pixelg
LIVECHAT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

LIVECHAT [LVC]

AKTUALNY KURS: 95,50 zł (+1,60%) 30-11-2020 17:03
rafsty
rafsty PREMIUM
1
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 283
Wysłane: 11 lutego 2015 14:03:52 przy kursie: 31,74 zł
win1248 napisał(a):
@rafsty
I gdzie pojedziesz tym autonomicznym samochodem do zakorkowanego centrum?
Problem nie w prowadzeniu auta a w jego prędkości która się nie zmienia i natężeniu ruchu. Niech wymyślą auta pozwalające na bezpieczne przemieszczanie się z prędkością 400 km/h - to byłoby coś.

Do centrum pojechałbym komunikacją miejską. Samochodem jeżdżę raczej we wręcz przeciwnym kierunku. Z drugiej strony od przemieszczania się 400 km/h jest kolej.

Zdarzało mi się za to jeździć po grube kilkanaście godzin i byłoby super, jakby samochód zawiózł mnie sam. :)
BTW - a nie pomyślałeś, że autonomous driving zmieniłby oblicze miast i być może trochę zmniejszyłby wspomniane korki? Płynniejszy ruch, no road rage, zero cwaniaczków, zero ślimaków za kierownicą na lewym pasie, mniej (może zero) stłuczek i blokowania pasa przez dwie godziny, zero szukania miejsca do parkowania (i blokowanie w ten sposób pasa), wyskakujesz w strefie kiss-and-go, a fura sama wraca do domu. Sama przyjeżdża po Ciebie wieczorem. Taki samochód sam mógłby pojechać z domu do przedszkola / szkoły odebrać dzieci. Nie musiałbyś robić ekstra kursu z pracy i jeszcze cisnąć, żeby zdążyć. Znów - mniej stłuczek i cwaniakowania. I tak dalej i tak dalej.

Ale oczywiście można być na 'nie'. Tak, jak z tym drukiem 3D. Nie dostrzegasz chyba na przykład, że innowacją jest tu wykorzystanie rapid prototyping w celach, które nie są już prototypowaniem. Mamy tu do czynienia z procesem podobnym do inicjowanych przez Steva Jobsa. Facet sam niczego nie wymyślił. Połączył i pokazał, jak używać rzeczy, które były dziwacznymi gadżetami (vide: myszka).

Piszesz o bieżących, nietrafionych pomysłach, że to smart-śmieci. Za to tęsknisz za szybkim transportem. OK, ale zauważ, że idąc tym tokiem rozumowania, Concorde był transport-śmieciem. Nie przyjął się na dłuższą metę. Ekonomicznie drogi, a technicznie mało bezpieczny. Może to dążenie do szybkości też jest bez sensu?

Super patentem był kawałek drutu, czyli spinacz do papieru. Może zamiast jeździć, wystarczy do siebie pisać i to wszystko spinać w pliki.

Ktoś już tu wspomniał o współpracy Boeinga ze SpaceX'em. Może właśnie z tego wyjdzie kiedyś suborbitalny samolot. A może nie. Na tym polega innowacja, że nie daje się zaplanować. Powstaje tysiąc bzdetów i jeden drobiazg, który zmienia wszystko. Czasem okazuje się, że to nie jest drobiazg, tylko wielka rzecz. Laser też nie miał na początku żadnych zastosowań, a teraz nie można wody w klozecie spuścić bez tego.

Jednak rozumiem Twoją postawę, bo mnie również taki stan regularnie dopada w Polsce :) Leczę to urlopem zagranicą. Raczej nie za wschodnią, ani południową ;)

mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wpisów: 1 007
Wysłane: 11 lutego 2015 18:07:25 przy kursie: 31,74 zł
win1248 napisał(a):

Te wszystkie dzisiejsze innowacyjności nie dodają niczego pozytywnego ani nowego, to takie nakładki-samoróbki, montowanie ciągle z tych samych klocków, to co się rzeczywiście zmienia to coraz bardziej wyrafinowane sposoby wciskania, grodzmadzenia danych i dokonalenia metod opychania towaru, terroryzm reklamowy, wydłużanie łańcucha pośredników, albo gadżeciarstwo i sprzedawanie w kółko tego samego tylko pod trochę inną postacią i nazwą jako high tech i mi jako klientowi to się nie podoba, dlatego o tym piszę, a nie bezmyślnie powielam bajki o samoregulującym się rynku na którym panuje wolność wyboru.

Dla mnie byłoby innowacyjne gdyby Boening skrócił podróżowanie z kontynentu na kontynent o połowę, bo samoloty latają z taką samą prędkością jak 50 lat temu, a nie wymyslone z nudów jakieś głupawe efekciarskie pomysły w rodzaju samoprowadzące się samochody, drukarki 3d, czy programiki do wciskania towarów wypożyczane na godziny.

- taka refleksja, niezależnie do dynamik tej firmy

W przypadku takiej frustracji i przy tak dużym wizjonerstwie, może warto samemu pracować nad innowacyjnością aniżeli liczyć na kogoś innego? :)

Po co coś skracać/poprawiać skoro nie wniesie to nic do biznesu?
Firmy mają zarabiać, po co wydawać kupę kasy na badania i mieć z tego jedynie satysfakcje klienta?

win1248 napisał(a):

Miliard za elektroniczny odpowiednik upierdliwej baby na stoisku, która po wejściu do sklepu leci "w czym mogę pomóc", a potem kiedy chodzisz i oglądasz towary cały czas gapi się na ciebie i patrzy ci na ręce i notuje co robisz.

Upierdliwej baby? Obsługa w dzisiejszych czasach jest coraz gorsza, chciałbym aby ktoś w supermarkecie chciał pomóc, wszystko staje się samoobsługowe, jak te kasy w Tesco, gdzie Pani nadzorująca je, nie nadąża.

Korzystałem z usługi livechat w kontakcie z UPC - zdecydowanie podoba mi się taka forma obsługi, nie widzę tu żadnej fikcji.

mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wysłane: 11 lutego 2015 18:09:07 przy kursie: 31,74 zł
rafsty napisał(a):
[quote=win1248]@rafsty

Jednak rozumiem Twoją postawę, bo mnie również taki stan regularnie dopada w Polsce :) Leczę to urlopem zagranicą. Raczej nie za wschodnią, ani południową ;)

Jak tak jest źle w Polsce, to zawsze można zostać zagranicą - w tych czasach nie jest z tym trudno ;)

mackopl
mackopl PREMIUM
28
Wysłane: 11 lutego 2015 18:10:56 przy kursie: 31,74 zł
rafsty napisał(a):
mackopl napisał(a):
czy ta technologia jest na tyle zaawansowana i opatentowana, że inni gracze nie mogą stworzyć czegoś podobnego od zera za dużo mniejsze pieniądze?

Czasem usiłuje nam się to wmówić w telewizji, ale umówmy się jednak, że to nie tu (w Polsce) odbywa się prawdziwy postęp. Większość "innowacyjnych" rozwiązań nazywa się tak ze względu na wymogi dofinansowania z UE. W rzeczywistości są to kalki rozwiązań (głównie) ze Stanów. Patrz: https://www.zendesk.com/product/tour .

To nasze firmy są tymi followerami, o których pytasz. Dlatego zamiast martwić się, czy ktoś nie pójdzie naszym śladem, raczej trzeba patrzeć, czy to nas nie zaatakuje lider, za którym podążamy.

W tym przypadku zagrożenia są i tu i tu:)
Wariant optymistyczny - lider wykupi spółkę konkurencyjną :)

rafsty
rafsty PREMIUM
1
Wysłane: 11 lutego 2015 18:50:39 przy kursie: 31,74 zł
mackopl napisał(a):
Jak tak jest źle w Polsce, to zawsze można zostać zagranicą - w tych czasach nie jest z tym trudno ;)

Wtedy nie będę miał gdzie jeździć, żeby się resetować :) Ale podtrzymuję - jest źle ;) Choćby dlatego, że jak piszesz obsługa jest coraz gorsza.

A propos:

Cytat:
Upierdliwej baby? Obsługa w dzisiejszych czasach jest coraz gorsza (...)

No właśnie, też ten przykład z babą wydaje mi się nietrafiony. Różnica jest choćby taka, że baba przyłazi nieproszona, a tutaj kontakt inicjuje klient.

win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 11 lutego 2015 23:58:27 przy kursie: 31,74 zł
rafsty napisał(a):

BTW - a nie pomyślałeś, że autonomous driving zmieniłby oblicze miast i być może trochę zmniejszyłby wspomniane korki? Płynniejszy ruch, no road rage, zero cwaniaczków, zero ślimaków za kierownicą na lewym pasie, mniej (może zero) stłuczek i blokowania pasa przez dwie godziny, zero szukania miejsca do parkowania (i blokowanie w ten sposób pasa), wyskakujesz w strefie kiss-and-go, a fura sama wraca do domu.

Staram się dyscyplinować swoją fantazję i nie pozwalam jej na takie 'wypuszczania się'. Poza tym wówczas to już nie będzie samochód tylko samojezdny wagonik taka hybryda osobowego autobusu skrzyżowanego z komuterem jeżdżącym bez maszynisty i właściwie dublująca funkcje wyżej wymienionych już istniejących środków komunikacji. A na długie odcinki - jest właśnie szybka kolej (nie mylić z pendim) oraz samoloty.

rafsty napisał(a):

Mamy tu do czynienia z procesem podobnym do inicjowanych przez Steva Jobsa. Facet sam niczego nie wymyślił. Połączył i pokazał, jak używać rzeczy, które były dziwacznymi gadżetami (vide: myszka).

Zgadzam się - to jest w stylu Jobsa, gościa który wymyślił nowoczesne kramarstwo i pokazał jak sprzedawać w kółko to samo, to akwizytor wszechczasów, mentalny następca gościa który wymyślił minibar i kartę bejsbolową, ale tamci przy nim to płotki .
A co do myszki - uważam ją za genialny wynalazek, właśnie myszkę, żadne tam amoledy, komendy głosowe czy gesty, nie ma nic doskonalszego od myszki gdzie mikroruchem mogę precyzyjnie i wygodnie sterować, a nie machać łapą po wielgachnym monitorze albo krzyczeć do mikrofonu. Oczywiście są wyjątkowe sytuacje gdzie myszka ustępuje pola (w terenie) ale ogólnie rządzi.

rafsty napisał(a):

Piszesz o bieżących, nietrafionych pomysłach, że to smart-śmieci. Za to tęsknisz za szybkim transportem. OK, ale zauważ, że idąc tym tokiem rozumowania, Concorde był transport-śmieciem. Nie przyjął się na dłuższą metę. Ekonomicznie drogi, a technicznie mało bezpieczny. Może to dążenie do szybkości też jest bez sensu?

Nie zgadzam się na analogię z concordem. Concorde był krokiem we właściwym kierunku (znaczy się do przodu a nie w bok jak np dreamliner) miał rzeczywiście wady - cenę (bo palił jak smok) i hałas. Ale w mojej ocenie to że tych wad do dzisiaj się nie udało wyeliminować, ba - że do dzisiaj nie powstało i nie zostało upowszechnione nic co latałoby z podobną prędkością, a sam projekt po sławetnej katastrofie został skasowany, dowodzi że jest to rzeczywisty prawdziwy , realny problem do rozwiązania, a nie produkcja kolejnego fajfona,
Zresztą Virgin Galactic i ostatnie nieudane próby pokazują czym różni się gadżeciarstwo udające wysoką technologię od prawdziwej technologii i jak trudno o prawdziwy postęp. Tu nic nie dzieje się przypadkiem, tu nie można pozamieniać kolejności klocków i z dnia na dzień obwieścić sukces.

rafsty napisał(a):

Powstaje tysiąc bzdetów i jeden drobiazg, który zmienia wszystko. Czasem okazuje się, że to nie jest drobiazg, tylko wielka rzecz.

Mam wrażenie że te bzdety powstają z premedytacją a jedyną motywacją nie jest postęp,a słupki sprzedaży.

rafsty napisał(a):

No właśnie, też ten przykład z babą wydaje mi się nietrafiony. Różnica jest choćby taka, że baba przyłazi nieproszona, a tutaj kontakt inicjuje klient.

Miałem okazję przeglądać ofertę jednego ze sklepów, gdzie dwukrotnie inicjatywa rozmowy nie wyszła ode mnie, pojawiło się sławetne "w czym mogę pomóc"

rafsty
rafsty PREMIUM
1
Wysłane: 12 lutego 2015 01:16:44 przy kursie: 31,74 zł
Jedno jest pewne. Gdyby bracia Wright tak dyscyplinowali wyobraznie, dzis nie dyskutowalibysmy o Concordzie, tylko uprzezach dla koni do bryczki.

P.S. Ten tekst o automatycznych wagonikach, to typowe myslenie in-the-box rodem ze sztampowych filmow Sci-Fi. Kompletnie o czyms innym, niz ja mialem na mysli. Wygoogluj sobie taki concept car: mercedes f 105. Jesli tak ma wygladac ten Twoj wagonik / autobus, to ja z miejsca chce na to bilet miesieczny. Ale dajmy temu spokoj. Szkoda pradu i off-topic.
Edytowany: 12 lutego 2015 02:20

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 9 marca 2015 21:32:42 przy kursie: 34,28 zł
Wygląda na to, że kurs spółki jest po korekcie. Zasięg wychodzi mi na 38,80 wave.

ChiefMike
0
Wpisów: 575
Wysłane: 9 marca 2015 21:52:38 przy kursie: 34,28 zł
rafsty napisał(a):
Jedno jest pewne. Gdyby bracia Wright tak dyscyplinowali wyobraznie, dzis nie dyskutowalibysmy o Concordzie, tylko uprzezach dla koni do bryczki.

Dokładnie. Problemy trzeba rozwiązywać. Ja nie mogę wytłumaczyć ludziom, że Concorde to nie będzie ten sam samolot to będzie zupełnie nowy projekt.

Jak byśmy dalej byli zakotwiczeni, w przeszłości nie było by np. SPACEX.

Ziemba
0
Wpisów: 5
Wysłane: 30 marca 2015 20:57:25 przy kursie: 33,60 zł
Pójdzie jeszcze trochę w dół, czy nie ma na co czekać? Rekomendacja jest na kupuj z cena docelową 46 zł.
www.stockwatch.pl/at/LIVECHAT/...

andrii05
0
Wpisów: 4
Wysłane: 31 marca 2015 21:29:25 przy kursie: 32,63 zł
Rekomendacja to nie wyrocznia, jeżeli jutro (1 kwietnia)cena spadnie poniżej 32 zł to prawdopodobnie korekta sięgnie okolic 30.50 zł, przynajmniej tak się mi wydaje, natomiast ja po cenie dzisiejszego zamknięcia nabyłem kilka sztuk,
pozdrawiam

win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 1 kwietnia 2015 14:12:52 przy kursie: 34,00 zł
nie wiem czemu nie publikują po prostu przychodów zamiast liczby podczepionych abonentów z adnotacją że abonent abonentowi nierówny
tak jakby CCC zamiast przychodów informowało ile osób im weszło do sklepów

addi
0
Wysłane: 19 sierpnia 2015 14:06:02 przy kursie: 32,80 zł
Spółka jest po kolejnym swietnym raporcie, wzrost przychodów o 86% to nie w kij dmuchał. Technicznie przed spółką b. ważny opór na 33,10 a dalej to już nowe historyczne szczyty wave.
Edytowany: 19 sierpnia 2015 14:07

addi
0
Wysłane: 5 października 2015 20:19:34 przy kursie: 34,19 zł
Opór, który podałem wyżej został dzisiaj łyknięty w cuglach thumbright. Kurs spółki po 6-cio miesięcznej konsoli wyszedł górą na potężnym obrocie wave. Dla przypomnienia cały czas obowiązuje reko DM Trigon z docelową 46 zeta.

konris
0
Wpisów: 1 238
Wysłane: 20 listopada 2015 15:17:38 przy kursie: 39,40 zł
Nie znam spółki, stąd pytanie:
jaka jest jej pozycja na tle konkurencji (kto jest obecnie najgroźniejszym konkurentem oraz swoistym benchmarkiem) i jak interpretować c/wk = 38,83?

Piter18pl
0
Wpisów: 148
Wysłane: 20 listopada 2015 21:07:26 przy kursie: 39,40 zł
Bez linków usuną mój post więc wszystko wysłałem ci na priva :)

konris
0
Wpisów: 1 238
Wysłane: 20 listopada 2015 21:51:47 przy kursie: 39,40 zł
OK, dotarło. Dzięki! salute

pacpaw
0
Wpisów: 206
Wysłane: 20 listopada 2015 22:05:14 przy kursie: 39,40 zł
konris napisał(a):
Nie znam spółki, stąd pytanie:
jaka jest jej pozycja na tle konkurencji (kto jest obecnie najgroźniejszym konkurentem oraz swoistym benchmarkiem) i jak interpretować c/wk = 38,83?

Raczej ciężko jest to zinterpretować d'oh!
Na pewno w biurka i komputery bezpośrednio jako wk tu nie inwestujesz blackeye

Tradycyjnie kupujesz przyszłość - firmę o globalnym zasięgu (3 miejsce w roku 2014 z ponad 7%-owym udziałem w rynku live chat), solidnie rosnący (przynajmniej do tej pory) biznes działający w modelu SaaS (bardzo wysoka marża), przejrzysta polityka dywidendowa, plany debiutu na NASDAQ (bliżej nie określony czasowo)

Dla porównania zestawiając rok obrotowy 2014:

Lider rynku (nie działający w modelu SaaS) Liveperson (LPSN)
przychody 210 mln $
strata netto 7,3 mln $

Liveperson - wyniki 2014

Nasz LVC
przychody 33 mln pln
zysk netto 18 mln pln

LVC wyniki 2014

Także jak widać każdy wyrwany kawałek tortu przekłada się na konkretny zysk. A tortu tego jest całkiem sporo.

A do tego w najbliżej perspektywie raport z kolejny kwartał...Speak to the hand

pacpaw
0
Wpisów: 206
Wysłane: 26 listopada 2015 23:04:38 przy kursie: 39,80 zł
No i pojawiły się najświeższe dane king

Ekipa robi swoje.
Nic nie wskazuje, aby spółka wytracała rozpęd.
Po I półroczu mamy wzrost na poziomie 69%.
Dywidenda na poziomie rzędu 1,15 zł za akcję też na razie wydaje się być nie zagrożona.
Może troszkę niepokoić ciut niższa dynamika kw/kw jednak póki tempo pozyskiwania nowych klientów będzie zachowane jest to na obecną chwilę nieistotne.

IMHO rynek nie ma podstaw by obniżać swoje przyszłe oczekiwania co do wyników spółki. Uwzględniając ponadto mocnego dolara poziom 40 zł powinien być łyknięty w cuglach Dancing

Amol
Amol PREMIUM
0
Wpisów: 251
Wysłane: 27 listopada 2015 00:36:19 przy kursie: 39,80 zł
Ta spółka to jakiś matrix, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, no dosłownie każdy kolejny kwartał lepszy od poprzedniego, cos niesamowitego...! Oni są geniuszami, czy jak...?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10