pixelg
FAMUR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

FAMUR [FMF]

AKTUALNY KURS: 2,255 zł (-2,80%) 18-06-2021 17:03
DDN
0
Dołączył: 2009-03-30
Wpisów: 113
Wysłane: 16 lipca 2009 19:10:28 przy kursie: 2,14 zł
Właśnie po to podciągał dwa dni, żeby się baza uzbierała żeby mógł lunąć 100 kilo papiera.
Widocznie z nikim się nie dogadał na przechwyt i sam akcję zorganizował...

Gortal
0
Dołączył: 2009-03-06
Wpisów: 100
Wysłane: 16 lipca 2009 22:54:51 przy kursie: 2,14 zł
Ciekawy jestem powodów wywalenia

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 17 lipca 2009 10:48:44 przy kursie: 2,07 zł
Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia


Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


DDN
0
Dołączył: 2009-03-30
Wpisów: 113
Wysłane: 20 lipca 2009 20:48:37 przy kursie: 2,14 zł
carringtontomas napisał(a):
Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia


Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln


Chyba jednak nas nie czeka. Sypacz się uspokoił a zlecenia stoją w dużym rozstrzeleniu.
Dziś II liga pauzowała ale jak się dosadzą to powrót na 2,25.

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 20 lipca 2009 22:46:15 przy kursie: 2,14 zł
DDN napisał(a):
carringtontomas napisał(a):
Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia


Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln


Chyba jednak nas nie czeka. Sypacz się uspokoił a zlecenia stoją w dużym rozstrzeleniu.
Dziś II liga pauzowała ale jak się dosadzą to powrót na 2,25.


Ja jednak byłem pewny swego i sprzedałem FMF w piątek - cóż, może odkuję się na innych walorach z mojego portfela....duda?

Jurek28
0
Dołączył: 2009-03-03
Wpisów: 43
Wysłane: 21 lipca 2009 18:14:57 przy kursie: 2,17 zł
carringtontomas napisał(a):
DDN napisał(a):
carringtontomas napisał(a):
Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia


Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln


Chyba jednak nas nie czeka. Sypacz się uspokoił a zlecenia stoją w dużym rozstrzeleniu.
Dziś II liga pauzowała ale jak się dosadzą to powrót na 2,25.


Ja jednak byłem pewny swego i sprzedałem FMF w piątek - cóż, może odkuję się na innych walorach z mojego portfela....duda?


Jakie wywalenie?Czy wy wiecie ile wszystkich akcji ma Famur? Kto jest dobry z matematyki niech sobie obliczy ile to będzie
promili wszystkich akcji.Dobrze że na giełdzie są panikaże ja jeszcze dokupiłem Famura 22 czerwca.
Pozdrawiam
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

DDN
0
Dołączył: 2009-03-30
Wpisów: 113
Wysłane: 22 lipca 2009 22:36:22 przy kursie: 2,21 zł
Popieram zdanie Jurka.
FMF to 18% mojego portfela.
Akcji jest mało, ruch niewielki. Czekamy spokojnie.
Zarobek ( a raczej urobek) raczej pewny wave

Pozdra,

nocnygracz
0
Dołączył: 2009-02-02
Wpisów: 2 104
Wysłane: 28 lipca 2009 00:37:22 przy kursie: 2,22 zł
Cytat:
Kościelny grunt dla miliardera
Izabela Kacprzak 27-07-2009, ostatnia aktualizacja 27-07-2009 12:29

Biznes na ziemi. Działki oddane zakonom przez Kościelną Komisję Majątkową trafiły do śląskiego przedsiębiorcy

25-letnia studentka Weronika Gawlak-Socka, by nabyć ziemię za 4 mln zł, kupiła mieszkanie w tym bloku w miejscowości Słupsko (woj. śląskie)

W rękach 25-letniego biznesmena Tomasza Domogały, jego żony, szwagra i szwagierki jest dziś ponad 600 hektarów ziemi przekazanej wcześniej Kościołowi przez Komisję Majątkową przy MSWiA. Była to rekompensata za utracone w PRL nieruchomości.

Rodzina biznesmena odkupiła ziemię m.in. od Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i od należącego do albertynek Towarzystwa Pomocy dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta.

Sprawą odzyskiwania ziemi dla tych zakonów oraz dla Bazyliki Kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie zajmuje się były funkcjonariusz SB Marek Piotrowski. „Rz” opisywała już wcześniej, że jego działalnością interesują się prokuratorzy. Piotrowski sam wskazuje bowiem tereny, które chce odzyskać Kościół, i przedstawia komisji wyceny gruntów. Według śledczych są one pięciokrotnie niższe od cen rynkowych.

Jak sprawdziła „Rz”, odzyskana przez byłego esbeka ziemia błyskawicznie jest sprzedawana rodzinie Domogały.

Darczyńca i komisja

Tomasz Domogała jest większościowym akcjonariuszem giełdowej grupy Famur, dużego producenta i eksportera sprzętu górniczego. Wraz ze swym ojcem Jackiem, twórcą grupy, zasiada w jej radzie nadzorczej.

W ubiegłym roku „Forbes” wycenił majątek Tomasza Domogały na 1,8 mld zł. Famur oraz sam Jacek Domogała są wielkimi darczyńcami archidiecezji katowickiej. W 2004 i 2005 r. grupa przekazała archidiecezji w sumie prawie 5,5 mln zł, w 2007 r. aż 6 mln zł.

"Ziemię, którą ostatecznie kupili Domogałowie, dla zakonów odzyskał były funkcjonariusz SB Marek Piotrowski"

Dyrektor ekonomiczny archidiecezji obdarowywanej przez biznesmenów ks. Mirosław Piesiur jest wiceprzewodniczącym Komisji Majątkowej, która zatwierdzała wnioski o zwrot ziemi przygotowane przez Piotrowskiego. To m.in. podpis ks. Piesiura widnieje na zgodach na przekazanie gruntów, które w efekcie trafiły w ręce Domogałów.

Członkiem Komisji Majątkowej ze strony Kościoła jest także Małgorzata Bryk zatrudniona jako dyrektor biura zarządu grupy Famur. Bryk pracuje też jako wiceprezes w spółce Przedsiębiorstwo Usługowe AB Consulting, której udziałowcami są Jacek i Tomasz Domogałowie.

Sposób „na meldunek”

Ziemię rolną odzyskaną przez zakonnice mógł od nich zgodnie z prawem odkupić tylko ktoś, kto jest rolnikiem mieszkającym w gminie, na której terenie leżą grunty (lub gminie sąsiedniej).

Młodzi Domogałowie – wszyscy mają po dwadzieścia kilka lat – znaleźli jednak sposób, by kupić ziemię od Kościoła. Tomasz, aby nabyć lasy i sady w Świerklańcu pod Tarnowskimi Górami, zameldował się w Tarnowskich Górach, w mieszkaniu w bloku. Sąsiedzi lokatora nie widują, nikt w mieszkaniu nie przebywa. Tomasz w ubiegłym roku nabył 157 ha od towarzystwa albertynek.

Szwagier Tomasza, 29-letni Robert Wilk, kupił w czerwcu 2007 r. od tego samego towarzystwa 145 hektarów pod Gliwicami (w Bojszowach w gminie Rudziniec). W akcie notarialnym podał, że mieszka we wsi Sierakowice, w podgliwickiej gminie Toszek.

– Wymeldował się już – mówi o Wilku zdenerwowany właściciel domu. – Mój kolega prosił, żeby zameldować go na czas jakiś, bo razem polują, to zameldowałem – wzdycha. Przyznaje, że Wilk tu nigdy nie mieszkał.

Wilk kupił także ponad 20 hektarów w dwóch innych wsiach.

Siostra żony Tomasza Domogały Weronika Gawlak-Socka kupiła prawie 300 ha. 25-letnia studentka z Zakopanego, by kupić grunt za blisko 4 mln zł, zameldowała się w śląskiej wsi Boguszyce, we wspomnianej już gminie Toszek. – Wnuczka mnie prosiła, to zameldowałam, razem studiowali w Krakowie – przyznaje w rozmowie z „Rz” właścicielka domu. Gawlak-Socka kupiła też mieszkanie w bloku w sąsiedniej miejscowości Słupsko.

Wszyscy jesteśmy rolnikami

Gawlak-Socka dwa dni przed nabyciem ziemi wydzierżawiła kawałek gruntu i złożyła oświadczenie, że „jest rolnikiem indywidualnym”. Oświadczyła także, że posiada kwalifikacje rolnicze..

Ze śledztwa „Rz” wynika zresztą, że Gawlak-Socka była tylko pośrednikiem. Pięć miesięcy po zakupie gruntów sprzedała je siostrze Karolinie – czyli żonie Tomasza Domogały.

Podobne oświadczenia co Gawlak-Socka złożyli Tomasz Domogała, Robert Wilk i Karolina Domogała.

Rodzina Domogałów korzystała przy zakupach z usług pełnomocnika Stanisława Jasińskiego. Kiedy pytamy, dlaczego jego mocodawcy fikcyjnie się zameldowali, by nabyć rolniczy grunt, jest zaskoczony. – Ja odpowiadam za sprawy podatkowe związane z dzierżawcami, pan Tomasz Domogała przebywa w mieszkaniu w Tarnowskich Górach, pocztę przecież odbiera – mówi Jasiński.

Omijanie dzierżawców

Ziemia tak szybko trafiała od zakonnic do nowych właścicieli, że gminy, które były zainteresowane odkupieniem gruntów przekazanych przez Komisję Majątkową, zawsze były spóźnione. Tak było m.in. w Nowym Targu, Pszczynie, Zabrzu, Świerklańcu.

– Szybko się dowiedzieliśmy, że teren, którym byliśmy zainteresowani, już został sprzedany – mówi Rafał Kobos, pełnomocnik prezydenta Zabrza ds. inwestycji. Transakcje te pod kątem ewentualnych szkód dla gmin badają prokuratury w Gliwicach i Warszawie.

W dodatku przy sprzedaży ziemi Domogałom pomijano dzierżawców tych terenów, którzy mieli prawo pierwokupu.

Z dokumentów, do których dotarła „Rz”, wynika, że do aktów notarialnych dołączono nieprawdziwe informacje stwierdzające np., że dany dzierżawca nie jest rolnikiem indywidualnym albo że posiada gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 300 ha (więc traci prawo pierwokupu do dzierżawionego terenu, bo rolnik indywidualny nie może posiadać więcej niż 300 ha). Tak było choćby w przypadku Aleksandra S. Czyżowicza, rolnika. Dzierżawioną przez niego ziemię kupili Robert Wilk i Weronika Gawlak-Socka.

Ani notariusz, ani Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Gliwicach nie sprawdzili informacji o dzierżawcach. Dlaczego? Próbowaliśmy się dowiedzieć w kancelarii Krystyny Paszek w Chorzowie, w której powstały wszystkie akty notarialne Domogałów. – Nie mogę mówić o szczegółach aktów notarialnych – odpowiada Paszek. – Notariusz nie działa jak sąd, nie prowadzi też dochodzenia, czy składane przez strony oświadczenia są prawdziwe.

Nie chce oceniać ustaleń „Rz”. – Podanie nieprawdy grozi odpowiedzialnością osobom, które ją złożyły, m.in. karną, odszkodowawczą, może skutkować także unieważnieniem aktu notarialnego. Ja jestem raczej sekretarzem niż śledczym.

Nowi właściciele milczą

Domogałowie przez swoje spółki kupili za pośrednictwem Piotrowskiego jeszcze kilka innych rolniczych działek od albertynek i elżbietanek. Spółka Bradus wydała 990 tys. zł za 2,7 ha w Wyrach w powiecie mikołowskim. Na tej ziemi stała hurtownia warta ponad 6,5 mln zł. Udziałowcami Bradusa są spółki należące bezpośrednio lub pośrednio do Domogałów: Polaris Chłodnie Śląskie i AB Consulting.

Spółka kontrolowana przez Tomasza Domogałę TDJ Investments nabyła od albertynek 58 ha w Zabrzu-Mikulczycach i Rokitnicy, a także ziemię w podgliwickich Zbrosławicach.

Jacek Domogała poprzez agencję PR odmówił rozmowy z „Rz” i podania wysokości wszystkich darowizn na archidiecezję katowicką od 2004 r.

Na spotkanie z „Rz” nie zgodził się ks. Mirosław Piesiur. Na pytanie, czy on lub ktokolwiek związany z kurią polecał Piotrowskiemu Jacka Domogałę w kwestii zakupu ziem, ks. Piesiur odpisał przez rzecznika: „Pani Redaktor pomyliła Archidiecezję Katowicką z firmami prowadzącymi działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami”.

Domogałowie przez pełnomocnika żądają teraz opłat od dzierżawców ziemi, którą nabyli. Umowę dzierżawy mogą wypowiedzieć pod byle pretekstem. – Nie mam złudzeń. Nikt nie będzie czekał 25 lat, aż mi się dzierżawa skończy – mówi „Rz” jeden z rolników.
Rzeczpospolita


Źródło: www.rp.pl/artykul/2,340551_Kos...

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 28 lipca 2009 14:53:49 przy kursie: 2,20 zł
Cóż.....mają trochę kasy na zbyciu to inwestują - pomijam sposób w jaki to robią.

Gortal
0
Dołączył: 2009-03-06
Wpisów: 100
Wysłane: 30 lipca 2009 15:26:08 przy kursie: 2,25 zł
Czyżby Kopex z Famurem współpracował przy swojej umowie? Wzrosły prawie równocześnie - branża pokrewna?


Gortal
0
Dołączył: 2009-03-06
Wpisów: 100
Wysłane: 30 lipca 2009 23:06:29 przy kursie: 2,25 zł

Jurek28
0
Dołączył: 2009-03-03
Wpisów: 43
Wysłane: 31 lipca 2009 13:31:21 przy kursie: 2,27 zł
Gortal napisał(a):


Ładny prezent od UE 37.724.537,26 zł
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 31 lipca 2009 14:27:37 przy kursie: 2,27 zł
tylko jeszcze trzeba mieć 60 mln by wyłożyć wkład własny:)
Edytowany: 31 lipca 2009 14:27

Jurek28
0
Dołączył: 2009-03-03
Wpisów: 43
Wysłane: 1 sierpnia 2009 20:20:43 przy kursie: 2,27 zł
carringtontomas napisał(a):
tylko jeszcze trzeba mieć 60 mln by wyłożyć wkład własny:)


Pieniądze pewnie już są na wkład własny,poczytaj ostatnie komunikaty Famura.W komunikatach tych popojawia się nazwa
Nowomag.W ofercie Nowomagu jest produkcja elektrowni wiatrowych,prawdopodobnie ta produkcja będzie dofinansowana
ze środków UE.
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."
Edytowany: 1 sierpnia 2009 20:28

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 3 sierpnia 2009 14:52:18 przy kursie: 2,33 zł
Jurek28 napisał(a):
carringtontomas napisał(a):
tylko jeszcze trzeba mieć 60 mln by wyłożyć wkład własny:)


Pieniądze pewnie już są na wkład własny,poczytaj ostatnie komunikaty Famura.W komunikatach tych popojawia się nazwa
Nowomag.W ofercie Nowomagu jest produkcja elektrowni wiatrowych,prawdopodobnie ta produkcja będzie dofinansowana
ze środków UE.


KOPEX od dawna inwestuje w przedsięwzięcie jakimi są elektrownie wiatrowe - ciekaw jestem, czy czasem nie będzie wspólnych projektów z FMF - wszak jeden chiński kontrakt już wspólny był.

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 5 sierpnia 2009 09:57:53 przy kursie: 2,30 zł
co to dziś za odpał?

DDN
0
Dołączył: 2009-03-30
Wpisów: 113
Wysłane: 17 sierpnia 2009 15:55:13 przy kursie: 2,19 zł
Wymianka dzis piękna. Obroty dawno nie widziane.
Będzie z tego chleb...

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 21 sierpnia 2009 08:27:46 przy kursie: 2,33 zł
DDN napisał(a):
Wymianka dzis piękna. Obroty dawno nie widziane.
Będzie z tego chleb...


mam nadzieję - ileż można czekać :)
pojawiło się światełko w tunelu po ostatnich notowaniach i jest szansa, że wzrost się utrzyma również dzisiaj - pozostaje pytanie co będzie w poniedziałek...

DDN
0
Dołączył: 2009-03-30
Wpisów: 113
Wysłane: 21 sierpnia 2009 23:50:53 przy kursie: 2,30 zł
Zostawili dziś Famurka w spokoju bo świetne deale gdzie indziej mozna było porobic.
Czekam spokojnie. Dobrałem po 2,19 razem z tymi grubasami.
Mnie nie stać ale oni będą tego bronić.

carringtontomas
0
Dołączył: 2009-06-02
Wpisów: 91
Wysłane: 24 sierpnia 2009 10:05:56 przy kursie: 2,30 zł
carringtontomas napisał(a):
DDN napisał(a):
Wymianka dzis piękna. Obroty dawno nie widziane.
Będzie z tego chleb...


mam nadzieję - ileż można czekać :)
pojawiło się światełko w tunelu po ostatnich notowaniach i jest szansa, że wzrost się utrzyma również dzisiaj - pozostaje pytanie co będzie w poniedziałek...


Nie zapeszam Angel

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,432 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło