Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 467
Wysłane: 26 listopada 2018 21:09:03

kliknij, aby powiększyć

Akcjonariusze (w tym Abris) mają zacząć otrzymywać jakiekolwiek pieniądze dopiero w 9 okresie, czyli po 4,5 latach. To przysłowiowa "marchewka", aby zmotywować głównego akcjonariusza do walki o pieniądze z tzw. fraudów.

Krzysztof ZZ
Wpisów: 26
Wysłane: 26 listopada 2018 21:15:40
@ sasky akcjonariusze bedacy wierzycielami czyli tylko Abris. Przy takiej konwersji Abris nie bedzie mial zadnego wplywu na spolke ze swoim 60 mln akcji. Nie wiem po co sie oni o to bija to 7 mln z ich pozyczki 70 mln .do tego czasu firma nie bedzie istniala . Moim zdaniem do pierwszej raty . Acje sa nic nie warte nikt ich nie kupi a dywidenta to marzenia

El
Wpisów: 14
Wysłane: 26 listopada 2018 21:30:12
Dobrze, a jak w takim razie samemu wybrać war.A ? Co trzeba zrobić?

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 26 listopada 2018 21:39:48
Nie ma 35% jest 24 iluzoryczne, kurator twierdzi ze to dobra I elastyczna propozycja, dwie rybki juz na wolnosci, knf obraza sie na obligow bo powiedzieli co mysla, nasz robin hood jak zwykle w takich sytuacjach zamilkl wyglada ze temat powoli bedzie sie zwijal. Moral z tej histori jest taki ze kazdy na naszym niby dojrzalym rynku finansowym, w prawym panstwie ktoremu pozyczycie kase moze powiedziec ze ja calkiem oficjalnie roztrwonil I nie ma I nie odda I co mi zrobisz. Afera za 2,5 mld I parodia na kazdym etapie.

kris1986
Wpisów: 181
Wysłane: 26 listopada 2018 22:08:30
Moim zdaniem propozycje propozycjami, ale teraz to musimy łączyć siły z grupą FB, gdyż to co mogła zrobić RW wraz z Zarządem układając PU to zrobiły. Szkoda dyskusji i nerwów nad wypracowanymi propozycjami, każdy z Nas miał większe nadzieje, ale niestety tu już nic nie poradzimy. Teraz pozostało nam udowadniać tylko to, że Państwo Polskie nie zadziałało prawidłowo, broniąc swoich obywateli. Pozywać wszystkie instytucje, które bezprawnie wciskały obligacje (IB/LB), bo nie wiem jak to wyglądało u innych naganiaczy. I oczywiście Deloitte...…… ten dopiero ma za skórą. Propozycji nie zmienimy, a różnymi działaniami możemy spróbować odzyskać nasze pieniądze.

Nie podoba mi się prowadzenie dyskusji grupy FB, atakowanie Pana Radka, wypowiadanie się o nim z pogardą, ale jedno trzeba mi przyznać, są bardziej medialni niż RW i Zarząd. A tylko skuteczne nagłośnienie sprawy może nam pomóc.

Szkoda Panie Radku, że RW w której jest Pan przewodniczącym, RN w której jest Pan członkiem i Zarząd z którym ma Pan istotne kontakty nie potrafiły tak nagłośnić sprawy oszustwa w GBK, w celu aby Państwo Polskie zaczęło pomagać swoim obywatelom. Aczkolwiek oddaję pełen szacunek za pracę i poświęcenie jaki Pan włożył w celu wypracowania PU.

Może jestem naiwny, ale wierzę, że te propozycje są najlepszymi, jakie można było wypracować w obecnej sytuacji.

Krzysztof ZZ
Wysłane: 26 listopada 2018 22:12:55
@ kris1986 kup Radkowi kwiaty :) Kurcze ten gosc robi to dla wlasnego interesu. Abris kupil na umowe cywilna 65 tys akcji jakis czas temu . Moze zapytacie Pana Radka od kogo ?

leonek7
Wpisów: 428
Wysłane: 26 listopada 2018 22:15:35
djwitek1973 napisał(a):
Nie ma 35% jest 24 iluzoryczne, kurator twierdzi ze to dobra I elastyczna propozycja, dwie rybki juz na wolnosci, knf obraza sie na obligow bo powiedzieli co mysla, nasz robin hood jak zwykle w takich sytuacjach zamilkl wyglada ze temat powoli bedzie sie zwijal. Moral z tej histori jest taki ze kazdy na naszym niby dojrzalym rynku finansowym, w prawym panstwie ktoremu pozyczycie kase moze powiedziec ze ja calkiem oficjalnie roztrwonil I nie ma I nie odda I co mi zrobisz. Afera za 2,5 mld I parodia na kazdym etapie.
W punkt!

NerfMe
Wpisów: 214
Wysłane: 26 listopada 2018 22:16:47
Może Ty nam powiedz skoro wiesz...

Ja listy do posłów z Warszawskich okręgów, dziś wysłałem, fajnie by było by to była zmasowana akcja.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 502
Wysłane: 26 listopada 2018 22:16:58
a w jakiej cenie te 65 tys akcji? :-)

Krzysztof ZZ
Wysłane: 26 listopada 2018 22:21:16
Umowa cywilno prawna :) Moze Pan Radek wie za ile ? :)

kris1986
Wpisów: 181
Wysłane: 26 listopada 2018 22:29:51
Krzysztof ZZ napisał(a):
@ kris1986 kup Radkowi kwiaty :) Kurcze ten gosc robi to dla wlasnego interesu. Abris kupil na umowe cywilna 65 tys akcji jakis czas temu . Moze zapytacie Pana Radka od kogo ?

Nikomu kwiatów nie mam zamiaru kupować, (nie mam już za co)
Nic nie wiem o żadnych akcjach, dlatego nie będę snuł kolejnych teorii spiskowych.....

Co do zmasowanych akcji wysyłania listów, jestem stanowczo ZA, i proszę też innych o ich wysyłanie, tym bardziej, że one już są, wystarczy tylko wysłać...

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 26 listopada 2018 22:48:14
Mam pytanie: czy ktoś odpisał na te listy ? Ja wysyłałem jeszcze latem i zero odpowiedzi, dlatego jakoś sceptycznie o tym myślę.

NerfMe
Wpisów: 214
Wysłane: 26 listopada 2018 22:54:28
Wysłałeś mailem czy listownie? Ja nadałem listami, dam znać jak ktoś coś odpiszę, ale nie spodziewam się cudów. Bardziej zrobiłem to by chociaż część posłów dowiedziała się, że istnieje coś takiego jak getback...

voyager747
Wysłane: 26 listopada 2018 23:01:19
Ja wysyłałem mailem. Zero odpowiedzi.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 26 listopada 2018 23:40:54
bo maile ida do spamu... już lepiej pocztą wysłać

voyager747
Wysłane: 26 listopada 2018 23:41:56
Może i tak, wtedy idą do kosza.

kokospl
Wpisów: 1 190
Wysłane: 26 listopada 2018 23:48:31
Czy redakcja w stanie zweryfikowac info o kupnie akcji przez Abris? Jesli sie to potwierdzi to dla mnie jest to skandal

MA
Wpisów: 119
Wysłane: 27 listopada 2018 00:02:03
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Vox
Z grupą IV zasadniczo chodzi o DNLD/Abris.
Proszę czytać dokładnie dokumenty źródłowe - 1 wierzyciel może być przypisany do różnych grup. I tak akcjonariusz mający obligacje będzie w grupie I, jakby oprócz obligacji udzielił spółce np. pożyczki to będzie w gr I w związku z obligacjami i jednocześnie w grupie IV w związku z pożyczką, a gdyby nie miał obligacji ale udzielił np. tylko pożyczki to jest w grupie IV.

Patrząc tylko na zapisy przygotowane przez NS Vox ma rację. Obligatariusz, który ma akcje nie może być w grupie I, bo jest z niej wprost wykluczony jako akcjonariusz. Jak wspomniałem, brak dokładniejszej definicji grupy IV, czyli akcjonariuszy, to zabawna niespodzianka ze strony NS. Nie określono nawet, na jakie dzień bycie akcjonariuszem jest brane pod uwagę (tak jak to jest np. dla grupy III: ...którzy w dniu otwarcia PPU byli podmiotami powiązanymi).
Prawdopodobnie natomiast NS opierał się na art. 161 Pr. Restr., który mówi:

Propozycje układowe mogą przewidywać podział wierzycieli na grupy obejmujące poszczególne kategorie interesów, w szczególności:
(...)
4) wierzycieli będących wspólnikami lub akcjonariuszami dłużnika będącego spółką kapitałową, posiadających udziały lub akcje spółki zapewniające co najmniej 5% głosów na zgromadzeniu wspólników albo walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, chociażby przysługiwały im wierzytelności wymienione w pkt 1–3.

Tu jest info o ponad 5% głosów, ale ponieważ na wstępie określono "w szczególności", to nie znaczy, że grupę akcjonariuszy mogą tworzyć tylko ci mający ponad 5%, próg mógłby być inny i NS powinien to określić.

borecki
Wpisów: 48
Wysłane: 27 listopada 2018 00:04:35
Krzysztof ZZ napisał(a):

Nie no radziu? A taki płożondny się wydawał.

kokospl napisał(a):
Czy redakcja w stanie zweryfikowac info o kupnie akcji przez Abris? Jesli sie to potwierdzi to dla mnie jest to skandal

Redakcja nie, ale jak radzia zapytasz to przecież ci powie prawdę. Więc po co komplikować?

kris1986 napisał(a):

Może jestem naiwny, ale wierzę, że te propozycje są najlepszymi, jakie można było wypracować w obecnej sytuacji.

kris1986 napisał(a):
ikomu kwiatów nie mam zamiaru kupować, (nie mam już za co)
Nic nie wiem o żadnych akcjach, dlatego nie będę snuł kolejnych teorii spiskowych.....

Co do zmasowanych akcji wysyłania listów, jestem stanowczo ZA, i proszę też innych o ich wysyłanie, tym bardziej, że one już są, wystarczy tylko wysłać...

Powiedzieć chłopie o tobie żeś naiwny, nawet jak na standardy wyznawców Radosława, to jakby nic nie powiedzieć.
Przecież Ciebie i resztę tobie podobnych puszcza z portkami, a Ty jeszcze podziekujesz za fatyge.

A radoslawowi życzę dalszego strzyżenia owiec, niech selekcji którą ewolucja nie dokonała, zrobią ludzie jego pokroju do spółki z abrisem i reszta wierchuszki.

A wystarczyło mieć minimum oleju we łbie. Skoro od 8 miesięcy kasy w sakwie ubywa i co miesiąc o tym wszyscy trąbią, ale misie typu Radosław mówią "Tak, ale z każdym miesiącem rozkradają coraz mniej" to trzeba od razu pisac wnioski o upadlosc do NS i K, a nie cieszyc sie ze radziu mowi ze caly czas robi wam dobrze.
Edytowany: 27 listopada 2018 00:11

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 27 listopada 2018 00:09:27
Cytat:

może dlatego te akcje trzeba było sprzedac, patrząc na propozycje NS, ma to sens... Jesli ktos ma chociaż jedną akcję getback, to z obligacji dostanie 10%

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość