GetBack - GPW Catalyst - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
GetBack Opcje
Stopień: Rozgadany
Grupa: + , StockWatcher
Wpisów: 132
Wysłane: 18 września 2016 13:04:44
Czy ktoś z obligatariuszy spółki wierzytelności GetBack posiada jakieś obligacje w swoim portfelu - dużo serii jest notowanych na Catalyst, i dość często przeprowadzają emisje - jakaś opinia - ? czy warto z propozycji emisji obligacji korzystać -?
Edytowany: 18 września 2016 13:07
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 156
Wysłane: 19 września 2016 16:35:48
Ja to myślę, że warto korzystać z propozycji emisji obligacji. Czy tych konkretnych to nie wiem Liar Serio ufasz opiniom ludzi, których na oczy nie widzisz, albo choćby nie zamieniłeś zdania? To ja proponuję wziąć tych obligacji tak za 100k Dancing
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 323
Wysłane: 21 września 2016 14:19:24
jak chcesz kupić zawsze możesz zadzwonić do firmy - tam na pewno skontaktują Cię z osobą która się u nich tym we Wrocławiu zajmuje
Wysłane: 28 września 2016 10:00:31
Windykacyjna spółka uplasowała dwuletnie papiery dłużne serii BN o wartości 12 mln zł. Bliższe warunki emisji nie są publicznie znane.
To kolejna emisja obligacji GetBacku w tym tygodniu. W poprzednich dniach spółka wypuściła trzy serie, warte łącznie 45 mln zł. Ogółem od początku miesiąca windykator uplasował piętnaście serii, w sumie na ponad 131 mln zł.

Na Catalyst znajduje się osiem emisji obligacji GetBacku z terminami spłaty w II połowie 2019 r. Ich zakup możliwy jest przy 5,1-5,6 proc. rentowności brutto.
Wysłane: 3 października 2016 19:10:01
GetBack to firma, która założyła, że rynek wierzytelności rozwija się dynamicznie i przez najbliższe lata nadal tak będzie i pod to założenie realizuje raczej agresywną strategię zakupów portfeli wierzytelności. O ile scenariusz ten będzie realizowany, spółka ma szansę na osiąganie większych od konkurencji zysków.
GetBack Pod względem wartości nominalnej portfeli w zarządzaniu już jest drugą firmą windykacyjną w Polsce. Aktywa w zarządzaniu grupy (czyli pakiety wierzytelności) na koniec 2015 roku wynosiły 14 mld zł.
03.10.2016 (ISBnews) - Getback podjął uchwałę w sprawie przydziału obligacji na okaziciela serii AP06, AP12 oraz AP24 o łącznej wartości nominalnej 1 580 000 mln zł i dojściu emisji do skutku oraz dokonała wykupu wszystkich obligacji na okaziciela serii D o łącznej wartości nominalnej równej 10 000 000 zł, podała spółka

Amol
Wpisów: 228
Wysłane: 4 października 2016 16:10:18
stan111 napisał(a):
Windykacyjna spółka uplasowała dwuletnie papiery dłużne serii BN o wartości 12 mln zł. Bliższe warunki emisji nie są publicznie znane.
To kolejna emisja obligacji GetBacku w tym tygodniu. W poprzednich dniach spółka wypuściła trzy serie, warte łącznie 45 mln zł. Ogółem od początku miesiąca windykator uplasował piętnaście serii, w sumie na ponad 131 mln zł.

Na Catalyst znajduje się osiem emisji obligacji GetBacku z terminami spłaty w II połowie 2019 r. Ich zakup możliwy jest przy 5,1-5,6 proc. rentowności brutto.

Zaskakująca mała jest ta rentownosć obligacji, ale cóż zrobić...
Wpisów: 323
Wysłane: 4 października 2016 21:23:01
na pierwotnym można kupić z wyższą rentownością

mało? w porównaniu z Krukiem i jego wskaźnikami zadłużenia?

nie wiem...
Wysłane: 20 listopada 2016 18:51:51
GetBack w porównaniu do branży wierzytelności jest , spółką stosunkowo mocno zadłużoną (np. dług w relacji do sumy bilansowej), dodatkowo emitującą obligacje na krótsze od konkurencji terminy wykupu. Ponieważ obligacje korporacyjne są głównym źródłem finansowania GetBack, grupa powinna poruszać się bardzo odpowiedzialnie na tym polu. Być może dobrym pomysłem dla GetBack byłoby lepsza wiarygodność i przedstawić inwestorom pełną strukturę akcjonariatu i strategię działania na kolejne okresy np.(debiut giełdowy?)
Edytowany: 20 listopada 2016 18:57
Stopień: Ostrożny
Wpisów: 6
Wysłane: 28 listopada 2016 11:52:46
Widać, że zarówno Get Back S.A. i Kruk S.A. bardzo agresywnie się ostatnio zachowują kupując portfele wierzytelności.
Kruk zaczął działać ostatnio we Włoszech, a teraz również w Hiszpanii. KNF właśnie zatwierdził ich prospekt na 500 mln.
Get Back emituje obligacje równie często i też zgłosił prospekt, ale na 300 mln.
Kruk oferuje papiery na dłuższy okres i mniejsze % od Get Backa. Natomiast zadłużenie giganta ma znaczenie, coś za coś.
jaskol
Wpisów: 119
Wysłane: 19 kwietnia 2017 11:11:58
stan111 napisał(a):
GetBack to firma, która założyła, że rynek wierzytelności rozwija się dynamicznie i przez najbliższe lata nadal tak będzie i pod to założenie realizuje raczej agresywną strategię zakupów portfeli wierzytelności. O ile scenariusz ten będzie realizowany, spółka ma szansę na osiąganie większych od konkurencji zysków.

Ciekawe jak nowe skrócone terminy przedawnienia dlugow wpłyną na osiągane zyski?

http://www.rp.pl/Firma/301299968-Nowe-terminy-przedawnienia-dlugow.html

sasky PREMIUM
sasky
Stopień: Złotousty
Grupa: . , Engineer, Flight Crew
Wpisów: 1 843
Wysłane: 19 kwietnia 2017 11:39:02
W temacie GetBack warto odnotować - spółka przeprowadza własnie pierwszą w swojej historii publiczną emisję obligacji, czyli taką, w której udział może wziąć każdy.

https://wiadomosci.stockwatch.pl/getback-w-ramach-pierwszej-emisji-publicznej-oferuje-obligacje-za-60-mln-zl,obligacje,191636
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum