pixelg
Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW

qobaPL
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 115
Wysłane: 23 marca 2017 10:59:08
Ostatni tydzień spowodował, że tytuł wątku stał się adekwatny do obecnej sytuacji binky

Portfel obecnie traci -4,89%, poniżej podsumowanie co się chronologicznie zadziało:
- po podniesieniu SL, w dniu 21/03 wyleciał MON po 9.06 PLN, największa strata z dotychczasowych, bo aż -7,12% uwzględniając prowizje,
- za gotówkę uzyskaną ze sprzedaży MON dokupiłem dotychczas posiadane akcje, tj. ROB i CRM, uśredniając w ten sposób ceny zakupu na 2.76 PLN w przypadku CRM (poprzedni zakup po 2.68 PLN) oraz 3.25 PLN w przypadku ROB (poprzedni zakup również 3.25 PLN), nie uwzględniając prowizji,
- widząc spadający kurs CRM w dniu 22/03 i tym samym spadający zysk, w przypływie bezmyślności przesunąłem SL w górę, do poziomu 2.75 PLN i chwilę później SL wybił, sprzedając akcje CRM po 2.74 PLN, realizując stratę -1,83%, a był moment, że byłem na blisko +20% na tym walorze,
- po nabraniu oddechu, zdecydowałem się wrócić do CRM i jeszcze tego samego dnia dokonałem zakupu po 2.76 PLN.

Wnioski (tj. błędy):
- zakup MON był bez sensu – kurs akcji znajduje się w trendzie spadkowym, na siłę próbowałem szukać tam trwającej konsolidacji i szansy na wybicie,
- nie powinienem był ruszać poziomu SL na CRM, gdyż traktuję ten zakup raczej średnio-długoterminowo,
- nie powinienem codziennie śledzić tego co się dzieje z kursami posiadanych akcji, a robię to praktycznie non-stop.

Obecnie posiadam w portfelu akcję ROB i CRM, średnie ceny zakupu odpowiednio 3.25 PLN i 2.76 PLN.

Tak to wygląda. Kolejne podsumowanie zrobię na koniec marca.

Pozdrawiam,
Kuba
To be a rock and not to roll
Edytowany: 23 marca 2017 11:01

qobaPL
Wysłane: 30 marca 2017 14:10:31
No i MON rusza po tym jak oddałem po 9.06 PLN z dużą procentowo stratą Not talking d'oh! Sick

kliknij, aby powiększyć

hamerhed
Wpisów: 20
Wysłane: 30 marca 2017 14:14:10
A dlaczego oddales po 9.06? Jakiegos logicznego SL w tym rejonie nie widze...
BTW calkiem fajnie zaczyna wygladac wykres - dywergencje RSI i MACD przy testach minimum, rosnaca akumulacja, cos z tego moze wyjsc.
Edytowany: 30 marca 2017 14:16

qobaPL
Wysłane: 30 marca 2017 14:38:45
SL miałem ustawione na poziomie 9.20 PLN i SL wybił (ta dłuższa czarna świeca) 21/03 - strata ponad 7%.

Może trzeba było SL ustawiać niżej..

hamerhed
Wysłane: 30 marca 2017 18:08:28
jesli wchodziles na tej dlugiej bialej na zwiekszonym wolumenie, to miejsce nienajgorsze, chociaz dosc ryzykowne. Mozna bylo zalozyc ze sie cofac nie powinno. Jadnak zauwazyle ze przy takich setupach kiedy byl mocny trend spadkowy, takie swieczki potrafia byc zaslaniane. Osobiscie ustawilbym sie mantalnie raczej w okolicach 8,76 - 8,80 zeby unikac takiej sytuacji

qobaPL
Wysłane: 30 marca 2017 18:31:37
Dokładnie tak, wchodziłem na tej długiej białej świeczce 3 marca po 9.67 PLN.
Mam nauczkę na przyszłość, choć boli, bo portfel na minusie przez takie błędne decyzje.. Dziękuję za cenną radę.
Edytowany: 30 marca 2017 18:32

hamerhed
Wysłane: 31 marca 2017 08:52:33
Nie ma sprawy. Monnari nadal wyglada ciekawie (wzrostowa swieca na duzym wolumenie, AD solidnie wzroslo) tylko wg mnie na chwile obecna zysk do ryzyka to jakies 1:1 Zakladam ze pozytywnym scenariuszu moze dobic do EMA 200 czyli okolice 10.9 - 11. SL pod najblizym dolkiem.
Warto poobserwowac i np wejsc na korekcie jesli sie pojawi.

qobaPL
Wysłane: 31 marca 2017 10:15:27
bandhead Monnari przebiło już poziom 10 PLN, co za pech, że mnie ten SL wyrzucił, ehhh d'oh!

leniuch
Wpisów: 881
Wysłane: 31 marca 2017 19:16:59
Nie patrz się na to. Ja sprzedałem Selvitę po 30-kilka 3 tyg temu.

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 628
Wysłane: 31 marca 2017 21:54:56
Wg mnie SL jaki ustawiłeś jest sensowny i też bym go tak ustawił - gdybym widział przesłanki na szanse zmiany trendu w średnim terminie. W przypadku gdybym się pomylił, straciłbym tylko 7%.
Takich przypadków jest dużo, natomiast trzeba się skupiać na takich w których trend udało się wyłapać i trzymać i trzymać. Stracisz kilka razy po 7%, ale trafisz też zysk na 50% i więcej.
W tej chwili i tak nic straconego, jeśli MON ma zmienić trend, to musi przebić 11zł, do tego czasu jeszcze może schodzić do 9, gdyż obszar między 9 a 11zł wygląda na konsolidację.

qobaPL
Wysłane: 3 kwietnia 2017 18:55:24
@leniuch, współczuje Selvity, w porównaniu do niej Monnari to pikuś, z resztą tak jak @vladinho słusznie zauważył, wybicie na MON to nic pewnego, dzisiaj -2%, więc może się okazać, że to był błędny sygnał.

Minął dzisiaj równo miesiąc od pierwszej transakcji, więc teoretycznie czas na podsumowanie, choć nie ma się kompletnie czym chwalić. Wszystkie transakcje zostały opisane powyżej, na ten moment portfel traci 5,57% d'oh!

Obecna struktura portfela:
1. ROB, obecnie -0,31%, udział 53,7%.
2. CRM, obecnie -3,65%, udział 46,1%.
3. Cash, udział 0,2%.

Zakup ROB i CRM traktuję długoterminowo, choć kompletnie nie rozumiem reakcji rynku na informacje które pojawiają się w przypadku tych dwóch spółek.

W kwietniu i maju nie zwiększam kapitału portfela z uwagi na płatność PIT'a i planowane wyjazdy narciarskie/wakacyjne.

Z punktu widzenia czasu dobrze, że sprzedałem VTL - po publikacji raportów rocznych -10,40% Eh?

Trudne te początki... ;)

qobaPL
Wysłane: 4 kwietnia 2017 10:48:24
Jednak dopłaciłem dosłownie parę stówek na rachunek i kupiłem VTL po 7.48 PLN.

Zdecydowałem się na zakup z uwagi na bardzo mocno taniejące akcje po publikacji raportów rocznych - myślę, że sytuacja odwróci się w ciągu tego roku, ponieważ w portfelu Vistala jest trochę dopiero co rozpoczętych kontraktów, jest duży backlog, a specyfika rozliczeń w tym biznesie jest taka, a nie inna i wymaga posiłkowania się kredytami, stąd wzrost zadłużenia, ale drugostronnie mamy wzrost należności.

Dodatkowo, patrząc na wykres historycznie (5Y) zauważalna jest pewna tendencja do wzrostów po długich czarnych świecach:

kliknij, aby powiększyć

Fexo
Wpisów: 63
Wysłane: 4 kwietnia 2017 16:11:04
Dolna linia trendu spadkowego przebiega w okolicach Twojej ceny zakupu. ( 7.30~). Niska plynnosc na spolce wiec bardzo ciasno SL ryzykowny, jak sie ustawiles z nim? Sam mam dylemat. Dzieki za podrzucenie pomyslu, spoke dodalem sobie do obserwowanych i poczekam na wynik walki na lini kanalu. Powodzenia!

qobaPL
Wysłane: 4 kwietnia 2017 17:48:27
Dzisiaj wyszedł ponownie mój brak konsekwencji :) Zdecydowałem się na sprzedaż akcji ROB, ponieważ kurs pomimo dobrych wyników za 2016 r., zapowiedzianej wysokiej dywidendy i dobrych planów na 2017 stał w miejscu, tj. poruszał się w zakresie 3.20-3.30 PLN. Akcje sprzedałem finalnie po 3.25 PLN, a więc zanotowałem kosmetyczną stratę wynikającą z prowizji - łącznie -0,92%.

Za uwolniony w ten sposób cash dokupiłem:
1. CRM po 2.67 PLN - uśredniona w ten sposób cena zakupu to 2.73 PLN. Cały czas wierzę w komercjalizację analizatorów w tym roku, nie ustawiam SL z uwagi na sporą zmienność kursu, który i tak obserwuję w zasadzie codziennie.

2. VTL po 7.50 PLN - uśrednione w ten sposób cena zakupu to 7.49 PLN. Powody zakupu opisałem powyżej, tutaj tekst o backlogu o którym wspominałem:
www.bankier.pl/wiadomosc/Backl...

Spółka C/WK ma na poziomie 0.51 PLN, podpisuje nowe kontrakty (wczoraj z Konecranes), więc obecną cenę uważam za atrakcyjną - trzeba tylko poczekać na odzwierciedlenie zawartych kontraktów w P&L.

Tak jak zauważyłeś Fexo, płynność na Spółce jest niska, czego efektem było złamanie wszystkich poziomów wsparcia po publikacji wyników za 2016 r. i realizacja pewnie wielu SL. Z tego też powodu SL na Spółce ustawiłem bardzo nisko, na poziomie 6 PLN, a sytuację będę monitorował na bieżąco i w razie przesłanek samodzielnie zrealizuję zlecenie sprzedaży.

W wyniku powyższych machlojek dzisiaj portfel +1,99%, ale nie zwracam na to większej uwagi, bo wszystko może się zaraz odwrócić.

Pozdrowienia,
Kuba

qobaPL
Wysłane: 5 kwietnia 2017 11:04:55
Cytat:
Zdecydowałem się na sprzedaż akcji ROB, ponieważ kurs pomimo dobrych wyników za 2016 r., zapowiedzianej wysokiej dywidendy i dobrych planów na 2017 stał w miejscu, tj. poruszał się w zakresie 3.20-3.30 PLN. Akcje sprzedałem finalnie po 3.25 PLN, a więc zanotowałem kosmetyczną stratę wynikającą z prowizji - łącznie -0,92%.

No to powtórka jak z MON, po wczorajszej sprzedaży ROB i komunikacie (link poniżej), kurs dziś rośnie o ponad 4%, a ja oddałem..

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 812
Wysłane: 5 kwietnia 2017 11:56:34
Cytat:
Dzisiaj wyszedł ponownie mój brak konsekwencji :) Zdecydowałem się na sprzedaż akcji ROB, ponieważ kurs pomimo dobrych wyników za 2016 r., zapowiedzianej wysokiej dywidendy i dobrych planów na 2017 stał w miejscu, tj. poruszał się w zakresie 3.20-3.30 PLN. Akcje sprzedałem finalnie po 3.25 PLN, a więc zanotowałem kosmetyczną stratę wynikającą z prowizji - łącznie -0,92%.

Cytat:
No to powtórka jak z MON, po wczorajszej sprzedaży ROB i komunikacie (link poniżej), kurs dziś rośnie o ponad 4%, a ja oddałem..

Generalnie tak to działa :). Kursy przez ok. 3/4 czasu poruszają się w ruchu bocznym. To najczęściej szum, z którego nic nie wynika. Jeśli zidentyfikowałeś kierunek właściwy ruchu (w tym przypadku up), to się nie przejmujesz tym że np. tydzień spółka stoi w miejscu. O ile nie idzie przeciwko Tobie to możesz trzymać. Tym bardziej jeśli spółka jak ROB płaci dywidendę - więc de facto płaci Ci za to że ją trzymasz - czy wtedy stojący w miejscu kurs jest problemem ?

Jak spółka dywidend nie płaci a główny ruch jest ruchem w bok (długa konsolidacja) to jest większy problem. Ale w trendzie wzrostowym odpoczynek kursu przez kilka tygodni/miesięcy jest normalny.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 5 kwietnia 2017 11:56

qobaPL
Wysłane: 19 kwietnia 2017 12:10:20
Powinienem mieć chyba jakąś blokadę na zawieranie transakcji Whistle, bo po raz kolejny dokonałem ruchu w postaci sprzedaży VTL z uwagi na brak płynności na tej spółce i na spodziewaną dynamikę wzrostu kursu - dalej uważam, że można oczekiwać wzrostów, ale na pewno nie tak "spektakularnych" jak przy małych, "start-up'owych" spółkach. Strata na transakcji marginalna, -0.48%.

Za gotówkę uwolnioną z powyższej transakcji, zakupiłem AIRWAY (AWM) po 1.92 PLN. Wykres:

kliknij, aby powiększyć

Kurs nie przebił oporu w okolicach 1.80 PLN. Przy założeniu pozytywnego info dot. sprzedaży prawa do któregoś z produktów z portfela, wzrosty mogą być duże. Przy tak małym portfelu jak mój, większych szans upatruję właśnie w tego typu spółkach, uwzględniając oczywiście wyższe ryzyko.

Na ten moment struktura portfela przedstawia się następująco:
1. CRM: 62% portfela
2. AWM: 38% portfela

Na ten moment wynik za kwiecień: +10.96%
Wynik od rozpoczęcia przygody z GPW: +4.23%

qobaPL
Wysłane: 20 kwietnia 2017 21:22:48
W przypadku wczoraj zakupionego AWM dzisiaj nastąpiło wybicie poziomu około 1.95-1.97 PLN z kolejnym oporem w okolicach 2.20-2.23 PLN:

kliknij, aby powiększyć

Z kolei CRM dzisiaj po raz kolejny po marcowej próbie nie pokonał oporu 3.20 PLN w związku z czym dość ciasno przesunąłem SL, który podejrzewam, że jutro się zrealizuje, jednak CRM nie wykluczam z gry i będę liczył na odkupienie w trakcie kolejnej krótkiej korekty - może uda mi się złapać parę takich ruchów.

kliknij, aby powiększyć

To tyle,
Kuba

qobaPL
Wysłane: 21 kwietnia 2017 14:52:15
Cytat:
Z kolei CRM dzisiaj po raz kolejny po marcowej próbie nie pokonał oporu 3.20 PLN w związku z czym dość ciasno przesunąłem SL, który podejrzewam, że jutro się zrealizuje, jednak CRM nie wykluczam z gry i będę liczył na odkupienie w trakcie kolejnej krótkiej korekty - może uda mi się złapać parę takich ruchów.

I tak też się stało. Sprzedałem dziś po 3.18 PLN (realizacja zysku +15.28%). Po paru chwilach odkupiłem z powrotem po 3.10 PLN, realizując tym samym "day-tradingowy" zysk około +2.5%. Wolumen przy spadkach jest stosunkowo niski, więc na razie trzymam licząc na skuteczną tym razem próbę przebicia 3.20-3.30 PLN.

Uśredniłem dziś również zakup AWM do 1.94 PLN.

Obecna struktura portfela to 50/50% CRM i AWM.
Edytowany: 21 kwietnia 2017 14:54

qobaPL
Wysłane: 2 maja 2017 18:46:48
Jestem na nartach, więc króciutkie podsumowanie kwietnia poniżej.

Wynik portfela za kwiecień: +19,26%
Wynik portfela od początku: +11,16%

Obecna struktura portfela:
- Cormay 52%, wynik obecnie +7,88%
- Airway 48%, wynik obecnie +4,73%

CRM po publikacji raportu rocznego dzisiaj mocno zwyżkował, Spółka zbliża się do osiągnięcia rentowności na poziomie operacyjnym, a przecież jeszcze brak informacji na temat komercjalizacji któregokolwiek z produktów. Przejęcie Orphee również "wisi" w powietrzu, także liczę na dalsze wzrosty.

W przypadku AWM kurs na razie konsoliduje się w granicach 1.90-2.10 PLN, opór widzę na 2.23 PLN, ale tutaj również czekam na informację odnośnie umowy sprzedaży technologii CSS i powinno ruszyć.

Po powrocie z urlopu przyjrzę się poziomom stop lossów.

To tyle,
Kuba

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5