Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

AsGBK
Wpisów: 414
Wysłane: 6 stycznia 2019 13:49:34
BoloGTB,

wszystkie listy, które publikujemy są wynikiem pracy kilku osób, można powiedzieć, że utworzył nam się zespół ds. listów :)
Jak to kiedyś napisała maupa – są to listy pisane ponad podziałami.

List został już wysłany do wiadomości obu panów. Wydaje mi się, że o ile do KNF warto, aby więcej osób wysłało ten list, o tyle Prezesowi Dąbrowskiemu to chyba nie ma sensu zapychać skrzynki.

Niestety nie znam maila do Pana Jacka Jastrzębskiego.

aniutek2308
Wpisów: 22
Wysłane: 6 stycznia 2019 15:34:20
List do Haitonga wysłany.

maciej_61
Wpisów: 695
Wysłane: 6 stycznia 2019 15:50:32
Jak podaje SW - w Krezusie też afera o fikcyjne faktury i wyprowadzanie majątku z firmy. Czyli casus GBK nie jest niechlubnym przypadkiem ale normą jeżeli chodzi o polski rynek finansowy bo to kolejna taka sprawa choć oczywiście nie tego kalibru co GBK. Choć diabli wiedzą jak jest naprawdę.
W jednym z poprzednich wpisów była uwaga odnośnie "grupy Artioma" że skoncentrowali się jedynie na wyciągnięciu pieniędzy z IB. I po przemyśleniu doszedłem do bardzo prostego wniosku. Mają rację. Bo celem jest generalnie odzyskanie forsy. A od kogo ją wziąć? Ano od tego kto ją ma. Czyli LC. To znaczy póki ją jeszcze ma.
A o dochodzeniu od jakiejkolwiek instytucji państwowej - zapomnijmy. To znaczy sprawy w Prokuraturach muszą się toczyć ale szansa na to że zobaczymy z tej strony choć grosz - żadna.
Zobaczmy co dzieje się z "frankowiczami". 35% spraw cywilnych (nie licząc spraw rozwodowych) w Sądzie Okręgowym w Warszawie to pozwy "frankowiczów". I sam sąd nie wie z której strony się za ten bajzel zabrać. Paru frankowiczom udało się faktycznie odzyskać po kilka-kilkanaście tysięcy - i to wszystko. Jednostkowe przypadki.
Edytowany: 6 stycznia 2019 16:02

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 6 stycznia 2019 17:10:02
Macieju masz racje. Tylko chodzi o to, że jesli nie uda sie wygrac z bankiem (tak jak sie nie udaje frankowiczom) to zeby zostalo z tych resztek GBK jak najwiecej. i na tym sie skupia nasza dzialalnosc teraz

maciej_61
Wysłane: 6 stycznia 2019 18:27:01
To znaczy może źle wyraziłem się. Uważam że obie inicjatywy - choć każda wychodzi z innych założeń - są dobre bo tworzą naciski na różne instytucje, każda w trochę inny sposób. Ja też wysyłam listy których treść ustalana jest na tym forum bo przecież nie siądę w kącie nic nie robiąc. I nie ma co się przekomarzać kto jest lepszy czy gorszy. Teraz zbieram materiały do wysłania do Prokuratury Rejonowej w Warszawie to zespołu cywilnego prokuratorów.
A tak bajwełej. Podejrzewane jest że p. Radek chciałby zostać Prezesem jakiegoś nowego/starego GBK. Też po chwili zastanowienia zaczynam dochodzić do wniosku że nie było by to złe. To znaczy też nie byłoby najlepsze (z różnych względów) ale właściwie każdy wybór jest obarczony i ryzykiem i wadami.

BoloGTB
Wpisów: 64
Wysłane: 6 stycznia 2019 19:01:38
OK. Oba listy wysłane. Zwracajcie proszę uwagę na właściwy adres do Pana Przemysława Gdańskiego, ten dobry to - przemyslaw.gdanski@bgzbnpparibas.pl.
Ja za pierwszym razem wysłałem na ten z literówką i przyszła zwrotka.
Na tej samej zasadzie wysłałem na prawdopodobny dobry adres szefa KNF - Pana Jacka Jastrzębskiego - jacek.jastrzebski@knf.gov.pl i tu zwrotka nie przyszła, więc oprócz adresów:
sygnaly@knf.gov.pl
knf@knf.gov.pl
można też wysyłać bezpośrednio do p. Jastrzębskiego.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 6 stycznia 2019 21:29:06
@BoloGTB
na adres sygnaly@knf.gov.pl to się doniesienia wysyła np. o różnych nieprawidłowościach np. przy oferowaniu obligacji/świadczeniu doradztwa inwestycyjnego przez osoby nieuprawnione itd więc może nie zapychajmy tego adresu bo się czyjeś doniesienie na jakichś kolejnych cwaniaczków oferujących 'zarobek pewny jak w banku' nie zmieści i ujdą bezkarnie, a szkoda by było.
@maciej_61
1/ Krezus jak Krezus (BTW niezły 'ptaszek' z Pana Ptaszka) ale chyba wreszcie obudził się Best SA czyli mniejszościowy akcjonariusz Kredyt Inkaso (też branża wierzytelności) i chce uniknąć błędów w nadzorze jakie popełnił DNLD/Abris:.
obligacje.pl/pl/a/best-chce-po...
Tam też współpraca z Trigonem (na której GetBack wyszedł jak Zabłocki na mydle)...
Miejmy nadzieję, że to fałszywy alarm i posiadacze papierów Kredyt Inkaso (którym pewnie serca mocniej zabiły) nie obudzą się z ręką w nocniku tak jak my (a przecież tak pięknie żarło ale nagle zdechło).
2/ Wielokrotnie we wpisach na tym forum zachęcałam do składania zawiadomień do prokuratury jeżeli ktoś uważa że stał się ofiarą przestępstwa i ma na to dowody.
3/ O ile się orientuję to grupa p. Bujana dąży do zaspokojenia przez Idea Bank (ew innych pośredników) na okoliczność nieważności umowy (lub coś w tym rodzaju). Czyli ich sytuację można porównać do sytuacji panny Nowakówny która wyszła za mąż za Kowalskiego i została Panią Kowalską. Okazało się, że oprócz niej jest Kowalska nr 1 a Kowalski to bigamista. Ujawnienie istnienia Kowalskiej nr 1 niestety automatycznie nie zrobiło z niej ponownie 'panienki do wzięcia' i nie zmusza Kowalskiego do natychmiastowego zwrotu posagu gdyż o nieważności tego związku powinien rozstrzygnąć sąd.
A tutaj oficjalna relacja z ostatniego spotkania w KNF przedstawiona przez tą instytucję
www.knf.gov.pl/o_nas/komunikat...

voyager747
Wpisów: 522
Wysłane: 6 stycznia 2019 22:59:35
Trigon na współpracy z Getback też wyszedł podobnie.

GetOblig
Wpisów: 48
Wysłane: 6 stycznia 2019 23:20:21
W związku ze zbliżającym się terminem wz i brakiem jasnych deklaracji w co najmniej kilku kwestiach pytanie
czy ktoś wybiera się 22 do Wrocławia.? Czy ktoś z drobnych zdecydował się wyjście spod kuratora wzięcie konwersji i zdalne głosowanie? Jak się ma możliwość zdalnego głosowania o której jest na stronie kuratora do faktu ze sędzia nie rozpatruje na bieżąco wniosków zatem pewnie sąd nie rozsyła kart do głosowania?

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 494
Wysłane: 6 stycznia 2019 23:22:55
Czytam sobie te propozycje układowe które przyszły z Sądu.

I takie pytanie do głowy przychodzą:

1) Do przegłosowania układu trzeba 2/3 głosów. A co z obligacjami zabezpieczonymi?
Czy jeśli zabezpieczeni nie przystąpią do układu, to mogą sobie ściągać 100% we własnym zakresie?
(układ ich nie obchodzi)?

2) Propozycje są ogólnie słabe, jakby pisane na kolanie. Czy to oznacza że będziemy ustnie wysłuchiwać nowych propozycji na ZW, i głosować bez czasu do namysłu? Szykuje się niezła masakra 22.01

bukos4
Wysłane: 6 stycznia 2019 23:59:38
ja we wt wyjde spod kurateli obligami kupionymi poza IB i jesli nic sie nie zmieni to pojade 22.01 przekonywac sad ze trzeba ustalic co z fraudami; no chyba ze do 21.01 wieczora zostanie to ustalone

VOX o jakie propozycje z sadu chodzi?
Edytowany: 7 stycznia 2019 00:00

NerfMe
Wpisów: 213
Wysłane: 7 stycznia 2019 01:11:04
Czyli jest jak ostatnio... Do dzisiaj nie mamy żadnych informacji nt. odzysków poprzez dywidendę. Pozostaje wierzyć kuratorowi, że ewentualne odzyski będą wypłacone poprzez ewentualną zmianę układu a nie poprzez ewentualną dywidendę jak twierdził Pan Radosław... Za dużo tych ewentualnych możliwości...

Życzę wszystkim pokrzywdzonym by odzyskali cokolwiek... Ja z tego wszystkiego wnioskuję, że zostałem wkręcony w coś czego nie rozumiem i że nic nie odzyskam...

maciej_61
Wysłane: 7 stycznia 2019 07:37:22
Cały czas nie mam "jasności w temacie Marioli" jeżeli chodzi o ewentualne odzyski z fraudów przy braku konwersji na akcje. My możemy tutaj sobie wypisywać że będą wynosić one X PLN co daje Y % zwrotu dla obligatariusza. Nie wiem - może ktoś dysponuje taką informacją - jakim mechanizmem będą te ewentualne pieniądze oddawane. W przypadku tych co zdecydują się na konwersje na akcje wydaje się że tym mechanizmem może być dywidenda. Ale przy zerowej konwersji - nie mam pojęcia.
Ponadto znajomy prawnik pracujący akurat w niewielkiej firmie windykacyjnej i śledzący siłą rzeczy to co się dzieje na rynku twierdzi że aby Sąd zatwierdził układ (jakkolwiek by on nie wyglądał) to musi oprzeć swoje wnioski o konkretne dane liczbowe. To znaczy dokładnie ile PLN czy % w każdym aspekcie także fraudów i na podstawie jakich wyliczeń w tym sprawozdań finansowych. Nie znam się na tym stąd może moja opinia jest błędna ale chyba nikt nie potrafi powiedzieć ile odzysków z fraudów będzie. OK. Jest możliwość zmiany układu. No tylko przyjmijmy taką sytuację. Zero konwersji na akcje (tak przynajmniej ja zamierzam), przyjęto że fraudy to będzie dodatkowe np 10%. Ale poszło tak fajnie że odzyskano po 15%. I jeszcze jakimś dziwnym zrządzeniem losu dostajemy te pieniądze. Ale - też czysta teoria - 35% odzysku w gotówce + 10% a resztę jako stratę wyciągnęliśmy np z IB. No ale fraudów udało się odzyskać na 15%. To co? te 5% będziemy zwracać? Komu?
Stąd mam pewne wątpliwości czy Sąd zatwierdzi taki układ.
Wiem że to czysta gimnastyka umysłowa w naszej sytuacji ale tak chciałbym wiedzieć jak to działa. Może ktoś mądrzejszy odpowie?

maciej_61
Wysłane: 7 stycznia 2019 07:58:14
@Maupa_w_niebieskim

Cytat:
3/ O ile się orientuję to grupa p. Bujana dąży do zaspokojenia przez Idea Bank (ew innych pośredników) na okoliczność nieważności umowy (lub coś w tym rodzaju). Czyli ich sytuację można porównać do sytuacji panny Nowakówny która wyszła za mąż za Kowalskiego i została Panią Kowalską. Okazało się, że oprócz niej jest Kowalska nr 1 a Kowalski to bigamista. Ujawnienie istnienia Kowalskiej nr 1 niestety automatycznie nie zrobiło z niej ponownie 'panienki do wzięcia' i nie zmusza Kowalskiego do natychmiastowego zwrotu posagu gdyż o nieważności tego związku powinien rozstrzygnąć sąd.

I zgadzam się i nie zgadzam. Jest rzeczą oczywistą że nie ma tu żadnego "automatu" zwrotu gotówy bo o wszystkim musi oczywiście zadecydować Sąd. Tyle że fakt nieuprawnionego pośrednictwa w sprzedaży obligów przez IB stwierdził KNF i wydał ostrzeżenie w tej sprawie. Jednocześnie przekazał sprawę do Prokuratury. I też rzeczą oczywistą jest że KNF to nie sąd i z tego co wiem IB odwołał się od tego ich ostrzeżenia. Jednak w moim przypadku (jak i wszystkich którzy kupili obligi poprzez IB do listopada ubiegłego roku) fakt że IB nie miał do tego uprawnień jest oczywisty. Mogli więc "tylko informować". Niestety musimy czekać na decyzję Prokuratury i ewentualny wyrok Sądu. No a to w naszym klimacie może potrwać niestety. I w tej mierze popieram działania "grupy FB" jako komplementarne z tym co dzieje się na forum SW.

3ci
Wpisów: 2
Wysłane: 7 stycznia 2019 09:24:29
Witajcie,

czy ktoś jest w stanie objaśnić mi jaki sens ma pozostanie pod opieką kuratora i wyłączenie się z konwersji?

maciej_61
Wysłane: 7 stycznia 2019 09:31:29
Konwersja na akcje praktycznie blokuje możliwość dochodzenia odszkodowania z innych źródeł np IB.

__Tomasz__
Wpisów: 36
Wysłane: 7 stycznia 2019 09:55:10
Witam.

Czy jest ktos w stanie wyjasnic mozliwosc odliczania staty na obligacjach GB w obu wariantach do wyboru (biorac akcje lub nie).
Chodzi tylko i wylacznie o sprawy podatkowe (oczywiscie tylko od zyskow kapitalowych), nie o blokowanie mozliwosci dochodzenia odszkodowan itd.

A jesli chodzi o odzyski z fraudow... czy te 10% umozone w przypadku konwersji nie jest to wlasnie zabezpieczenie mozliwosci wyplacenia kasy tym co wezma akcje?
Edytowany: 7 stycznia 2019 09:56

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 494
Wysłane: 7 stycznia 2019 10:08:44
Cytat:
Cały czas nie mam "jasności w temacie Marioli" jeżeli chodzi o ewentualne odzyski z fraudów przy braku konwersji na akcje. My możemy tutaj sobie wypisywać że będą wynosić one X PLN co daje Y % zwrotu dla obligatariusza

A będą jakiekolwiek odzyski z fraudow dla nas, obligow? przecież spólka zostanie pozwana m.in przez akcjonariuszy, wiec chyba i tak te odzyski z fraudow zostana rozszabrowane przez bardzo liczne grono z roszczeniami...

maciej_61
Wysłane: 7 stycznia 2019 10:18:30
Dlatego zaznaczyłem że to tylko "ćwiczenie umysłowe"

bukos4
Wysłane: 7 stycznia 2019 12:57:41
akcjonariusze nie złożą żadnego pozwu...
a nawet gdyby złożyli i wygrali to my skladamy wniosek o kolejne PPU tzn zmiane ukladu, ktore zahamuje wszelkie postepowania egzekucyjne
mowiac krotko, nawet gdyby zlozyli i wygrali i tak ze spolki nic nie wyciagna...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość