Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 16 kwietnia 2019 10:06:48
@Sasky
Myślę, ze należy odróżniać 2 sytuacje:
a/ obligacje których termin wykupu jeszcze nie upłynął dodatkowo dzielące się na: zdematerializowane i 'papierowe" (forma dokumentu)
b/ obligacje których termin wykupu juz upłynał dzielące się jw.
W obecnym stanie prawnym (ustawa o obligacjach) tj na dzień dzisiejszy:
1/ można sprzedać/podarować komukolwiek obligacje zdematerializowane i 'papierowe' których termin wykupu (podany w WEO) jeszcze nie upłynął
2/ nie można sprzedać/podarować obligacji zdematerializowanych których termin wykupu (wg WEO ) już upłynął.
Mają to zmienić nowe przpisy których jeszcze nie ma
3/ można sprzedać/podarować obligacje 'papierowe' posiadające formę dokumentu nawet jeżeli termin ich wykupu wg WEO już minął.
1 Lipca 2019 wchodzi w życie nowelizacja ustawy 'o obligacjach' w wyniku której będzie zakaz emitowania obligacji w formie papierowej (wszystkie obligacje będą musiały być zdematerializowane) i która podtrzymuje zakaz przenoszenia własności po upływie terminu wykupu.
Jeżeli coś pokręciłam to uprzejmie proszę o udzielajacych się tu profesjonalnych prawników o sprostowanie.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 16 kwietnia 2019 10:09:47
YaPaE napisał(a):
Dzieki Sasky
pytałem tak z czystej ciekawości.
Niestety mam az 3 trupy z tego zestawu i różne kancelarie do mnie dzwonily pisały ze niby maja jakies wejscia i dadza rade odzyskać jakąś częsc .
Nie wybrałem żadnej kancelarii bo coś mi tu smierdziało kolejnym naciąganiem i chyba dobrze zrobilem

W innych spółkach Kondzia też 'kryminal-tango'. Pisz doniesienia do prokuratury jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Radowan13
Wpisów: 3
Wysłane: 16 kwietnia 2019 14:04:47
Witam,
obligacje mam nabyte za pośrednictwem IB/LB. Do tej pory nie podejmowałem żadnych działań.
W tym tygodniu wyślę reklamacje do IB. Układ jescze nie jest zatwierdzony przez sąd - zebranie na koniec maja.
Czy w tym przypadku ewnetualne zatwierdzenie układu coś zmienia - chodzi o możliwość dochodzenia roszczeń od pośrednika, gdy ja będę na etapie rozpatrywania reklamacji przez bank. Czy dodatkowo do tego czasu powinienem podjąć jakieś działania? Sąd, prokuratura itp.

bukos4
Wpisów: 598
Wysłane: 16 kwietnia 2019 14:40:15
Proszę o pilny kontakt użytkownika lew_r

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 453
Wysłane: 17 kwietnia 2019 01:24:01
YaPaE napisał(a):
Dzieki Sasky
pytałem tak z czystej ciekawości.
Niestety mam az 3 trupy z tego zestawu i różne kancelarie do mnie dzwonily pisały ze niby maja jakies wejscia i dadza rade odzyskać jakąś częsc .
Nie wybrałem żadnej kancelarii bo coś mi tu smierdziało kolejnym naciąganiem i chyba dobrze zrobilem

Dokładnie, śmierdzi na kilometr. Krótka piłka - spółka (np. Hussar) nie ma nic oprócz długów, więc z czego chcą odzyskać cokolwiek. Jeszcze w wypadku Basel to tak, tam jest ponoć jakiś majątek.
Niestety, prawda jest taka, że na obligacjach można stracić więcej niż 100 proc. kapitału. To o czym piszesz jest tego dowodem. Ktoś kto został z niewykupionymi obligacjami ma jeszcze ładować kasę w kancelarie, które wezmą pieniądze na dzień dobry, a po jakimś czasie rozłożą ręce i powiedzą "przykro nam, tu nic nie ma"
Polecam bardzo ostrożne podejście do ofert "prawników". Dokładnie wypytujcie, co oferują i na jakich zasadach. Inaczej stracicie jeszcze więcej pieniędzy.
Edytowany: 17 kwietnia 2019 01:25

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 17 kwietnia 2019 08:25:03
@YaPaE
@Sasky

Tak na marginesie, a propos różnych "fachowców od odzyskiwania długów" oferujących pomoc poszkodowanym i twierdzących że właśnie oni 'mają ten właściwy sposób' żeby pieniadze odzyskać. O ile nie są to dobrze zbudowani młodzieńcy mówiący z 'kresowym' akcentem należy zachować daleko idącą ostrożność. Właśnie przeciwko takim 'fachowcom' którzy naciągnęli na rzekomą pomoc część poszkodowanych w dosyć głośniej w 2017 r aferze Horcus Investment Group SA (afera a właściwie w porównaniu do GBK aferka z 2017) prowadzi teraz postępowanie prokuratura w Krakowie.
I absolutnie omijać szerokim łukiem wszelkie oferty gdzie element 'success fee' miałby dotyczyć także tego co zostanie odzyskane w ogóle a nie tylko dzięki pracy danej kancelarii.
Co do rzekomego majątku Basel Olten Pharm: co masz na myśli? To co przedstawiano potencjalnym obligatariuszom jako majątek firmy czy też smutną rzeczywistość tj. setki tysięcy plastikowych butelek w magazynie i całkiem sporo towaru (niestety część już zdążyła "dostać nóg")?
Tak zupełnie bez echa na tym forum minęła pierwsza rocznica sławetnego porannego komunikatu, którego dementi zapoczątkowało na dobre wybuch tzw 'afery GetBack'. A w rzeczywistości "afery GetBack i spółek powiązanych z Konradem K" bo tak należy to traktować.
Był to zaiste bardzo pracowity dzień dla Konrada K: bladym świtem komunikat ESPI a zanim wyleciał z prezesowania i zarządu jeszcze umowa cesji w wyniku której dłużnikiem Hussara przestała być zaprzyjaźniona spółka a został zbankrutowany GetBack.

maciej_61
Wpisów: 690
Wysłane: 17 kwietnia 2019 08:35:56
Cytat:
O ile nie są to dobrze zbudowani młodzieńcy mówiący z 'kresowym' akcentem należy zachować daleko idącą ostrożność.
.......
Tak zupełnie bez echa na tym forum minęła pierwsza rocznica sławetnego porannego komunikatu, którego dementi zapoczątkowało na dobre wybuch tzw 'afery GetBack'. A w rzeczywistości "afery GetBack i spółek powiązanych z Konradem K" bo tak należy to traktować.

Co do pierwsze części
Moderator:
usunięto

Co do drugiej części - nie do końca zgadzam się że to wszystko wina KK. Mam inną kandydaturę osobiście...
Edytowany: 17 kwietnia 2019 08:53

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 17 kwietnia 2019 08:49:43
@maciej_61

Panie Macieju,

Teoria, że wszystkiemu winien Abris/LC/plamy na słońcu/kosmici itd itp w przypadku Hussar Gruppa, Basel Olten Pharm i GB Managers są tak wiarygodne jak powierzenie mi roli primabaleriny w balecie.

maciej_61
Wysłane: 17 kwietnia 2019 08:54:22
Mogę tylko odpowiedzieć że chyba wolno nam się pięknie różnić. I to nie tylko z racji dzielącej nas bardzo dużej różnicy płci.

maciej_61
Wysłane: 17 kwietnia 2019 09:12:46
A z takich ciekawostek z ostatnich dni.

Dostałem pismo z Prokuratury, będące odpowiedzią na moje pismo skierowane do zespołu prokuratorów cywilnych d/s Getback. Zawiera ono 87 pytań (!) na które akurat teraz piszę odpowiedzi. Pismo jest dość obszerne, wiele odwołań do odpowiednich przepisów, paragrafy itp. Cóż. Trzeba to zrobić.
Drugie pismo jakie dostałem to kopia pisma skierowanego przez bank Pana Leszka Cz. do RF w odpowiedzi na jego zarzuty (znaczy zarzuty RF) że w odpowiedzi na pierwsze swoje pismo skierowane do baku Pana Leszka Cz. nie dostał ani satysfakcjonujących go odpowiedzi ani dokumentacji o którą prosił a do której ma prawo do wglądu.
8 stronicowe "wypracowanie" prawników z banku Pana Leszka Cz można streścić jednym określeniem. "Goń się Pan na drzewo". Bezczelność zawartych tam sformułowań ciężko mi z czymkolwiek porównać.
Trzecie pismo to też kopia pisma skierowanego przez RF do Prezesa PDM. PDM w ustawowym terminie po prostu nic nie wysłał w odpowiedzi do RF. RF grozi nałożeniem kary w wysokości 100 tys PLN. Z naszych pieniędzy jak rozumiem.

Ot. Tak traktowane są - jak by nie było - organy państwa przez firmy zamieszane w aferę GB.
Jest jeszcze nadzieje w tym że są taśmy na Leszka Cz. To wyraźnie wynika z reportażu Pani Gargas, który można obejżeć na portalu TVP. Zacytowano tam fragment nagrania w którym Leszek Cz. mówi że Giertych zagwarantowała mu 5 lat spokoju, na co może podpisać zobowiązanie a może nawet i 10. Ale na to zobowiązania nie podpisze. Wywołało to salwę śmiechu wsród obecnych.
Obawiam się jednak że niestety ale Giertych ma rację.
Ale cóż. Kto taśmami wojuje ten od taśm ginie. Oby....

Dodajmy do naszego hymnu zdanie:
"...nauczył nas Adam Michnik jak nagrywać mamy..."
Edytowany: 17 kwietnia 2019 09:24

alder74
Wpisów: 301
Wysłane: 17 kwietnia 2019 12:59:56

Cytat:
Minął rok od wybuchu afery GetBacku. Oto, co w tej sprawie dotychczas zrobiono.

businessinsider.com.pl/finanse...

No to możemy fetować pierwszą okrągłą rocznicę.
Ciekawe, ile ich jeszcze będzie?

Serce rośnie, gdy czyta się fragment: co w tej sprawie dotychczas zrobiono.

maciej_61
Wysłane: 17 kwietnia 2019 13:37:18
Ile? Jak pisałem Giertych twierdzi że minimum 5 w porywach do 10. Akurat tu mu wierzę.

Visit68
Wpisów: 110
Wysłane: 17 kwietnia 2019 17:23:31
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@maciej_61

Panie Macieju,

Teoria, że wszystkiemu winien Abris/LC/plamy na słońcu/kosmici itd itp w przypadku Hussar Gruppa, Basel Olten Pharm i GB Managers są tak wiarygodne jak powierzenie mi roli primabaleriny w balecie.

Droga Pani

A dlaczego nie ludzie abrisu zaczeli tę aferę i jako jedynie mają z tego kasę i sprawują nadal kontrolę nad Getback , oczywiście poprzez fikcyjne transakcje mające znamiona czynu zabronionego & wraz z praniem brudnych pieniędzy pochodzących z Cypru i Jersey . Czy coś Pani Maupa pomijam? mylimy się ? komentarz?

Visit68
Wysłane: 17 kwietnia 2019 17:30:49
Szukamy ekonomistow i prawników do działania w Stowarzyszeniu. Mile widziane osoby , które czytaja biegle bilanse , rachunki wyników ze zrozumieniem. Również jak ktoś ma propozycje specjalistów płatnych . Wiadomość proszę na prv.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 18 kwietnia 2019 08:28:12
Visit68 napisał(a):
@maciej_61

Panie Macieju,

Droga Pani

A dlaczego nie ludzie abrisu zaczeli tę aferę i jako jedynie mają z tego kasę i sprawują nadal kontrolę nad Getback , oczywiście poprzez fikcyjne transakcje mające znamiona czynu zabronionego & wraz z praniem brudnych pieniędzy pochodzących z Cypru i Jersey . Czy coś Pani Maupa pomijam? mylimy się ? komentarz?

Drogi Panie,
Jeżeli posiada Pan DOWODY (!) nie domysły na uwikłanie Abrisu /ludzi Abrisu w 'zniknięcie' pieniędzy obligatariuszy Hussar Gruppa, GB Managers czy Basel Olten Pharm to proszę je uprzejmie dostarczyć do prokuratury bo tam jest miejsce tych dowodów. Sam fakt ze Abris trzymał KK na stołku prezesa GetBack gdy jednocześnie KK był w taki czy inny sposób (własnościowo/członek organów) zaangażowany w te spółki to żaden dowód, zwłaszcza że owo zaangażowanie KK w te spółki istniało już gdy DNLD nabył GetBack.

meter30
Wpisów: 30
Wysłane: 18 kwietnia 2019 08:44:33
alder74 napisał(a):

Cytat:
Minął rok od wybuchu afery GetBacku. Oto, co w tej sprawie dotychczas zrobiono.

businessinsider.com.pl/finanse...

No to możemy fetować pierwszą okrągłą rocznicę.
Ciekawe, ile ich jeszcze będzie?

Serce rośnie, gdy czyta się fragment: co w tej sprawie dotychczas zrobiono.

W powyższym linku napisano: "Zarzuty postawione pracownikom Idea Banku dotyczą m.in. oszustw, czyli wprowadzenia w błąd nabywców obligacji GetBacku, którzy ponieśli szkody szacowane na co najmniej 90 mln zł. Na ich mieniu zabezpieczono majątek o wartości ok. 40 mln zł na poczet szkód wyrządzonych obligatariuszom. "

Nie słyszałem do tej pory nic o tych 40 milionach - to prawda, czy kolejna mistyfikacja?

maciej_61
Wysłane: 18 kwietnia 2019 08:45:22
@Maupa_w_niebieskim

Cytat:
Drogi Panie,
Jeżeli posiada Pan DOWODY (!) nie domysły na uwikłanie Abrisu /ludzi Abrisu w 'zniknięcie' pieniędzy obligatariuszy Hussar Gruppa, GB Managers czy Basel Olten Pharm to proszę je uprzejmie dostarczyć do prokuratury bo tam jest miejsce tych dowodów. Sam fakt ze Abris trzymał KK na stołku prezesa GetBack gdy jednocześnie KK był w taki czy inny sposób (własnościowo/członek organów) zaangażowany w te spółki to żaden dowód, zwłaszcza że owo zaangażowanie KK w te spółki istniało już gdy DNLD nabył GetBack.

Myślę że jest tu zależność, choć nie "na wprost". Tak jak wcześniej pisałem uważam że Pan KK jest "za cienki w uszach" żeby wymyślić i poprowadzić całą aferę GB. Kandydat do tego jest - jak wiadomo - dla mnie inny. A cały plan przedsięwzięcia nie był robiony "na gorąco", tylko wcześniej bardzo dobrze przemyślany i analizowany. I to dużo wcześniej niż opublikowano zapowiedź wejścia GB na giełdę. Może nawet przed sprzedażą GB. A Pan KK po prostu skopiował - według mnie - mechanizmy wymyślone dla potrzeb GB, i zastosował identyczne w przypadku swoich spółek. Ot i cała tajemnica tego "powiązania".

bukos4
Wpisów: 598
Wysłane: 18 kwietnia 2019 09:25:29
Sam fakt istnienia sieci spolek i spoleczek w roznych krajach w ramach DNDL budzi watpliwosci. jedne upadaja, drugie powstaja, trzecie je przejmuja. to najprawdopodobniej od poczatku słuzylo wytransferowywaniu naszych pieniedzy, a wydaje sie ze Prokuratura za malo bada ten watek. Dlatego przyczynimy sie do zglebienia watku...

Pesto
Wpisów: 105
Wysłane: 18 kwietnia 2019 09:45:47
Czy ktoś wybiera się do na rozprawę do sądu w maju ?

Może dobrym pomysłem byłoby ten chyba już ostatni raz, aby wszyscy obligatariusze (a przynajmniej nasze porozumienie) jaj najliczniej stawiło się na rozprawie.

Ostatnio było kilku obligatariuszy (słabo!!!) i sędzia pytał się ich o zdanie. I tu nieważne czy ktoś składał o indywidualny udział czy nie. Ci co nie składali mogliby powiedzieć (jak im się udzieli głosu), że zostali oszukani przez RW i innych - przypomnę, że RW przez większość tego procesu postulowała spłatę na poziomie ok. 50%, dopiero pod koniec zaczęła odwracać korą ogonem.

Sądze, że dalsze dyskusje tu na forum o Konradzie K. I ABRIS już tu nic nie wnoszą. Tyle tu wklejano linków do artykułów i dyskusji na ten temat doprawadziły nas do 25% zwrotu w 8 lat. Nawet nie udało nam się przygotować wzorca zgłoszenia do prokuratury.
Może trzeba było zwyczajnie sędziemu wyjaśnić, że tak długi horyzont spłaty nie ma ekonomicznego uzasadnienia i może zaproponować jednorazową spłatę dla niezabezpieczonych. Argument o upadłości mam wrażenie, że może być postrzegany niechętnie bo są też zabezpieczeni, którym spółka spłaci prawie wszystko.

Kto tu na forum jest na tyle mocny by podjąć ten temat w sadzie ?

Należy zachęcić ludzi do aktywności, bo z nią krucho (mnie też omotała RW - zawierzyłem, że ona działa w naszym interesie i mnie i wielu innych oszukali).

Sądze, że to właśnie brak aktywności spowodowany wiarą w RW o kuratora doprowadził do takiego punktu w jakim jesteśmy.

Visit68
Wysłane: 18 kwietnia 2019 11:04:14
Visit68 napisał(a):
@maciej_61

Panie Macieju,

Droga Pani

Drogi Panie,

Zacytuję tu klasyka z przed roku
www.parkiet.com/Wierzytelnosci...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość