pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 22 maja 2019 20:04:29
Ciekawe czy Michał K. to też ten sam doradca co mój z Lionsa.

Visit68
Wpisów: 121
Wysłane: 22 maja 2019 20:16:16
krewa napisał(a):
Cytat:
– Michał K. miał dopuścić się oszustwa, złamania tajemnicy bankowej i ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Wiedział, ile emerytka ma środków na koncie i powiedział jej, że minimalny zapis na obligacje wynosi właśnie 380 tys. zł. Wskazywał, że to wyjątkowa okazja ulokowania pieniędzy, skierowana do wybranych osób, ekskluzywna i zarezerwowana dla długoletnich i lojalnych klientów

Jest we Wrocławiu taki sklep - EPI. Miejsce dość specyficzne ze względu na klientelę - palestra adwokacka, lekarze, śmietanka biznesu, aktorzy serialowi itd, badylarze i ich małżonki z okolic Wrocławia. Generalnie ten sklep to taka lokalna miarka osiągniętego sukcesu, miejsce, w którym wypada robić zakupy. Z jednej strony Arkady należące do LC, rzut kamieniem do Sky Towera. Co tłustszy kwiat emerytów również dokonuje tam zakupów, wszak lokalizacja wygodna.

Kolejka przy ladzie z mięsem i wędlinami. Stoi sobie starszy człowiek, po 70-ce, wpatrzony w apetycznie pokrojone chorizo. Podchodzi doń młody wilczek ze świata finansów, w drogim ubraniu, uczesanie jak z żurnalu.
- Panie Mirosławie! Dzień dobry! Co słychać? Dawno pan do nas nie przychodził, a ja mam dla pana przygotowaną wyśmienitą ofertę. Ekskluzywną, dla wąskiego grona zaufanych klientów...

I zaczyna nawijać fettuccine na uszy. Emeryt jest wyraźnie skrępowany i widać, że nie ma specjalnie ochoty na tę konwersację, lecz jako dobrze wychowany człowiek starszej daty nie przerywa i nie mówi na głos co myśli o interlokutorze. Młody wilczek nie dostrzega tych drobnych niewerbalnych sygnałów i brnie w swoje.
- Panie Mirosławie, ja wiem, że ostatnia inwestycja nie powiodła się, to nie był dobry moment na surowce, po prostu był krach na rynku, nie do przewidzenia. Ale teraz ma pan szansę odrobić straty.

W końcu wilczek dał za wygraną i krokiem człowieka sukcesu poszedł wydawać uczciwie i ciężko zarobioną prowizję na Pecorino Romano.

To są płotki zatrudniane przez rzeczywistych zleceniodawców i beneficjentów winnych wyłudzeń w Getback. Prokuratorzy czekają na nasze zgłoszenia w tej zorganizowanej grupie przestępczej. Wskazujmy winnych i opisujemy sytuacje robiąc zgłoszenie o przestępcach w branży finansowej. Oczyśćmy rynek finansowy z pseudofirm i psedodoradców które poprzez system słupów piorą pieniądze na rynku miedzynarodowym.

Joker
Wpisów: 1 486
Wysłane: 23 maja 2019 01:20:27
maciej_61 napisał(a):
I takie pytanie. W jednej z notatek prasowych do których linki są w poprzednich mailach, jest mowa o 30 tys poszkodowanych. Wcześniej była mowa o 9 tys. To jakiś dziennikarski błąd czy Prokuratura może się do czegoś dokopała? Wie może ktoś coś na ten temat?
Uwzglednili akcjonariuszy. Jednak nie wiem skad maja dane.

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 23 maja 2019 06:20:54
Jeżeli akcjonariusze to Prokuratura mogła dotrzeć bez problemu do takich danych z systemu informatycznego GPW.

maciej_61
Wysłane: 23 maja 2019 08:30:05
Jeżeli prawdą jest że Państwo chce oddać IB Abrisowi w zamian za dług za FM Bank, to by tłumaczyło dlaczego Abris tak kurczowo trzyma się u władzy w GBK - czyli w firmie bankrucie - zamiast dawno wpisać sobie to w straty. Przy 2 mld straty za zeszły rok w IB nie wróżę mu świetlanej przyszłości w obecnej formie. No a gro toksycznych kredytów IB sprzedał GBK czyli Abrisowi właśnie. To by miało znamiona prawdopodobieństwa ze względu na pewną logikę, zważywszy słynną sprawę z przejmowaniem banku za złotówkę. Czy takie rozwiązanie było by dla nas dobre czy złe? Według mnie było by to wbrew pozorom mniejsze zło. I do tego pewnie Pan Radek na stolcu szefa RN w IB.... Miał przecież pełne nasze poparcie....
Edytowany: 23 maja 2019 08:38

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 809
Wysłane: 23 maja 2019 10:35:29
maciej_61 napisał(a):
Jeżeli akcjonariusze to Prokuratura mogła dotrzeć bez problemu do takich danych z systemu informatycznego GPW.

Wcale nie jestem pewna, że chodzi akurat o akcjonariuszy bo cyfra 30K poszjkodowanych to może być
pozorne 'rozmnożenie' obligatariuszy gdyż nierzadko 1 osoba posiada kilka serii - BTW sama miałam okazję poznać osobę której wciśnięto 9 (!) serii obligacji GBK i wciskającym nie był bynajmniej obrotny bankier z IB. A że z 9-10K zrobi się przy okazji 30K to dodaje publikacji dramaturgii i klikalności.
Co do akcjonariuszy ze względu na dematerializaję akcji i obrót nimi po IPO nie da rady łatwo ustalić ilu ich jest na chwilę obecną (każde BM musiałoby władzy na jej żądanie zameldować że ma X rachunków na których zdeponowane są akcje GBK) - bez tego można tylko z grubsza szacować na podstawie ilości osób które złożyły zapisy w IPO.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 23 maja 2019 11:04:54
maciej_61 napisał(a):
Jeżeli prawdą jest że Państwo chce oddać IB Abrisowi w zamian za dług za FM Bank, to by tłumaczyło dlaczego Abris tak kurczowo trzyma się u władzy w GBK - czyli w firmie bankrucie - zamiast dawno wpisać sobie to w straty. Przy 2 mld straty za zeszły rok w IB nie wróżę mu świetlanej przyszłości w obecnej formie. No a gro toksycznych kredytów IB sprzedał GBK czyli Abrisowi właśnie. To by miało znamiona prawdopodobieństwa ze względu na pewną logikę, zważywszy słynną sprawę z przejmowaniem banku za złotówkę. Czy takie rozwiązanie było by dla nas dobre czy złe? Według mnie było by to wbrew pozorom mniejsze zło. I do tego pewnie Pan Radek na stolcu szefa RN w IB.... Miał przecież pełne nasze poparcie....

Panie Macieju,
Żeby Państwo mogło Abrisowi cokolwiek dać (dawet skórkę od banana a nie tylko akcje spółki jakby nie było wciąż publicznej) to najpierw musi to coś mieć. Więcej powagi plizzzz.
Tutaj nie da rady nałożyć jakiegoś nowego podatku żeby sfinansować 'bank+".
A co do sprzedaży toksycznych długów/długów w ogóle przez IB do GBK: największy wolumen przypada na Getin Bank (to nie to samo co IB) ale ich czas współpracy z GBK był najdłuższy. Natomiast w zawodach wciskania śmieciowych portfeli na czas prym wiodą banki z udziałem SP (przypominam chociazby znamienne zestawienie dotyczące transkacji zawartych tylko w II połowie 2017).
Dla obligatariuszy GBK mających roszczenie wobec IB chyba najważniejsze w przypadku wygranej w sądzie jest aby wyrok dało się wyegzekwować czyli aby dłużnik był wypłacalny. Śmiem wątpić czy bezgotówkowa w rzeczy samej owa 'zamiana' przez SP akcji IB (których wciąż nie ma) na roszczenie Abrisu za FM Bank dostarczy jakiejkolwiek gotówki do skarbca Idea Banku.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 815
Wysłane: 23 maja 2019 11:21:57
bukos4 napisał(a):
maciej_61 napisał(a):
Jest to jednak postęp:

gospodarka.dziennik.pl/finanse...

To jest pierwszy pozew zespołu prokuratorów cywilnych. A ja właśnie wczoraj wysłałem odpowiedź na pismo jakie skierował do mnie ten zespół, po pierwszym piśmie jakie do nich wystosowałem jakieś 1,5 miesiąca temu. No niestety, tyle trwało zebranie wszystkich dokumentów wymaganych przez ten zespół. W sumie było tego prawie 1 kg !!! A IB teraz jakoś nie rychliwy. I wykorzystując fakt że według nowych regulacji na ostateczną odpowiedź mają de facto 35 dni roboczych to odpowiedź przychodzi po 35 dniach roboczych.

solidarnie IB i PDM, to by znaczylo, ze do odzyskania tylko polowa...

Kodeks Cywilny art 366:

§ 1. Kilku dłużników może być zobowiązanych w ten sposób, że wierzyciel może żądać całości lub części świadczenia od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, a zaspokojenie wierzyciela przez któregokolwiek z dłużników zwalnia pozostałych (solidarność dłużników).
§ 2. Aż do zupełnego zaspokojenia wierzyciela wszyscy dłużnicy solidarni pozostają zobowiązani.

_olo_
Wpisów: 394
Wysłane: 23 maja 2019 11:34:18
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

Co do akcjonariuszy ze względu na dematerializaję akcji i obrót nimi po IPO nie da rady łatwo ustalić ilu ich jest na chwilę obecną (każde BM musiałoby władzy na jej żądanie zameldować że ma X rachunków na których zdeponowane są akcje GBK) - bez tego można tylko z grubsza szacować na podstawie ilości osób które złożyły zapisy w IPO.

A może ze względu właśnie na dematerializację jest łatwiej, proponuję prześledzić schemat UTP i prawa dostępu do systemu.

Vox
Wpisów: 5 517
Wysłane: 23 maja 2019 12:14:53
Cytat:

lista akcjonariuszy jest do wglądu w sądzie we wroclawiu... wiem bo przeglądałem.
Niestety z jakiś przyczyn nie ma listy obligatariuszy... ciekawe dlaczego???
Edytowany: 23 maja 2019 12:16

maciej_61
Wysłane: 23 maja 2019 12:36:23
@Maupa_w_niebieskim

Cytat:
Żeby Państwo mogło Abrisowi cokolwiek dać (dawet skórkę od banana a nie tylko akcje spółki jakby nie było wciąż publicznej) to najpierw musi to coś mieć. Więcej powagi plizzzz.

Otóż tutaj będę polemizował i to mocno. Otóż właśnie Państwo jest jedynym podmiotem który może dać coś czego nie ma. A nawet jakby miało to coś ukraść ukraść to sobie uchwali że nic nie ukradło. Vide dwukrotna kradzież forsy z OFE. Przepraszam, nie kradzież tylko reforma reformy. A ta pierwsza kradzież to nawet "klepnięta" przez Trybunał Konstytucyjny. I to jeszcze pod przewodnictwem Rzeplińskiego. Jak sądzisz, jakby z tą niedawną kradzieżą pieniędzy z OFE przez Państwo ktoś poszedł by do TK to jaki zapadnie wyrok?
Odrobina więcej doświadczenia plizzzz.
Edytowany: 23 maja 2019 12:37

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 23 maja 2019 12:57:22
@Maciej_61
Panie Macieju,
Mnie akurat jeżeli chodzi o OFE to cieszy, że rzekomo ukradziona mi część obligacyjna odnalazła się cudownie co do grosza na moim subkoncie w ZUSie.
Natomiast martwi mnie że przez: a/ brak nadzoru nad rynkiem b/ "fachowców" od inwestycji od przysłowiowych siedmiu boleści jakie to OFE zatrudniło akcyjna część mojego konta w OFE odniosła poważny uszczerbek wskutek inwestycji i w akcje i w obligacje GetBack. I tyle w temacie OFE bo to nie to forum.

maciej_61
Wysłane: 23 maja 2019 12:58:45
Vox napisał(a):
Cytat:

lista akcjonariuszy jest do wglądu w sądzie we wroclawiu... wiem bo przeglądałem.

Wydaje mi się że dlatego że tylko wiadomo co obligami notowanymi na Catalyst. Reszta mogła zostać sprzedana umowami cywilno prawnymi. I nawet jakby faktycznie nie zostały sprzedane (a ja wielu innych teoretycznie mogło tak postąpić) to taka lista wydaje mi się była by tylko litą domniemaną.

maciej_61
Wysłane: 23 maja 2019 13:02:36
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Maciej_61
Panie Macieju,
Mnie akurat jeżeli chodzi o OFE to cieszy, że rzekomo ukradziona mi część obligacyjna odnalazła się cudownie co do grosza na moim subkoncie w ZUSie.
Natomiast martwi mnie że przez: a/ brak nadzoru nad rynkiem b/ "fachowców" od inwestycji od przysłowiowych siedmiu boleści jakie to OFE zatrudniło akcyjna część mojego konta w OFE odniosła poważny uszczerbek wskutek inwestycji i w akcje i w obligacje GetBack. I tyle w temacie OFE bo to nie to forum.

Zrozum mnie dobrze. Nie chodzi mi o OFE konkretnie tylko o pewną obowiązującą zasadę która akurat w tym przypadku może mieć zastosowanie. Leninowska (zresztą uważam trafna) definicja Państwa brzmi. "Państwo jest to zorganizowany system przymusu".

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 695
Wysłane: 23 maja 2019 14:53:27
Z rubryki no comment
Rzeczpospolita napisał(a):
13 lat procesu z powództwa Komisji Nadzoru Finansowego przeciw zarządowi Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej kończy się blamażem. Sąd niespodziewanie umorzył proces o 300 mln zł, jaki nadzór wytoczył im w imieniu ponad 600 oszukanych inwestorów z winy... KNF.

maciej_61
Wysłane: 23 maja 2019 15:10:53
A w sprawie Amber Gold Sędzina cały czas czyta..... 60 tomowy wyrok. Sentencja na końcu. Prokuratura - przypominam - chce po 25 lat dla byłego małżeństwa Plichtów..
Sentencja wyroku na samym końcu. Na razie wiemy że Sąd uznał ich za winnych.

bukos4
Wpisów: 630
Wysłane: 23 maja 2019 15:27:12
@LUK123ASZ
@anty_teresa

dziękuję za poprawkę dotyczącą solidarności. to akurat jest dobra wiadomość:)

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 23 maja 2019 18:27:13
Mam pytanie do bardziej zorientowanych,
W dn.30.05.2019 mija termin zapadalności mojej serii obligacji.
Czy ma to w obecnej sytuacji jakieś znaczenie ?
Czy powinien coś zrobić ?
Edytowany: 23 maja 2019 18:30

_olo_
Wpisów: 394
Wysłane: 23 maja 2019 19:14:49
Vox napisał(a):
Cytat:

Na jaki dzień jest ta lista i skąd (kto ją dostarczył i na czyją prośbę)? Może to jest z jakiegoś walnego?

Vox
Wpisów: 5 517
Wysłane: 23 maja 2019 19:35:39
lista z IPO, moze byc nieaktualna

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość