Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

bukos4
Wpisów: 578
Wysłane: 23 maja 2019 15:27:12
@LUK123ASZ
@anty_teresa

dziękuję za poprawkę dotyczącą solidarności. to akurat jest dobra wiadomość:)

Kibic1
Wpisów: 51
Wysłane: 23 maja 2019 18:27:13
Mam pytanie do bardziej zorientowanych,
W dn.30.05.2019 mija termin zapadalności mojej serii obligacji.
Czy ma to w obecnej sytuacji jakieś znaczenie ?
Czy powinien coś zrobić ?
Edytowany: 23 maja 2019 18:30

_olo_
Wpisów: 357
Wysłane: 23 maja 2019 19:14:49
Vox napisał(a):
Cytat:
Uwzglednili akcjonariuszy. Jednak nie wiem skad maja dane.

lista akcjonariuszy jest do wglądu w sądzie we wroclawiu... wiem bo przeglądałem.
Niestety z jakiś przyczyn nie ma listy obligatariuszy... ciekawe dlaczego???

Na jaki dzień jest ta lista i skąd (kto ją dostarczył i na czyją prośbę)? Może to jest z jakiegoś walnego?

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 484
Wysłane: 23 maja 2019 19:35:39
lista z IPO, moze byc nieaktualna

Visit68
Wpisów: 105
Wysłane: 23 maja 2019 21:55:12
forsal.pl/artykuly/1413842,kol...

Polska wypłaciła Abrisowi ok 560 tys. euro kosztów postępowania przed szwedzkim sądem apelacyjnym. Walka o 720 mln zł odszkodowania przed Sądem Najwyższym w Sztokholmie trwa

_olo_
Wpisów: 357
Wysłane: 24 maja 2019 07:28:43
Vox napisał(a):
lista z IPO, moze byc nieaktualna

Nic niezwykłego, jak się zajrzy do rejestracji akcji kolejnej emisji rożnych spółek to takie informacje to norma.

A tu kolejny artykuł o Altusie i wątek kolejnego audytora:
Cytat:
W mojej opinii akcje na dzień bilansowy powinny zostać ujęte w cenie nabycia, która w dostateczny sposób oddawała księgową wartość aktywów Centrum Finansowego – podsumowuje nasz rozmówca.
Audytor nie miał zastrzeżeń
Każde roczne sprawozdanie funduszy inwestycyjnych podlega badaniu przez niezależnego biegłego rewidenta. W tym wypadku odpowiedzialność ta spoczywała na firmie Ernst & Young Audyt Polska. Jej zadaniem było sprawdzić, czy sprawozdania funduszy Altusa przedstawiają rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej funduszy zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości.

i
Cytat:
Teraz nasuwa się pytanie: po co Altus kupił kolejną, po EGB Investment, spółkę windykacyjną? Czy chciał powtórzyć transakcję z GetBackiem? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że akcje tej firmy i sposób, w jaki zostały wycenione na dzień bilansowy, pomogło funduszom pobrać opłatę zmienną, tzw. success fee.
Edytowany: 24 maja 2019 07:29

pinw
Wpisów: 46
Wysłane: 24 maja 2019 09:15:16
Czy ktoś z Państwa zwrócił uwagę na koszty jakie podano w SF GBK za 2018. Zwłaszcza za emisje obligacji. Wygląda to absurdalnie.

Inny wątek: kwoty z odpisów i komentarze sugerują, że w 2018 były transakcje odwrotne - beneficjentów można chyba dojść po nazwach spółek.

bukos4
Wysłane: 24 maja 2019 10:38:26
pinw poprosze o rozwinięcie i bardziej szczegółowe opisanie tego wątku

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 484
Wysłane: 24 maja 2019 14:23:45
Cytat:
Teraz nasuwa się pytanie: po co Altus kupił kolejną, po EGB Investment, spółkę windykacyjną? Czy chciał powtórzyć transakcję z GetBackiem? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że akcje tej firmy i sposób, w jaki zostały wycenione na dzień bilansowy, pomogło funduszom pobrać opłatę zmienną, tzw. success fee.

Pewnie chcieli naemitować jeszcze obligacji za kolejne mld,i upchnąc więcej śmieci po zawyżonych cenach w getback. wielce prawdopodobne

Visit68
Wysłane: 24 maja 2019 23:58:46
Szanowni Państwo!
Powstała idea wprowadzenia zmian w Radzie Wierzycieli przy okazji tego, że zwolniło się tam jedno miejsce. Chcielibyśmy wycofać poparcie dla p. Barczyńskiego i zaproponować 2 nowych kandydatów, którzy lepiej zadbają o interes niezabezpieczonych. Sami są niezabezpieczeni. Bardzo prosimy o Wasze poparcie!
Powodem naszych działań jest brak efektów pracy Rady Wierzycieli, konflikt interesów wynikający z pełnienia przez Pana Barczyńskiego funkcji Przewodniczącego Rady Wierzycieli i Przewodniczącego Rady Nadzorczej Dłużnika,
arogancki stosunek Przewodniczącego do obligatariuszy oraz utrata zaufania.
W obliczu przytoczonych wyżej faktów oraz w związku ze złożeniem rezygnacji przez jednego z członków Rady Wierzycieli postuluję przeprowadzenie następujących zmian w składzie Rady Wierzycieli:

1. Powołanie Marka Dziduszko na stanowisko członka – zastępcy rady Wierzycieli.

2. Odwołanie Radosława Barczyńskiego ze składu Rady Wierzycieli

3. Powołanie Olafa Gembarzewskiego na stanowisko członka – zastępcy rady Wierzycieli.

Jeśli zgodzicie się poprzeć tę inicjatywę, należy wydrukować załączony wniosek, wypełnić, podpisać, zeskanować i wysłać do Sądu oraz Kuratora na adresy email:
viiigospodarczy@wroclaw-fabryczna.sr.gov.pl
kh@biurosyndyka.com.pl
Emaile proszę wysłać do poniedziałku w tytule wpisując sygnaturę: VIII GRP 4/18

gałgan
Wpisów: 1
Wysłane: 25 maja 2019 00:23:26
załącznik od visit68 tutaj:
uploadfile.pl/pokaz/1755248---...
Edytowany: 25 maja 2019 00:29

maciej_61
Wpisów: 640
Wysłane: 25 maja 2019 06:15:22
Visit68 napisał(a):
Szanowni Państwo!
Powstała idea wprowadzenia zmian w Radzie Wierzycieli przy okazji tego, że zwolniło się tam jedno miejsce. Chcielibyśmy wycofać poparcie dla p. Barczyńskiego i zaproponować 2 nowych kandydatów, którzy lepiej zadbają o interes niezabezpieczonych. Sami są niezabezpieczeni. Bardzo prosimy o Wasze poparcie!
Powodem naszych działań jest brak efektów pracy Rady Wierzycieli, konflikt interesów wynikający z pełnienia przez Pana Barczyńskiego funkcji Przewodniczącego Rady Wierzycieli i Przewodniczącego Rady Nadzorczej Dłużnika,
arogancki stosunek Przewodniczącego do obligatariuszy oraz utrata zaufania.
W obliczu przytoczonych wyżej faktów oraz w związku ze złożeniem rezygnacji przez jednego z członków Rady Wierzycieli postuluję przeprowadzenie następujących zmian w składzie Rady Wierzycieli:

1. Powołanie Marka Dziduszko na stanowisko członka – zastępcy rady Wierzycieli.

2. Odwołanie Radosława Barczyńskiego ze składu Rady Wierzycieli

3. Powołanie Olafa Gembarzewskiego na stanowisko członka – zastępcy rady Wierzycieli.

Jeśli zgodzicie się poprzeć tę inicjatywę, należy wydrukować załączony wniosek, wypełnić, podpisać, zeskanować i wysłać do Sądu oraz Kuratora na adresy email:
viiigospodarczy@wroclaw-fabryczna.sr.gov.pl
kh@biurosyndyka.com.pl
Emaile proszę wysłać do poniedziałku w tytule wpisując sygnaturę: VIII GRP 4/18

@Visit68 & Bukos4

Zgadzając się absolutnie co do konieczności zmian w składzie RW a także w przyszłości w RN GBK, poprosiłbym o krótkie CV (w takim zakresie jaki jest on oficjalnie możliwy) obydwu kandydatów do RW. Inaczej - z mojego punktu widzenia - jest to trochę działanie "w ciemno". Nie wiem jak inni obligatariusze, czy zgadzają się ze mną?

bukos4
Wysłane: 25 maja 2019 07:30:52
Ale ja już jestem w RW, to trzeba bezposrednio pytać kandydatów. pamiętam, że ja coś tam pisałem krótkiego...
Edytowany: 25 maja 2019 07:42

maciej_61
Wpisów: 640
Wysłane: 25 maja 2019 07:38:20
Cytat:
Ale ja już jestem w RW, to trzeba bezposrednio pytać kandydatów. pamiętam, że ja coś tam pisałem krótkiego.

No tak oczywiście, masz rację. Wyleciało mi to z głowy - sorki. Niemniej samą prośbę o przedstawienie się obu kandydatów podtrzymuję.

djwitek1973
Wpisów: 82
Wysłane: 25 maja 2019 08:39:27
Bardzo popieram powyzsza inicjatywe i trzymam kciuki tylko dlaczego takie pomysly pojawiaja sie tak pozno (mam namysli szanse powodzenia) przeciez o odwolaniu szkodnika mowilismy juz dosyc dawno temu? Tak czy inaczej prosze innych forumowiczow o wsparcie.

dario10
Wpisów: 33
Wysłane: 25 maja 2019 11:28:35
Witam,
ja również proszę o informacje kim są panowie Marek i Olaf ? dlaczego akurat ci dwaj panowie a nie inni ? sami się zgłosili czy zostali zaproponowani przez jakąś nieformalną grupę ?
jak widzą swoją pracę w RW ? czy mają już nakreślony plan działań, pomysły, co chcą osiągnąć ?
Nikomu nie można już wierzyć w naszej sprawie. Nikomu.
NIE CHCĘ KOLEJNY RAZ POMÓC KOMUŚ A NIE SOBIE ... :-(

dario10
Wpisów: 33
Wysłane: 25 maja 2019 11:31:45
I jeszcze jedno,
do czego będzie potrzebna RW po zatwierdzeniu układu ?

Okradziona
Wpisów: 128
Wysłane: 25 maja 2019 11:43:22
Ja popieram zdecydowanie! Ktoś wspomniał, że dlaczego tak późno. Lepiej późno niż wcale. Wszyscy wiemy, że obecni przedstawiciele w RW reprezentują wszystkich interesy, tylko nie drobnych obligatariuszy i dlatego trzeba to zmienić!

leonek7
Wpisów: 410
Wysłane: 25 maja 2019 12:39:19
dario10 napisał(a):
Witam,
ja również proszę o informacje kim są panowie Marek i Olaf ? dlaczego akurat ci dwaj panowie a nie inni ? sami się zgłosili czy zostali zaproponowani przez jakąś nieformalną grupę ?
jak widzą swoją pracę w RW ? czy mają już nakreślony plan działań, pomysły, co chcą osiągnąć ?
Nikomu nie można już wierzyć w naszej sprawie. Nikomu.
NIE CHCĘ KOLEJNY RAZ POMÓC KOMUŚ A NIE SOBIE ... :-(
Rozumiem watpliwości.ale akurat panowie Olaf i marek to osoby godne zaufania .Są w zarządzie OSOG .Pana Marka można było obserwować na ostatniej komisji finansów publicznych gdzie walczył o nasze sprawy jak lew.Warto poprzeć te kandydatury,bo RW w obecnym składzie jest przeciwko nam niezabezpieczonym.

Visit68
Wysłane: 25 maja 2019 12:45:01
Kandydaci zostali zaproponowani przez OSOG w konsultacji z Panem Artiomem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość