pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

bukos4
Wpisów: 619
Wysłane: 29 grudnia 2018 23:39:19
Cytat:
Fraudy nie powinny iść przez dywidendę tylko przez zmianę układu.

3,5 mld dlugu a my sie poruszamy w sferze powinny czy nie powinny. zadne fraudy nie maja prawa isc przez dywidende i nalezy to zabezpieczyc na ZW. jade do sadu i zrobie rozrube. nie damy sie okrasc ponownie zapewnieniami i pustym gadaniem. jesli beda odzysyki z fraudow to bez wpisania w PU bedzie tak:
fakt ich wplywu bedzie tajny - jak wszystko tutaj. zarzad wybrany przez grubych wyplaci je przez dywidende zanim zdazymy sie zorientowac ze w ogole juz sa i zlozyc do sadu o PPU. Osoby za ktore kurator zaglosowal z fraudow dostana 0.

bukos4
Wysłane: 29 grudnia 2018 23:40:49
Cytat:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24315694,getback-nekal-kobiete-ktora-nie-miala-dlugu-sad-nakazal-wyplate.html?disableRedirects=true

jakim prawem GBK wyplacil 8tys?
toc rzekomo podczas PPU komornik odbija sie od sciany i nie jest w stanie nic sciagnac: vide nasze klauzule 777 kpc

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 29 grudnia 2018 23:49:34
@bukos4
Otwarcie PPU chroni dłużnika wyłącznie przed egzekucją zobowiązań powstałych przed otwarciem PPU. Z artykułu wynika, że ten wyrok to jakaś świeża sprawa więc jeżeli się uprawomocni i spółka się skutecznie nie odwoła to trzeba będzie wybulić.

bukos4
Wysłane: 29 grudnia 2018 23:52:53
a jezeli dostane klauzule jutro to zobowiazanie powstalo przed czy w trakcie PPU?

bukos4
Wysłane: 30 grudnia 2018 00:01:06
juz znalazlem. w trakcie PPU nie mozna wszczynac egzekucji wobec wierzytelnosci objetych ukladem. Wyrok 8 tys zadoscuczynienia nie jest obkety ukladem wiec mogla wszczac

bukos4
Wysłane: 30 grudnia 2018 00:37:47
dorzeczy.pl/kraj/85484/Afera-G...
no to juz polowa zabezpieczenia wyparowala

poszkodowany
Wpisów: 142
Wysłane: 30 grudnia 2018 02:21:48
Odnośnie "wadliwego zabezpieczenia Osieckiego"
Mamy jasno pokazane.
Banda nieudaczników decyduje o naszym majątku.
Nie dba o majątek podatnika z którego żyje.
Co można w tej sytuacji jeszcze zrobić z wyjątkiem "pospolitego ru...".
Istnieje coś, ktoś do kogo można zaapelować w tej sprawie.
Bo do tej pory to tragikomedia z naciskiem na "rozbój w biały dzień".

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 30 grudnia 2018 08:56:28
No to mamy raj, prawdziwy raj kraj prawy I sprawiedliwy gdzie afere za 3 mld zalatwia sie szybko, sprawcy ponosza kare a poszkodowani otrzymuja odszkowania zas system wprowadza rozwiazania zapobiegajace na przyszlosc. Pomarzyc dobra rzecz ale chyba trzeba sie budzic.

Oxygen21
Wpisów: 34
Wysłane: 30 grudnia 2018 12:08:28
Za dwa dni mamy nowy rok, od kwietnia nic , ale kompletnie nic sie nie ruszyło w sprawie afery GETBACK. Może jakies ochłapy otrzymamy w 2019, może w 2020. Ja już mam tego dość.

leonek7
Wpisów: 449
Wysłane: 30 grudnia 2018 14:09:13
Ludzie jeszcze nie załapaliście ,że mamy do czynienia z MAFIĄ ! W normalnym kraju taki wał byłby już dawno rozliczony! Winni siedzieli by z wyrokami po 150 lat a poszkodowani otrzymali zadośćuczynienie i wsparcie.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 505
Wysłane: 30 grudnia 2018 14:48:21
Cytat:
Za dwa dni mamy nowy rok, od kwietnia nic , ale kompletnie nic sie nie ruszyło w sprawie afery GETBACK. Może jakies ochłapy otrzymamy w 2019, może w 2020. Ja już mam tego dość.

tragifarsa bedzie trwac conajmniej do 2028, Kurator wyraźnie przychyla się do kontynuacji działalności i spłaty w 8 letnich ratach
Edytowany: 30 grudnia 2018 14:48

Gimix
Wpisów: 16
Wysłane: 30 grudnia 2018 17:30:31
Czy jest wogóle możliwy odzysk z fraudów w większej kwocie niż te 100 czy nawet 200 mln? Bo jeśli nie, to te kwoty do podziału dadzą znacznie mniej niż ewentualna tarcza podatkowa ze straty na akcjach.

NerfMe
Wpisów: 221
Wysłane: 30 grudnia 2018 18:14:49
Jakby tak skutecznie udowadniali nierynkowe transakcje bankom, jak Osieckiemu to myślę, że te kwoty byłyby znacznie wyższe. Banki są pewnie nie do ruszenia, a większosc naszych pieniędzy tam właśnie poszła...

maciej_61
Wpisów: 734
Wysłane: 31 grudnia 2018 10:08:58
Vox napisał(a):
Cytat:

tragifarsa bedzie trwac conajmniej do 2028, Kurator wyraźnie przychyla się do kontynuacji działalności i spłaty w 8 letnich ratach

Oj, Szanowny Forumowicz jest skrajnym optymistą. Nie sądzę żeby firma dotrwała do 2028 roku. Fakt, może powstanie jakiś GB-Inc (przykładowo) który co prawda będzie miał całą resztę forsy z GBK ale to nie będzie żaden podmiot który ma/miał cokolwiek wspólnego z GBK. Inwencja prawników jest nieograniczona. W to akurat wierzę. Bardziej wierzę tylko w Pana Boga.

GetOblig
Wpisów: 53
Wysłane: 31 grudnia 2018 11:18:39
Czy Waszym zdaniem taka sytuacja nie znajduje zastosowania w naszym przypadku?
kosmal-kwiatkowski.pl/pomoc-pu...

Pesto
Wpisów: 105
Wysłane: 31 grudnia 2018 12:59:24
Jak zajrzałem tu na te ostatnie strony wpisów, to żal i smutek mnie dopadł. Niby jest parę osób co pisze tutaj piękne i szczegółowe wyjaśnienia (i część z nich jest przydatna - jak np. wniosek o indywidualny udział) tylko brak tu jakiejś mocy sprawczej, brak tu lidera ... pytanie gdzie jest pan Radosław lider naszej grupy ?

Na forum aktywnie głos zabiera kilka osób, a przecież kapitał jaki głosował na pana Radosława to 200 mln zł.

My powinniśmy ustalić jako grupa (tak samo jak głosowaliśmy na pana Radosława) na co głosujemy w układzie (w szczególności, gdy nadal jest konwersja) i jak zamierzamy to rozgrywać, a tu ciągle te wyjaśnienia prawa restrukturyzacyjnego ...

To już trwa tyle miesięcy a NS nie potrafi tego ogarnąć. Kurator zmienia zdanie co chwila z tą konwersją, bo niby ma już tylu chętnych, że wystarczy aby odsunąć obecny zarząd - taki to jego główny cel. Bo to wierzyciele najlepiej wykonają układ - choć wcale nie wiadomo co to za wierzyciele się zapisali na tę konwersję i co ważniejsze jaki mają w tym cel oraz jakie mają środki na ten cel, jak zamierzają zmienić niekorzystne rozliczenia kosztów z TFI. To są podstawowe pytania które każdy powinien zadać. Którzy to z tych 100 mln zabezpieczonych i 100 mln niezabezpieczonych zapisało się na konwersję ? Jaki jest ich prawdziwy cel ...
Ale tu cicho sza ...

Ja działań NS i kuratora nie odbieram najlepiej ... napiszę tylko, że po prostu tak czuję.

Szkoda, że jako grupa w tej chwili nie znaczymy nic !!! A jedyne odpowiedzi na konwersję to "zdecyduj sobie sam".

Dla mnie konwersja powinna być rozważana całościowo (jest albo jej nie ma), a nie dopasowywana do indywidualnych potrzeb wierzycieli.

Co do RW, to chyba w jakiejś ostatniej uchwale zobowiązano pana Radosława do negocjacji z bankami- ktoś zna ich rezultat ?

Pewnie jeszcze już w nowym toku to spółka wyjedzie ze swoimi propozycjami układowymi - tak najlepiej przed samym głosowaniem.

Na koniec zadam jeszcze pytanie (bo innych to już chyba nie ma sensu): Kto złożył lub planuje złożyć wniosek o indywidualny udział w PPU i tym samym wybiera się 22 stycznia do Wrocławia ?

Edytowany: 31 grudnia 2018 13:01

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:23:36
@Pesto
Cytat:
Na koniec zadam jeszcze pytanie (bo innych to już chyba nie ma sensu): Kto złożył lub planuje złożyć wniosek o indywidualny udział w PPU i tym samym wybiera się 22 stycznia do Wrocławia ?

Wyłączenie spod kurateli Kuratora nie oznacza konieczności przyjazdu na ZW. Można zagłosować korespondencyjnie - sąd powinien przysłać kartę do głosowania tym obligatariuszom, którzy złożyli skutecznie wniosek o indywidualny udział w PPU.

amorek
Wpisów: 2
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:27:20
Witam. Jestem nowy na tym forum po powrocie z 8miesięcznego pobytu za granicą i mocno do tyłu z wiadomościami dlatego proszę o streszczenie koniecznych działań. Żona nabyła 3 serie obligacji poprzez LB i jak do tej pory jej działanie ograniczyło się do wystąpienia o zaświadczenia depozytowe i złożenia reklamacji w banku. Odpowiedź odmowna oczywiście. Potrzebuję informacji co muszę zrobić, coś gdzieś zarejestrować itp aby przynajmniej część środków odzyskać.
Mam nadzieję że brak działań do tego czasu nie sprawił że nabyte obligacje zostaną pominięte w późniejszym rozliczeniu.

poszkodowany
Wpisów: 142
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:39:34
GetOblig:
Już wspominałem o akcji "obligacje skarbowe 10-letnie za długi przejmuje państwo" jednak jest JEDEN ale istotny problem. Państwo jest w tym umoczone i nie ma zamiaru brać za to odpowiedzialności. Niech suweren łyka to szambo. Przynajmniej będzie siedział z zamkniętymi ustami. Rząd ponosi współodpowiedzialność za tę sytuację i skutecznie umywa ręce. Nic tylko emigrować z tego bambuslandu.

bukos4
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:42:46
Mheavydrumm napisał(a):
@Pesto
Cytat:

Wyłączenie spod kurateli Kuratora nie oznacza konieczności przyjazdu na ZW. Można zagłosować korespondencyjnie - sąd powinien przysłać kartę do głosowania tym obligatariuszom, którzy złożyli skutecznie wniosek o indywidualny udział w PPU.

ja sie wybiore uswiadomic sadowi ze jest problem z odzyskami z fraudow, no chyba ze wpisza je do ukladu

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość