pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

omicron
Wpisów: 201
Wysłane: 16 stycznia 2019 22:48:19
Dlaczego zupełnie nie jesteśmy informowani o sytuacji?

Jedyne informacje pojawiają się za paywallem PB.

RW nie podaje komunikatów, spółka nie podaje komunikatów, kto inny ma to robić?

Okazuje się, że banki zeszły trochę z zabezpieczeń (10%?), a nasze zaspokojenie ani trochę nie wzrośnie. Co się dzieje z tymi pieniędzmi?

__Tomasz__
Wpisów: 36
Wysłane: 16 stycznia 2019 23:32:00
Czuje ze na glosowaniu bedzie bardzo goraco... pytanie czy znow przesuna? Jak tak to wyjdzie ze znow nas naciagneli na swiadectwa depozytowe z biur maklerskich. Mam nadzieje ze sprawcow tego gigantycznego przekretu zwanego GetBack SPOTKA ZASLUZONA KARA.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 505
Wysłane: 17 stycznia 2019 00:54:42
Cytat:
Okazuje się, że banki zeszły trochę z zabezpieczeń (10%?), a nasze zaspokojenie ani trochę nie wzrośnie. Co się dzieje z tymi pieniędzmi?

Jak to co się dzieje? Ukradziono kolejne 60 milionów złotych jak łatwo policzyć. Ciekawe czy poszło na lewe konta Abrisu przez spółki krzaki?
Czemu Abrisu? Bo obecny zarząd został przez nich wybrany. To oni dalej rzadza.
Tak jak wcześniej kradł pan Maynard z Abrisu, to teraz dzieje się dalej to samo.
Jakoś nie było informacji żeby oddał przywłaszczone 3 mln PLN...
innpoland.pl/143831,kenneth-ma...

Ciekawe czy ktokolwiek zobaczy chociaż 1% z tych 23%, przy kontynuacji działalności, jesli rozkradane jest 60 milionów złotych na kwartał???
Edytowany: 17 stycznia 2019 00:57

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 17 stycznia 2019 01:14:36
Pisałem kiedyś, że 7 chyba mln to nic, drobne. Okazuje się, że 60 mln to też pryszcz.

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 17 stycznia 2019 07:17:56
Sąd opublikował listę obligatariuszy dopuszczonych do indywidualnego postępowania.
Rozumiem , że jest to lista osób którzy wysłali zgłoszenia w obecnej turze czyli do 10.01.2019.
Lista wszystkich osób dopuszczonych do głosowania jest chyba dużo dłuższa.
Ja niestety się nie załapałem , mimo że wysłałem wniosek, co prawda mailem . A jak inni obecni na forum ?
Czy w związku z tym jest sens jechać na ZW ? Czy Sędzia dopuści ?

www.wroclaw-fabryczna.sr.gov.p...
Edytowany: 17 stycznia 2019 07:36

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 17 stycznia 2019 08:16:24
Zauważyłem, że na liście z dnia 15.01.19 r. obligatariuszy dopuszczonych do samodzielnego udziału w PPU nie ma naszego "szefa" (zapewne dopuszczony został wcześniej jak zauważył poniżej @Kibic1). Ta lista to ci, którzy złożyli wnioski w ostatnim czasie. Wcześniej były przecież wydawane postanowienia dla pojedynczych obligatariuszy, które do pewnego czasu były publikowane na stronie Sądu.
Zatem ogółem do samodzielnego udziału w PPU dopuszczona została większa liczba uczestników - ile większa dowiemy się na ZW. Będzie przynajmniej okazja do osobistego spotkania z innymi uczestnikami forum...
Bardzo chciałbym żeby przegłosowany został układ - mam nadzieję, że sędzia, o ile będą kolejne wnioski o następny termin ZW, będzie tym razem twardy i nie dopuści do dalszego mydlenia oczu. Ten Zarząd trzeba jak najszybciej odwołać, a tylko przegłosowanie układu to umożliwi.
Edytowany: 17 stycznia 2019 08:37

Kibic1
Wysłane: 17 stycznia 2019 08:20:39
Nie ma RB na obecnej liście bo wg mnie jest to lista tych którzy wysłali zgłoszenia w obecnej turze tj. do 10.01. 2019. Pan Radek wyłączył się już prawdopodobnie dużo wcześniej.
Edytowany: 17 stycznia 2019 08:22

draconiss
Wpisów: 127
Wysłane: 17 stycznia 2019 10:14:25
"Pan Radek" ?? ludzie opamietajcie sie! tego pana Radka tu na forum nie ma juz bo zaciera rece na swoja kase ktora otrzyma, ile minelo? miesiac czy jzu moze dwa kiedy tu nie zabral glosu i nie informuje o niczym?

Kibic1
Wysłane: 17 stycznia 2019 10:21:06
do bog41

Cytat:
Jak się dowiaduję szykowane są propozycje układowe, które ujmą fraudy w sposób opisowy, to znaczy mniej więcej tak: "wszystko, co spółka uzyska kiedyś z fraudów, a nie przeznaczy na pokrycie własnych kosztów, zostanie przeznaczone do wypłaty dla obligatariuszy".

Skąd ta informacja ? Czy masz jakąś oficjalną informację na ten temat ?

bog41
Wpisów: 122
Wysłane: 17 stycznia 2019 12:01:06
kibic1
Informacja pochodzi ze źródła, które uważam za bardzo wiarygodne. Informacja ta polega na tym, że jest bardzo poważnie rozważane wprowadzenie do układu fraudów w takiej właśnie opisowej formie. Stąd działania "prewencyjne", między innymi list do NS i kuratora przygotowany przez AsGBK.
Informację tę zapewne mógłby potwierdzić/zdementować p. Radek, no ale to juz zupełnie inna bajka.
Osobiście uważam, żę spólka zmierza do takiego sformułowania ostatecznych propozycji układowych, aby przez lata tłumek ludzi mógł się żywić na rzekomym ściąganiu fraudów i innym żerowaniu na resztkach po GBK. W tym widzę przyczynę pomysłu nie ujmowania fraudów w układzie kwotami i datami.

maciej_61
Wpisów: 723
Wysłane: 17 stycznia 2019 12:10:13
Kibic1 napisał(a):
do bog41

Cytat:
Jak się dowiaduję szykowane są propozycje układowe, które ujmą fraudy w sposób opisowy, to znaczy mniej więcej tak: "wszystko, co spółka uzyska kiedyś z fraudów, a nie przeznaczy na pokrycie własnych kosztów, zostanie przeznaczone do wypłaty dla obligatariuszy".

Skąd ta informacja ? Czy masz jakąś oficjalną informację na ten temat ?

Poza tym jakoś nie mogę sobie wyobrazić "opisowego ujęcia fraudów". I nie wydaje żeby Sąd taki układ zaakceptował. Czyli cała sprawa się wydłuży. I może o to chodzi. Już pisałem. Ale wyobraźmy sobie sytuację że odzyskujemy np 40% w gotówce a pozostałe 60% w postaci odszkodowania od pośredników w sprzedaży (wiem, myślenie życzeniowe). I nagle "znajduje" się dodatkowe 10% z fraudów. To co? Oddajemy pieniądze? A jak tak to z odsetkami? Jakoś mi ta konstrukcja nie gra.

Visit68
Wpisów: 113
Wysłane: 17 stycznia 2019 13:33:04
Mheavydrumm napisał(a):
Zauważyłem, że na liście z dnia 15.01.19 r. obligatariuszy dopuszczonych do samodzielnego udziału w PPU nie ma naszego "szefa" (zapewne dopuszczony został wcześniej jak zauważył poniżej @Kibic1). Ta lista to ci, którzy złożyli wnioski w ostatnim czasie. Wcześniej były przecież wydawane postanowienia dla pojedynczych obligatariuszy, które do pewnego czasu były publikowane na stronie Sądu.
Zatem ogółem do samodzielnego udziału w PPU dopuszczona została większa liczba uczestników - ile większa dowiemy się na ZW. Będzie przynajmniej okazja do osobistego spotkania z innymi uczestnikami forum...
Bardzo chciałbym żeby przegłosowany został układ - mam nadzieję, że sędzia, o ile będą kolejne wnioski o następny termin ZW, będzie tym razem twardy i nie dopuści do dalszego mydlenia oczu. Ten Zarząd trzeba jak najszybciej odwołać, a tylko przegłosowanie układu to umożliwi.

Myśle ze dopuszczonych jest dużo wiecej, nie można dalej stac bezczynnie i wierzyć ze Dąbrowski będzie miał miękkie serce dla Nas. Po przegłoswaniu układu trzeba przejąc stery.

bukos4
Wpisów: 619
Wysłane: 17 stycznia 2019 14:25:51
no cos sie udalo, cos rusza...

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1...

draconiss
Wpisów: 127
Wysłane: 17 stycznia 2019 14:33:43
haha czyli chca teraz przykryc wydarzenia w Gdansku.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 505
Wysłane: 17 stycznia 2019 15:18:57
Cytat:
Komisja przyjęła zarazem dezyderat, w którym stwierdziła, że "zaufanie do sektora finansowego powinno być jednym z priorytetów budowania jakości państwa", a banki z udziałem skarbu państwa powinny działać "wzorcowo w tym zakresie". W dezyderacie komisja zwróciła się zatem do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, by podlegli mu prokuratorzy dokonali analizy "prawidłowości obrotu wierzytelnościami między GetBack a instytucjami finansowymi, w tym bankami państwowymi".

Obie decyzje - o powołaniu podkomisji i przyjęciu dezyderatu - zapadły jednogłośnie, w ramach konsensusu miedzy posłami PiS i klubów opozycyjnych.

Ciekawe czy okaże się że:

- ostatecznie Getback odzyska pieniadze od Państwowych banków
- będzie już po układzie, więc nic z tego dla nas nie będzie...

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 475
Wysłane: 17 stycznia 2019 15:34:41

dario10
Wpisów: 45
Wysłane: 17 stycznia 2019 16:08:44
Narazie nie ma w tej komisji przewidzianego miejsca dla Pani Pauliny Hennig - Kloski, jedynej zaangażowanej i chętnej do pomocy w naszej sprawie.

Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 142
Wysłane: 17 stycznia 2019 17:04:48
Vox napisał(a):
[
Ciekawe czy okaże się że:
- ostatecznie Getback odzyska pieniadze od Państwowych banków
- będzie już po układzie, więc nic z tego dla nas nie będzie...

Getback jest prywatny i "swoi" nie mają już na nim nic do ugrania. Pieniądze z Państwowych banków (i PZU) potrzebne są na inne cele. Energetyka sama się nie sfinansuje a i JSW na plusie wiecznie nie będzie, żeby daleko nie szukać.

Słowem - zaufanie zaufaniem a Getback nic od Państwa nie dostanie.

mariusz_wojcik
Wpisów: 8
Wysłane: 17 stycznia 2019 17:28:25
Szanowni Państwo,

Dziś jako przedstawiciel Stowarzyszenia poszkodowanych obligatariuszy GetBack maiłem okazję zabrać głos na komisji finansów publicznych. Chciałbym w tym miejscu podziękować Radkowi Barczyńskiemu który pomimo przebycia długiej drogi samochodem w srodku nocy poświęcił swój czas i poprawił moje wystąpienie.

Pozdrawiam

Mariusz Wójcik

Link do nagrania www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/tran...

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 17 stycznia 2019 18:16:44
Kibic1 napisał(a):
Nie ma RB na obecnej liście bo wg mnie jest to lista tych którzy wysłali zgłoszenia w obecnej turze tj. do 10.01. 2019. Pan Radek wyłączył się już prawdopodobnie dużo wcześniej.

Musiał się wyłączyć spod kurateli bo członkami RW mogą być wierzyciele dopuszczeni do postępowania.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość