wpisów: 1 007
Wysłane: 29 stycznia 2015 21:11:25 przy kursie: 32,25 zł
ucofb napisał(a):

Oceniam jedynie potencjał spółki nie kurs spółki, tylko też warto zwrócić uwagę, ze ff jest malutki i mało osób też chce to sprzedawać.

a wcześniej:

ucofb napisał(a):

Wyniki hohoho! Pytanie na jutro: czy widłowy gotowy?

Mam wrażenie, że te zdania się wykluczają. Pisząc o widłowym to raczej jest ocena kursu spółki.

ucofb
0
Wpisów: 1 198
Wysłane: 30 stycznia 2015 01:24:30 przy kursie: 32,25 zł
To była chwilowa euforia po zobaczeniu wyników, przyznaję się :) Chciałem ten wpis usunąć, jednak już się nie dało...

Dodam, że jestem subiektywny w ocenie tej spółki, wiecie o co chodzi.
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Edytowany: 30 stycznia 2015 01:35

mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wysłane: 31 stycznia 2015 17:08:30 przy kursie: 33,20 zł
Tak czasami bywa z euforią :) Dlatego w takich stanach nigdy nie kupuję akcji :)
Poszły infa ze spółki, że "góra" kupiła akcje, i to całkiem sporo patrząc na inne spółki, cena poza rynkiem regulowanym to ok 20zł
Edytowany: 31 stycznia 2015 17:08

mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wysłane: 9 lutego 2015 17:04:38 przy kursie: 32,80 zł
Firma ma faje marża, rozrasta się, dojrzewa, wszystko fajnie.

Kapitalizacja w tej chwili to prawie 1mld, czy ta technologia jest na tyle zaawansowana i opatentowana, że inni gracze nie mogą stworzyć czegoś podobnego od zera za dużo mniejsze pieniądze?

win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 10 lutego 2015 10:06:17 przy kursie: 32,13 zł
Nieźle. Miliard za elektroniczny odpowiednik upierdliwej baby na stoisku, która po wejściu do sklepu leci "w czym mogę pomóc", a potem kiedy chodzisz i oglądasz towary cały czas gapi się na ciebie i patrzy ci na ręce i notuje co robisz.

Od tych wszystkich super-pomysłów internet zaczyna przypominać stado baranów podłączonych do wspólnej golarki, ważne żeby tylko spiętrzyć tłuszczę w jednym miejscu pod byle pretekstem wymiany zdjęć, śmieci, przygody z wakacji, zmontowanego filmiku , protezy korporacji taksówkowej, czegokolwiek, przyzwyczaić jak psa, a potem ją spozycjonować i sprzedać lub się 'wycenić' porzez IPO. Aż się dziwię że twórcy windowsa albo androida nie wypożyczają go "na godziny" i nie kasują za każdą usługę, ale myślę że powoli i do tego dojdziemy, wszystko ku temu zmierza.

ChiefMike
0
Wpisów: 575
Wysłane: 10 lutego 2015 11:28:22 przy kursie: 32,13 zł
Szanowny Panie Win1248. Niestety każdy szuka pieniędzy. M$ już się zastanawia nad Abonamentem na Windows 10.

www.chip.pl/news/oprogramowani...

Adobe sprzedaję, od dawna swoje produkty na zasadzie Abonamentu. To jest dobre i dla Klienta (nie wykładasz całej kasy odrazu) i dla Firmy (planowanie kosztów biznesu).

Nie wszystkie firmy i rozwiązania są dobre ale każdy próbuje sprzedać swój pomysł i na nim zarobić, a jeśli uda mu się go wprowadzić na giełdę to tym lepiej sprzeda udziały i zarobi jeszcze wiecej.

Dzisiaj najlepszy biznes to sprzedaż marzeń o wolności i bogactwie.

win1248
0
Wysłane: 10 lutego 2015 12:13:46 przy kursie: 32,13 zł
Każdy szuka pieniędzy i nie miałbym nic przeciwko temu żeby prawdziwe innnowacje były nagradzane ponadprzeciętnym zyskiem a nie pomysły wspomagające kramarstwo w miernym stylu.
Te wszystkie dzisiejsze innowacyjności nie dodają niczego pozytywnego ani nowego, to takie nakładki-samoróbki, montowanie ciągle z tych samych klocków, to co się rzeczywiście zmienia to coraz bardziej wyrafinowane sposoby wciskania, grodzmadzenia danych i dokonalenia metod opychania towaru, terroryzm reklamowy, wydłużanie łańcucha pośredników, albo gadżeciarstwo i sprzedawanie w kółko tego samego tylko pod trochę inną postacią i nazwą jako high tech i mi jako klientowi to się nie podoba, dlatego o tym piszę, a nie bezmyślnie powielam bajki o samoregulującym się rynku na którym panuje wolność wyboru.

Dla mnie byłoby innowacyjne gdyby Boening skrócił podróżowanie z kontynentu na kontynent o połowę, bo samoloty latają z taką samą prędkością jak 50 lat temu, a nie wymyslone z nudów jakieś głupawe efekciarskie pomysły w rodzaju samoprowadzące się samochody, drukarki 3d, czy programiki do wciskania towarów wypożyczane na godziny.

- taka refleksja, niezależnie do dynamik tej firmy

ucofb
0
Wysłane: 10 lutego 2015 21:37:53 przy kursie: 32,13 zł
@win1248

Jeżeli samoprowadzące się auta, drukarki 3D nie są innowacyjne to ja nie wiem co może być innowacyjne.

W ubiegłym wieku wydrukowanie kartki A4 drukarką atramentową trwało ze 3 minuty, jeżeli możliwość zaprojektowania sobie czegoś w 3D i możliwość wydrukowania tego samodzielnie nie jest innowacyjne, a jest bajerem to ja się poddaje.

W Chinach podobno są firmy który zamierzają drukować domy, co ma przełożyć na obniżenie kosztów budowy domu o ponad 50%. Jeżeli to prawda to mamy prawdziwą rewolucją, która dzieje się na naszych oczach.

ChiefMike
0
Wpisów: 575
Wysłane: 10 lutego 2015 23:46:08 przy kursie: 32,13 zł
Koledze win1248 chodzi chyba o to, że Firma Live Chat Nie jest innowacyjna - tutaj się mogę zgodzić.

Ale drukarka 3D to jest HICIOR, i postęp dodajmy jeszcze interfejs który odczyta nasze myśli i niech drukarka drukuje ;-)

Drukowanie 3D to nie tylko pierdoły, ale także domy, organy dla ludzi (tak będzie można drukować organy z naszych komórek macierzystych mało innowacyjne ?).

Skrócenie czasu podróży samolotem się nie opłaca - za duże niebezpieczeństwo - patrz Concord, za dużo idzie paliwa - koszty, większa prędkość to duże większe obroty silników (mogę się mylić) co za tym idzie hałas (skargi i możliwość zniszczenia mienia). NIE WYKONALNE.
Jedyne co można to poprawa bezpieczeństwa, wynalezienie innego paliwa. Nikt o predkość nie walczy - Lot Warszawa-NYC 10 Godzin to za długo ? 5 Godzin szybciej Cię zbawi ? Ludzie płyneli miesiacami na statkach do USA.

Boeing mało innowacyjny ? A co robią razem z Teamem SpaceX ? Wynajeli biura od NASA i walczą o obniżenie kosztu transportu ludzi i towarów na orbitę,(Space TAXI) inne maszyny, silniki inne spojrzenie mało innowacyjne ?

www.wsj.com/articles/boeing-an...

Przepraszam za ewentualne błędy językowe.

pies_lancuchowy
0
Wpisów: 136
Wysłane: 11 lutego 2015 01:30:04 przy kursie: 32,13 zł
dołączam się do tego off-topu, @win - kolego w lotnictwie miedzy 1950 a 2010 nastąpił STUKROTNY wzrost liczby globalnie rocznie obsługiwanych pasażerów (a jako że średnia trasa wydłużyła sie dwukrotnie, to znaczy że pasażerokilometry wzrosły x 200) - upowszechnienie takiej przełomowej usługi na taką skalę to jest innowacja jak cholera. Nie ma bodźców ekonomicznych do szukania dalszego skracania n siłę czasu przelotu, skoro i tak sam dojazd na/z lotnisko i procedury trwają tyle co sam lot; a bezpieczeństwo nie jest już od dawna czynnikiem, skoro szanse na zginięcie w drodze z/na lotnisko są znacznie wyższe niż w samolocie.

rafsty
rafsty PREMIUM
1
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 283
Wysłane: 11 lutego 2015 02:55:43 przy kursie: 32,13 zł
win1248 napisał(a):
wydłużanie łańcucha pośredników

Jedni łańcuch wydłużają...

...inni skracają:
- Chick-fil-A wycina pośredników w dostawach ziarna, aby serwować klientom kawę.
- Amazon wycina pośredników w poligrafii, aby serwować klientom książki.
Wielki lament z tego powodu jest! Cokolwiek zrobisz, będzie źle.

A jeśli autonomiczne prowadzenie i druk 3D to nie jest innowacja, to - razem z ucofb - poddaję się.

ucofb
0
Wysłane: 11 lutego 2015 02:59:44 przy kursie: 32,13 zł
www.wprost.pl/ar/493078/Ludzie...

Cytat:
Dzięki drukarce 3D udało się stworzyć model serca dwutygodniowego dziecka, co uratowało jego życie. Trwają prace nad wydrukowaniem zastępczego serca z prawdziwych tkanek.

@win1248

nadal uważasz, że drukarki 3D to nie innowacja?
Edytowany: 11 lutego 2015 03:02

rafsty
rafsty PREMIUM
1
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 283
Wysłane: 11 lutego 2015 03:10:17 przy kursie: 32,13 zł
mackopl napisał(a):
czy ta technologia jest na tyle zaawansowana i opatentowana, że inni gracze nie mogą stworzyć czegoś podobnego od zera za dużo mniejsze pieniądze?

Czasem usiłuje nam się to wmówić w telewizji, ale umówmy się jednak, że to nie tu (w Polsce) odbywa się prawdziwy postęp. Większość "innowacyjnych" rozwiązań nazywa się tak ze względu na wymogi dofinansowania z UE. W rzeczywistości są to kalki rozwiązań (głównie) ze Stanów. Patrz: https://www.zendesk.com/product/tour .

To nasze firmy są tymi followerami, o których pytasz. Dlatego zamiast martwić się, czy ktoś nie pójdzie naszym śladem, raczej trzeba patrzeć, czy to nas nie zaatakuje lider, za którym podążamy.

win1248
0
Wysłane: 11 lutego 2015 09:38:51 przy kursie: 31,74 zł
ucofb napisał(a):
http://www.wprost.pl/ar/493078/Ludzie-z-drukarki-3D/

Cytat:
Dzięki drukarce 3D udało się stworzyć model serca dwutygodniowego dziecka, co uratowało jego życie. Trwają prace nad wydrukowaniem zastępczego serca z prawdziwych tkanek.

@win1248

nadal uważasz, że drukarki 3D to nie innowacja?

padłem pod wrażeniem tego wygooglanego argumentu wave

@piesłańcuchowy
ludożerca jedzący nożem i widelcem pozostaje nadal ludożercą

@rafsty
I gdzie pojedziesz tym autonomicznym samochodem do zakorkowanego centrum?
Problem nie w prowadzeniu auta a w jego prędkości która się nie zmienia i natężeniu ruchu. Niech wymyślą auta pozwalające na bezpieczne przemieszczanie się z prędkością 400 km/h - to byłoby coś.

pies_lancuchowy
0
Wysłane: 11 lutego 2015 09:49:13 przy kursie: 31,74 zł
@win

'padłem pod wrażeniem tego wygooglanego argumentu'

no to jest właśnie Twoja 'merytoryka' ('argument', że padłeś, i 'argument', że wyggoglany ?)
(rozumiem że Twój wpis jest w zamierzeniu ironiczny?)

win1248
0
Wysłane: 11 lutego 2015 10:07:32 przy kursie: 31,74 zł
Moim zdaniem przyszłość leży w inteligentnych lodówkach.

www.telix.pl/artykul/inteligen...

Duże wrażenie zrobił na mnie ostatnio również smartbelt, nazwałbym bo "paskiem autonomicznym"
W sumie taki pasek niejednemu może uratować życie, zapobiega otyłości, nie chcę nawet myśleć ile istnień ludzkich ta INNOWACJA uratuje.

mashable.com/2015/01/04/belty-...

Nie będę zaśmiecał forum innymi "wynalzakami" 21 wieku typu dom sterowany smartfonem, smartfon sterowany tabletem inne kombinacje w rodzaju 'trucht w miejscu"
Edytowany: 11 lutego 2015 10:12

pies_lancuchowy
0
Wysłane: 11 lutego 2015 10:16:03 przy kursie: 31,74 zł
ok, teraz rozumiem.
'Odnosisz' się ogólnie do tez, które sam wymyślasz, a nie do tych, które napisali tu inni.
(google: 'sofizmat rozszerzenia')
Edytowany: 11 lutego 2015 10:16

ucofb
0
Wysłane: 11 lutego 2015 11:28:04 przy kursie: 31,74 zł
@win1248

Jeżeli "inteligenta lodówka" i ten pasek są bardziej innowacyjne niż drukarka 3D czy autonomiczne samochody to hmm pozostaje mi zapytać dlaczego tak uważasz.

Widzisz różnica między tym paskiem, a drukarką 3D jest taka, ze ten pasek jak sam napisałeś może kiedyś uratować komuś życie pod warunkiem, że ktoś go będzie miał, za to dzięki drukarkom już ratuje się życie i szeroko stosuje się je w medycynie.

Kwestia inteligentnego domu? Przecież to hmmm stare, wszystkie nowe biurowce należałoby teraz nazwać mega innowacyjnymi.

win1248
0
Wysłane: 11 lutego 2015 12:29:21 przy kursie: 31,74 zł
toż to żart by z tym paskiem i lodówką:))
to są krańcowe przykłady smart-śmieci, a nie żadne innowacje, napisałem co dla mnie jest innowacją uchwycenie istoty problemu a nie wyważanie otwartych drzwi

a jeśli chodzi o drukarki 3d

@piesłańcuchowy
jakbyś sobie polatał samolotami po 13 godzin kilka razy to przeknałbyś się że skrócenie tego czasu to byłby prawidziwy postęp a nie net na pokładzie samolotu

a jeszcze od drukarkach 3d:
Na drukarce 3d drukujesz model, a nie sam przedmiot, a jeżeli budujesz specjalną nazwijmy to "drukarkę" pod konkretny produkt np tkankę itd, to już jest po prostu specjalistyczna maszyna do produkcji tegoż produktu, a nie uniwersalna drukrka 3d z której wyczarujesz co ci się podoba, bo taka nigdy nie powastanie.

Natomiast maszyny-roboty 'drukujące' konkretne produkty istniją nie od dzisiaj np odlewarki, wycinarki stserowane komputerowo które robią odlewy na podstawie komputerowych modeli i nikt nigdy ich nie nazywał drukarkami 3d.

Dlatego sama idea druku 3d i sposób w jaki się ją podaje czyli " każdy sobie kupi drukarkę w markecie i w domu wleje do zbiorniczka "coś", a z drugiej strony wyjedzie sztuczne serce, dom albo proteza ucha" przedstawiana jako nowość która wyskoczyła niczym królik z kapelusza to jest przekłamanie i marketingowy gimick skrojony pod proste umysły bo w rzeczywistości można będzie sobie wydrukować samochodzik z gumy albo czekolady i tyle.

pies_lancuchowy
0
Wysłane: 11 lutego 2015 13:01:57 przy kursie: 31,74 zł
@piesłańcuchowy
jakbyś sobie polatał samolotami po 13 godzin kilka razy to przeknałbyś się że skrócenie tego czasu to byłby prawidziwy postęp a nie net na pokładzie samolotu

@win

13godzinny lot ze średnią prędkościa 850km/h odpowiada w przybliżeniu dwutygodniowej podróży (szacunkowo, uśredniając) wszystkimi innymi środkami transportu.
Skrócenie tego czasu o połowę tj o 6,5 godziny , jest oszczędnością rzędu 2% względem pozostałych środków transportu.

To 2% byłoby według Ciebie prawdziwym postępem, a jednocześnie to, że branża w 50 lat zwiększyła dostępność usług o 20 000 % , postępem nie jest.

'pozdro'...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9