pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

GetOblig
Wpisów: 56
Wysłane: 3 stycznia 2019 12:36:17
Jak widać Artiomowi udało się coś osiągnąć, może nie tyle ile chciał ale zawsze coś tymczasem nasz przedstawiciel ani ofensywy medialnej, ani rezultatów negocjacji ani nic. Cisza i spokój od miesiąca. Ciekawe czy może spokojnie rano spoglądać w lustro. Pewnie tak w końcu zrobił dla nas tak wiele dobrego.
Swoją drogą czy ktoś pomoże tym, którzy mieli to nieszczęście i zaufali informacjom, raportom, rekomendacjom, wynikom czyli byli normalnymi świadomymi inwestorami a zostali w majestacie prawa oszukani. Takich rozumiem jest większość ale pomoc im wymagałaby przyznania, że gigantyczne oszustwo miało miejsce w kraju z którego dumny jest prezydent, który za wzór stawia premier, nadzór nad systemem sprawiedliwości sprawuje minister, służby działają bez zarzutu itd.

bukos4
Wpisów: 627
Wysłane: 3 stycznia 2019 12:49:27
czyli wyglada na to ze jest bardzo duzo chetnych na konwersje...

Vox
Wpisów: 5 506
Wysłane: 3 stycznia 2019 13:06:41
Cytat:
czyli wyglada na to ze jest bardzo duzo chetnych na konwersje...

raczej na to że ludzie maja dość cyrku i ciągłych zmian, oraz zastanawiania się jak zagłosuje kurator
- chcą podjąć decyzję w dniu głosowania. Pamietajcie że w dniu ZW propozycje mogą być znów zmodyfikowane !
Edytowany: 3 stycznia 2019 13:07

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 807
Wysłane: 3 stycznia 2019 13:46:45
Re; PDM
Podjechałam dzisiaj do PDM. Są tam gdzie byli - Moniuszki 1A Warszawa. Udzielono mi informacji, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ewidencja obligacji GetBack zostanie przekazana do emitenta (czyli do GetBack). A czy emitent zleci to dalej komuś to nie wiedzą. Mejle ponoć odbierają biuro@polskidm.com.pl

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 13:51:49
@Mheavydrum
Znam przypadek (w tym samym sądzie) gdzie ZW w związku z głosowaniem nad układem trwało 2 dni....

Grafa
Wpisów: 5
Wysłane: 3 stycznia 2019 14:08:40
Dziękuje Maupa w Niebieskim za informacje na temat PDM.

Pewnie nie zdąże się już wyłączyć spod kuratora, nie mam aktualnego swiadectwa (przeterminowalo mi sie niedawno). Skoro sa w trakcie przenoszenia ewidencji to pewnie juz mi nie wydadzą tylko każą zgłosić się do emitenta, czas na dopuszczenie do glosowania minie i zostane w grupie Ia... napisalam w tej sprawie do kuratora, jesli odpisze cos sensownego to dam do informacji dla osób w podobnej sytuacji....

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 3 stycznia 2019 14:09:30
@Maupa_w_niebieskim
Cytat:
Znam przypadek (w tym samym sądzie) gdzie ZW w związku z głosowaniem nad układem trwało 2 dni....

Był przynajmniej jakiś efekt finansowy tego układu ?

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 14:25:13
@Mheavydrumm
Tamto głosowanie 2 dniowe zakończyło się układem (częściowym ) ale zostało to skutecznie zaskarżone.
@GetOblig
O sukcesie grupy p. Artioma będzie można mówić wtedy gdy ktokolwiek odzyska z IB pieniądze. A o ile wiem to takich osób które coś wydębiły od IB tam na razie nie ma. Ja tu widzę bardziej manewr PRowy ze strony prokuratury - jak są wnioski to trzeba się nimi zająć czyli przeanalizować. A czy ta analiza zakończy się faktycznymi pozwami i to uwieńczonymi skukcesem to się dopiero okaże.
Nie wiem czy zwróciliście Państwo uwagę, ale spośród wielu mądrych i utytułowanych prawników wypowiadających się w mediach na temat czego to poszkodowani w aferze GetBack mogą dochodzić, od kogo i gdzie żaden nie zaoferował pomocy 'pro bono'.

maciej_61
Wpisów: 746
Wysłane: 3 stycznia 2019 14:32:09
GetOblig napisał(a):
Jak widać Artiomowi udało się coś osiągnąć, może nie tyle ile chciał ale zawsze coś tymczasem nasz przedstawiciel ani ofensywy medialnej, ani rezultatów negocjacji ani nic. Cisza i spokój od miesiąca. Ciekawe czy może spokojnie rano spoglądać w lustro. Pewnie tak w końcu zrobił dla nas tak wiele dobrego.
Swoją drogą czy ktoś pomoże tym, którzy mieli to nieszczęście i zaufali informacjom, raportom, rekomendacjom, wynikom czyli byli normalnymi świadomymi inwestorami a zostali w majestacie prawa oszukani. Takich rozumiem jest większość ale pomoc im wymagałaby przyznania, że gigantyczne oszustwo miało miejsce w kraju z którego dumny jest prezydent, który za wzór stawia premier, nadzór nad systemem sprawiedliwości sprawuje minister, służby działają bez zarzutu itd.

Jak podaje Onet, w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie powołano specjalny zespół cywilny d/s GetBacku. Ma on zająć się walką o odszkodowania dla pokrzywdzonych. Wkleił bym tu linka ale nie mogę znaleźć tej informacji serfując z przeglądarki ale jest ona w aplikacji Onet na smartfona.
To ciekawe. Bo byłby to jeden z niewielu przypadków prowadzenia przez Prokuraturę sprawy cywilnej. O takiej możliwości wspomniano we wcześniejszych postach.

Grafa
Wpisów: 5
Wysłane: 3 stycznia 2019 14:46:02
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Mheavydrumm
Tamto głosowanie 2 dniowe zakończyło się układem (częściowym ) ale zostało to skutecznie zaskarżone.
@GetOblig
O sukcesie grupy p. Artioma będzie można mówić wtedy gdy ktokolwiek odzyska z IB pieniądze. A o ile wiem to takich osób które coś wydębiły od IB tam na razie nie ma. Ja tu widzę bardziej manewr PRowy ze strony prokuratury - jak są wnioski to trzeba się nimi zająć czyli przeanalizować. A czy ta analiza zakończy się faktycznymi pozwami i to uwieńczonymi skukcesem to się dopiero okaże.
Nie wiem czy zwróciliście Państwo uwagę, ale spośród wielu mądrych i utytułowanych prawników wypowiadających się w mediach na temat czego to poszkodowani w aferze GetBack mogą dochodzić, od kogo i gdzie żaden nie zaoferował pomocy 'pro bono'.

Wczoraj dyrektor IB oddziału w Szczecinie powiedział mi, że niedawno osobiscie podpisał ugodę z jednym z poszkodowanych w sprawie GetBack...nie wiem czy doszło do jakieś wypłaty ale .myślę że może być garstka szczęśliwców, którzy zostali jakoś zaspokojeni i już nie interesują sie tym tematem.

rudy1985
Wpisów: 22
Wysłane: 3 stycznia 2019 15:26:47
Witam wiem że wątek był wielokrotnie przerabiany ale mam takie małe pytanie natury formalnej czy wysłanie do sędziego Komisarza wniosku o samodzielne głosowanie na WZA jest równoznaczne z tym że chcę się przejść na 66% konwersji czy zatem głosuje się dopiero w dniu wza

rudy1985
Wpisów: 22
Wysłane: 3 stycznia 2019 15:27:57
A jak już chciał będę konwersję to w której będę grupie numer 1 czy numer 2 bo jest zupełnie od tego wszystkiego zgłupiałem

alder74
Wpisów: 301
Wysłane: 3 stycznia 2019 16:32:10
@ Maupa_w_niebieskim
"Jeżeli kupiłeś np. w IB/LB lub masz przypadek podobny do opisanych w artykule to pisz szybko doniesienie do prokuratury załączając materiał dowodowy i od razu wnioskuj żeby prokuratura założyła za Ciebie/w Twoim imieniu pozew cywilny."

Jak długo żyję nie miałem do czynienie z wymiarem sprawiedliwości w tego typu sprawie - dlatego proszę o radę:
- do jakiej prokuratury najlepiej to adresować (Krajowej?, Regionalnej? W W-wie?, miejscu zamieszkania?); może jakiś konkretny adres?
- to ma być zgłoszenie podejrzenia przestępstwa przez IB ...jakiego?, czy raczej wniosek o unieważnienie umowy zakupu obligacji (ale z IB takiej umowy przecież nie ma)?; czy trzeba powoływać się na jakieś paragrafy?
- czy jako dowód może wystarczyć reklamacja do IB z opisem zdarzeń? + ewentualnie odpowiedź.
- wnioskować o założenie przez Prokuraturę pozwu cywilnego? - coś tu trzeba podopisywać?

Dziękuję.

maciej_61
Wysłane: 3 stycznia 2019 17:45:12
Przyłączam się do prośby !

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 18:28:36
maciej_61 napisał(a):
[quote=GetOblig]

Jak podaje Onet, w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie powołano specjalny zespół cywilny d/s GetBacku. Ma on zająć się walką o odszkodowania dla pokrzywdzonych. Wkleił bym tu linka ale nie mogę znaleźć tej informacji serfując z przeglądarki ale jest ona w aplikacji Onet na smartfona.
To ciekawe. Bo byłby to jeden z niewielu przypadków prowadzenia przez Prokuraturę sprawy cywilnej. O takiej możliwości wspomniano we wcześniejszych postach.

Byłam na spotkaniu w Prokuraturze Regionalnej, nie tylko grupa p. Artioma się z nimi spotyka. Ja byłam w delegacji innego stowarzyszenia (www.obligacjekk.pl). Owszem jest taki zespół prokuratorów-cywilistów. Cierpliwie tłumaczyli że: 1/ to czy prokurator złoży pozew na drodze cywilnej zależy od jego oceny materiału dowodowego i regulaminu (!). 2/ każdy przypadek musi zostać przeanalizowany oddzielnie. Przepis dotyczący możliwości włączenia się prokuratora do spraw cywilnych funkcjonuje od lat 50-tych i owszem prokuratua się włącza ale głownie w sprawach z zakresu prawa opiekuńczego i rodzinnego. Co więcej sąd cywilny prowadzący już jakąs sprawę ma prawo na podstawie art 59 kpc zawiadomić prokuratora że jego udział jest niezbędny. Nie ma żadnej pewności że prokurator zainicjuje sprawę cywilną (lub przyłączy się do już prowadzonej) oraz nie ma żadnej pewności że nawet jak zainicjuje to sąd rozstrzygnie sprawę korzystnie dla powoda. I należy mieć tego świadomość. Inaczej dla prokuratora (i sądu) wygląda sprawa wkręcenia w obligacje GetBack emeryta np. ex-taksówkarza (taki miał prawo nie kumac tematu, nie wiedzieć jakie dokumenty powinien był dostać przed zakupem obligacji itd) a inaczej sąd i prokurator będą patrzeć na sprawę nabycia tych obligacji przez emerytowanego adwokata. I jeden i drugi stracili kasę ale o tym drugim ciężko powiedzieć, że nie wiedział co czyni.
Wstawiam link do strony gdzie znajduje się ten tajemniczy 'regulamin" (tekst jednolity Dziennik Ustaw z 23.06.2017 pozycja 1206)
dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/1...

Interesują nas artykuły 353 do 366

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 18:33:30
@ Grafa

No przeciez Idea Bank w komunikacie podawał , że zawarto ugody z jakimiś 67 bodajże osobami. Podczas spotkania w Prokuraturze Regionalnej (niecałe 2 tygodnie temu) p. Artiom twierdził że nikt z jego grupy jeszcze nic od Idea Banku nie uzyskał. Myślę, że te 67 osób to 'najcięższe przypadki' nie do obrony w sądzie i to pod takie właśnie przypadki zawiązano 14 mln rezerwy.
Edytowany: 3 stycznia 2019 18:49

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 18:48:26
rudy1985 napisał(a):
A jak już chciał będę konwersję to w której będę grupie numer 1 czy numer 2 bo jest zupełnie od tego wszystkiego zgłupiałem

Rozumiem, że masz obligacje więc jesteś w I (pierwszej) grupie układowej. Jeżeli NIE WYŁĄCZYSZ się spod kurateli to kurator głosuje za Ciebie i nie będziesz miał konwersji (według ostatnich wieści od kuratora zamiast 3% ma byc 0% konwersji). Ci za których głosuje kurator są z automatu w grupie 1a.
Jeżeli chcesz głosować samodzielnie musisz wyłączyć się spod kurateli. Skutecznie wyłączając się spod kurateli automatycznie jesteś w grupie 1 (wysoka konwersja). Jeżeli chcesz głosować sam ale nie chcesz żadnej konwersji to wyłączasz się spod kurateli i przed głosowaniem na piśmie zgłaszasz nadzorcy sądowemu lub sędziemu komisarzowi przystąpienie do grupy 1a.

maciej_61
Wysłane: 3 stycznia 2019 18:50:44
Droga Maupo masz rację że zakres wiedzy ex-taksówkarza i ex-adwokata na temat o którym piszemy jest co najmniej różny. Tyle że nikt powtarzam nikt nie wiedział że jest wkręcany w sprawę kryminalną. Ryzyko inwestycyjne-tak. Ale to było wkalkulowane w tą tzw inwestycję. Ale finansowanie najprawdopodobniej zorganizowanej grupy przestępczej - nie. I jeszcze sprzedawanie obligów bez stosownych zezwoleń - też nie. I ten temat zamierzam drążyć.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 19:11:06
alder74 napisał(a):
@ Maupa_w_niebieskim
"Jeżeli kupiłeś np. w IB/LB lub masz przypadek podobny do opisanych w artykule to pisz szybko doniesienie do prokuratury załączając materiał dowodowy i od razu wnioskuj żeby prokuratura założyła za Ciebie/w Twoim imieniu pozew cywilny."

Jak długo żyję nie miałem do czynienie z wymiarem sprawiedliwości w tego typu sprawie - dlatego proszę o radę:
- do jakiej prokuratury najlepiej to adresować (Krajowej?, Regionalnej? W W-wie?, miejscu zamieszkania?); może jakiś konkretny adres?
- to ma być zgłoszenie podejrzenia przestępstwa przez IB ...jakiego?, czy raczej wniosek o unieważnienie umowy zakupu obligacji (ale z IB takiej umowy przecież nie ma)?; czy trzeba powoływać się na jakieś paragrafy?
- czy jako dowód może wystarczyć reklamacja do IB z opisem zdarzeń? + ewentualnie odpowiedź.
- wnioskować o założenie przez Prokuraturę pozwu cywilnego? - coś tu trzeba podopisywać?

Dziękuję.

Wszystkie doniesienia w sprawie GetBack (i spółek pobocznych) finalnie lądują w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 25 , 00-071 Warszawa. Doniesienia składa się na piśmie (raczej nie e-mailem) lub ustnie do protokołu. Postępowanie prowadzone jest pod sygnaturą RP I Ds. 11.2018. Każdy przypadek jest inny i trzeba dokładnie opisać na czym przestępstwo polegało i kto zdaniem zgłaszającego się go dopuścił np. Adam Kowalski były doradca klienta w IV oddziale Idea Bank w Warszawie przy ul. Kwiatowej itp - no chyba że wiecie gdzie ktoś mieszka albo inne bliższe szczegóły po Załącza się wszelkie posiadane dowody na poparcie tezy że do pzrestępstwa doszło jak i wskazujące na udział danej osoby.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 3 stycznia 2019 19:14:03
maciej_61 napisał(a):
Droga Maupo masz rację że zakres wiedzy ex-taksówkarza i ex-adwokata na temat o którym piszemy jest co najmniej różny. Tyle że nikt powtarzam nikt nie wiedział że jest wkręcany w sprawę kryminalną. Ryzyko inwestycyjne-tak. Ale to było wkalkulowane w tą tzw inwestycję. Ale finansowanie najprawdopodobniej zorganizowanej grupy przestępczej - nie. I jeszcze sprzedawanie obligów bez stosownych zezwoleń - też nie. I ten temat zamierzam drążyć.

Życzę powodzenia.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość