Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 9 stycznia 2019 09:14:48
Mam pytanie
Czy w przypadku nie wysłania do dnia 10.01.2019 do Sądu Wniosku o Dopuszczeniu do Udziału w Postępowaniu , Sędzia Komisarz dopuści do osobistego udziału w ZW w dn. 22.01.2019 jeżeli obligatariusz stawi się osobiście na ZW z potwierdzeniem przysługujących mu praw do obligacji ( Oryginał Zaświadczenia Depozytowego ).

Ze względu na upływający w dniu jutrzejszym termin złożenia wniosku prośba o odpowiedź.

maciej_61
Wpisów: 693
Wysłane: 9 stycznia 2019 10:45:48
Cytat:
Co do tezy, że pewnie załapie się na to fundacja LC to raczej mało prawdopodobne bo byłoby to samobójstwo wizerunkowe tej akcji ( "badamy dokładnie każdy przypadek...') gdyż to od kogo IB/LB odkupił będzie na 100% przedmiotem następnej kontroli która się tam pojawi a i prokuratura też pewnie będzie w tej sprawie 'macać'. Obstawiam 'przypadki beznadziejne' ewidentnego misselingu.

"Wizerunkowo"???? Czy któraś z osób/instytucji/podmiotów umoczona w sprawę GBK ma jeszcze jakiś wizerunek? No - właściwie ma. Jaki to sami wiecie.
Jeżeli można prosić też o wyjaśnienie pojęcia 'przypadki beznadziejne ewidentnego misselingu". Wobec wszystkich stosowane były te same metody socjotechniczne. Jeżeli natomiast wiedział bym co to znaczy 'przypadki beznadziejne ewidentnego misselingu" to napiszę kolejną reklamację. I może będę 121 który dostanie zwrot.
Powtarzam jeszcze raz. te 99 czy 120 osób to wyłącznie krewni i znajomi królika. Albo ich ciocie czy wujkowie bo przez rozpoczęciem PPU przepisali na kogo trzeba.

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 9 stycznia 2019 10:48:16
Kibic1 napisał(a):
Mam pytanie
Czy w przypadku nie wysłania do dnia 10.01.2019 do Sądu Wniosku o Dopuszczeniu do Udziału w Postępowaniu , Sędzia Komisarz dopuści do osobistego udziału w ZW w dn. 22.01.2019 jeżeli obligatariusz stawi się osobiście na ZW z potwierdzeniem przysługujących mu praw do obligacji ( Oryginał Zaświadczenia Depozytowego ).

Ze względu na upływający w dniu jutrzejszym termin złożenia wniosku prośba o odpowiedź.

Opinie są podzielone. Przeważa taka, że sędzia będzie dopuszczał, zeby nie narazac ukladu na zaskarzenia. Jednak, jeśli stawi się 500 osób, to moze powiedziec ze korzysta z prawa do ograniczenia (ktore uczynil tym terminem 10.01) i nie dopuscic. Istnieje więc ryzyko...

AsGBK
Wpisów: 414
Wysłane: 9 stycznia 2019 11:22:23
Art. 110. Głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli
Cytat:
1. Głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli przeprowadza się pisemnie, a opis przebiegu i wynik głosowania zamieszcza się w protokole. Wierzyciel, który stawił się osobiście na zgromadzeniu wierzycieli, może oddać głos ustnie do protokołu.
2. Głosowanie przeprowadza nadzorca sądowy albo zarządca pod nadzorem sędziego-komisarza. Spis głosów złożonych na piśmie oraz głosów oddanych ustnie na zgromadzeniu wierzycieli, do którego stosuje się odpowiednio przepis art. 86 zasady sporządzania spisu wierzytelności ust. 2, stanowi załącznik do protokołu. Jeżeli oddano głos w cudzym imieniu, wskazuje się również imię i nazwisko głosującego. Jeżeli spis głosów został sporządzony w postaci elektronicznej i warunki techniczne to umożliwiają, składa się go również w postaci elektronicznej.
3. Uczestnik postępowania może głosować na zgromadzeniu wierzycieli również przez pełnomocnika. Pełnomocnikiem może być również jeden z wierzycieli.
4. Głos oddany na piśmie zawiera wskazanie imienia i nazwiska albo nazwy głosującego oraz wskazanie, czy głosuje za, czy przeciw uchwale.
5. Wierzyciela, który wstrzymał się od głosu, uważa się za nieuczestniczącego w głosowaniu.
6. Jeżeli istnieją możliwości techniczne, głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli może zostać przeprowadzone z wykorzystaniem elektronicznych środków komunikacji, gdy sędzia-komisarz tak postanowi. Głosowanie z wykorzystaniem elektronicznych środków komunikacji może obejmować w szczególności transmisję zgromadzenia wierzycieli w czasie rzeczywistym, w ramach której wierzyciele mogą wypowiadać się w toku zgromadzenia wierzycieli, przebywając w miejscu innym niż miejsce zgromadzenia wierzycieli. Udział wierzycieli w zgromadzeniu może podlegać jedynie wymogom i ograniczeniom, które są niezbędne do identyfikacji wierzycieli i zapewnienia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.
7. W przypadku gdy z uwagi na znaczną liczbę wierzycieli odbycie zgromadzenia wierzycieli jest utrudnione, sędzia-komisarz może postanowić o przeprowadzeniu głosowania w innym trybie niż określony w ust. 1–6, w tym również z pominięciem zwoływania zgromadzenia wierzycieli. Postanowienie obwieszcza się.
8. Na postanowienie, o którym mowa w ust. 7, przysługuje zażalenie.

Obwieszczenie:
www.imsig.pl/pozycja/2018/239/...
Cytat:
z uwagi na ograniczone możliwości techniczne w kontekście szacowanej liczby wierzycieli – obligatariuszy oraz przewidywany ostatecznie termin głosowania propozycji układowych– wszelkie dalsze wnioski o dopuszczenie do samodzielnego występowania w postępowaniu będą rozpoznawane przez niego do dnia 14 stycznia 2019r. Dla zapewnienia sprawności postępowania koniecznym jest złożenie wskazanych wniosków w taki sposób, aby dotarły one fizycznie do Sądu do dnia 10 stycznia 2019r.

Poprzednio sędzia dopuszczał osoby, które nie wysłały wcześniej wniosków o dopuszczenie do osobistego udziału. Nie wiemy jak będzie tym razem, jeśli ktoś ma zamiar głosować samodzielnie, to niech lepiej ten wniosek wyśle.

Przepis mówi, że sędzia może przeprowadzić głosowanie w innym trybie, ale nie mówi wprost, że w związku z tym może nie dopuścić do głosowania wierzyciela, który osobiście stawi się na ZW. Ale ograniczenia techniczne, w przypadku tak dużej grupy obligatariuszy, mogą mieć miejsce. Dlatego ja wniosek wysyłam dzisiaj.

Kibic1
Wysłane: 9 stycznia 2019 12:09:51

Czy w przypadku uzyskania zgody Sądu na osobisty udziału w głosowaniu na ZW jest możliwość głosowania za propozycją za którą będzie również głosował Kurator , czyli za konwersją 0%?

bukos4
Wysłane: 9 stycznia 2019 12:40:47
tak

kokospl
Wpisów: 1 160
Wysłane: 9 stycznia 2019 13:17:40
Moim zdaniem glosowania nie bedzie - zarzad zrobi wszystko by dopoki sa jeszcze jakies srodki to z nich korzystac :)
Zreszta swoja transparentnoscia to tylko potwierdza

__Tomasz__
Wpisów: 36
Wysłane: 9 stycznia 2019 13:32:10
Generalnie fajnie jest... wiadomo że nic nie wiadomo a my mamy podejmować decyzje czy brać akcje czy nie puke_l . (Z tego co rozumiem już samo zgłoszenie udziału równa się z pozostaniem w grupie z akcjami). Ja dzisiaj jednak puściłem prorytet z dowodem posiadania jednej serii obligacji, w przypadku drugiej posiadanej napisałem że dowód posiadania przedstawię na ZW jeśli się stawię a jak nie to z tej serii daję głos Kuratorowi. Wiem żę nic nie wiem więc dyfersyfikuję thumbright . Swoją drogą wydaje mi się że dużo osób puści dzisiaj priorytety i jutro do Sądu listonisz będzie musiał podjechać większym samochodem.
Ciekawe też czy poczta się wyrobi bo z doświadczenia wiem że różnie z tym bywa.

rudy1985
Wpisów: 22
Wysłane: 9 stycznia 2019 13:35:54
Ja też dzisiaj wysłałem dosłownie 40 minut temu

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 493
Wysłane: 9 stycznia 2019 20:30:25
Cały czas gnębi mnie również sprawa 10% dla Abris.
Nic z tego tak naprawdę nie mamy. Dlaczego Abris ma dostać 7 mln PLN za nic?

Skoro Abris dał 70 mln pożyczki firmie GBK, to gdzie są teraz te pieniądze? Dlaczego spółka walczy o płynność? Wypłacono to w pensjach przez 1/2 roku czy jak? A może te pieniądze już wróciły do Abrisu?

Myślę że warto wysyłać listy do Nadzorcy Sądowego(tylko on na tym etapie może dokonać zmian w propozycjach) żeby zmienił zaspokojenie Abris do 1%, lub 0.01%.
Zawsze to 7 mln zł więcej dla nas do podziału.

Można zrobić to opcjonalnie, i z pewnością zostanie przegłosowana opcja 0.01% na ZW.
Edytowany: 9 stycznia 2019 20:32

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 217
Wysłane: 9 stycznia 2019 20:47:12
Ciekawostka z konkurencji:
Cytat:

Best złożył pozew przeciwko spółce Kredyt Inkaso, jej dwóm byłym członkom zarządu: Pawłowi Szewczykowi i Janowi Lisickiemu oraz przeciwko spółce Grant Thorton Frąckowiak o zapłatę solidarnie 51,8 mln zł wraz z odsetkami

https://stooq.pl/n/?f=1269856

leonek7
Wpisów: 420
Wysłane: 9 stycznia 2019 20:59:34
Vox napisał(a):

Skoro Abris dał 70 mln pożyczki firmie GBK, to gdzie są teraz te pieniądze? Dlaczego spółka walczy o płynność? Wypłacono to w pensjach przez 1/2 roku czy jak? A może te pieniądze już wróciły do Abrisu?

Myślę że warto wysyłać listy do Nadzorcy Sądowego(tylko on na tym etapie może dokonać zmian w propozycjach) żeby zmienił zaspokojenie Abris do 1%, lub 0.01%.

Można zrobić to opcjonalnie, i z pewnością zostanie przegłosowana opcja 0.01% na ZW.
Całkowicie popieram! Nie stać nas na takie prezenty .Sami żebrzemy u zabezpieczonych o każdą złotówkę.Zostaliśmy oszukani ,okradzeni i upodleni za własne pieniądze. Jak RW chce nagradzć Abris to niech to robi z własnych pieniędzy.

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 9 stycznia 2019 22:05:50
Piszemy w tej sprawie indywidualnie czy bedzie jakis wspolny list poza tym proponije poinformowac sedziego o braku jakichkolwiek wyjasnien dla obligatariuszy mogacych pomoc w swiadomym podjeciu decyzji dotyczacym konwersji oraz sposobu wyliczenia zaspokojenia w propozycjach ukladowych. K...wa a wszystkie instytucje wokol udaja ze nic sie nie stalo I jest ok.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 9 stycznia 2019 23:06:03
Vox napisał(a):

Ta sprawa była już wielokrotnie wałkowana ale dla przypomnienia:
1/ Abrisu nie można w ogóle 'wypinkować' z układu ponieważ jego wierzytelność jest z mocy prawa objęta układem.
2/ Spłata wierzyciela (jakiegokolwiek) w ramach układu nie może być mniejsza niż % jaki wierzyciele odzyskaliby (oczywiście teoretycznie) w przypadku upadłości. Poziom zaspokojenia wierzycieli w razie upadłości GetBack został oszacowany na 10%. Stąd też 10% dla Abrisu. Mniej zaproponować nie można. No chyba że poziom ewentualnego zaspokojenia w przypadku upadłości zostanie przeszacowany 'w dół'
3/ Oprócz % dla Abrisu wchodzi czynnik czasowy - spłaty dla niego miałyby rozpocząc się znacznie później niż miałyby się rozpocząc spłaty dla nas.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 9 stycznia 2019 23:16:26
BearHand napisał(a):
Ciekawostka z konkurencji:
Cytat:

Best złożył pozew przeciwko spółce Kredyt Inkaso, jej dwóm byłym członkom zarządu: Pawłowi Szewczykowi i Janowi Lisickiemu oraz przeciwko spółce Grant Thorton Frąckowiak o zapłatę solidarnie 51,8 mln zł wraz z odsetkami

https://stooq.pl/n/?f=1269856

No, no! A w tle Haitong Bank który doradzał przy tej transakcji
biznes.interia.pl/gieldy/news/...

No jakiś niefart z tym doradzaniem mają...

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 9 stycznia 2019 23:19:57
Cytat:
1/ Abrisu nie można w ogóle 'wypinkować' z układu ponieważ jego wierzytelność jest z mocy prawa objęta układem.
2/ Spłata wierzyciela (jakiegokolwiek) w ramach układu nie może być mniejsza niż % jaki wierzyciele odzyskaliby (oczywiście teoretycznie) w przypadku upadłości. Poziom zaspokojenia wierzycieli w razie upadłości GetBack został oszacowany na 10%. Stąd też 10% dla Abrisu. Mniej zaproponować nie można. No chyba że poziom ewentualnego zaspokojenia w przypadku upadłości zostanie przeszacowany 'w dół'
3/ Oprócz % dla Abrisu wchodzi czynnik czasowy - spłaty dla niego miałyby rozpocząc się znacznie później niż miałyby się rozpocząc spłaty dla nas.

wg. osoby z RW którą rozmawiałem telefonicznie, nie tylko można to obniżyć do 1% lub mniej ale nawet trzeba. Chyba RW ma większą wiedzę na ten temat?

Ja się na tym aż tak dobrze nie znam, czy może być mniej niż 10%
Edytowany: 9 stycznia 2019 23:21

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 9 stycznia 2019 23:36:57
@Vox
Tak, RW potencjalnie ma lepszą wiedzę i dlatego RW JEDNOGŁOŚNIE zaaprobowała podejmując stosowną uchwałę propozycje układowe NS zakładające zaspokojenie 10% dla IV grupy układowej. IV grupę układową stanowi DNLD/Abris.
www.getbacksa.pl/images/GBK-RW...
Chyba jakiś czas temu bodajże Leonek7 zorganizował tutaj akcję pisania do NS w sprawie "przycięcia" spłaty Abrisu do poziomu symbolicznego. Ktoś wysłał? Ktoś dostał odpowiedź?

bukos4
Wysłane: 9 stycznia 2019 23:53:01
ja wyslalem...
nie otrzymalem odpowiedzi...
o ile pamietam to chec dania Abrisowi 10% tlumaczona byla jego mozliwosciami w pomocy w odzyskiwaniu fraudów

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 10 stycznia 2019 02:04:10
Cytat:
o ile pamietam to chec dania Abrisowi 10% tlumaczona byla jego mozliwosciami w pomocy w odzyskiwaniu fraudów

A jak to się ma do tego że Abris nie współpracuje, mianował kolejny zarząd który nic nie robi a wręcz działa na naszą szkodę - co potwierdził nawet sam Kurator na czacie stockwatch?

To teraz nagle będzie nam fraudy odzyskiwać??? Ktokolwiek w to wierzy???
Edytowany: 10 stycznia 2019 02:04

Kibic1
Wysłane: 10 stycznia 2019 10:20:35
Czy ktoś widział skorygowaną propozycję układową NS gdzie jak twierdzi Kurator została wprowadzona korekta że grupa 4 dotyczy Akcjonariuszy posiadających ponad 5% akcji GetBack ( czyli DNLD ).
Bo jeżeli nie to z formalno-prawnego punktu widzenia na dzień dzisiejszy akcjonariusze posiadający nawet 1 akcję spółki zostaną zaspokojeni w 10% i to dopiero począwszy od 5-tego roku realizacji układu.
Czy ktoś może przesłać link do tak skorygowanej propozycji NS.
Edytowany: 10 stycznia 2019 10:22

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość