Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

maciej_61
Wpisów: 690
Wysłane: 8 stycznia 2019 12:20:27
Visit68 napisał(a):
Idea bank zawrze umowy polubowne z 120 osób dostanie zwrot kasy z obligów Getback, oddadza wszytskim?

120 bliskich i znajomych królika - tak. Tylu ich mogło być. No i jeszcze w tym paru takich którym się nie odmawia. Bo grozi to kalectwem. Śmiercią raczej nie bo nieżywi raczej forsy nie oddają.

GetOblig
Wpisów: 47
Wysłane: 8 stycznia 2019 12:40:41
www.money.pl/gielda/banki-zaro...
a my żebrzemy w listach o jakieś skromne parę groszy.

GetOblig
Wpisów: 47
Wysłane: 8 stycznia 2019 12:46:26
I jeszcze coś w naszej sprawie. Jeśli ktoś ma dostęp do pełnego tekstu prośba o wrzutkę
www.pb.pl/sii-zawiadomilo-prok...

maciej_61
Wpisów: 690
Wysłane: 8 stycznia 2019 12:49:47
Visit68 napisał(a):
Idea bank zawrze umowy polubowne z 120 osób dostanie zwrot kasy z obligów Getback, oddadza wszytskim?

A tak swoją szosą to ciekaw jestem listy tych ludzi/podmiotów co dostaną zwrot. No ale tego się pewnie nie dowiemy nigdy. Bo na przykład fundacja LC miała obligów GBK coś na 5 czy 6 mln. I pewnie dostanie zwrot. Plus jeszcze parę takich. I teraz dopiero rozumieniem jak wyliczono te 14 mln na zwroty ze sprzedaży obligów GBK.

Oxygen21
Wpisów: 29
Wysłane: 8 stycznia 2019 14:27:26
Dobrze ze SII działa w także w sprawie akcjonariuszy /

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 460
Wysłane: 8 stycznia 2019 14:36:26
GetOblig napisał(a):
I jeszcze coś w naszej sprawie. Jeśli ktoś ma dostęp do pełnego tekstu prośba o wrzutkę

Moralność Kalego w nowoczesnej wersji:
Mnie okradli? Olaboga, gdzie KNF, prokurator i Straż Pożarna???
Ja okraść? Wszystko w porządku.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 492
Wysłane: 8 stycznia 2019 14:56:22
Cytat:
A tak swoją szosą to ciekaw jestem listy tych ludzi/podmiotów co dostaną zwrot. No ale tego się pewnie nie dowiemy nigdy. Bo na przykład fundacja LC miała obligów GBK coś na 5 czy 6 mln. I pewnie dostanie zwrot. Plus jeszcze parę takich. I teraz dopiero rozumieniem jak wyliczono te 14 mln na zwroty ze sprzedaży obligów GBK.

Wszystko zostanie w rodzinie... mafijnej.

Jozef99
Wpisów: 11
Wysłane: 8 stycznia 2019 18:47:01
__Tomasz__ napisał(a):

1) Obligacje papierowe (jak te kupione bezposrednio od GB) bedzie mozna sprzedac za 1gr... i wykazac strate. Tak wynika z moich WEO (brak ograniczen zbywalnosci). Tu chyba nie ma presji czasu bo zanim spolka zostanie zlikwidowana bedzie to mozna zrobic za pomoca umowy cywilno-prawnej. O ile dobrze rozumiem do czasu az GB nas nie splaci w calosci (lub nie zostanie zlikwidowany) obligacje beda istnialy. Czy moze sie myle???

Wydaje mi się, że obligacje możesz "przepisać na ciocię" (bo nikt tego od Ciebie przecież nie kupi) do momentu zapadalności danej obligacji (a przypomnę, niektóre obligacje wygasły w już maju 2018, inne wygasają choćby w tym miesiącu). Tu jest przewaga konwersji na akcje - jeśli np miałeś obligacje GBK0518 (seria BH) to już nic z nimi nie zrobisz (nawet straty nie wykażesz, bo za późno, bo "skończyły się" - taka to sprawiedliwość...); ale jak po konwersji dostaniesz za nie akcje, to te nadal możesz "przepisać na ciocię" i wykazać na papierze stratę (którą potem przez 5 lat możesz odliczać od podatku, niestety tylko tego "giełdowego", i nigdy więcej niż 50% straty w jednym roku).

Obligacji papierowych ("niezdematerializowanych") chyba nie możesz użyć w PIT-8c/PIT-38, bo - z reguły - podatek odprowadzany jest "u źródła" (czyli że Getback wypłaca Ci odsetki, i jednocześnie podatek do właściwego Urzędu Skarbowego; wykup obligacji - w sensie jej "zapadalność" - już jest bezpodatkowy).

Ja niestety nie zdążę się wypisać spod kuratora i wziąć akcji (a kupiłem na Catalyst, więc od LB/IB nic nie będę dochodził). Trudno. Pozostaje mi liczyć na te mityczne wypłaty z fraudów.

__Tomasz__
Wpisów: 36
Wysłane: 8 stycznia 2019 19:17:40
--gt--
Obligacji papierowych ("niezdematerializowanych") chyba nie możesz użyć w PIT-8c/PIT-38, bo - z reguły - podatek odprowadzany jest "u źródła" (czyli że Getback wypłaca Ci odsetki, i jednocześnie podatek do właściwego Urzędu Skarbowego; wykup obligacji - w sensie jej "zapadalność" - już jest bezpodatkowy).
-uqt-

No wlasnie mi wydaje sie taka strate bedzie mozna rozliczyc w pit-38 bo jesli jest sprzedaz to jest strata. Trzeba miec tylko umowe, kupujacy powinien zaplacic PPU (od 1 grosza bedzie to 0 PLN). Pytanie tylko czy po PPU i po splatach (ile ich by nie bylo) obligacja dalej bedzie obligacja??? Bo tylko po kompletnym wydrenowaniu spolki Urzad Skarbowy nie zakwestionuje ceny sprzedazy.

A jezeli chodzi o akcje z konwersji to prawdopodobnie nigdy nie beda dopuszczone do obrotu... jezeli Kurator pisze prawde to idea PPU jest splacenie obligatariuszy ile sie da i zakonczenie dzialanosci GB. Takze sprzedaz objetych akcji i tak by trzeba bylo zrobic na umowe cywilno-prawna. Moim zdaniem GB zejdzie z gieldy... moze odwiesza na chwile ale ciezko powiedziec. Jezeli nowe akcje wejda do obrotu to pewnie za jakis dluzszy czas.

Ja tez sie nie wylaczylem z opieki Kuratora (choc teoretycznie jesli jutro do 15 wysle priortyet polecony to 10-tego powinien byc w sadzie)... do Wroclawia nie mam zamiaru jechac i jeszcze koszty sobie robic. A jak mam podjac teraz decyzje jak nic nie wiadomo???? To jest poprostu jakac masakra.
Edytowany: 8 stycznia 2019 19:29

rudy1985
Wpisów: 22
Wysłane: 8 stycznia 2019 19:45:07
Ja też jeszcze czekam do jutra pismo mam w kopercie do sędziego ale kompletnie nie wiem co mam robić kupowałem w Getin Banku ale nie czuje się już kompletnie na siłach żeby walczyć z nimi w sądziesalute

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 492
Wysłane: 8 stycznia 2019 21:56:27
Cytat:
Wydaje mi się, że obligacje możesz "przepisać na ciocię" (bo nikt tego od Ciebie przecież nie kupi) do momentu zapadalności danej obligacji

Niestety nie można przenieść własnośći z chwilą rozpoczęcia PPU. Jest jakiś przepis zabraniający bodajże

bukos4
Wpisów: 598
Wysłane: 8 stycznia 2019 22:58:44
rudy1985 napisał(a):
Ja też jeszcze czekam do jutra pismo mam w kopercie do sędziego ale kompletnie nie wiem co mam robić kupowałem w Getin Banku ale nie czuje się już kompletnie na siłach żeby walczyć z nimi w sądziesalute

jak się pojedzie na ZW to powinni dopuscic nawet bez wysylania teraz

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 9 stycznia 2019 01:59:00
Visit68 napisał(a):

Tutaj link do artykułu na ten temat
www.parkiet.com/Wierzytelnosci...
I na razie wygląda na to, że ponad tą 14 mln rezerwę nie wyjdą (w ogóle albo szybko)
Bank podtrzymuje, że koszty działań związanych z zawieranymi ugodami mieszczą się w kwocie rezerwy zawartej w sierpniu 2018 r. To 14 mln zł, więc trudno liczyć na istotny wzrost liczby klientów, którym zostanie zaoferowana ugoda. Nie jest też jasne, jakimi kryteriami bank się kieruje, wydając decyzje o uznaniu reklamacji.

Co do tezy, że pewnie załapie się na to fundacja LC to raczej mało prawdopodobne bo byłoby to samobójstwo wizerunkowe tej akcji ( "badamy dokładnie każdy przypadek...') gdyż to od kogo IB/LB odkupił będzie na 100% przedmiotem następnej kontroli która się tam pojawi a i prokuratura też pewnie będzie w tej sprawie 'macać'. Obstawiam 'przypadki beznadziejne' ewidentnego misselingu.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 9 stycznia 2019 02:13:08
Vox napisał(a):
Cytat:
Wydaje mi się, że obligacje możesz "przepisać na ciocię" (bo nikt tego od Ciebie przecież nie kupi) do momentu zapadalności danej obligacji

Niestety nie można przenieść własnośći z chwilą rozpoczęcia PPU. Jest jakiś przepis zabraniający bodajże

No nie jestem taka pewna tego zakazu tj. zakazu zbywania obligacji (niezapadłych) po otwarciu PPU czy innego rodzaju restrukturyzacji.
Warto upewnić się u prawnika ( może były jakieś zmiany w przepisach) ale z własnego doświadczenia: w 2016 r czyli już po wejściu w życie przepisów na podstawie których otwarto PPU GetBacka skutecznie (!) kupiłam na umowę cywilno-prawną zawieszone w obrocie ale jeszcze nie zapadłe zdematerializowane obligacje pewnej spółki już po dacie postanowienia sądu o otwarciu PPU. Po 3 dniach roboczych zniknęły z rachunku maklerskiego koleżanki a pojawiły się na moim. Oczywiście cena zakupu była symboliczna ze względu na sytuację emitenta.

bukos4
Wysłane: 9 stycznia 2019 07:09:21
no i co, ostatni dzien decyzji o wylaczeniu...ustawa daje sedziemu mozliwosc ograniczen, a z drugiej strony pewnie bedzie chcial jednak dopuscic jak najwiecej zeby nie narazic sie na zaskarzenia; ale nie wylaczenie sie dzis to znowu jest ryzyko, jak wszystko tutaj

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 9 stycznia 2019 08:07:09
Czy poza powyzszymi obawami nie zastanawia was, ze na dwa tygodnie przed walnym nie wiemy jaki jest rezultat negocjacji z hoistem, dlaczego - mimo zapowiedzi - nie prowadzono negocjacji z innymi podmiotami, na jakiej podstawie ustalono 24% skoro mowilo sie o sumie powyzej 1 mld to moze byc np. 1,01 I 1,4, ze o fraudach nie wspomne. Na jakiej podstawie ustalono te tajemnicza kwote? Moim zdanim warto byloby niezwlocznie poprosic sedziego o zobowiazanie dluznika, kuratora do pilnego przedstawienia aktualnego ksztaltu propozycji ukladu wraz z danymi wykorzystanymi do ich powstania oraz jasna deklaracja co do fraudow. Obenie nie mamy mozliwosci podjac decyzji w kluczowych kwestiach co w mojej ocenie daje 100 % mozliwosci zaskarzenia ukladu.

kokospl
Wpisów: 1 156
Wysłane: 9 stycznia 2019 08:27:30
Spokojnie zarzad i RW poprosi o przelozenie glosowania na marzec/kwiecien
Tu sie nic w styczniu nie wydarzu

GMMMB
Wpisów: 23
Wysłane: 9 stycznia 2019 08:31:46
Szanowni Państwo, czy ktoś z Was badał temat/kwestię zwrotu przez sąd obligacji imiennych, które w oryginale muszą być wysłane aby wyłączyć się spod opieki kuratora (tzw. wyższa konwersja)?
Mówię tutaj o sytuacji kiedy z jakichś powodów osobisty udział w ZW nie będzie możliwy...
Czy ktoś z Was sprawdzał to w sądzie tj. czy obligacje imienne będą zwracane do nadawcy/właściciela?
Będę wdzięczny za informacje.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 9 stycznia 2019 08:49:49
@GMMB
Jako podstawa żądania zwrotu przychodzi mi na myśl art. 103 ustawy 'prawo restrukturyzacyjne"
Art. 103. Wierzyciel może żądać zwrotu dokumentów złożonych w celu udowodnienia wierzytelności. Na zarządzenie sędziego-komisarza sekretarz sądowy wydaje dokumenty z zaznaczeniem na nich, w jakiej sumie wierzytelność została umieszczona w spisie wierzytelności

Z powyższego zapisu wnioskuję, że taki zwrot dokumentów ( mogą być nimi oryginały obligacji) następowałby na żądanie tego kto je składał czyli trzeba by jakieś krótkie pismo w tej sprawie do sądu wystosować.

bukos4
Wysłane: 9 stycznia 2019 08:55:42
a wiadomo juz jak sedzia reaguje na notarialne kopie obligow imiennych i potwierdzen odbioru przez emitenta? kurator podaje taka mozliwosc jako do decyzji sedziego

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość