pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

hektorek
0
Dołączył: 2018-05-16
Wpisów: 69
Wysłane: 29 maja 2019 11:39:45
maciej_61 napisał(a):


Czy rolę IB w całej sprawie się demonizuje? W moim przekonaniu - nie. Oczywiście IB nie był jedynym dystrybutorem obligów, komunikat KNF z ostrzeżeniami wobec już ponad 50 podmiotów wskazuje że obligi GBK można było kupić w niemal każdym "warzywniaku". Sprzedawały też duże banki jak i sam GBK. No i oczywiście poprzez Catalyst. Jednak jakimś dziwnym trafem najgłośniej krzyczą ci co kupili w IB. Czyżby była to ta bardziej świadoma część elektoratu?
Jedna sprawa nie ulega wątpliwości. IB na pewno wiedział (co najmniej wiedział) o przekręcie do czego sam się przyznał donosząc na swój poprzedni zarząd do Prokuratury (i nie tylko zarząd). Potwierdza to też w swoim wywiadzie p. Daniiluk, jeden z obecnych członków zarządu IB.
Poza tym sama afera nie "skręciła się" sama. Nie uwierzą że np te przepływy IB-PDM-MIA to tak same jakoś wyszły a te "warzywniaki" z listy ostrzeżeń KNF to tak same jakoś dostały nie wiadomo skąd obligi do dystrybucji. No a prowizje i ich wielkość między tymi różnymi podmiotami to też tak jakoś samo wyszło? Kondzio zorganizował wszystko? Takie coś było daleko poza jego możliwościami. Tu trzeba naprawdę "kiepełę" mieć i kontakty. Kandydata - jak wiecie - mam wytypowanego.
Co do tego że oczywiście na całej aferze zarobiły też naprawdę duże banki, to jest stara zasada o której wie każdy złodziejaszek a co dopiero bakster. Jak się nie "podziałkujesz" z większymi od siebie to możesz tego nie przeżyć. Zasada funkcjonująca już w czasach kiedy ludzkość żyła jeszcze w jaskiniach i jak jakiś pierwotniak upolował mamuta to musiał podzielić się z silniejszymi. Bo inaczej zjedli by jego. Ot i tak jest do dziś.IB zasadził się na kasę zdeponowaną w ich banku w sposób iście bandycki. Rożne "warzywniaki" wydzwaniały do mnie z ofertami ale po pierwszym zdaniu spuszczałem ich na drzewo, jako próba oszustwa. Telefonów było sporo właśnie na początku 2018 , pewnie wtedy ktoś ukradł bazę z banku. IB nie zignorowałem bo to bank jakby nie patrzeć. Doskonale wiedziałem,że kupuję obligacje korporacyjne, zaryzykowałem minimum, ale do głowy mi przyszło, że IB postępuje jak właśnie taki warzywniak tzn sprzeda dowolny śmieć i nic go nie obchodzi. Są inne okoliczności niż tylko sprawozdanie emitenta , które pozwalają na ocenę ryzyka inwestycji. Fajans z LB okłamał mnie we wszystkich istotnych punktach, o które go pytałem , albo wynikało to oszustwo wprost z opisu oferty w mailach. IB musiał doskonale wiedzieć o szaleństwie zadłużania się GB, co w prostej linii wskazywało na utratę płynności emitenta. Nie przejęli się tym wcale, bo jeleniem miał być PDM. Niestety mam wrażenie, że już wtedy na początku 2018 IB to był tonący okręt i wtedy wszystko już mogło przechodzić, każdy przekręt. Opychanie GB przez IB niestety wskazuje też na to, że trzeba było umożliwić za wszelką cenę wyjście z interesu odpowiednim uczestnikom piramidki. IB wszedł w to bo był skorumpowany widocznie nie tylko prowizjami, których ostatecznie w dużej części chyba nawet nie zainkasował bo weszły do układu (chociaż tu mogę się mylić, bo GB mógł dostawać już kwoty potrącone o prowizje). Największy żal mam jednak do Deloitte, który okazał się dupą a nie audytorem.

orekki
0
Dołączył: 2012-08-12
Wpisów: 344
Wysłane: 29 maja 2019 12:28:51
Jak sąd jest myślący i nie chce tylko odbębnić sprawy, to może zapaść taki oto werdykt :

Cytat:
Sąd restrukturyzacyjny odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami
PAP 29.05.2019 12:06:36

Poza tym, jak stwierdził sąd, nie wszystkie propozycje układowe były znane wszystkim wierzycielom przed i w trakcie głosowania zgromadzenia wierzycieli.

Wierzyciele nie mieli też pełnej wiedzy, że propozycje układowe są realne do wykonania.

Sąd zaznaczył, że procedura głosowania uchybiała zasadzie jawności i transparentności postępowania restrukturyzacyjnego. Wierzycieli zostali pozbawieni podstawowej gwarancji procesowej - prawa do informacji.


Ciekawa argumentacja pasująca także do okoliczności w jakich powstał układ getbacku.

Maupa_w_niebieskim
4
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 851
Wysłane: 29 maja 2019 13:36:58
@orekki
W temacie Ruchu warto przeczytać także to:
www.wirtualnemedia.pl/artykul/...
Firma Garmond Press skierowała do Komisji Europejskiej skargę, w której zarzuca kontrolowanym przez państwo firmom PKN Orlen, Alior Bank i PZU, że udzieliły w ostatnich miesiącach pomocy publicznej przeżywającemu ogromne problemy Ruchowi.
i to:
www.wirtualnemedia.pl/artykul/...
A wobec takiego obrotu sprawy pewnie zostanie złożony wniosek o pre-pack ze wskazaniem Aliora czy Orlenu jako nabywcy. Wycena przedsiębiorstwa pod ten pre-pack będzie taka niska że po potrąceniu kosztów postępowania dla wydawców-wierzycieli zostanie przysłowiowe psińco a SP przejmie wciąż chyba największą siec kolportarzu prasy za prawie 'złotówkę'. Bo coś mi się wydaje że w przypadu Ruchu to chodzi o to żeby on zmienił właściciela a cała reszta to sprawy poboczne.


maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 29 maja 2019 14:27:11
Cytat:
A wobec takiego obrotu sprawy pewnie zostanie złożony wniosek o pre-pack ze wskazaniem Aliora czy Orlenu jako nabywcy. Wycena przedsiębiorstwa pod ten pre-pack będzie taka niska że po potrąceniu kosztów postępowania dla wydawców-wierzycieli zostanie przysłowiowe psińco a SP przejmie wciąż chyba największą siec kolportarzu prasy za prawie 'złotówkę'. Bo coś mi się wydaje że w przypadu Ruchu to chodzi o to żeby on zmienił właściciela a cała reszta to sprawy poboczne.


A to z kolei jak ulał pasuje do IB. "za złotówkę..."

Maupa_w_niebieskim
4
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 851
Wysłane: 29 maja 2019 15:56:14
Decyzja sądu odroczona na 6 czerwca

https://stooq.pl/n/?f=1299319

Wrocław - 6 czerwca orzeczenie ws. zatwierdzenia układu spółki GetBack z wierzycielami
PAP - Biznes
29 maj 2019, 15:45

29.05.2019, Wrocław (PAP) - 6 czerwca wrocławski sąd zamierza wydać orzeczenie ws. zatwierdzenia układu spółki GetBack z wierzycielami. W środę zamknął rozprawę w tej sprawie.Za zatwierdzeniem układu opowiedzieli się w środę przed sądem nadzorca sądowy, rada wierzycieli, kurator obligatariuszy i zarząd GetBacku. Pełnomocnik zarządu GetBack mec. Jarosław Dubiński podkreślił, że nie ma alternatywy dla przyjętego układu. "Upadłość w tym wypadku oznaczałaby, że wierzyciele nic nie dostaną" - powiedział mecenas.Z kolei nadzorca sądowy podkreślił, że zawarty układ jest wykonalny. "Dłużnik zmniejszył koszty funkcjonowania spółki, poprawił też efektywność działań windykacyjnych. Zrealizowana została również transakcja ze spółką Hoist, co było warunkiem koniecznym do realizacji układu" - mówił nadzorca.Przeciwko zatwierdzeniu układu było czterech przedstawicieli wierzycieli niezabezpieczonych. Postulowali oni przyjęcie układu na innych zasadach.Przewodniczący składu sędziowskiego, sędzia Tomasz Poprawa, zamkną w środę rozprawę ws. zatwierdzenia układu spółki GetBack z wierzycielami i odroczył wydanie orzeczenia do 6 czerwca.Zawarcie układu zostało przegłosowane przez wierzycieli spółki GetBack 22 stycznia. Głosowane wówczas były jedynie propozycje zarządu spółki GetBack. Za przyjęciem układu głosowało ponad 3,3 tys. wierzycieli, czyli 86 proc. wszystkich.Układ zawarty z wierzycielami zakłada działalność operacyjną GetBacku z równoczesnym stopniowym upłynnianiem aktywów spółki tak, by przyśpieszyć spłatę zobowiązań i zneutralizować ryzyko działalności operacyjnej.Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych ma zostać wypłacona według głosowanego układu w 2020 r. W pierwszym kroku spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych. Układ nie przewiduje konwersji obligacji na akcje spółki.(PAP)Visit68
0
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 124
Wysłane: 29 maja 2019 17:45:16
Kolejne kary KNF płatne z kasy obligatariuszy niezabezpieczonych Getback, takie porozumienie w imieniu spółki zawarł prezes Dąbrowski


www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

Visit68
0
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 124
Wysłane: 29 maja 2019 21:47:25
Czy ktoś wie co tu Getback z Abrisem robil w najnowszym sprawozdaniu: spłata pożyczek zgodnie z umową pożyczki z dnia 01.04.2016 r., umową pożyczki z dnia 05.05.2016 r. oraz umową pożyczki z dnia 23.05.2016 r. w łącznej wysokości 4,0 mln EUR od spółki zależnej Getback Recovery SRL (przekaz od Abris Cee Mid – Market Fund);

Okradziona
0
Dołączył: 2019-01-22
Wpisów: 161
Wysłane: 29 maja 2019 23:05:19
Czy pani Pietkiewicz po prawie roku pracy udało się złożyć chociaż jeden wniosek do sądu? Czy nadal pali głupa i nie wie, jak to się robi?

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 29 maja 2019 23:41:43
Mam nadzieję, że dzisiejsze zamknięcie rozprawy w przedmiocie zatwierdzenia układu istotnie zbliża nas do jego ostatecznego zatwierdzenia. Spółka i pracownicy potrzebują spokoju i stabilności dla realizacji układu. Jeszcze sporo zostało do zrobienia - m.in. zakończenie restrukturyzacji kosztowej i operacyjnej, wdrożenie struktury zapewniającej płynność z funduszy w STFI oraz obszar roszczeń. Z zatwierdzonym układem będzie łatwiej

djwitek1973
0
Dołączył: 2018-08-27
Wpisów: 82
Wysłane: 30 maja 2019 00:06:04
O znalazl sie nasz reprezentant. A juz myslalem ze o nad zapomnial. "Spolka i pracownicy potrzebuja spokoju" a kiedys ten sam autor pisal o propozycjach nie do zaakceptowania i cos o sile obligatariuszy i rozne takie banialuki. A teraz cieplutkie stanowisko w rn i kaska plynie, jedyny wygrany na naszych plecach to "spolka potrzebuje spokoju" bla bla bla w tradycyjnym stylu czyli duzo slow tresci brak i kolejny raz proba udowodnienia ze 25 % w 8 lat to najlepsze co nas moglo spotkac. Wstyd i zart.


Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 30 maja 2019 00:18:10
Złe emocje nie są dobrym doradcą. Lepszy układ niż upadłość i żal czasu wyjaśniać to kolejny raz. Zawsze trudno się pogodzić ze stratą, ale ona wydarzyła się już w kwietniu 2018 r. Teraz należy zrealizować układ, który jest i tak w wielu miejscach ambitny

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 30 maja 2019 00:19:18
Serdecznie pozdrawiam, także Leonek7 i pozostałych adwersarzy

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 30 maja 2019 07:33:18
Tiaaa. "Teraz należy zrealizować układ, który jest i tak w wielu miejscach ambitny ". Ambitny czyli w tłumaczeniu na polski - niewykonalny. Ktoś tu traktuje prawdę w sposób nie ortodoksyjny. Ale z drugiej strony co my "tłuszcza" możemy o tym wiedzieć....
Edytowany: 30 maja 2019 07:35

djwitek1973
0
Dołączył: 2018-08-27
Wpisów: 82
Wysłane: 30 maja 2019 07:44:40
Do naszego dialogu ze szkodnikiem bardza pasuja slowa pewnego redaktora wypowiedziane na pewnym uniwersytecie tylko szkoda ze on tego nie rozumie albo nie chce.

Visit68
0
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 124
Wysłane: 30 maja 2019 07:53:31
Układ jest nie do zrealizowania.
Kłamie kto mówi inaczej.
To głosami RW czyli Pana Barczyńskiego pozbawił tłuszcze poszkodowanych obligatariuszy niezabezpieczonych konwersji i możliwości nadzorowania jego pracy jako przewodniczącego RN z dobrą pensją którą ta tłuszcza funduje.

Apelujemy do Pana Barczyńskiego o rezygnacje z dalszego zasiadania w RW. Stracił Pan nasze zaufanie jako reprezentant i działając na nasza szkode. Doprowadził Pan do niekorzystnego rozporządzania mieniem wielkich rozmiarów.

To proponowane wyjście honorowe.

Jeśli z niego Pan nie skorzysta podejmiemy dalsze kroki prawne

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 30 maja 2019 08:12:30
@Visit68
A co to jest "honor" w tym przypadku? To oczywiście czysty sarkazm z mojej strony.

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 30 maja 2019 08:26:27
Cytat:
W poniedziałek spółka spłaciła część tych inwestorów, którzy mieli obligacje serii G i H. Zwrot pieniędzy dostało Ministerstwo Finansów. Drobni inwestorzy muszą nadal czekać, bo takie mamy przepisy upadłościowe.


Źródło:
wyborcza.pl/7,155287,24840624,...

_olo_
0
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 445
Wysłane: 30 maja 2019 08:39:12
Z tego artykułu ten fragment jest ciekawy:
Cytat:
wyjaśnia Jolanta Grzechca-Meissner, dyrektor departamentu public relations w GetBacku.

Do czego im ten departament potrzebny teraz, to nie wiem.

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 30 maja 2019 08:42:22
Ano do zaspokojenia potrzeb krewnych i znajomych królika. Jak to powiedział klasyk - "Przecież muszą gdzieś pracować"...

Okradziona
0
Dołączył: 2019-01-22
Wpisów: 161
Wysłane: 30 maja 2019 08:47:17
Dyrektor departamentu ds PR!!! To jest kpina! Za nasze pieniadze maja rozdmuchaną strukturę! Takie kompetencje na obecny Zarząd i taką przeprowadza restrukturyzację!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,384 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +141,55% +28 310,36 zł 48 310,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d