Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Visit68
Wpisów: 101
Wysłane: 9 maja 2019 22:00:09
hello1 Kto chce odzyskać z tych 100 mln swoją kasę ?

Okradziona
Wpisów: 126
Wysłane: 9 maja 2019 22:01:46
Ja! :)

leonek7
Wpisów: 402
Wysłane: 9 maja 2019 22:23:02
Visit68 napisał(a):
hello1 Kto chce odzyskać z tych 100 mln swoją kasę ?
Ja .

NerfMe
Wpisów: 200
Wysłane: 10 maja 2019 14:15:22
Czy to nowe Stowarzyszenie już działa? Można jakoś przystąpić do niego?

Z każdym dniem brniemy coraz głębiej, jeśli już nie sięgnęliśmy dna....

bukos4
Wpisów: 578
Wysłane: 12 maja 2019 21:33:35
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

1/ Przypominam, że o tym że z ewentualnej nadwyżki z transakcji z Hoistem nic nie pójdzie na spłatę niezabezpieczonych wiadomo przynajmniej od poczatku lutego br
/obligacje.pl/pl/a/getback-wiekszosc-srodkow-od-hoista-trafi-na-splate-zabezpieczonych-zobowiazan
Środki ze sprzedaży funduszy będą przeznaczone na spłatę zobowiązań GetBacku zabezpieczonych na tych aktywach. Zobowiązania te są niższe niż wartość transakcji. Nadwyżka zostanie przeznaczona na inwestycje w rozwój operacji oraz „odblokowanie” innych aktywów / funduszy.

2/ A jakoś informacji na ten temat na stronie p. Kuratora nie ma... Więc komu "dał" i co "dał", a jeżeli "dał" to dlaczego niektórym a nie wszystkim (poprzez informację na stronie)?

3/ Jeżeli rzekomy apel do zarządu GBK wyszedł od p. Kuratora to po co pisać do niego w sprawie której on ponoć był inicjatorem??!

4/ Przypominam również, że dopóki nie zostanie formalnie i prawomocnie zatwierdzony przez sąd układ spółka nie może żadnych wierzytelności objętych układem z mocy prawa regulować choćby siedziała na górze złota. Układ obejmuje nie tylko wolumen spłat (%) ale i terminy. Zmiana terminu = zmiana układu. Żeby wnioskować o zmianę układu trzeba mieć już prawomocnie zawarty układ o którego zmianę się wnioskuje.

Maupa czy jesteś absolutnie pewna, że terminu spłaty nie będzie można przyspieszyć? no bo jeżeli fraud wpłynie na początku danego półrocza, to jest oczywiste że oni w pół roku go przeżrą i on nie doczeka do terminu spłaty raty. W takim razie tu nas też załatwili, bo w PU powinni byli wpisać termin płatności raty do...

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 792
Wysłane: 12 maja 2019 22:31:36
Jestem zwolenniczką działania metodą 'nic na gębę a wszystko na kwit'. Jeżeli jest możliwość sprawdzenia czegoś u źródła to sprawdzam. Na okoliczność rzekomej informacji od p. Kuratora o rzekomych 100 mln złotych których pp. Dąbrowski/Pietkiewicz rzekomo nie chcą obligatariuszom wypłacić po prostu pisemnie zapytałam p. Kuratora czy potwierdza informację podaną w poście autorstwa Visit68 (p. Olafa).Oczywiście przesłałam p. Kuratorowi również treść rzeczonego posta.
Dostałam odpowiedź treści następującej:
Dzień Dobry
1. Nie wiemy ile dokładnie zostanie po transakcji z Hoist wolnych środków. Hoist niczego nie kupuje od GBK i tym samym nic nie płaci GBK. Transakcja odbywa się na poziomie FIZ.
2. Pan Olaf odniósł się z pewnością do moich słów podczas wystąpienia w dniu rozprawy o zatwierdzenie układu. Sugerowałem wówczas, że nadwyżka środków nie powinna pójść na jakikolwiek rozwój GBK (tu była kwestia systemu komputerowego), ale na spłatę przed terminem wierzycieli niezabezpieczonych. Ale dotyczy to planowanych 5-20 mln zł inwestowanych w system według planu restrukturyzacyjnego.
3. Spłata wierzycieli może w obecnej chwili nastąpić jedynie na podstawie prawomocnego zatwierdzonego układu.

Toteż Szanowni Podczytywacze i Dyskutanci proszę uprzejmie samodzielnie ocenić czy informacja uzyskana 'u źródła' w jakikolwiek sposób przystaje do puszczonego tutaj newsa, że : " Kurator dał dziś informacje ze z tych 100 mln co zostaje po sprzedaż Hoistowi Dąbrowski z Pietkiewicz nie chce dać nam NIC ".
PS.
1/ ASGBK - sprawdź pocztę jeśli możesz.
2/ @ Visit68
Swojego numeru telefonu udzielam oszczędnie i jedynie osobom z którymi JA chcę nawiązać bliższy kontakt. Jak mówię/piszę 'nie' to znaczy że nawiązaniem znajomości nie jestem zainteresowana.

bukos4
Wysłane: 12 maja 2019 23:00:40
dla nas jako "Podczytywaczy i Dyskutantów" to to nie ma za bardzo znaczenia...natomiast widzimy że Olaf robi co może negocjując z Kuratorem te rozwiązania odzysów. może lepiej z równą siłą zaangażujesz się w rozwiązanie żebyśmy jednak coś dostali z tego co zostanie po transakcji z Hoistem?

BTW: dziękuję za odpowiedź (a raczej jej brak ) na moje pytanie...
Edytowany: 12 maja 2019 23:13

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 12 maja 2019 23:56:06
@bukos4
O kwestie prawne (Pańskie pytanie czy jestem pewna, że terminu spłaty nie będzie można przyśpieszyć) proszę pytać prawnika - ja nim nie jestem i nigdy za prawnika się nie podawałam.
Ja rozumiem zapisy ustawy w ten sposób że układ=% spłaty+przypisane terminy spłat więc nawet zmiana terminu spłaty= zmiana układu. A to oznacza wdrożenie konkretnej procedury czyli złożenie wniosku o zmianę układu. Ale żeby złożyć wniosek o zmianę układu trzeba mieć prawomocnie zatwierdzony układ 'pierwotny'.
O szczegóły radzę pytać u źródła - czyli np. u p. Kuratora jak on jako osoba o odpowiedniej wiedzy i umocowaniu widzi możliwość przyśpieszenia terminu spłaty. Nie wykluczam, że jego pogląd na tą sprawę może być inny niż mój.

bukos4
Wysłane: 13 maja 2019 00:05:01
ja słyszałem, że Pani jest dość biegła w sprawach restrukturyzacyjnych. i po Pani wpisie otworzyłem przegłosowane PU i rzeczywiście te terminy rat to są konkretne dni. Jasne, że trzeba pytać prawników, ale to jest całkiem możliwe, że to jest tak jak Pani napisała. I wtedy to jest tragedia. Bo odstępy w ratach są półroczne i jeśli jakiś fraud wpłynie szybko, to trzeba będzie z jego spłatą dla nas czekać prawie pół roku, a jeśli fraud będzie dość duży to może nawet kilka lat, w tym czasie utrzymując Spółkę i całą jej machinę. Oczywiście pieniądze nie doczekają terminy spłaty. Jeśli więc jest tak jak Pani pisze, to jeszcze zmniejsza i tak już zerową nadzieję na jakikolwiek odzysk...

MA
Wpisów: 119
Wysłane: 13 maja 2019 01:09:46
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@bukos4
O kwestie prawne (Pańskie pytanie czy jestem pewna, że terminu spłaty nie będzie można przyśpieszyć) proszę pytać prawnika - ja nim nie jestem i nigdy za prawnika się nie podawałam.
Ja rozumiem zapisy ustawy w ten sposób że układ=% spłaty+przypisane terminy spłat więc nawet zmiana terminu spłaty= zmiana układu. A to oznacza wdrożenie konkretnej procedury czyli złożenie wniosku o zmianę układu. Ale żeby złożyć wniosek o zmianę układu trzeba mieć prawomocnie zatwierdzony układ 'pierwotny'.
O szczegóły radzę pytać u źródła - czyli np. u p. Kuratora jak on jako osoba o odpowiedniej wiedzy i umocowaniu widzi możliwość przyśpieszenia terminu spłaty. Nie wykluczam, że jego pogląd na tą sprawę może być inny niż mój.

Też tak to rozumiem, natomiast pogląd kuratora jest/był inny. Korespondowałem z nim na ten temat na przełomie stycznia/lutego br. Poniżej fragmenty z kilku maili:

kurator: Uważam, że układ jest możliwy do wykonania, a terminy są ostrożne. Uważam w dalszym ciągu, że obecny zarząd nie będzie prowadził działalności windykacyjnej na wysokim poziomie, ale doprowadzi do serii sprzedaży, co da Państwu takie samo zaspokojenie tyle tylko, że szybciej. Cieszę się, że nie ma już opcji z inwestorem, bo w proponowanej wersji nie byłem jej zwolennikiem. Obecnie będą oferowane mniejsze pakiety co wpłynie na wyższe zainteresowanie i w dalszej konsekwencji na wyższe możliwe odzyski, choć sądzę, że po prostu szybsze.

ja: W jaki sposób, Pana zdaniem, możliwe byłyby szybsze spłaty? Układ, w obecnej treści, przewiduje spłaty w konkretnych terminach, więc nawet, gdyby udało się sprzedać jakieś pakiety względnie szybko, to zarząd nie ma żadnej presji, żeby środki były wypłacane wcześniej.

kurator:Jak będą środki zarząd będzie miał do wyboru nadpłacić układ lub narazić się na procedurę zamiany układu. Nadzorca wykonania układu składa sprawozdania raz na 3 miesiące – będzie widać środki.

ja: Zgodnie z art. 173 zmiana układu jest możliwa gdy nastąpił trwały wzrost lub zmniejszenie dochodu z przedsiębiorstwa dłużnika. Ciężko uznać wpływ nawet większych środków z wyprzedaży pakietów za trwały wzrost dochodu - to będą tylko jednorazowe zdarzenia, a nie trwała poprawa kondycji spółki. Jaka, Pana zdaniem, kwota środków zgromadzona na rachunkach spółki byłaby potrzebna, aby wystąpił Pan z wnioskiem o zmianę układu?

kurator: 1. Jak najbardziej jest to powód. 2. Kuratora nie będzie po uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu (jeśli)

Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 211
Wysłane: 13 maja 2019 09:31:35
Ciekawe kiedy odpowiedzialność poniosą ludzie i instytucje, które zarobiły na współpracy z GB najwięcej?

biznes.interia.pl/raport/afera...

FiddlerOnTheRoof
Wpisów: 23
Wysłane: 13 maja 2019 10:03:18
WItam!

Jakby nie patrzeć obraz naszego rynku finansowego i "białych kołnierzyków" jest dramatyczny po tym wszystkim. Zaczynając od renomowanego audytora po renomowane banki inwestycyjne a kończąc na renomowanych zarządach… Strach przechodzic z portfelem obok banku…

Pozdrawiam

Okradziona
Wysłane: 13 maja 2019 10:37:31
Ilu jeszcze takich Dmitriukow trzeba pokazać, żeby stwierdzić, że to od początku była zorganizowana przestępczość!!!

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 13 maja 2019 12:08:24
bukos4 napisał(a):
ja słyszałem, że Pani jest dość biegła w sprawach restrukturyzacyjnych. i po Pani wpisie otworzyłem przegłosowane PU i rzeczywiście te terminy rat to są konkretne dni. Jasne, że trzeba pytać prawników, ale to jest całkiem możliwe, że to jest tak jak Pani napisała. I wtedy to jest tragedia. Bo odstępy w ratach są półroczne i jeśli jakiś fraud wpłynie szybko, to trzeba będzie z jego spłatą dla nas czekać prawie pół roku, a jeśli fraud będzie dość duży to może nawet kilka lat, w tym czasie utrzymując Spółkę i całą jej machinę. Oczywiście pieniądze nie doczekają terminy spłaty. Jeśli więc jest tak jak Pani pisze, to jeszcze zmniejsza i tak już zerową nadzieję na jakikolwiek odzysk...

1/ Nie ma wątpliwości, że aby GBK mógł nam cokolwiek wypłacić potrzebny jest formalnie i prawomocnie zatwierdzony układ. Nawet tak ‘kulawy’.
2/ Proszę rozważyć np. pomysł rachunku ‘escrow’ (czy jak to się tam nazywa) na który składane byłby środki przeznaczone na spłatę wierzycieli w ramach układu np wpływy z fraudów. Nie wiem na ile jest to realne do wykonania ale teoretycznie takie rozwiązanie jest możliwe. Nic nie kosztuje przedstawienia takiej propozycji na forum RW i potem jako uchwała RW zarządowi.
3/ I słowo dla zwolenników upadłości ‘tu i teraz”: jak to ma upaść to optymalnie niech upadnie po prawomocnym zatwierdzeniu układu gdy już zostanie ustanowiony zastaw o którym mowa w pkt 11 PU. Wtedy w upadłość będziemy startować z bardziej uprzywilejowanej pozycji wierzycieli zabezpieczonych.
4/ Co perspektyw wykonania układu - w mojej ocenie (jest to moje prywatne zdanie) układ zostanie wykonany bo jest na to polityczne zapotrzebowanie (niezależnie od tego kto rządzi).

mareksus
Wpisów: 120
Wysłane: 13 maja 2019 17:10:52
Joker napisał(a):
Ciekawe kiedy odpowiedzialność poniosą ludzie i instytucje, które zarobiły na współpracy z GB najwięcej?

biznes.interia.pl/raport/afera...

Cytat:
Według ustaleń "PB" w czasie, gdy bank sporządzał dokumentację na potrzeby przejęcia EGB, "firma należąca do żony zastępcy dyrektora generalnego Haitong Banku Bartłomieja Dmitruka wystawiła GetBackowi faktury opiewające na ponad 4 mln zł za usługi, które - jak wykazał audyt - były fikcyjne

Kolejne informacje tylko potwierdzają moją opinię sprzed roku, że GetBack to była piramida finansowa zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą.

Gdyby rok temu została powołana spec. komisja (nie mylić z poselską komisją śledczą) do spraw gruntownego wyjaśnienia tej afery, to dzisiaj sytuacja poszkodowanych byłaby zupełnie inna.

Dodam tylko, że szef Enronu został skazany na 27 lat więzienia po 6 miesiącach od wykrycia afery. Poszkodowani odzyskali do tej pory ponad 51%. U nas niestety drepczemy w miejscu, co i rusz wypływają kolejne fakty, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

Tak właśnie wygląda inwestowanie w bananowej republice.
Edytowany: 13 maja 2019 17:13

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 482
Wysłane: 13 maja 2019 18:50:11
polecam zawiadomic prokurature z artykulem jako zalacznikiem.
to że to jest w gazecie nic nie znaczy - jak sie im palcem nie pokaże to nic nie zrobią.

Okradziona
Wysłane: 13 maja 2019 23:14:08
Czy są podstawy prawne, aby domagać się od Abris pieniędzy uzyskanych z IPO?

_olo_
Wpisów: 354
Wysłane: 14 maja 2019 08:25:44
Wczoraj w radiu u Rydzyka słyszałem Bujana stara się o zmianę przepisów tak by stratę na obligacjach można było sobie odliczyć ale to chyba świadczy, że nie spodziewa się już odzyskać 100% od firm Leszka Czarneckiego.

O ile sobie przypominam to kolejna żona zaangażowana w interesy związane z Getbackiem po żonie Osieckiego. Ciekawe w ile firmach taka praktyka jest powszechna? O ile mi się komunikaty nie mylą to podobny zarzut (za coś zapłacono a nie ma śladu z drugiej strony wykonania) Getback wysuwał w kierunku Trigona (teraz Lartiq) i chyba nic się w tej sprawie nie wydarzyło.

Według mnie co do Abrisu i pieniędzy z IPO to trzeba by chyba udowodnić, że Abris wiedział o nieprawidłowościach w księgowości (tu i tak pierwszeństwo mają ci którzy kupili w IPO) a jak nic nie ma w protokołach z posiedzeń rady nadzorczej i mail-ach to może być problem. Jak pamiętam to Kąkolewski profesjonalnie wyczyścił swoje komputery, pewnie to byłaby ciekawa lektura.

Niestety wszystkie rzeczy trzeba zgłaszać w formie wniosków do prokuratury (można się później skarżyć na prokuraturę za brak realizacji, przewlekłość) i pilnować ich realizacji. Rzadko, który prokurator sam zechce się w to zagłębić i dorzucić coś od siebie.
Do tego chyba sprawa straciła nośnik polityczny i jeśli w kampanii nie wypłyną jakieś polityczne powiązania to po wyborach będzie jeszcze gorzej, bo główne partie nie mając czy się okładać w tej sprawie stracą nią zainteresowanie jeśli już nie straciły.

hektorek
Wpisów: 59
Wysłane: 14 maja 2019 10:58:30
Nie wierzę, żeby Abris nie wiedział o wałku chociażby prezentacyjnym na odzyskach. Już nie mówię o tym, że zyski "handlowe" były ustawione z Altusem i Trigonem, tak aby maksymalizować fikcyjnie odzysk przy sponsorowaniu serwisowania. Na manipulacji odzyskiem można było też wykręcić dużo więcej poprzez zawyżanie wycen pakietów niż "stracić" na serwisowaniu.

Abris musiał wiedzieć o dopisywaniu wyniku handlu na pakietach do odzysków, co jest najważniejszym parametrem w ocenie dochodowości firmy windykacyjnej przez to też parametry zadłużenia względem zysków były oszukane. Jeśli sami nie widzieli tego a audyt tego nie wytknął to po drodze były robione due dilligence - przed kupnem GB i przy IPO. DD to nie to samo co audyt. Ryzyko niewykrycia fałszerstwa sprawozdawczego jest niewielkie. Audyt okazał się ślepy albo przekupny, ale DD?

Abris do tej pory nie pozwał wykonawców DD. Co to oznacza ? I taka skompromitowana banda będzie jeszcze długo ściągać kasę z nas.

Zastanawiam się tylko kiedy KK oceniał, że to się wszystko wywróci. Bo musiało się wywrócić. Może był plan aby cały bajzel opchnąć dużemu graczowi ze skarbu państwa? A może tylko chodziło o maksymalnie wydłużone w czasie żerowanie na piramidzie a na koniec ucieczka do Izraela z nagraniami dającymi immunitet?

AD1
Wpisów: 6
Wysłane: 14 maja 2019 22:38:25
Posłów ruszyło sumienie aby pomóc elektoratowi, czy ruszyli po głosy elektoratu

"Posłowie chcą informacji od KNF ws. zawiadomienia sygnalisty dot. GetBacku"

https://stooq.com/n/?f=1296632

We mnie tli się jeszcze jeszcze ogarek, może nawet na diabła bym zagłosował aby odzyskać coś z Getwywrotki :-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, Obligatariósz_kontakt