Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Visit68
Wpisów: 112
Wysłane: 16 lutego 2019 15:03:21
jenes napisał(a):
Mheavydrumm napisał(a):
Mnie najbardziej zawiodła postawa kuratora, który musiał wiedzieć o braku konieczności zgodny UOKiK. Trzeba próbować w pierwszej kolejności zmienić skład Rady Wierzycieli - pozbyć się RB, a potem instytucjonalnych.

Pamiętajmy, że Kamil Hajduk w dotychczasowych postępowaniach nie był zbyt skuteczny...
Co do zmiany składu RW: jestem za tym, ale mamy zbyt małą siłę głosów i mało czasu, poza tym działalność RW będzie już tylko potrzebna do zaakceptowania sprzedaży aktywów Hoistowi. Skupiałbym się bardziej na pozywaniu poszczególnych członków RW z art. 138. "Członek rady wierzycieli odpowiada za szkodę wynikłą z nienależytego pełnienia obowiązków."

W przyszłym tygodniu koło czwartku wybieram się do Wrocławia na spotkanie z Nadzorca i Kuratorem

kris1986
Wpisów: 181
Wysłane: 17 lutego 2019 11:04:53
pytanie do bukos4
czy coś wiadomo co się dzieje w naszej sprawie po spotkaniu z prezesem JK? Zostały podjęte jakieś działania przez rządzących czy dalej jesteśmy pozostawieni sami sobie?

bukos4
Wpisów: 609
Wysłane: 17 lutego 2019 16:00:35
Do czw przebywam za granica.narazie nic do mnie nie dotarlo

bukos4
Wysłane: 17 lutego 2019 16:22:33
Tak sobie w ogole mysle ze dobrze by bylo o ile to mozliwe odwiedzac w swoich miastach poslow w biurach poselskich i tlumaczyc w bezposredniej rozmowie nasze problemy. Spora czesc nadal nie wie co to getback

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 17 lutego 2019 17:45:56
Posłów to chyba za bardzo nie interesuje.

poszkodowany
Wpisów: 141
Wysłane: 17 lutego 2019 18:07:04
Mój poseł to ma własne interesy. Interes społeczny go nie interesuje (xxx ochrona).

tubeto
Wpisów: 12
Wysłane: 17 lutego 2019 20:15:04
Akcja z posłami była już jesienią (znali temat ale większość rozkłada ręce) warto iść jak ktoś jeszcze nie był, warto wnioskować o interpelację poselską, może pomóc

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 17 lutego 2019 20:57:11
Tak dlugo jak bedziemy jedynie biadolic na forum tak dlugo nic sie nie zmieni. Prezes ma swoja srebrna, mateuszek z wiadomych powodow tez nie chce tego ruszac. Opozycja nie chce z niewiadomych. A dabrowski z dworkami za nasze szpan I osmiorniczki. Miala byc podkomisja w sprawie gb I cisza. Mial byc raport knf I cisza.

leonek7
Wpisów: 428
Wysłane: 18 lutego 2019 00:26:21
voyager747 napisał(a):
Posłów to chyba za bardzo nie interesuje.
Rozgrywają nas gangsterzy. Gangsterska spółka na podstawie sfałszowanych raportów od ,,znakomitych audytorów'' podstępnie przy pomocy banksterów i innych naganiaczy wyłudziła od ludzi oszczędności.Kiedy było już dość kasy ,nagle ogłosiła niewypłacalność,choć kilka tygodni wcześniej GPW uwiarygodniła gangsterów przyznając im nagrodę .Potem rozpoczął się spektakl pt ,,Restrukturyzacja'' w którym gramy rolę śmieciarzy za własne ,ciężko zarobione pieniądze. Po akcie ,,Hucpa w sądzie'',czeka nas jeszcze kilka następnych.Scenariusz jest realizowany w najdrobniejszych szczegółach.Napisany dawno temu powoli zmierza do finału w którym to my czyli ,,śmieci,dawcy kapitału'' zostajemy wydymani.Bilety na to żałosne przedstawienie są najdroższymi jakie kupiliśmy w życiu. Jeżeli to rozbójnicze wydarzenie pod nazwą Getback nie zostanie wyjaśnione to znaczy ,że Polska jako kraj nie istnieje.Jest tylko nazwa terytorium z milionami naiwniaków i garstką gangsterów nimi zarządzających.

poszkodowany
Wpisów: 141
Wysłane: 18 lutego 2019 09:02:41
@Leone
I tu się z Tobą zgadzam w 100%. Jednak trzeba nadal próbować z tą patologią walczyć. W zasadzie nic innego nam nie pozostało. Pogodzenie się z sytuacją oznacza przyzwolenie na takie praktyki. Czyli przestępcy górą i niekaralności za swoje czyny.

Okradziona
Wpisów: 152
Wysłane: 18 lutego 2019 09:24:15
Czy sędzia jest już w pracy? Czy są jakieś ustawowe terminy, kiedy jest zobowiązany do ustosunkowania się do zgłoszonych zastrzeżeń do układu? Ktoś pisał tutaj, ze ma odpowiedz od uokik i wysłał ja do sądu.Moze należy temat zgłosić do dziennikarzy?

BoloGTB
Wpisów: 64
Wysłane: 18 lutego 2019 13:25:37
PPU powoli się rozsypuje, "Przyspieszone" obecnie można odczytywać jako bardzo ironiczne w stosunku do pokrzywdzonych.
Cały czas miałem nadzieję, że bardziej skorzystam na układzie niż na dochodzeniu roszczeń ( przynajmniej ich części) od sprzedawców, a teraz to sam już nie wiem czy nawet to bardzo trudne dochodzenie roszczeń nie będzie miało więcej sensu niż ten układ/nie-układ.
W tym drugim temacie odbyło się spotkanie:

Cytat:
W siedzibie Prokuratury Regionalnej w Warszawie przedstawiciele Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack spotkali się w poniedziałek z zespołem prokuratorskim grupy specjalnej, powołanej do sprawy dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej od podmiotów zaangażowanych w oferowanie obligacji GetBack SA.

Cały artykuł i źródło : https://stooq.pl/n/?f=1275563

Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 360
Wysłane: 18 lutego 2019 15:07:27
Trochę ciężko mi sobie wyobrazić aby skutecznie uderzać w dystrybutora pomijając działalność KNF, Deloitte, Abris, GPW itp.

Zarzuty UOKiK też są absurdalne.
Cytat:
UOKiK zarzuca bankowi, że jego przedstawiciele podawali klientom nieprawdziwe informacje, np. o tym, że obligacje GetBack przyniosą im gwarantowany zysk lub że dostęp do tych obligacji jest limitowany. Ponadto do nabycia obligacji namawiali osoby, o których powinni byli wiedzieć, że nie akceptują ryzykownych inwestycji.

Ja właśnie dzisiaj złożyłem zapis na Echo z gwarantowanym zyskiem, a dostęp do tych obligacji jest limitowany.

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 18 lutego 2019 17:47:45
Cytat:
Ja właśnie dzisiaj złożyłem zapis na Echo z gwarantowanym zyskiem, a dostęp do tych obligacji jest limitowany.

Podziwiam samozaparcie w inwestowaniu w obligacje korporacyjne. Ja na dobre wyleczyłem się z nabywania tego typu aktywów...

leonek7
Wpisów: 428
Wysłane: 18 lutego 2019 18:01:13
Joker napisał(a):
Trochę ciężko mi sobie wyobrazić aby skutecznie uderzać w dystrybutora pomijając działalność KNF, Deloitte, Abris, GPW itp.

Zarzuty UOKiK też są absurdalne.
Cytat:
UOKiK zarzuca bankowi, że jego przedstawiciele podawali klientom nieprawdziwe informacje, np. o tym, że obligacje GetBack przyniosą im gwarantowany zysk lub że dostęp do tych obligacji jest limitowany. Ponadto do nabycia obligacji namawiali osoby, o których powinni byli wiedzieć, że nie akceptują ryzykownych inwestycji.

Jak widać odważnych nie brakuje. Szczególnie uwzględniając fakt ,że żyjemy w państwie z dykty.

YaPaE
Wpisów: 71
Wysłane: 19 lutego 2019 00:00:36
Witam
Jak obecnie w paru zdaniach wygląda nasza sytuacja? Mam kilkadziesiąt tys zl w tym nieszczęsnym papierze który już spisałem na straty a mimo to nie moge odliczyć od podatku ;)
Nie wchodziłem tutaj od połowy stycznia po zebraniu a troche stron doszło...
Jest choć ciut więcej szans na odzyskanie czegokolwiek ?
dzieki

Okradziona
Wysłane: 19 lutego 2019 00:12:19
Jest źle! Wszystkim jest na rękę, żeby temat wyciszyć! Jeśli nie zaczniemy działać-nie dostaniemy nic! Abris idzie zgodnie ze swoim planem! Prezes z dwórkami na nartach!

Okradziona
Wysłane: 19 lutego 2019 00:15:04
Czy pytał ktoś kuratora lub NS (z takimi przyjaciółmi to i wrogów nie trzeba)- kiedy będzie info układzie?

bukos4
Wysłane: 19 lutego 2019 03:55:16
ja w czw sprobuje ustalic co premier powiedzial na nasze postulaty, moze ktos uchyli rabka tajemnicy...

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 19 lutego 2019 08:31:50
Cytat:
ja w czw sprobuje ustalic co premier powiedzial na nasze postulaty, moze ktos uchyli rabka tajemnicy...

Żyją aktualnie swoimi aferami i zapewne nas mają w głębokim poważaniu...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość