Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

MA
Wpisów: 119
Wysłane: 10 stycznia 2019 10:26:09

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 10 stycznia 2019 12:48:26
Krótka ankieta.
Ile osób z obecnych na tym forum wysłało wniosek do Sądu o wyłączeniu się spod Kuratora i osobisty udział w ZW ?

Kibic1
Wysłane: 10 stycznia 2019 13:30:13
do_Tomasz_

Cytat:
Generalnie fajnie jest... wiadomo że nic nie wiadomo a my mamy podejmować decyzje czy brać akcje czy nie . (Z tego co rozumiem już samo zgłoszenie udziału równa się z pozostaniem w grupie z akcjami). Ja dzisiaj jednak puściłem prorytet z dowodem posiadania jednej serii obligacji, w przypadku drugiej posiadanej napisałem że dowód posiadania przedstawię na ZW jeśli się stawię a jak nie to z tej serii daję głos Kuratorowi. Wiem żę nic nie wiem więc dyfersyfikuję . Swoją drogą wydaje mi się że dużo osób puści dzisiaj priorytety i jutro do Sądu listonisz będzie musiał podjechać większym samochodem.
Ciekawe też czy poczta się wyrobi bo z doświadczenia wiem że różnie z tym bywa.

Wg informacji otrzymanej od Kuratora nawet jeżeli Sędzia dopuści do osobistego udziału w ZW to można zagłosować za opcja za którą zagłosuje kurator ( tj. konwersja 0% ) . Tylko trzeba się stawić osobiście na ZW.
Edytowany: 10 stycznia 2019 13:37

__Tomasz__
Wpisów: 36
Wysłane: 10 stycznia 2019 13:32:52
Ja wysłałem. Wygląda więc że zobaczymy się we Wrocławiu wave . Może by się do jakiejś pikiety przygotować po tym jak nas formalnie okradną?

@Kibic1.

Tak wiem że w dniu głosowania będzie można zmienić zdanie. Moją intencją było żeby nie jechać do Wrocławia bo trochę mam daleko. Teraz myślę że i tak trzeba będzie pojechać bo pewnie do ostatniej chwili nie będzie nic wiadomo a jednak większość nominału mam zadeklarowaną jako do dyspozycji Kuratora.
Edytowany: 10 stycznia 2019 13:36

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 10 stycznia 2019 14:15:35
czy ktos juz przerabial brak odpowiedzi w terminie na reklamacje z IB? bo w mojej rodzinie dzis mi sie takie blogoslawienstwo zdarzylo...

AsGBK
Wpisów: 414
Wysłane: 10 stycznia 2019 14:27:48
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

2/ Spłata wierzyciela (jakiegokolwiek) w ramach układu nie może być mniejsza niż % jaki wierzyciele odzyskaliby (oczywiście teoretycznie) w przypadku upadłości. Poziom zaspokojenia wierzycieli w razie upadłości GetBack został oszacowany na 10%. Stąd też 10% dla Abrisu. Mniej zaproponować nie można. No chyba że poziom ewentualnego zaspokojenia w przypadku upadłości zostanie przeszacowany 'w dół'

Zgadza się, spłata wierzyciela w ramach układu nie może być gorsza niż otrzymałby w przypadku upadłości. Ale w przypadku upadłości Abris nic nie dostanie.

www.lexlege.pl/prawo-upadlosci...

Cytat:
Art. 342. Kategorie należności zaspokajanych z funduszów masy upadłości
1. Należności podlegające zaspokojeniu z funduszów masy upadłości dzieli się na następujące kategorie:
1) kategoria pierwsza – przypadające za czas przed ogłoszeniem upadłości należności ze stosunku pracy, z wyjątkiem roszczeń z tytułu wynagrodzenia reprezentanta upadłego lub wynagrodzenia osoby wykonującej czynności związane z zarządem lub nadzorem nad przedsiębiorstwem upadłego, należności rolników z tytułu umów o dostarczenie produktów z własnego gospodarstwa rolnego, należności alimentacyjne oraz renty z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci i renty z tytułu zamiany uprawnień objętych treścią prawa dożywocia na dożywotnią rentę, przypadające za trzy ostatnie lata przed ogłoszeniem upadłości należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1778) oraz należności powstałe w postępowaniu restrukturyzacyjnym z czynności zarządcy albo należności powstałe z czynności dłużnika dokonanych po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego niewymagających zezwolenia rady wierzycieli albo zgody nadzorcy sądowego lub dokonanych za zezwoleniem rady wierzycieli albo zgodą nadzorcy sądowego, jeżeli upadłość ogłoszono w wyniku rozpoznania uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości jak również należności z tytułu kredytu, pożyczki, obligacji, gwarancji lub akredytyw lub innego finansowania przewidzianego układem przyjętym w postępowaniu restrukturyzacyjnym i udzielonego w związku z wykonaniem takiego układu, jeżeli upadłość ogłoszono w wyniku rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości złożonego nie później niż trzy miesiące po prawomocnym uchyleniu układu;
2) kategoria druga – inne należności, jeżeli nie podlegają zaspokojeniu w innych kategoriach, w szczególności podatki i inne daniny publiczne oraz pozostałe należności z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne;
3) kategoria trzecia – odsetki od należności ujętych w wyższych kategoriach w kolejności, w jakiej podlega zaspokojeniu kapitał, a także sądowe i administracyjne kary grzywny oraz należności z tytułu darowizn i zapisów;
4) kategoria czwarta – należności wspólników albo akcjonariuszy z tytułu pożyczki lub innej czynności prawnej o podobnych skutkach, w szczególności dostawy towaru z odroczonym terminem płatności, dokonanej na rzecz upadłego będącego spółką kapitałową w okresie pięciu lat przed ogłoszeniem upadłości, wraz z odsetkami.

Cytat:
Art. 344. Zasady zaspokajania należności
1. Należności, o których mowa w art. 342 kategorie należności zaspokajanych z funduszów masy upadłości ust. 1, zaspokaja się dopiero po zaspokojeniu w całości kosztów postępowania, zobowiązań masy upadłości i należności alimentacyjnych zgodnie z art. 343 zaspokajanie należności pierwszej kategorii.
2. Jeżeli suma przeznaczona do podziału nie wystarcza na zaspokojenie w całości wszystkich należności, należności dalszej kategorii zaspokaja się dopiero po zaspokojeniu w całości należności poprzedzającej kategorii, a jeżeli suma przeznaczona do podziału nie wystarcza na zaspokojenie w całości wszystkich należności tej samej kategorii, należności te zaspokaja się stosunkowo do wysokości każdej z nich.

W przypadku upadłości Abris jest w ostatniej, czwartej kategorii. Dopiero, kiedy my zostaniemy zaspokojeni w całości, to co zostanie pójdzie na spłatę Abrisu. Spłaty 100% + odsetki nikt nam nie proponował, zatem Abris przy upadłości nic nie dostanie. Dlatego też spłata Abrisu na poziomie 1%, czy nawet 0,01% nie jest krzywdząca, to przecież będzie więcej niż 0 :)

Swoją drogą te 7 mln dla Abrisu (10%), lepiej przeznaczyć na kancelarię, która poprowadzi sprawy fraudów.

AsGBK
Wpisów: 414
Wysłane: 10 stycznia 2019 14:33:40
Kibic1 napisał(a):
Krótka ankieta.
Ile osób z obecnych na tym forum wysłało wniosek do Sądu o wyłączeniu się spod Kuratora i osobisty udział w ZW ?

Wysłałam.

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 10 stycznia 2019 14:41:49
zgadzam się z AsGBK
ja tez wyslalem...
jezeli nie ma zadnych racjonalnych przeslanek za 10% to nalezy naciskac na nadzorce zeby zrobil 0,1%. jesli nie teraz listami to na ZW
Edytowany: 10 stycznia 2019 14:44

GetOblig
Wpisów: 48
Wysłane: 10 stycznia 2019 15:08:24
ja tez wysłałem i wygląda na to przyjdzie tam jechać. Sprawy idą w bardzo złym kierunku trzeba ratować to co się jeszcze da.Do zobaczenia we wr.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 494
Wysłane: 10 stycznia 2019 15:36:35
Cytat:
Swoją drogą te 7 mln dla Abrisu (10%), lepiej przeznaczyć na kancelarię, która poprowadzi sprawy fraudów.

I taki warunek warto zapisać w układzie... że jest to przeznaczone na dochodzenie odszkodowań.

maciej_61
Wpisów: 693
Wysłane: 10 stycznia 2019 15:42:24
Sprawy idą w złym kierunku i może paradoksalnie zdecydowałem się pozostać pod kuratelą NS. Nie gram na giełdzie więc nie mam potencjalnej możliwości minimalizacji straty poprzez odliczenia z podatku. Pozostaje więc dochodzenie sądowe w ramach pozwu zbiorowego o to że kupiłem obligi od podmiotu nie uprawnionego do tego. Czyli to co mniej więcej chce „grupa FB”. Oczywiście z takim pozwem będzie można wystąpić jak będzie możliwe wyliczenie straty. Czyli po zatwierdzeniu układu przez Sąd.
Uważam ponad to że działania „grupy FB” jak i SW wzajemnie się uzupełniają i nie widzę tutaj jakiegoś pola do konfliktu. Ponad to nie wierzę że GBK w ogóle dotrwa do pierwszej wypłaty z tych 33%.

poszkodowany
Wpisów: 140
Wysłane: 10 stycznia 2019 15:57:15
Wniosek o wyłączenie wysłany. Tylko czy coś z tego będzie poza wizytą na poczcie i potwierdzeniem nadania? 😕

Kibic1
Wysłane: 10 stycznia 2019 15:57:37
do maciej_61

Cytat:
Sprawy idą w złym kierunku i może paradoksalnie zdecydowałem się pozostać pod kuratelą NS. Nie gram na giełdzie więc nie mam potencjalnej możliwości minimalizacji straty poprzez odliczenia z podatku. Pozostaje więc dochodzenie sądowe w ramach pozwu zbiorowego o to że kupiłem obligi od podmiotu nie uprawnionego do tego. Czyli to co mniej więcej chce „grupa FB”. Oczywiście z takim pozwem będzie można wystąpić jak będzie możliwe wyliczenie straty. Czyli po zatwierdzeniu układu przez Sąd.
Uważam ponad to że działania „grupy FB” jak i SW wzajemnie się uzupełniają i nie widzę tutaj jakiegoś pola do konfliktu. Ponad to nie wierzę że GBK w ogóle dotrwa do pierwszej wypłaty z tych 33%.

Ja też "nabyłem" obligacje w Banku ( wiadomo jakim ) który nie miał do tego uprawnień i też zamierzam dochodzić roszczeń sądowo. Jednak wysłałem wniosek ( co prawda mailem w dniu dzisiejszym - zobaczymy czy Sędzi Komisarz to uwzględni ) bo zawsze mogę zagłosować na ZW tak jak Kurator czyli za konwersją 0% co w mojej ocenie nie zamyka mi drogo do pozwu. Do 22.01.2019 dużo się może jeszcze wydarzyć a nawet na samym ZW może nastąpić również zmiana sytuacji czyli warto a nawet trzeba tam się stawić. Nawet jak Sędzia odrzuci mój wniosek to i tak jadę na ZW.
Edytowany: 10 stycznia 2019 16:01

maciej_61
Wysłane: 10 stycznia 2019 16:10:33
O ile w ogóle Sąd zatwierdzi cokolwiek. Bo niby na jakiej podstawie? Są jakiekolwiek sprawozdania finansowe GBK (wiarygodne!) na których mógł by oprzeć swoje orzeczenie?

maciej_61
Wysłane: 10 stycznia 2019 16:15:02
I jeszcze jedno. Dzisiejszy artykuł w Pulsie Biznesu. „Stajnia Augiasza w Aliorze”. Czyli przekręty finansowe to norma. „Sorry, taki mamy klimat”. Ciekawe czego jeszcze się dowiemy. Strach się bać.....

bog41
Wpisów: 122
Wysłane: 10 stycznia 2019 16:15:50
bukos4 napisał(a):
zgadzam się z AsGBK
ja tez wyslalem...
jezeli nie ma zadnych racjonalnych przeslanek za 10% to nalezy naciskac na nadzorce zeby zrobil 0,1%. jesli nie teraz listami to na ZW

Startystycznie każdy z obligatariuszy robi Abrisowi prezent w kwocie ok. 800 zł. Brawo my!
7 milionów złotych wystarczyłoby z powodzeniem na wynagrodzenie prawników prowadzących sprawę fraudów (i to raczej z success fee) i na opłaty sądowe za obie instancje.
Ciekawa jaka jest przyczyna forsowania specjalnego traktowania Abrisu.

poszkodowany
Wpisów: 140
Wysłane: 10 stycznia 2019 16:43:23
Do bog41
Masz rację ciekawe czym Abris zapracował na tę kasę.
Do Forumowiczów
Jako oblig nie wyrażam zgody na takie traktowanie Głównego sprawcy naszych problemów. Powiem więcej kategorycznie protestuję jako Wierzyciel. To Abris "wychodował" kondzia i całe to szambo. Niezależnie czy czynnie czy biernie. To Abris swymi głosami wygenerował całe to przestępcze g...no. Jeżeli coś dostanie tzn, że ten Kraj i ta Władza są do "odstrzalu".

rudy1985
Wpisów: 22
Wysłane: 10 stycznia 2019 16:50:03
Ja też będę na ZW

maciej_61
Wysłane: 10 stycznia 2019 16:53:13
poszkodowany napisał(a):
Do bog41
Masz rację ciekawe czym Abris zapracował na tę kasę.
Do Forumowiczów
Jako oblig nie wyrażam zgody na takie traktowanie Głównego sprawcy naszych problemów. Powiem więcej kategorycznie protestuję jako Wierzyciel. To Abris "wychodował" kondzia i całe to szambo. Niezależnie czy czynnie czy biernie. To Abris swymi głosami wygenerował całe to przestępcze g...no. Jeżeli coś dostanie tzn, że ten Kraj i ta Władza są do "odstrzalu".

Cóż. Wypada mi się z Tobą zgodzić. Niestety dla wszystkich nas.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 10 stycznia 2019 17:24:13
A tu informacja, że prokuratura zaczyna na serio (miejmy nadzieję) interesować się sprawowaniem nadzoru (KNF, audytorzy itd) w sprawie GetBacku
twitter.com/BGoduslawski/statu...
biznes.gazetaprawna.pl/artykul...
Szkoda tylko, że redakcja zdecydowała się nie udostępnić treści tego artykułu bezpłatnie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość