Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

kokospl
Wpisów: 1 156
Wysłane: 17 maja 2019 15:27:53
Vox przynajmniej zeby strate ksiegowa do celow podatkowych mozna by bylo zrealizowac ...

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 492
Wysłane: 17 maja 2019 15:36:14
też prawda - i pewnie na tym sie odzysk z getback skonczy... jedyna wartosc to strata

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 17 maja 2019 16:37:35
Stratę podatkową na sprzedaży niewykupionych obligacji da się zrealizować od 21 lipca 2019 r. (data wejścia w życie zmian w ustawie o obligacjach i zmian do ustawy o ofercie publicznej). Jeśli sprzedaż będzie na rzecz klienta detalicznego wówczas takie przeniesienie prawa do obligacji będzie musiało nastąpić z inicjatywy klienta detalicznego, czyli przed transakcją sprzedający będzie musiał uzyskać od niego stosowne oświadczenie (dla celów dowodowych wskazana forma pisemna).

voyager747
Wpisów: 520
Wysłane: 17 maja 2019 18:39:16
Podatek Belki, który został pobrany od raz za obligacje, też powinien być ludziom zwrócony, bo to podatek od zysku, a zysku jakoś nie było.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 17 maja 2019 18:54:45
@Vox
Przypuszczam, że zwolennicy upadłości albo nie mają zielonego pojęcia jak wygląda upadłość takiej spółki , o takim modelu biznesowym albo mają już klauzule wykonalności i liczą na to, że w razie upadłości coś wyszarpią na podstawie tej klauzuli. Wyszarpią kosztem moim (mam Catalystowe), Pańskim i tych co z jakichś powodów klauzuli wykonalności nie uzyskali. Akt notarialny '777' to nie jest zabezpieczenie rzeczowe na majątku dłużnika. Po formalnym ogłoszeniu upadłości na jego podstawie nie będzie można prowadzić egzekucji toteż będzie on wówczas równie skuteczny jak rolka papieru toaletowego. Zapewne liczą na to, że coś uda się wyszarpać w czasie 'gapu' czasowego pomiędzy umorzeniem PPU a formalnym ogłoszeniem upadłości. Ten 'gap' może być bardzo krótki. A zainteresowanym tym co się dzieje z egzekucjami wszczętymi przed formalnym ogłoszeniem upadłości polecam lekturę art 146 ustawy 'prawo upadłościowe'. Oczywiście nikogo nie należy winić, że walczy o swoje pieniądze - bardzo słuszna uwaga. Natomiast w każdym 'pozaukładowym' wariancie na najgorszej pozycji stoją posiadacze obligacji Catalystowych.

@Mheavydrum m
"Przeterminowane' obligacje w formie dokumentu to chyba cały czas można zbywać i nie trzeba czekać na zmianę przepisów.
Przy okazji wejścia w życie tej nowelizacji warto wspomnieć o tym, że w przypadku gdy nabywcą takich 'przeterminowanych' obligacji jest tzw nabywca instytucjonalny takie oświadczenie nie jest potrzebne. Ciekawe czy przy tej okazji pojawią się instytucje zainteresowane skupem tych papierów, które gdyby w międzyczasie doszło do prawomocnego zatwierdzenia układu zaryzykują wejście w prawa wierzycieli.

basik
Wpisów: 42
Wysłane: 17 maja 2019 19:31:45
businessinsider.com.pl/firmy/s... - witam może ktoś to skomentować.

basik
Wysłane: 17 maja 2019 19:35:02
nam ewentualnie jak zdarzy się CUD chcą oddać ochłapy a tu c,o powrót do gry.

basik
Wysłane: 17 maja 2019 19:37:52
I pytanie,już po posiedzeniu komisji, i co teraz. Co robimy.

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 17 maja 2019 20:24:42
@Maupa_w_niebieskim
Cytat:
"Przeterminowane' obligacje w formie dokumentu to chyba cały czas można zbywać i nie trzeba czekać na zmianę przepisów.
Przy okazji wejścia w życie tej nowelizacji warto wspomnieć o tym, że w przypadku gdy nabywcą takich 'przeterminowanych' obligacji jest tzw nabywca instytucjonalny takie oświadczenie nie jest potrzebne. Ciekawe czy przy tej okazji pojawią się instytucje zainteresowane skupem tych papierów, które gdyby w międzyczasie doszło do prawomocnego zatwierdzenia układu zaryzykują wejście w prawa wierzycieli.

Miałem na myśli obligacje w formie zdematerializowanej. Obecnie nie można ich zbyć po terminie wykupu. A już za dwa miesiące będzie można. Właśnie takie mam nabyte na Catalyst. Napisałem o wariancie sprzedaży na rzecz klienta detalicznego, gdyż nie za bardzo wyobrażam sobie by znalazły się instytucje, które będą chciały odkupić te obligi za jakieś sensowne kwoty. Natomiast transakcja z klientem detalicznym za przysłowiową "złotówkę" pozwoli wygenerować stratę podatkową.
Obligi w formie dokumentu oczywiście można sprzedać/podarować itp. i w obecnym stanie prawnym.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 20 maja 2019 14:07:05
Mały update odnośnie pozwu przeciw audytorowi - potrzebujemy więcej twardych dowodów... KNA/KNF/Prokuratura/NIK albo szanse są marne. Liczę na to że te dowody w końcu pozyskamy. Jak ktoś ma jakiś dobry pomysł piszcie na priv message.
Edytowany: 20 maja 2019 14:09

_olo_
Wpisów: 368
Wysłane: 20 maja 2019 14:32:01
KNA/KNF zasłaniają się tajemnica:
Cytat:
Jednocześnie KNA informuje, że przekazanie informacji o konkretnych operacyjnych działaniach KNA w odniesieniu do wykonanych czynności rewizji finansowej na rzecz GetBack stanowiłoby naruszenie zachowania tajemnicy, do czego obliguje KNA art. 95 ustawy o biegłych rewidentach.

Co do prokuratury to poszkodowani mogą złożyć wniosek o dostęp do akt i możliwość sporządzenia fotokopii i decyzja prokuratury a akt trochę już jest.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 20 maja 2019 14:39:43
udostepniaja tylko śmieci na tym etapie zasłaniając się dobrem śledztwa...

hektorek
Wpisów: 66
Wysłane: 20 maja 2019 17:29:51
Vox napisał(a):
Mały update odnośnie pozwu przeciw audytorowi - potrzebujemy więcej twardych dowodów... KNA/KNF/Prokuratura/NIK albo szanse są marne. Liczę na to że te dowody w końcu pozyskamy. Jak ktoś ma jakiś dobry pomysł piszcie na priv message.

Będą się zasłaniać tym, że przecież standardy audytu były stosowane.

Pytania zasadnicze do sprawozdania za 2016 rok:

1. Jak dopuścili do tego, że w GB do odzysków bezczelnie dopisano wynik na handlu portfelami (w dodatku częściowo lewy) a to żaden odzysk.Jak zareagowali na takie bezczelne rasowanie podstawowego wyniku?

2. Jak przeoczyli opcje put obligacji pozwalając na wykazywanie tych zobowiązań jako długoterminowe.

3. Jak zachowali niezależność, gdy jednocześnie doradzali przy IPO?

Te trzy rzeczy sprawiły, że obraz Getback przy wejściu na giełdę był lepszy niż w rzeczywistości.

Wyceny portfeli - trudno będzie udowodnić, że były z czapy a oni mogli to wykryć a nie zrobili tego.

Co do przepłacania za portfele , kupienia EGB 4x za drogo i wszystkiego co się działo w 2017 roku nie można ich pociągnąć bo nie zbadali go dokładnie, odstępując od wydania opinii i to już po wybuchu afery.

Okradziona
Wpisów: 146
Wysłane: 20 maja 2019 17:58:24
A wszystkie lewe umowy na które nie miała spółka pokrycia?

ninia
Wpisów: 56
Wysłane: 21 maja 2019 09:29:00
Wkrótce pierwsze akty oskarżenia

businessinsider.com.pl/wiadomo...

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 21 maja 2019 10:54:58
nie wkrótce tylko w ciągu kilku miesięcy...

maciej_61
Wpisów: 690
Wysłane: 22 maja 2019 06:28:30
Jest to jednak postęp:

gospodarka.dziennik.pl/finanse...

To jest pierwszy pozew zespołu prokuratorów cywilnych. A ja właśnie wczoraj wysłałem odpowiedź na pismo jakie skierował do mnie ten zespół, po pierwszym piśmie jakie do nich wystosowałem jakieś 1,5 miesiąca temu. No niestety, tyle trwało zebranie wszystkich dokumentów wymaganych przez ten zespół. W sumie było tego prawie 1 kg !!! A IB teraz jakoś nie rychliwy. I wykorzystując fakt że według nowych regulacji na ostateczną odpowiedź mają de facto 35 dni roboczych to odpowiedź przychodzi po 35 dniach roboczych.
Edytowany: 22 maja 2019 06:29

maciej_61
Wysłane: 22 maja 2019 06:50:38
hektorek napisał(a):
Vox napisał(a):

Będą się zasłaniać tym, że przecież standardy audytu były stosowane.

Pytania zasadnicze do sprawozdania za 2016 rok:

1. Jak dopuścili do tego, że w GB do odzysków bezczelnie dopisano wynik na handlu portfelami (w dodatku częściowo lewy) a to żaden odzysk.Jak zareagowali na takie bezczelne rasowanie podstawowego wyniku?

2. Jak przeoczyli opcje put obligacji pozwalając na wykazywanie tych zobowiązań jako długoterminowe.

3. Jak zachowali niezależność, gdy jednocześnie doradzali przy IPO?

Te trzy rzeczy sprawiły, że obraz Getback przy wejściu na giełdę był lepszy niż w rzeczywistości.

Wyceny portfeli - trudno będzie udowodnić, że były z czapy a oni mogli to wykryć a nie zrobili tego.

Co do przepłacania za portfele , kupienia EGB 4x za drogo i wszystkiego co się działo w 2017 roku nie można ich pociągnąć bo nie zbadali go dokładnie, odstępując od wydania opinii i to już po wybuchu afery.

Zgadzając się absolutnie że wina audytora jest tu także w mojej opinii ewidentna, nie za bardzo wiem jak od nich forsę wciągnąć. Leczek Cz. także - z tego co mówią Wrocławskie wiewiórki, zwija swój interes. Prawie 2 mld strat za zeszły rok, mimo przekrętu z GBK świadczy o tym że cichaczem chce wycofać się z Polski. Może w bagażnku....

bukos4
Wpisów: 598
Wysłane: 22 maja 2019 09:15:15
maciej_61 napisał(a):
Jest to jednak postęp:

gospodarka.dziennik.pl/finanse...

To jest pierwszy pozew zespołu prokuratorów cywilnych. A ja właśnie wczoraj wysłałem odpowiedź na pismo jakie skierował do mnie ten zespół, po pierwszym piśmie jakie do nich wystosowałem jakieś 1,5 miesiąca temu. No niestety, tyle trwało zebranie wszystkich dokumentów wymaganych przez ten zespół. W sumie było tego prawie 1 kg !!! A IB teraz jakoś nie rychliwy. I wykorzystując fakt że według nowych regulacji na ostateczną odpowiedź mają de facto 35 dni roboczych to odpowiedź przychodzi po 35 dniach roboczych.

solidarnie IB i PDM, to by znaczylo, ze do odzyskania tylko polowa...

maciej_61
Wysłane: 22 maja 2019 09:34:08
O ile w ogóle. PDM to praktycznie byt wirtualny a prawie 2 mld straty IB za zeszły rok świadczy o "lokowaniu" pieniędzy LC gdzie indziej a dla nas zero. No ale zobaczymy...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość