pixelg
Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW

qobaPL
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 115
Wysłane: 19 lipca 2017 14:30:00
Dziś sprzedałem LTS, zakup po 52.86 PLN, sprzedaż po 53.82 PLN, wynik po uwzględnieniu prowizji: marne +1.03%.

Zdecydowałem się na sprzedaż z uwagi na problem z przebiciem poziomu 54.00 PLN, spadającą cenę ropy oraz politykę (zamieszanie przy nowej opłacie paliwowej, szukanie kasy do budżetu - wydaje mi się, że mogą ucierpieć na tym spółki pokroju PKN czy LTS).

Zakupiłem spekulacyjnie BIT po 4.16 PLN. Wiem, że to stąpanie po cienkim lodzie, ale technicznie wygląda to na wsparcie na 3.75 PLN i powrót w wyższe okolice. Jak się nie uda, to będzie nauczka blackeye
To be a rock and not to roll
Edytowany: 19 lipca 2017 14:31

qobaPL
Wysłane: 20 lipca 2017 15:19:18
Cytat:
Zakupiłem spekulacyjnie BIT po 4.16 PLN. Wiem, że to stąpanie po cienkim lodzie, ale technicznie wygląda to na wsparcie na 3.75 PLN i powrót w wyższe okolice. Jak się nie uda, to będzie nauczka blackeye

Sprzedałem BIT po 4.55 PLN, zysk na transakcji +8.53% z uwzględnieniem prowizji. Za nerwowo, ale można było zarobić sporo więcej. Wychodzi brak doświadczenia. Opór na 3.60 PLN trzymał równo, ale za wcześnie wszedłem i ciutkę za wcześnie wyszedłem - miałem ustawiony TP na 4.55 PLN, bo tak mi wyszło z analiz wykresu, a tu znowu książkowo odbiło się od 4.76 PLN.

qobaPL
Wysłane: 20 lipca 2017 15:40:01
Za uwolniony cash ustawiłem się na 2.94 PLN po CRM - właśnie zrealizował się zakup.

Czemu CRM?
- po pozytywnej informacji o rejestracji analizatora URPL (w końcu!) kurs ruszył, ale odbił się od 3.16 PLN. W poprzednich miesiącach maksima były czysto spekulacyjnie po 3.4-3.50 PLN, natomiast teraz jest konkretna informacja,
- dzisiaj zatwierdzili prospekt w KNF (temat Orphee),
- 31/07 ma być aktualizacja statusu dot. kolejnych analizatorów.

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 20 lipca 2017 15:40

qobaPL
Wysłane: 21 lipca 2017 10:04:55
Za szybko wyszedłem z BIT d'oh! Dziś byłoby już +25%...

qobaPL
Wysłane: 28 lipca 2017 10:50:51
Sprzedałem Getback, wynik -0.79% po uwzględnieniu prowizji. Liczyłem na debiut na kilkuprocentowym plusie i sprzedaż, niestety nie udało się, a horyzont czasowy obecnych inwestycji jest w moim przypadku raczej krótkoterminowy.

Pod wcześniejszą publikację raportu o której wspomniał @baks, zakupiłem JUJUBEE.
Edytowany: 28 lipca 2017 10:55

qobaPL
Wysłane: 4 sierpnia 2017 08:35:47
Krótkie podsumowanie lipca:

Wynik: +2.82% vs. WIG w analogicznym okresie +1.62%.

Obecna struktura portfela:
1. MRB, zakup po 1.31 PLN, wynik +2.78%, udział w portfelu 48%.
2. CRM, zakup po 2.95 PLN, wynik -0.10%, udział w portfelu 31%.
3. JJB, zakup po 17.49 PLN, wynik -13.73%, udział w portfelu 14%.
4. Spółka z NC, wynik -13.56%, udział w portfelu 7%.

Bardzo żałuję zakupu JJB i spółki z NC - decyzje podjęte spontanicznie, bez żadnych analiz, na podstawie impulsu - jak widać wyżej, są efekty.

Gdyby nie te transakcje, wynik byłby ładniejszy.

Wynik narastająco od założenia portfela (03/03/2017) to +12.62% vs. WIG +4.92%. Wynik zaniżony z uwagi na dokonywane w trakcie czasu wpłaty.

qobaPL
Wysłane: 18 sierpnia 2017 10:54:39
Są momenty w których stwierdzam, że chyba czas się poddać.

Za mną dwie bardzo nieudane transakcje:
1. JJB - sprzedaż ze stratą -20.94%, bezpodstawny zakup mnie pokarał. Na domiar złego, nie ustawiłem SL, więc wynik jak wyżej. Na szczęście mały udział w portfelu, więc strata nominalnie nie tak straszna.
2. CRM - sprzedałem wczoraj po 2.48 PLN ze stratą -16.30%. Na to co dzieje się z kursem tej Spółki, brak mi już słów. Dzisiaj jest z powrotem 2.90 PLN... Są podstawy ku wzrostom (udane komercjalizacje, połączenie z Orphee itd.), a kurs spadał, by nagle wystrzelić. Aż chciałoby się nawiązać do gatunku ryby, który często wymieniany jest na forum bankiera..

Na ten moment w portfelu została mi tylko Spółka z NC oraz MRB w przypadku którego liczę na dobre wyniki finansowe - raport JHM dobrze wróży.

Obecny wynik za sierpień: -5.17%
Wynik portfela od marca: +6.79%

vs. WIG: +4.18%.

hamerhed
Wpisów: 20
Wysłane: 18 sierpnia 2017 12:40:50
Koszta nauki :) ale zapewne lekcja zapamietana.
Wracajac do CRM nauczylem sie od Mistrzow z forum, zeby nie zamykac pozycji z automatu w takich sytuacjach, tylko czekac do zamkniecia sesji ze sprzedaza (no chyba ze to jakas paskudna bomba w ..., wtedy znowu mamy uznaniowosc), zeby nie byc wysadzonym z siodla. Za czesto takie akcje zdarzaly sie w przeszlosci.
SL moim zdaniem byl dobry sam mam mentalny 2.52 - 2.5

qobaPL
Wysłane: 18 sierpnia 2017 16:19:36
Cytat:
Koszta nauki :) ale zapewne lekcja zapamietana.

Zapamiętana, ale okrutnie denerwujące są takie odbicia tuż po sprzedaży jak to na przykładzie CRM.
Co bym poprawił sobie humor na weekend, to dzisiaj po pozytywnym komunikacie JJB odbiło i jest dziś +11%, a ja wczoraj oddałem ze sporą stratą..
Edytowany: 18 sierpnia 2017 16:20

Gerda
Wpisów: 496
Wysłane: 18 sierpnia 2017 16:49:16
Myśle ze już w dziesiątkach mogę liczyć takie sytuacje - to normalna sprawa, jak sprzedaż to urośnie a jak kupisz to spadnie ;)

Nie przejmuj się tym, na parkietach jest ponad 700 spółek. Miej zimna głowę i idź spokojnie do celu. Nie gdybaj bo chyba każdy z nas miał kiedyś LPP czy PGS a ostało się tam naprawdę niewielu ;)

kamilcia
kamilcia PREMIUM
Wpisów: 87
Wysłane: 18 sierpnia 2017 16:49:36
Jeśli Cię to pocieszy mi też CRM wyleciał w tym samym miejscu.

Każdy jest mądry po fakcie. Jeśli byś nie sprzedał, a zrealizowałby się RGR i miałbyś -30% pojawiły by się tu mądre wpisy pt. "A gdzie SL?".

Jeśli można coś poradzić to : nie obrażaj się na papier. Zawsze można odkupić i zarobić.
Edytowany: 18 sierpnia 2017 16:51

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 480
Wysłane: 18 sierpnia 2017 18:09:06
qobaPL napisał(a):
Są momenty w których stwierdzam, że chyba czas się poddać.
Za mną dwie bardzo nieudane transakcje

Nie myślałeś o wykupieniu dostępu do portfela Wojetka? Człowiek znany na forum, z udokumentowaną historią zyskownego portfela. Swoje inwestycje opiera na koncepcji Weinsteina, ale celem projektu jest ogólna edukacja inwestycyjna. Na zamkniętym forum dokładnie tłumaczy swoje działania w portfelu, pomaga w interpretacji wykresów, pisze poradniki i daje wskazówki jak budować i stosować własne strategie. Dwie stówki w ciągu roku mogą okazać się niższym kosztem nauki ;)

wiadomosci.stockwatch.pl/portf...

qobaPL
Wysłane: 31 grudnia 2019 00:19:55
Cześć po dłuższej przerwie,
ostatnie moje podejście do GPW, opisane wyżej w tym wątku, zakończyło się stratą -15%, w tym największa strata to podyktowany impulsem zakup spółki Global Trade notowanej na NC, która została obecnie wykluczona z obrotu. Jak rozumiem, z tymi akcjami nie jestem w stanie już nic zrobić, z wyjątkiem ew. sprzedaży ich na podstawie umowy cywilno-prawnej.

Nominalnie są to niewielkie straty z uwagi na kapitał jaki tu angażuję, choć docelowo chciałbym go zwiększać - rozważam to, ale musiałbym poczuć się tu względnie komfortowo żeby z lokat przejść na GPW.

'Nowy' portfel założyłem 23/12/2019, kupując akcje Grupy Azoty po 29.60 PLN, sprzedałem je 30.02 PLN, zysk bez uwzględnienia prowizji 1.42%.

Czemu tak szybka sprzedaż? Zainteresowałem się spółką Geotrans i zdecydowałem się na zakup akcji po informacjach o podpisaniu kolejnych umów na świadczenie usług przez tą spółkę. Zakup jest również pod wyniki za 2019.
Zakup średnio po 7.65 PLN, cena aktualna 8.85 PLN.

Planuję dorzucić kapitał do portfela pod koniec stycznia, wtedy zakupię akcje kolejnej spółki - w kręgu zainteresowań mam Vistal (sentyment lokalny + wiara w restrukturyzację), One More Level (gamedev i chyba dość długo trwająca konsolidacja kursu), Pure Biologics (tutaj mam wrażenie patrząc na wykres, że jest szansa na 'poskubanie' na bujaniu do kursu 40 PLN, a po przebiciu tego poziomu perspektywa powrotu na ok. 60 PLN). I ostatnim obszarem, którym chce się zainteresować to spółki z branży fotowoltaiki.

Wszystkiego dobrego w 2020,
Kuba

Masa
Wpisów: 752
Wysłane: 31 grudnia 2019 14:08:39
Nic tylko pogratulować wspaniałego wyniku :) Naprawdę robi wrażenie. Muszę przyznać że utrafiłeś bardzo dobrą spółkę co dokładając do tego bardzo dobrą taktykę daje wspaniałe rezultaty.
Gratuluję i życzę przynajmniej powtórzenia w przyszłym roku :)
Cytat:
Business and business every day :)

qobaPL
Wysłane: 4 stycznia 2020 20:55:06
Dziękuję @Masa.

Zdecydowałem się upublicznić portfel:
myfund.pl/index.php?raport=pok...
Stopa zwrotu jest liczona metodą MWR.

Jak widzicie zaangażowany kapitał jest na razie śmieszny, ale planuję w najbliższym czasie go uzupełnić - docelowo do 10 tys. zł, bo to kolejny poziom 'lekcji' za którą jestem w stanie zapłacić.

Żeby mieć pogląd sytuacji, w 2017 roku strata portfela wyniosła ok. -15%, nominalnie ok. 690 PLN. Głównie za sprawą wycofanego z obrotu GLOBAL TRADE na NC.

Zastanawiam się jeszcze obecnie nad subskrypcją Premium lub wykupieniem dostępu do portfela Wojeteka – chyba zacznę od tej drugiej opcji.

Pozdrowienia,
Kuba
Edytowany: 4 stycznia 2020 20:58

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 812
Wysłane: 4 stycznia 2020 21:13:33
Cytat:
Jak widzicie zaangażowany kapitał jest na razie śmieszny, ale planuję w najbliższym czasie go uzupełnić - docelowo do 10 tys. zł, bo to kolejny poziom 'lekcji' za którą jestem w stanie zapłacić.

Akurat kapitału nie widać, tylko procenty na pozycji i udział ;). Uwaga techniczna, czy portfel ustawiłeś na myfundzie jako gotówkowy czy bezgotówkowy? Bo obecnie masz 0 gotówki na nim i 100% w GTSie - to odpowiada faktycznemu stanowi? (zamierzasz jak rozumiem dopłacać do portfela?)

Cytat:
Zastanawiam się jeszcze obecnie nad subskrypcją Premium lub wykupieniem dostępu do portfela Wojeteka – chyba zacznę od tej drugiej opcji.

Cieszę się z zainteresowania tym co robię od paru lat :). Jeśli masz jakieś pytania odnośnie portfela CFR - śmiało pisz do mnie na PW, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 4 stycznia 2020 21:13

qobaPL
Wysłane: 4 stycznia 2020 21:29:35
Cytat:
Akurat kapitału nie widać, tylko procenty na pozycji i udział ;). Uwaga techniczna, czy portfel ustawiłeś na myfundzie jako gotówkowy czy bezgotówkowy? Bo obecnie masz 0 gotówki na nim i 100% w GTSie - to odpowiada faktycznemu stanowi? (zamierzasz jak rozumiem dopłacać do portfela?)

Już widać - pełna transparentność thumbright Portfel ustawiłem jako gotówkowy, ale coś namieszałem z wypłatami, już poprawione i się zgadza :) Inna kwestia, że rzeczywiście na razie blisko 100% stanowi GTS - w planach mam żeby akcje każdej spółki kupować za ok. 1.5-2 tys. zł i docelowo posiadać do 5 walorów portfelu. Kolejna wpłata pewnie w przyszłym tygodniu.

Cytat:
Cieszę się z zainteresowania tym co robię od paru lat :). Jeśli masz jakieś pytania odnośnie portfela CFR - śmiało pisz do mnie na PW, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Dzięki bardzo, jestem pod wrażeniem wyników icon_smile Zasady są dla mnie jasne, bo jestem tu (z przerwami, bo z przerwami, ale jestem..) już od dłuższego czasu. Na dniach wykupuję subskrypcję.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 812
Wysłane: 4 stycznia 2020 22:30:14
Cytat:
Już widać - pełna transparentność thumbright Portfel ustawiłem jako gotówkowy, ale coś namieszałem z wypłatami, już poprawione i się zgadza :) Inna kwestia, że rzeczywiście na razie blisko 100% stanowi GTS - w planach mam żeby akcje każdej spółki kupować za ok. 1.5-2 tys. zł i docelowo posiadać do 5 walorów portfelu. Kolejna wpłata pewnie w przyszłym tygodniu.

Całkiem rozsądna strategia. Daje to już sensowną, ale nie przesadną dywersyfikację (dla mnie 5-10 spółek w portfelu to właśnie optimum), a przy takiej kwocie na transakcję omijamy dodatkowe koszty związane z minimalną prowizją (dla 5 zł przy 0,38% aby jej nie podwyższać to kwota 1300 zł, dla 7 zł ok. 1850 zł).

Zwiększając portfel o nową gotówkę zawsze warto pamiętać o tym, że pozycja gotówkowa to też pozycja. Jeśli nie mamy dobrego momentu na wejście na danym walorze, albo nie ma nowego sygnału, nie można próbować kupić czegoś na siłę, bo gotówka "parzy w ręce" (jeszcze nieoprocentowana). W krótkim terminie takie zachowawcze czasami podejście może zmniejszyć stopę zwrotu, ale długoterminowo pozwala uniknąć głupich strat.

Cytat:
Dzięki bardzo, jestem pod wrażeniem wyników icon_smile Zasady są dla mnie jasne, bo jestem tu (z przerwami, bo z przerwami, ale jestem..) już od dłuższego czasu. Na dniach wykupuję subskrypcję.

Thx. To był całkiem dobry rok, zwłaszcza jego druga połowa (30% w niej zrobiłem), bo małe spółki skończyły spadać, a WIG był łatwy do pokonania bo jest zdominowany przez banki i państwowe spółki, które nie pokazują sensownych wyników na poziomie dynamik r/r. Zobaczymy czy 2020 okaże się two-tier marketem z naciskiem na właśnie MiSie (co byłoby znakomitym układem dla indywidualnych inwestorów) czy też zacznie się jakiś kryzys. Tak czy siak trzeba będzie odpowiednio reagować Think
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 4 stycznia 2020 22:31

qobaPL
Wysłane: 10 stycznia 2020 16:09:27
Dziś dopłaciłem do portfela 2 tys. zł i zakupiłem akcje G-Energy SA po 0.565 PLN.

Struktura portfela:
64% GTS i 36% GENRG

Dzisiejsza zmienność kursu na GTS potwierdził, że na akcjach z rynku NC rzeczywiście lepiej ustawiać mentalny stop-loss - poziom 11 PLN został wyczyszczony, po czym wrócił na poziom ok. 13 PLN.

Link do wyników, składu portfela itd.:
myfund.pl/index.php?baza=31245...
Edytowany: 10 stycznia 2020 16:14

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wpisów: 202
Wysłane: 10 stycznia 2020 16:40:19
Ciekawie wygląda, choć zaskakujący dla mnie typ G-Energy. To dawny Elkop Energy i dawno przestałem obserwować spółki, które są lub były powiązane z panem Patrowiczem. Choć jak widzę wyniki bardzo sensowne za ostatni kwartał. I obyś miał racje z tym typem.

Geotrans bardzo trafiony, też go obserwowałem od jakiegoś czasu. Pięknie idzie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5