Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:53:34
Gimix napisał(a):
Czy jest wogóle możliwy odzysk z fraudów w większej kwocie niż te 100 czy nawet 200 mln? Bo jeśli nie, to te kwoty do podziału dadzą znacznie mniej niż ewentualna tarcza podatkowa ze straty na akcjach.

Jeżeli jakiś odzysk z fraudów będzie to nikt nie odda nic po dobroci i trzeba będzie się pałować w sądach lub w jakimś arbitrażu. Jak w każdym procesie szansa na wygraną wynosi 50% (albo się wygrywa albo przegrywa, nie ma remisu) do tego dochodzi droga odwoławcza z której strona która przegrała w pierwszej instancji zapewne będzie chciała skorzystać. Ta droga odwoławcza została przez obecnie rządzących wydłużona przez wprowadzenie tzw 'skargi nadzwyczajnej'. Można się odwoływać bo zdaniem odwołującego się druga strona wygrała niesłusznie ale także można odwoływać się dla samego odwoływania. Naprawdę trudno ocenić ile się uda odzyskać z fraudów bo zależy to od a/ jakości materiału dowodowego b/ oceny sądu (a ten jest niezawisły).

Shadown
Wpisów: 14
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:53:38
Pesto napisał(a):
Jak zajrzałem tu na te ostatnie strony wpisów, to żal i smutek mnie dopadł. Niby jest parę osób co pisze tutaj piękne i szczegółowe wyjaśnienia (i część z nich jest przydatna - jak np. wniosek o indywidualny udział) tylko brak tu jakiejś mocy sprawczej, brak tu lidera ... pytanie gdzie jest pan Radosław lider naszej grupy ?

Na forum aktywnie głos zabiera kilka osób, a przecież kapitał jaki głosował na pana Radosława to 200 mln zł.

My powinniśmy ustalić jako grupa (tak samo jak głosowaliśmy na pana Radosława) na co głosujemy w układzie (w szczególności, gdy nadal jest konwersja) i jak zamierzamy to rozgrywać, a tu ciągle te wyjaśnienia prawa restrukturyzacyjnego ...

To już trwa tyle miesięcy a NS nie potrafi tego ogarnąć. Kurator zmienia zdanie co chwila z tą konwersją, bo niby ma już tylu chętnych, że wystarczy aby odsunąć obecny zarząd - taki to jego główny cel. Bo to wierzyciele najlepiej wykonają układ - choć wcale nie wiadomo co to za wierzyciele się zapisali na tę konwersję i co ważniejsze jaki mają w tym cel oraz jakie mają środki na ten cel, jak zamierzają zmienić niekorzystne rozliczenia kosztów z TFI. To są podstawowe pytania które każdy powinien zadać. Którzy to z tych 100 mln zabezpieczonych i 100 mln niezabezpieczonych zapisało się na konwersję ? Jaki jest ich prawdziwy cel ...
Ale tu cicho sza ...

Ja działań NS i kuratora nie odbieram najlepiej ... napiszę tylko, że po prostu tak czuję.

Szkoda, że jako grupa w tej chwili nie znaczymy nic !!! A jedyne odpowiedzi na konwersję to "zdecyduj sobie sam".

Dla mnie konwersja powinna być rozważana całościowo (jest albo jej nie ma), a nie dopasowywana do indywidualnych potrzeb wierzycieli.

Co do RW, to chyba w jakiejś ostatniej uchwale zobowiązano pana Radosława do negocjacji z bankami- ktoś zna ich rezultat ?

Pewnie jeszcze już w nowym toku to spółka wyjedzie ze swoimi propozycjami układowymi - tak najlepiej przed samym głosowaniem.

Na koniec zadam jeszcze pytanie (bo innych to już chyba nie ma sensu): Kto złożył lub planuje złożyć wniosek o indywidualny udział w PPU i tym samym wybiera się 22 stycznia do Wrocławia ?

Popieram w 100%. Sprawa toczy się od kwietnia a jak na razie wiadomo tyle samo co na początku czyli nic konkretnego poza tym, że GetBacka jest w restrukturyzacji...

1. Rozumiem, że wniosek o nadanie klauzuli wykonalności nic nie da (podczas restrukturyzacji jest odrzucany?)?
2. Prezes jak i rada GetBacka biorą za swoją pracę jakieś wynagrodzenie? Gdzieś można sprawdzić jakie?

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 grudnia 2018 13:59:14
GetOblig napisał(a):
Czy Waszym zdaniem taka sytuacja nie znajduje zastosowania w naszym przypadku?
kosmal-kwiatkowski.pl/pomoc-pu...

To są bardzo ładnie brzmiące przepisy natomiast jest nieco gorzej z ich praktycznym zastosowaniem a tym bardziej zastosowaniem w przypadku GetBack. Zasadniczo szansę mają podmioty gdzie sporo wierzytelności przypada na Skarb Państwa (podatki, ZUS) oraz są ogólnie rzecz ujmując 'ważne dla gospodarki kraju'. W przypadku GetBack nawet częściowe umorzenie tego co się nalezy ZUSowi (bodajże 400K ) czy rozłożenie tego na raty niewiele wniesie do sprawy.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 grudnia 2018 14:17:35
Pesto napisał(a):

Bo to wierzyciele najlepiej wykonają układ - choć wcale nie wiadomo co to za wierzyciele się zapisali na tę konwersję i co ważniejsze jaki mają w tym cel oraz jakie mają środki na ten cel, jak zamierzają zmienić niekorzystne rozliczenia kosztów z TFI. To są podstawowe pytania które każdy powinien zadać. Którzy to z tych 100 mln zabezpieczonych i 100 mln niezabezpieczonych zapisało się na konwersję ? Jaki jest ich prawdziwy cel ...

Zapewne intencją p. Kuratora jest aby w przypadku przegłosowania i zatwierdzenia układu skonwerstowani wierzyciele byli w stanie powłać swoją RN i Zarząd (który reprezentuje spółkę) a zatem aby wykonanie układu było niejako pod (pośrednią) kontrolą wierzycieli. Konwersja jest możliwa dla wierzycieli z grupy 1 i 2. Grupa 2 to wierzyciele zabezpieczeni którzy przystąpili do układu toteż w ich interesie tak samo jak w interesie niezabezpieczonych jest aby układ został wykonany bo decydując się na przystąpienie do układu wsiedli do tego samego wózka co my. Ja ich nie odbieram jako wrogów ale jako sojuszników.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 grudnia 2018 14:35:37
amorek napisał(a):
Witam. Jestem nowy na tym forum po powrocie z 8miesięcznego pobytu za granicą i mocno do tyłu z wiadomościami dlatego proszę o streszczenie koniecznych działań. Żona nabyła 3 serie obligacji poprzez LB i jak do tej pory jej działanie ograniczyło się do wystąpienia o zaświadczenia depozytowe i złożenia reklamacji w banku. Odpowiedź odmowna oczywiście. Potrzebuję informacji co muszę zrobić, coś gdzieś zarejestrować itp aby przynajmniej część środków odzyskać.
Mam nadzieję że brak działań do tego czasu nie sprawił że nabyte obligacje zostaną pominięte w późniejszym rozliczeniu.

Nic nie musisz indywidualnie zgłaszać. Jeżeli jesteś zainteresowany konwersją na akcje lub chcesz samodzielnie brać udział w głosowaniu układu do 10 stycznia 2018 do sędziego-komisarza powienien trafić Twój wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Przeczytaj dokładnie informacje na stronie Kuratora
www.biurosyndyka.pl
Linkuję poniżej ujednolicony tekst ustawy dotyczącej reklamacji składanych do podmiotó rynku finansowego - warto przeczytać uważnie

prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150001348/U/D20151348Lj.pdf
prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150001348
prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170000313

Jeżeli przy zakupie tych obligacji zostaliście zwyczajnie oszukani i macie na to jakieś dowody warto zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 grudnia 2018 14:58:12
poszkodowany napisał(a):
GetOblig:
Już wspominałem o akcji "obligacje skarbowe 10-letnie za długi przejmuje państwo" jednak jest JEDEN ale istotny problem. Państwo jest w tym umoczone i nie ma zamiaru brać za to odpowiedzialności. Niech suweren łyka to szambo. Przynajmniej będzie siedział z zamkniętymi ustami. Rząd ponosi współodpowiedzialność za tę sytuację i skutecznie umywa ręce. Nic tylko emigrować z tego bambuslandu.

Faktycznie co do ewentualnej pomocy państwa/władzy poszkodowanym w aferze GetBack postawa dalece sceptyczna wydaje się być właściwa bo:
1/ komisji śledczej nie ma ( i pewnie nie będzie)
2/ podkomisji sejmowej ds GetBack w ramach Komisji Finansów Publicznych nie ma i pewnie nie będzie
3/ postulat grupy p. Bujana złożony do KPRM w dniu 30.08.2018 dotyczący zmiany przepisów aby obligacje można było zbywać po dacie zapadalności został brzydko mówiąc 'olany ciepłym moczem" i tak oto oprócz uprzednio istniejącego zakazu zbywania obligacji zdematerializowanych po dacie ich zapadalności doszedł wchodzący wkrótce taki sam zakaz dotyczący obligacji w formie papierowej (dokumentu),
4/ o złożonym wówczas postulacie nr 9 : "Żądamy aby Skarb Państwa objął rolę gwaranta w procesie odzyskiwania pieniędzy przez obligatariuszy GetBack SA....' nawet szkoda gadać,
5/ miał być fundusz rekompensat dla poszkodowanych obligatariuszy no i był (na etapie projektu ustawy) ale z samej ustawy już się zmył,
6/ część kar finansowych nie będzie wpływała bezpośrednio do skarbu państwa ale do Funduszu Edukacji Finansowej (nowa agenda przy Rzeczniku Finansowym) ale co my oprócz ton makulatury wyprodukowanych przez firmy krewnych i znajomych królika będziemy z tego mieli ? No dokładnie nic.

amorek
Wpisów: 2
Wysłane: 31 grudnia 2018 16:38:44
Dzięki za informacje. Mam jeszcze kolejne wątpliwości. W spisie wierzytelności na stronie syndyka jest seria obligacji PAG( żona jest posiadaczką 13 szt zakupioną przez LB) z adresem PDM w Warszawie. Żona występując o zaświadczenie depozytowe otrzymała informacje że rejestru tych obligacji nie prowadzi PDM. Zaświadczenie otrzymała z IB ale obligacji serii PAG z adresem IB nie ma w spisie wierzytelności . Czy to ma jakieś znaczenie?

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 grudnia 2018 17:49:42
@amorek
Napisałam Ci na priv.

Zmieszany
Wpisów: 4
Wysłane: 1 stycznia 2019 20:53:36
Pesto napisał(a):

To już trwa tyle miesięcy a NS nie potrafi tego ogarnąć. Kurator zmienia zdanie co chwila z tą konwersją, bo niby ma już tylu chętnych, że wystarczy aby odsunąć obecny zarząd - taki to jego główny cel. Bo to wierzyciele najlepiej wykonają układ - choć wcale nie wiadomo co to za wierzyciele się zapisali na tę konwersję i co ważniejsze jaki mają w tym cel oraz jakie mają środki na ten cel, jak zamierzają zmienić niekorzystne rozliczenia kosztów z TFI. To są podstawowe pytania które każdy powinien zadać. Którzy to z tych 100 mln zabezpieczonych i 100 mln niezabezpieczonych zapisało się na konwersję ? Jaki jest ich prawdziwy cel ....

Pytanie jest czy osoby które wyłączyły się spod Kuratora, ostatecznie wezmą te akcje?
Ja np. zdecydowałem się wyłączyć spod "opieki" Kuratora, bo jak zostało to zauważone, co chwila słyszymy od niego inną propozycję. W takim układzie wolę wziąć dzień wolny z pracy i samemu pofatygować się do Wrocławia i oddać głos osobiście, na to co będę uważał za słuszne.
Jak zostanie postanowione, że jest wariant inwestorski i fraudy będą wypłacane przez zmianę układu - wówczas wybiorę 0% konwersji
Jak fraudy będą iść przez dywidendę, to zagłosuje ze konwersją na poziomie 66%.

Chciałbym tylko aby ostateczny wariant układu był znany przed głosowaniem... w szczególności w odniesieniu do fraudów.
W innym przypadku to "kot w worku" z czterema różnymi opcjami (wariant operacyjny lub inwestorski plus zmiana układu versus odzyski poprzez dywidendę)

rudy1985
Wpisów: 22
Wysłane: 1 stycznia 2019 22:11:39
Witam śledzę forum praktycznie od samego początku Kiedy wybuchła afera GetBack Nigdy tutaj się nie wypowiadałem, natomiast głosowałem na pana Radka i generalnie wysyłam wszystkie listy wszystkie inicjatywy Mam małe pytanie do pani małpy w niebieskim ponieważ Według mnie jest najbardziej merytoryczna i zorientowana we wszystkim na forum Prosiłbym o podpowiedź kupiłem obligacje w Getin Noble bank zostałem namówiony przez pracownika banku na kupno ale mniej więcej wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi po rozmowie z prawnikami i przejrzeniu papierów czy odradzają drogę sądową ponieważ mówią że jest trudna i niepewna i że według nich raczej nic się nie ugra, czy jako zwykły zjadacz chleba który nie ma nic wspólnego z giełdą powinienem wybrać opcję z konwersją czy bez co będzie lepsze dla mnie dla większości ludzi takich jak ja Czy ktoś może nam coś podpowiedzieć?

darek649
Wpisów: 1
Wysłane: 1 stycznia 2019 22:18:31
Próbowałem dodzwonić się przed świętami do PDM w sprawie wystawienia zaświadczenia depozytowego dla serii RJ i PF. Czy ktoś wie czy oni jeszcze działają i prowadzą te rejestry czy też przekazali ich prowadzenie komu innemu? Jeśli ktoś ostatnio uzyskiwał od nich zaświadczenia? Proszę o informację

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 2 stycznia 2019 00:46:02
Re PDM
Spróbuję jutro podjechać na Moniuszki 1a i sprawdzić czy się gdzieś stamtąd nie zwinęli.
W związku z decyzją KNF o utracie licencji mają prawo (ale nie obowiązek) prowadzić działalność typu ewidencja instrumentów finansowych jeszcze przez 3 miesiące od daty decyzji (to chyba do 8 lutego 2019). Prasa pisała że będą się od decyzji KNF odwoływać. Za zmianą prowadzącego ewidencję w przypadku utraty licencji powinien zakręcić się emitent.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 2 stycznia 2019 01:06:48
rudy1985 napisał(a):
Witam śledzę forum praktycznie od samego początku Kiedy wybuchła afera GetBack Nigdy tutaj się nie wypowiadałem, natomiast głosowałem na pana Radka i generalnie wysyłam wszystkie listy wszystkie inicjatywy Mam małe pytanie do pani małpy w niebieskim ponieważ Według mnie jest najbardziej merytoryczna i zorientowana we wszystkim na forum Prosiłbym o podpowiedź kupiłem obligacje w Getin Noble bank zostałem namówiony przez pracownika banku na kupno ale mniej więcej wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi po rozmowie z prawnikami i przejrzeniu papierów czy odradzają drogę sądową ponieważ mówią że jest trudna i niepewna i że według nich raczej nic się nie ugra, czy jako zwykły zjadacz chleba który nie ma nic wspólnego z giełdą powinienem wybrać opcję z konwersją czy bez co będzie lepsze dla mnie dla większości ludzi takich jak ja Czy ktoś może nam coś podpowiedzieć?

Rozumiem, że przez 'drogę sądową' w tym konkretnym przypadku należy rozumieć skuteczne dochodzenie na drodze cywilnej jakiegoś odszkodowania/uznania umowy za nieważną czy to od banku czy od tego konkretnego pracownika który namówił na zakup obligacji? Faktycznie gdy nabywca ma pojęcie o instrumentach finansowych albo jest doświadczonym inwestorem to trudno lub wręcz niemożliwe byłoby udowodnienie że przyszedł do banku po lokatę a wyszedł z obligacjami będąc przekonany, że wychodzi jednak z lokatą. Co do konwersji to moim zdaniem (zastrzegam, że to moja opinia) ten nie najszczęśliwszy pomysł ma na celu umożliwienie wierzycielom przejęcie (pośrednio) kontroli nad spółką i pilnowanie przez nowy zarząd wykonania układu. Oceniam trzeźwo, że jeżeli układ (jakikolwiek) miałby zostać przegłosowany i zatwierdzony to lepiej z punktu widzenia wierzycieli jest aby mieli jakikolwiek (nawet pośredni) wpływ na to kto będzie spółką kierował. Nie ma innego sposobu na zmiany personalne w organach spółki niż przez akcjonariat i udział (!) w walnym zgromadzeniu. Wątpię aby w przewidywalnej perspektywie dało się na tych akcjach zarobić (na giełdzie czy poza giełdą) ale zawsze można spróbować zrobić stratę podatkową (sprzedaż poniżej ceny objęcia) rozliczaną przez 5 kolejnych lat z zyskami z innych inwestycji kapitałowych.

maciej_61
Wpisów: 693
Wysłane: 2 stycznia 2019 05:19:07
Cytat:
Jak zostanie postanowione, że jest wariant inwestorski i fraudy będą wypłacane przez zmianę układu - wówczas wybiorę 0% konwersji
Jak fraudy będą iść przez dywidendę, to zagłosuje ze konwersją na poziomie 66%.

Ja mam tu jednak wątpliwość. Wariant z 0% konwersji ma na celu ewentualne dochodzenie roszczeń na drodze sądowej (najpewniej pozew zbiorowy) czy to od banków czy to od innych instytucji, w tym państwowych. Cienko to widzę ale załóżmy że do tego dojdzie.
Dla ewentualnego postępowania istotne jest wskazanie wielkości szkody. Jeżeli fraudy były by wypłacane poprzez zmianę układu to wyznaczenie wielkości szkody dalej nie będzie możliwe. No bo ile tych fraudów jest? Ile ich będzie wypłaconych? W jakim czasie?
Oczywiście wersja z 66% konwersją i wypłatą fraudów przez dywidendę czy też przez zmianę układu blokuje możliwość wystąpienia z roszczeniami. Jakbyś się nie obrócił no to tylna część ciała zawsze z tyłu.

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 2 stycznia 2019 10:38:23
dlatego fraudy trzeba wpisac w uklad

maciej_61
Wpisów: 693
Wysłane: 2 stycznia 2019 11:09:08
Racja. Ale ile to konkretnie PLN ? I kiedy je oddadzą ci co je teraz mają? Bez tych informacji nie da się wyliczyć szkody przy konwersji 0%. Czyli z czym do Sądu?

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 2 stycznia 2019 11:54:44

Cytat:
Re PDM
Spróbuję jutro podjechać na Moniuszki 1a i sprawdzić czy się gdzieś stamtąd nie zwinęli.
W związku z decyzją KNF o utracie licencji mają prawo (ale nie obowiązek) prowadzić działalność typu ewidencja instrumentów finansowych jeszcze przez 3 miesiące od daty decyzji (to chyba do 8 lutego 2019). Prasa pisała że będą się od decyzji KNF odwoływać. Za zmianą prowadzącego ewidencję w przypadku utraty licencji powinien zakręcić się emitent.

Od czasu cofnięcia licencji Polski Dom Maklerski wystawia Zaświadczenia Depozytowe Obligacji spółki GetBack z następującą adnotacją:

"Niniejsze zaświadczenie jest ważne do momentu przekazania ewidencji obligacji do innego podmiotu wskazanego przez Emitenta, lecz nie później niż do dnia 8 lutego 2019 lub do dnia wykupu obligacji w zależności który z tych terminów przypadnie wcześniej"

Jest pytanie czy takie zaświadczenie będzie respektowane przez Sąd w przypadku wystąpienia z wnioskiem o dopuszczenie do osobistego udziału w ZW ? Obecnie PDM jest w trakcie przekazywania ewidencji obligacji do innego podmiotu ale nie są w stanie podać terminu zakończenia tej procedury.
Może się okazać że przekażą ewidencję po 10.01.2019 i czy wtedy wnioski o dopuszczenie będą ważne ?
A co z ważnością wniosków w przypadku przekazanie ewidencji przed10.01.2019 ?

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 2 stycznia 2019 12:30:03
maciej_61 napisał(a):
Racja. Ale ile to konkretnie PLN ? I kiedy je oddadzą ci co je teraz mają? Bez tych informacji nie da się wyliczyć szkody przy konwersji 0%. Czyli z czym do Sądu?

w poprzednich PU fraudy wpisywali procentowo i ja rozumiem ze tak samo miałoby być teraz

LUK123ASZ
Wpisów: 23
Wysłane: 2 stycznia 2019 12:37:02
Jak czytam o planach odzyskania ponad 200 mln zł z fraudów i dyskusjach w jaki sposób je rozdysponować to zalecam spokój.

1. Deloitte - antyteresa bardzo dokładnie rozpisał co i jak, jeśli z własnej woli w celach wizerunkowych centrala czegoś nie rzuci to pozostaje OC w granicach do kilku mln złotych

2. EGB - jeśli nie ma ewidentnych dowodów na ustawkę K.K. z P.O. to marne szanse na sensowne pieniądze. Wyłączając opcję ustawki, transakcja wyglądała jak najbardziej na rynkową. Sama przecena przez GB wartości o ok. 150 mln zł nic nie znaczy. Stress testy, itp. Minęło półtora roku prawie od przejęcia, wierzytelności w tak długim czasie się psują, nie wiadomo w jaki sposób były windykowane. Wg mnie Altusowi już nie zależy na odkupieniu firmy, bo P.O. ma postawione zarzuty.

3. Banki - tutaj każdy liczy na grube miliony, a tak naprawdę nie ma do tego podstaw. Sprzedaże był dokonywane z kilku-kilkunastoprocentową zwyżką, ale tak działają przetargi. Ten kto daje najwięcej ten kupuje. Nie można zarzucić bankom, że sprzedawały pakiet wierzytelności GB w sytuacji, gdy np. Kruk dawał tylko 95% tego. Słaba windykacja GB nie jest powodem do odwrócenia sprzedaży lub uzyskaniu jakiegokolwiek odszkodowania.

4. Pośrednicy i inni zleceniobiorcy - wysokie prowizje nie oznaczają z automatu próby oszustwa. GB płacił dobrze, bo nie za swoje. Żył ponad stan i masa osób z tego korzystała. Ale szans na zwrot niewielki, jeśli nie żaden.

5. Abris - musiałby być ewidentny dowód na wałek z IPO. Brak zarzutów oznacza, że takiego nie znaleziono, więc też marne szanse. Poza tym przy znalezieniu tego dowodu to bardziej akcjonariusze uzyskaliby jakąś korzyść.

6. Skarb Państwa (KNF, GPW i inni) - zdecydowana większość emisji obligacji to były emisje prywatne, nie będące pod nadzorem KNF. Spółka raportowała dobre wyniki, wszystko było OK.

Pesto
Wpisów: 105
Wysłane: 2 stycznia 2019 13:33:52
LUK123ASZ - jeszcze napisz, czy zajmujesz się takimi sprawami zawodowo i jeszcze to udowodnij to, czy napisałeś sobie raczej własną analizę i należy to raczej traktiwać jako "wydaje mi się".

To może i ja napiszę co mi się wydaje (bo tu interesy są różne) Sama spółka chciała w sierpniu wprowadzić sanację - i raczej patrząc po tym czym kiedyś się zajmowały osoby z zarządu i jakie mają wykształcenie i praktykę -np. pani P.P - i zakładając ich dobre intencje, to chyba należałoby przyjąć, że się na tym znają.

Czy są tu na forum osoby, które mają doświadczenie prawne w pozbywaniu banków i całej tej walki o odszkodowania - tego kalibru ?

Jedynie wtedy ich opinia coś by tu wnosiła ...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość