pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 4 kwietnia 2019 05:54:22
krisek napisał(a):
Coś mi się coraz wyraźniej zdaje, że w GBK umoczeni są ludzie obecnej władzy.
Zwróćcie uwagę, że o wczorajszych zatrzymaniach było absolutnie cicho w tv publicznej, A gdy CBA zatrzymuje jakichś drobnych za trochę kasy to zaraz jest hałas cały dzień. A tu się nawet nie zająkneli.
I dlatego mamy problem, GBK i IB/LB to wykorzystują z premedytacją a prokuratura robi pozorowane działania na płotkach.
I dlatego nic nie odzyskamy, bo NIKT nam nie pomoże a banksterzy to wykorzystają.
NIESTETY


No niestety Kolego masz chyba rację. Niestety...

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 4 kwietnia 2019 14:47:01
Puls Biznesu

I mamy oficjalne podejrzenie Prokuratury że to IB tworzył piramidę finansową. Czyżby Leszek Cz. jako szef RN nie wiedział"".

Cytat:
Prokuratura ustaliła, że sprzedawcy Idea Banku oferowali klientom obligacje GetBacku pod pozorem zawierania umów o lokatę bankową. Dlatego doszło do kolejnych zatrzymań. Kilka osób usłyszało też zarzut tworzenia piramidy finansowej.

PrzemPrzem
Dołączył: 2017-06-17
Wpisów: 6
Wysłane: 4 kwietnia 2019 16:15:43
Gdzie cytat wskazuje że IB tworzył piramidę finansową? Polecam zapoznać się z definicją. GetBack owszem, ale nie IdeaBank.

W razie czego definicja: pl.wikipedia.org/wiki/Piramida...


bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 630
Wysłane: 4 kwietnia 2019 16:30:31
mareksus napisał(a):
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
bukos4 napisał(a):
a ten bodnar ma jakis zwiazek z RPO?
bo jesli tak to bedzie sie dzialo...


No faktycznie będzie się działo, zwłaszcza że ten Bodnar RPO to ma na imię Adam nie Bartosz...Według najnowszych wytycznych MS prokuratura będzie od teraz ustalać, czy osoba, której przedstawiają zarzuty jest spokrewniona z osobą publiczną, znaną czy też funkcjonariuszem publicznym, a jeśli tak to z kim konkretnie.

Widać taka nowa świecka tradycja....

Maupa nie poznałaś się o co kaman. Think

polecam mniej slepej naiwnosci w czystosc i niezaleznosc struktur getback...i obecnych wladz lacznie z Abrisem. pytanie o bodnara bylo czysto teoretyczne, ale jak pokazuje historia zasadne. gdyby aresztowali kogos o nazwisku morawiecki, kaczynski czy barczynski, to tez bysmy pytali czy to rodzina...
a tutaj do poczytania:

monsieurb.neon24.pl/post/88875...

oraz

www.parkiet.com/Wierzytelnosci...

mowiac krotko: oni wszyscy sa spokrewnieni. a majatki tez juz sa u krewnych...
czlonek Rady Nadzorczej, byla wiceminister Alicja Kornasiewicz jako ciocia Piotra Osieckiego nadzorowala zakup od tegoz spolki EGB po zawyzonej o 160 mln zl kwocie. Ba, nawet wyrazila na ten zakup zgode...
Bo wszyscy Getbackowcy to jedna rodzina, starszy czy mlodszy, chlopak czy dziewczyna:)

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 07:56:07
Tak się zastanawiam. O powiązaniach ludzi z IB z aferą GB wiemy dosyć dużo i tu mam na myśli oficjalne komunikaty KNF, Prokuratury czy wręcz samego IB który doniósł na swoich pracowników (w tym zarząd). Stąd wniosek że wiedza o przekrętach z GBK była w IB. W efekcie mamy 38 osób z zarzutami i to bardzo poważnymi. Oczywiście są też doniesienia do Prokuratury osób indywidualnych, z tego co można wnioskować znowu z komunikatu Prokuratury jest ich ponad 400 (w tym moje).
Ale czy ktokolwiek (chodzi mi o osoby prywatne) złożył doniesienie na jakiś inny podmiot niż IB? Nie znalazłem takiej informacji. A przecież jeszcze kilka innych banków nie tylko sprzedawało wierzytelności do GBK po zawyżonej cenie ale potem sprzedawały obligi. A więc niejako współuczestniczyli w budowaniu tej piramidy finansowej. Nie wierzę że takiej wiedzy w innych podmiotach nie było bo jak się robi coś co stanowczo odbiega także cenowo od tego co dzieje się na rynku musi być podejrzane.
Komuś wiadomo o takim doniesieniu? A może ktoś z Forumowiczów to zrobił?

Bo wszyscy Banksterzy to jedna rodzina, starszy czy mlodszy, chlopak czy dziewczyna:)

ninia
Dołączył: 2015-02-27
Wpisów: 58
Wysłane: 5 kwietnia 2019 10:22:22
Jerzy Świrski, przedstawiciel funduszu Abris Capital Partners, zrezygnował z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej

GetOblig
Dołączył: 2018-11-07
Wpisów: 57
Wysłane: 5 kwietnia 2019 10:35:44
Może po tej publikacji będzie łatwiej
www.radiomaryja.pl/informacje/...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 821
Wysłane: 5 kwietnia 2019 10:56:32
maciej_61 napisał(a):
Tak się zastanawiam. O powiązaniach ludzi z IB z aferą GB wiemy dosyć dużo i tu mam na myśli oficjalne komunikaty KNF, Prokuratury czy wręcz samego IB który doniósł na swoich pracowników (w tym zarząd). Stąd wniosek że wiedza o przekrętach z GBK była w IB.

Ale na czym opierasz twierdzenie, że była wiedza?
Bo jak dotąd z komunikatów prokuratury wynika co innego, że IB nie miała zezwolenia KNF na oferowanie i że oferowała w niewłaściwy sposób. Nie ma słowa na temat wiedzy o przekrętach w GetBacku

Cytat:
Z ustaleń śledztwa wynika, że mimo iż Idea Bank nie miał uprawnień do oferowania obligacji spółki GetBack S.A., podejrzani sprzedawali klientom obligacje m.in. pod pozorem zawierania umów na lokaty bankowe. Nie informowali o tym klientów i wprowadzali ich błąd w kwestii gwarancji zysku i bezpieczeństwa inwestowania. Zachęcali do zakupu instrumentów finansowych, fałszywie informując, że oferta ma charakter ekskluzywny i jest ograniczona w czasie.


Cytat:
Zarzuty dotyczące niekorzystnego rozporządzania pieniędzmi klientów prokuratura postawiła również 7 pracownikom Idea Banku i Lion`s Banku, którzy sprzedawali obligacje GetBack S.A. oraz 3 osobom związanym z innymi podmiotami, które także brały udział w dystrybucji tych papierów.


Cytat:
Członkom zarządu Idea Banku S.A. prokuratura zarzuciła dodatkowo niedopełnienie obowiązków poprzez dopuszczenie do sprzedaży obligacji bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego oraz stosowanie oszukańczych praktyk.


Cytat:
Ustalenia śledztwa wykazały, że początkowo Idea Bank prowadził sprzedaż obligacji spółki GetBack bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
Podejrzani sprzedawali klientom obligacje pod pozorem zawierania umów na lokaty bankowe nie informując ich o faktycznym charakterze transakcji, czym wprowadzali ich tym w błąd, co do gwarancji zysku i bezpieczeństwa inwestowania. Motywem działania sprawców było osiągnięcie korzyści majątkowej z tytułu prowizji.

Visit68
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 121
Wysłane: 5 kwietnia 2019 11:43:47
maciej_61 napisał(a):
Co więcej. Są oczywiście "szeregowi" pracownicy ale jest niemal cały stary zarząd w komplecie, prawnicy itp itd. Na zorganizowanie takiej akcji jak afera GBK to pan KK jest zdecydowanie za cienki w uszach. Podobnie jak pan Plichta na skręcenie afery AG. Tyle wątków, rajów podatkowych, pranie brudnych pieniędzy, dziesiątki współpracujących firm krzak itp itd. Skoordynowanie takich przedsięwzięć to naprawdę sztuka. Tyle że karalna. Zarówno KK jak i Plichta to takie typy "czarusiów" wystawionych jako frontmani.


Takie są odczucia większości okradzionych i czekających na działania służb w kontekście prowodyrów działań a nie figurantów. Jesteśmy też gotowi do współpracy w dziedzinie rozwikłania sprastwa kierowniczego piramidy finansowej

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 11:44:20
A choćby właśnie to:

Cytat:
Ale na czym opierasz twierdzenie, że była wiedza?
Bo jak dotąd z komunikatów prokuratury wynika co innego, że IB nie miała zezwolenia KNF na oferowanie i że oferowała w niewłaściwy sposób. Nie ma słowa na temat wiedzy o przekrętach w GetBacku


To nie przekręt? Do tego wspomniane przez Prokuraturę zarzuty o pranie brudnych pieniędzy, postawione 3 z 11 ostatnio aresztowanych. A wszyscy skąd? Ano z IB. No jeden prawnik "współpracujący" z IB.
Ponadto określenie "niewłaściwy sposób" jest właśnie niewłaściwe. Teraz cytuję z pamięci ale chyba Prokuratura określiła to jako "działanie bez odpwoednich uprawnień". Do sprawdzenia na stronie Prokuratury.
No i - jeszcze raz powtarzam - skoro IB sama podała swój były Zarząd i paru innych do Prokuratury, określając ich działanie jako "niewłaściwe" (chyba tak oględnie) to znaczy że co najmniej Zarząd miał świadomość przestępczego działania IB.
Edytowany: 5 kwietnia 2019 11:47


mar56
Dołączył: 2018-07-28
Wpisów: 55
Wysłane: 5 kwietnia 2019 12:34:22
Maciej pośrednicy nie" mieli" tej wiedzy że był to przekręt,nawet KK nie miał tej wiedzy bo stwierdził ze sam jest pokrzywdzony,dla prawnika 2+2 rowna się od 3 do 5 a nie 4.Taki odruch że przecież bankierzy powinny być uczciwi(do tej też tak sądziłem) ,dopóki im się nie udowodni cos innego ,a jak to się stanie, to będą się odwoływać.Giertych obiecał LC że prawnie będzie mieć co najmniej 5 lat spokoju -nie musi płacić za "przekręt"(tak długo trwa procedura sądowniczo-odwoławcza w naszym umiłowanym kraju).

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 821
Wysłane: 5 kwietnia 2019 12:38:42
W świetle dostępnej publicznie wiedzy to sprawy mają jak do tej pory charakter rozłączny. Czym innym jest zarzucanie oferowania bez uprawnień, a czym innym stworzenie piramidy finansowej jaką był GetBack. Nikt do tej pory w komunikatach nie wiązał tych dwóch spraw.

Nie chciałbym stawać w obronie IB, ale zarzut prania brudnych pieniędzy nie dotyczy IB. 8+3=11

Cytat:
Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie dziś (2 kwietnia 2019 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób.
Wśród zatrzymanych jest 8 osób związanych z Idea Bankiem S.A., w tym były Dyrektor Departamentu Prawnego ww. Banku a jednocześnie jego prokurent, radca prawny świadczący usługi na rzecz Idea Banku S.A. a także 6 pracowników, którzy sprzedawali obligacje spółki GetBack S.A.
Dzisiejsze zatrzymania mają związek z doprowadzeniem wielu osób (obligatariuszy, akcjonariuszy) do niekorzystnego rozrządzenia mieniem znacznej wartości w związku z emisją i sprzedażą obligacji spółki GetBack oraz innych podmiotów z nią powiązanych, która dokonywana była między innymi za pośrednictwem Idea Banku S.A.
Ustalenia śledztwa wykazały, że początkowo Idea Bank prowadził sprzedaż obligacji spółki GetBack bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
Podejrzani sprzedawali klientom obligacje pod pozorem zawierania umów na lokaty bankowe nie informując ich o faktycznym charakterze transakcji, czym wprowadzali ich tym w błąd, co do gwarancji zysku i bezpieczeństwa inwestowania. Motywem działania sprawców było osiągnięcie korzyści majątkowej z tytułu prowizji.
Podejrzani doprowadzili 407 klientów Idea Bank S.A. do niekorzystnego rozporządzania mieniem o wartości 91 mln 407 tys. zł.
Zatrzymani zostaną dziś doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty między innymi działania na szkodę Idea Banku S.A. oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób, które nabyły obligacje GetBack S.A.
Trzem osobom spośród zatrzymanych Prokuratura zarzuca popełnienie przestępstwa prania brudnych pieniędzy i działania na szkodę spółki GetBack S.A. Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi Prokuratura podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych. Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi Prokuratura podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych. Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

http://warszawa.pr.gov.pl/news/791

8 z Idea Banku które zdaniem prokuratury doprowadziły 407 klientów do niekorzystnego rozporządzania mieniem i 3 które prały brudne pieniądze i działały na szkodę GetBack.

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 12:40:04
I jeszcze jedno @anty-Teresa. Spośród tych 11 + prawnikowi współpracującemu z IB postawiono między innymi zarzut „działania na szkodę GB”. Czyli nie widzieli że „działają na szkodę”. A dodatkowo w czymś takim nie zorientował się ani KK ani Kornasiewicz ani nawet nasz ulubiony Ken? Ciekawe jak to nazwać.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 821
Wysłane: 5 kwietnia 2019 13:12:39
Macieju, czy czytamy ten sam komunikat prokuratury?

8 byłym pracownikom ( w tym współpracownikowi będącemu prawnikiem) postawiono zarzut działania na szkodę Idea Banku i klientów Idea Banku poprzez doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez nabycie obligacji. Tyle, aż tyle, ale tylko Tyle.

Za to 3 osobom niepowiązanym z Idea Bankiem postawiono zarzut działania na szkodę GetBack i prania brudnych pieniędzy. To nie dotyczy Idea Banku.

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 13:24:32
Dokładnie ten sam:

Cytat:
Trzem osobom spośród zatrzymanych Prokuratura zarzuca popełnienie przestępstwa prania brudnych pieniędzy i działania na szkodę spółki GetBack S.A.


Tyle komunikat. Nie mówi który co.

A nawet jakby te trzy osoby nie były zatrudnione/współpracowały z IB to oznacza według Ciebie że reszta to "dziewice przeczyste"? I że z postałą trójką się nie znały? I w związku z tym zarzuty wobec całej grupy są bezzasadne?

Cytat:
Za to 3 osobom niepowiązanym z Idea Bankiem postawiono zarzut działania na szkodę GetBack i prania brudnych pieniędzy. To nie dotyczy Idea Banku.


Nie ma takiego stwierdzenia w komunikacie że nie były to osoby powiązane z IB.

Zresztą fakt. Niektórzy bronią IB jak Jaruzelski socjalizmu. Tyle że mu nie wyszło...
TW Ernest może coś o tym wiedzieć.


orekki
Dołączył: 2012-08-12
Wpisów: 327
Wysłane: 5 kwietnia 2019 14:40:50
W komunikacie nie masz też nic, że LC nie odpowiada za plamy na słońcu i kratery na księżycu.
W takim razie to musi być jego sprawka Think

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 14:44:25
W obecnej sytuacji nie wykluczał bym....

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 14:51:56
GetOblig napisał(a):
Może po tej publikacji będzie łatwiej
www.radiomaryja.pl/informacje/...


Ciekawe co przygotuje NIK. Na moje pismo wysłane do nich otrzymałem odpowiedź w stylu "goń się Pan...". Faktem jest że NIK nie może kontrolować np Abrisu, IB czy GBK ale może np KNF. Rezultat może być ciekawy - jak wiadomo - były szef KNF dowiedział się o aferze GBK z prasy a więc zachodzi domniemanie niedopełnienia obowiązków urzędniczych. To może być dla nas dobre o ile oczywiście tak stwierdzą.

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 760
Wysłane: 5 kwietnia 2019 15:01:42
mar56 napisał(a):
Maciej pośrednicy nie" mieli" tej wiedzy że był to przekręt,nawet KK nie miał tej wiedzy bo stwierdził ze sam jest pokrzywdzony,dla prawnika 2+2 rowna się od 3 do 5 a nie 4.Taki odruch że przecież bankierzy powinny być uczciwi(do tej też tak sądziłem) ,dopóki im się nie udowodni cos innego ,a jak to się stanie, to będą się odwoływać.Giertych obiecał LC że prawnie będzie mieć co najmniej 5 lat spokoju -nie musi płacić za "przekręt"(tak długo trwa procedura sądowniczo-odwoławcza w naszym umiłowanym kraju).


Tiaaa. Ja jestem jeszcze z tych czasów że uczyłem się dodawać na suwaku logarytmicznym. Tam faktycznie 2+2 może być coś między 3,8 do 4,2 a w warunkach bojowych nawet 5.

A poza tym całkowicie się z tobą zgadzam. Masz rację. Niestety.....

Okradziona
Dołączył: 2019-01-22
Wpisów: 155
Wysłane: 5 kwietnia 2019 22:33:39
Czy był ktoś dzisiaj na walnym? Dalej Abris udaje pokrzywdzonego?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,330 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d