Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

YaPaE
Wpisów: 70
Wysłane: 13 stycznia 2019 13:11:46
Witam jak wygląda obecna sytuacja w spółce . Może to dziwne ale nie miałem dostępu do internetu przez prawie 2 msc i nieprzeczytanych z 50 str...
Kupiłem obligacje getback na catalyst jest coś konkretnego już ustalone czy uda się coś odzyskać?
DZIEKUJE

YaPaE
Wysłane: 13 stycznia 2019 13:34:09
ps co z tym inwestorem co miał wyłożyć 1 mld zł na kupno aktywów i spłate nas?
Czy ten temat już umarł i został wariant świetlanej przyszłości że za 8 lat dostane x%??
ps2 : ma ktos obligacje HUSSAR? co w tym temacie się dzieje? tel Pani Jezierskiej milczy nie znam nikogo kto ma te obligacje... i nic z nimi nie robiłem...

Saam
Wpisów: 69
Wysłane: 13 stycznia 2019 14:27:57
Kibic1 napisał(a):
Poniżej przesyłam link do Projektu ustawy skierowanej do Sejmu o odpowiedzialności Podmiotów Zbiorowych

www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agen...

Dlaczego dali taki odległy termin wejścia w życie ww. ustawy???

Art. 75. Ustawa wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.
Edytowany: 13 stycznia 2019 14:28

maciej_61
Wpisów: 658
Wysłane: 14 stycznia 2019 07:30:48
meter30 napisał(a):
Przedwczoraj otrzymałem pismo z prokuratury, że moja sprawa została dołączona do zbiorowego rozpatrzenia, czyli coś tam robią.
Oprócz tego Idea bank przesłał mi zaświadczenie depozytowe, pomimo że wcale o nie nie prosiłem- chyba chcą zasugerować abym był za konwersją na akcje, aby zamknąć sobie drogę do dochodzenia od nich zadośćuczynienia

Czy mógłbym dostać namiar na ten zespół prokuratorski bo też chcę złożyć doniesienie.

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 14 stycznia 2019 09:19:46
Czy myslicie ze jeszcze przed wz piznamy nowe warunki uwzgledniajace banki I fraudy????

alder74
Wpisów: 301
Wysłane: 14 stycznia 2019 10:12:20
A propos fraudy

Cytat:
KRS oddalił wniosek GetBacku dot. zmian we władzach spółki

obligacje.pl/pl/a/krs-oddalil-...

kryza
kryza PREMIUM
Wpisów: 94
Wysłane: 14 stycznia 2019 11:11:38
Cześć,
Skąd mam wiedzieć czy sędzie pozytywnie przyjął mój wniosek o dopuszczenie do postępowania? Poinformują mnie o tym? Maupa, wiesz coś?

YaPaE
Wysłane: 14 stycznia 2019 12:05:26
o jaki wniosek chodzi?
Czy teraz by coś dostać z tych obligacji z catalyst to trzeba jakieś wnioski pisać?
Nic nie interesowałem sie od kilku msc od kad zaczęły odsetki nie wpływać. Jest szansa jeszcze na choćby 40% odzyskac w tym roku?

omicron
Wpisów: 201
Wysłane: 14 stycznia 2019 14:25:50
Na 40% nie ma szans. 30-35% w wersji z inwestorem jest bardziej realne. Negocjacje trwają, ale ich powodzenie zależy nie tylko od inwestora i Gbk, ale od tego, czy zabezpieczni zredukują swoje roszczenia.
Na poprzednich stronach dyskusji (i chyba na pogetback.pl) są listy do Haitong Banku i BNP Paribas z apelem o przystąpienie do układu. Zacznij od wysłania ich na podane adresy. Tylko w wersji z inwestorem zobaczymy pieniądze w sensownym czasie.

Vox zbiera ludzi, którzy kupili obligi na Catalyst (>50k), żeby pozwać Deloitte. Info też na poprzednich stronach lub w jego opisie.

Wnioski są o udział w ZW (głosowanie samodzielne, a nie poprzez kuratora). Są rozpatrywane do dziś (ew. w dniu ZW, ale tu jest spór i nie jest to pewne).

Shlomo
Wpisów: 26
Wysłane: 14 stycznia 2019 16:11:05
"Negocjacje trwają, ale ich powodzenie zależy nie tylko od inwestora i Gbk, ale od tego, czy zabezpieczni zredukują swoje roszczenia."

Że coooo? To to czy oszukani ludzie dostaną swoje pieniądze zależy teraz od zabezpieczonych obligatariuszy? A nie przypadkiem Abris i jego kukiełek w RN i RW?
Przepraszam bardzo a co konkretnie robił od wiosny cały zarząd? W jaki sposób naprawiał firmę? Może już pokrywa choć koszty swojej działaności? To jest jakiś chory żart i napuszczanie jednych obligatariuszy na drugich w sytuacji kompletnej indolencji zarządu firmy... Oj, szkoda że więcej osób nie powędrowało do wydobywczego.

Swoja droga, Aabris posiada chyba inne spólki prawda? Ano posiada. To jak nie dopełnił obowiązków i nie nadzorował SWOJEJ firmy a kontrolowany w całości przez Abris zarząd oszukał tysiące ludzi to jest przecież z czego ściągać i z czego oddać poszkodowanym. Obligatariusze nie powinni w tej sytuacji zgodzić się to na ŻADNĄ, najmniejsza nawet redukcje, i wzorem AB domagać się zwrotu należności co do złotówki. Właściciel GBK ma kasę, ma inne firmy, ma z czego oddawać...
Edytowany: 14 stycznia 2019 16:14

GetOblig
Wpisów: 43
Wysłane: 14 stycznia 2019 16:59:05
100 % racji. Niestety w tym przypadku racja to jedno a fakty to drugie. Z niewiadomego powodu każdy udaje , ze największa afera III, IV RP nie istnieje. Zarząd, RW, kurator maja nas w d..... Zapewne gorąco będzie na walnym. Ludzie mieszkańcy wesołej potrafili się zorganizować i przyblokować centrum warszawy a my liczymy na..... cud. Cudem będzie jeśli nie ostrzyga nas do 0.

Shadown
Wpisów: 14
Wysłane: 14 stycznia 2019 18:20:48
No niestety ale Państwo nam nie pomoże... Również zdawałem w różnych miejscach pytanie jaka firma ma kondycję i co robią na obecną chwilę, niestety odpowiedzi nie uzyskałem.

Mam wrażenie że nic od dawna się nie dzieje z tą firmą...

bukos4
Wpisów: 583
Wysłane: 14 stycznia 2019 21:29:41
zamieszczam list do NS; wysylajcie prosze, mozemy uratowac 7mln

Gdańsk, dnia 14 stycznia 2018 r.

Sz. Pani Izabela Skonieczna – Powałka
Sz. Pan Jaroslaw Kaczmarek
KACZMAREK I SKONIECZNA DORADCY RESTRUKTURYZACYJNI SPÓŁKA JAWNA
e-mail: doradcy@kaczmarekskonieczna.pl

Szanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa z prośbą i apelem o to, by dokonali Państwo zmiany, złożonych w ramach przyspieszonego postępowania układowego Getback S.A., propozycji układowych z dnia 24 listopada 2018 r. Naszym zdaniem dominujący akcjonariusz (DNLD/Abris) uzyskał zbyt wysokie zaspokojenie w wysokości 10% wartości wierzytelności, prosimy o zmniejszenie do 1%.

Wierzyciel musi zostać zaspokojony na podstawie układu w stopniu nie mniej korzystnym niż w przypadku przeprowadzenia postępowania upadłościowego. Zgodnie z art 342 ust 1 ustawy prawo upadłościowe, w kategorii czwartej - ostatniej znajdą się należności akcjonariuszy z tytułu pożyczki dokonanej w okresie pięciu lat przed ogłoszeniem upadłości (i do tej kategorii zaliczana jest wierzytelność DNLD/Abris). Wielkość majątku Spółki niestety nie pozwoli na zaspokojenie wierzycieli z wyższych kategorii zaspokojenia, a zgodnie z art. 344. ust 2 ustawy prawo upadłościowe, należności dalszej kategorii zaspokaja się dopiero po zaspokojeniu w całości należności poprzedzającej kategorii. Ponieważ dotychczasowe propozycje dla wierzycieli niezabezpieczonych nie zakładają spłaty całości wierzytelności wraz z odsetkami zatem w przypadku upadłości DNLD/Abris nie dostanie ani złotówki, dlatego też 1% w ramach układu nie jest propozycją mniej korzystną ani krzywdzącą.

Naszym zdaniem główny akcjonariusz DNLD/Abris jest winny nienależytego nadzoru właścicielskiego i jest współodpowiedzialny za część z obecnych problemów Getback, nie widzimy zatem żadnych racjonalnych powodów, dla których ponosząc ogromne straty na obligacjach Getback, mielibyśmy w sposób uprzywilejowany potraktować dominującego akcjonariusza. Dlaczego z tej marnej resztki naszych pieniędzy, które nam proponuje w układzie spółka pod nadzorem DNLD/Abrisu, mamy oddać nasze pieniądze by DNLD/Abris uzyskał 10% zaspokojenia? Wynikająca z takiego 10% zaspokojenia kwota to 7 mln. To duża kwota dla Spółki i wystarczyłaby z powodzeniem na wynagrodzenie prawników prowadzących sprawę fraudów.

Pragniemy dodać, że rozwiązanie, o które wnioskujemy, jest zgodne ze złożonymi wcześniej propozycjami Kuratora reprezentującego obligatariuszy niezabezpieczonych.

Dodatkowo nie zgadzamy się również na konwersję wierzytelności dla dominującego akcjonariusza DNLD/Abris. Nie chcemy aby dzięki akcjom z konwersji DNLD/Abris nadal sprawował władzę w Spółce i pragniemy już mu podziękować za dotychczasowy nadzór nad Spółką GetBack SA i „sukcesy”, do których ten „profesjonalny” nadzór doprowadził.

Prosimy o uwzględnienie naszego apelu składanego w interesie 10 tys obligatariuszy, którzy tracą oszczędności całego życia i nie chcą by z ich pieniędzy poprawiać sytuację dominującego akcjonariusza.

Do tej pory nikt nie przejmował się losem niezabezpieczonych wierzycieli, mamy nadzieję, że wezmą Państwo pod uwagę nasz apel.

Z poważaniem
Niezabezpieczeni Obligatariusze GetBack SA w restrukturyzacji

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 802
Wysłane: 15 stycznia 2019 00:09:34
YaPaE napisał(a):
ps co z tym inwestorem co miał wyłożyć 1 mld zł na kupno aktywów i spłate nas?
Czy ten temat już umarł i został wariant świetlanej przyszłości że za 8 lat dostane x%??
ps2 : ma ktos obligacje HUSSAR? co w tym temacie się dzieje? tel Pani Jezierskiej milczy nie znam nikogo kto ma te obligacje... i nic z nimi nie robiłem...

1/Temat inwestora Hoista nie umarl tzn dalej jest chętny (podobno).
2/ Co do Hussar Gruppa to dzisiaj była rozprawa w sądzie na okoliczność 2 wniosków o upadłość (wniosek własny HG i wniosek wierzyciela). Sąd odmówił ogłoszenia upadłości ze względu na 'niemanie' środków (czytaj majątku) nawet na koszty postępowania. Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Zainteresowanych doniesieniem do prokuratury zaprasza Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK www.obligacjekk.pl

GetOblig
Wpisów: 43
Wysłane: 15 stycznia 2019 10:51:26
Mail oczywiście wysłany. Przy wysyłaniu zwróćcie uwagę na błąd w dacie. Do kogo (Sędzia, NS, Kurator) powinniśmy występować o podanie wiążącej informacji nt. aktualnego kształtu układu oraz danych na podstawie, których powstał ??????????????????????

basik
Wpisów: 40
Wysłane: 15 stycznia 2019 11:39:25
Czy może ktoś będzie uprzejmy i podpowie, nazwę, ewentualnie skrót dokumentu który powinien być wypełniony przy kupnie obligacja, wiem że zaczyna się dużą literą M.

meter30
Wpisów: 30
Wysłane: 15 stycznia 2019 16:24:06
MIFID

zlomiarz
Wpisów: 1
Wysłane: 15 stycznia 2019 20:14:14
Witam, o której godzinie i w której sali dokładnie widzimy się na wznowionym PPU we wtorek 22.01 ?

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 16 stycznia 2019 08:26:16
Wygląda na to że wejście banków do układu nie poprawi naszej sytuacji. Czy ktoś wie o co chodzi ?

www.pb.pl/banki-gotowe-wejsc-d...

Czy ktoś dysponuje pełną wersją artykułu ?
Edytowany: 16 stycznia 2019 08:27

kryza
kryza PREMIUM
Wpisów: 94
Wysłane: 16 stycznia 2019 09:10:31
link z innej strony: businessinsider.com.pl/finanse...

prawdopodobnie nie poprawi naszej sytuacji poniiewaz banki zgodizy sie umozyc jedynie 60mln z 700mln czyli 8-9% długu. Oni zredukuja zadluzenie o 9 procent a my o 70% Te 60 mln zwiększa spłatę dla nas o jakieś 2-3%.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość