pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

krewa
krewa PREMIUM
48
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 728
Wysłane: 30 maja 2019 09:22:07
Cytat:
Dyrektor departamentu ds PR!!! To jest kpina! Za nasze pieniadze maja rozdmuchaną strukturę!

Zapewne jeszcze korzystają z usług zewnętrznej firmy sprzątającej, jakby sami ścierką nie mogli kurzu zetrzeć - co za bezczelność.
Okradziona, wyluzuj trochę z tym pieniactwem - bo niby kto miałby komunikować się się z mediami? Akurat na brak zainteresowania narzekać nie mogą

jenes
0
Dołączył: 2017-11-07
Wpisów: 134
Wysłane: 30 maja 2019 10:39:36
Departament public relations w GetBacku z tego co się orientuję był już od jakiegoś czasu, a Jolanta Grzechca-Meissner (rocznik 1982) jest rzecznikiem prasowym, na stronie www został już tylko mail do niej: rzecznik@getbacksa.pl choć kiedyś był podany i telefon: 887 873 871.
@krewa masz rację z tymi firmami zewnętrznymi (miał to być sarkazm z twojej strony?): na początku 2018 roku GetBack korzystał m.in. z usług "InnerValue Investor Relations" gdy straszył "reakcją prawną":
"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi i związanymi z tym pytaniami ze strony inwestorów, dotyczącymi rzekomych wrogich działań konkurencji w odniesieniu do naszej Spółki, Zarząd GetBack oświadcza, że w przypadku potwierdzenia tych informacji jesteśmy w pełni przygotowani do podjęcia działań mających na celu ochronę interesu oraz dobrego imienia Spółki. Model biznesowy GetBack określany jest przez uczestników rynku jako akceptowalny i innowacyjny. Spółka jest również postrzegana jako jedna z najbardziej przyjaznych osobom zadłużonym firm w sektorze zarządzania wierzytelnościami.
W związku z powyższym wszelkie próby powiązania GetBack z nieuczciwymi praktykami spotkają się ze zdecydowaną reakcją prawną. Zastrzegamy podjęcie wszelkich kroków prawnych w celu ochrony interesu oraz dobrego imienia Spółki w odniesieniu do podmiotów bądź osób podejmujących nieuczciwe działania wobec GetBack S.A."
Edytowany: 30 maja 2019 10:48

_olo_
0
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 445
Wysłane: 30 maja 2019 11:37:56
Nie powinieneś dodać do tego cytatu:
Cytat:
Dodatkowych informacji udziela:
Jolanta Grzechca-Meissner
Rzecznik Prasowy GetBack
rzecznik@getbacksa.pl
tel. 887 873 871
Kamil Gemra
InnerValue Investor Relations
k.gemra@innervalue.pl

co ciekawe rozprawa doktorska Gemry z listopada 2015r. miała tytuł:
Cytat:
Obligacje jako źródło finansowania firm windykacyjnych w Polsce

Teraz w tej firmie wśród klientów trudno znaleźć Getback.

ps. zmieniłem link na bezpośredni do streszczenia rozprawy
Edytowany: 31 maja 2019 19:28


poszkodowany
0
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 172
Wysłane: 30 maja 2019 11:56:23
@krewa - niby gdzie widzisz tę komunikację, te skrawki/strzępy informacji to da radę przekazać Pani Krysia z sekretariatu pomiędzy kawą a paznokciami.
@Obligatariusz kontakt - pański "makaron już się nie nawija na uszy", uprzejmie pana informuję (i nie jest to straszenie lecz inforacja/powiadomienie), że za pańskie "numery" zostanie pan pociągnięty do odpowiedzialności prawnej przed sądem. Sugeruję ukrywać majątek bo "góra kwitów" rośnie i zostaną użyte do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej i majątkowej.
A tym czasem proszę cieszyć się ciepłą posadą, napawać pomyjami wylewanymi na pana (zresztą zasłużonymi), no i darować sobie "gładkie teksty" bo już one nie działają na Nas Obligatariuszy.
Zasadniczo mogłoby być "Z poważaniem ...." ale na to trzeba zasłużyć a pan nie zasługuje na to więc krótko.
Poszkodowany.

Marek95
0
Dołączył: 2019-05-30
Wpisów: 1
Wysłane: 30 maja 2019 12:15:32
Wczoraj (29 05) we Wroc w sądzie na rozprawie w sprawie zatwierdzenia Układu było 2 przedstawicieli Ogólnopol. Stow. Oblig GetBack (OSOG). Przekazaliśmy Sądowi(synteza):
„Obligatariusze niezabezpieczeni GetBack SA mają wybór między dżumą i cholerą: przegłosowany układ jest bardzo zły, ale równie zły jest brak układu. Przy tym – nie ma żadnych gwarancji, że nawet taki zły układ będzie wykonany. Fakty, o jakich była mowa na sali, przytaczane jako podstawa tychże gwarancji stwarzają obraz nie budujący jakiejkolwiek wiarygodności. W konkluzji: nie chcemy upadłości, nie chcemy tego układu, oczekujemy układu nie krzywdzącego obligatariuszy tak drastycznie i bezceremonialnie, a przy tym – układu mającego gwarancje realizacji.”.
Tyle w skrócie. Dźwięk ani obraz nie był nagrywany przez Sąd. Sąd wobec tego dał prawo wszystkim wypowiadającym się do przekazania do poniedziałku (03 06) treści wypowiedzi na piśmie (także emailem). Oczywiście taki materiał prześlemy.
Na Sali była kamera telewizji TRWAM i chyba – dziennikarz PAP.
Marek Dziduszko, OSOG


NerfMe
0
Dołączył: 2018-05-25
Wpisów: 222
Wysłane: 30 maja 2019 12:55:58
Obligatariusz kontakt napisał(a):
Złe emocje nie są dobrym doradcą. Lepszy układ niż upadłość i żal czasu wyjaśniać to kolejny raz. Zawsze trudno się pogodzić ze stratą, ale ona wydarzyła się już w kwietniu 2018 r. Teraz należy zrealizować układ, który jest i tak w wielu miejscach ambitny


Chyba trzeba podesłać ten cytat sędziemu, gdyż biorąc pod uwagę wcześniejsze wprowadzające oblitariuszy w błąd i sarkastyczne wypowiedzi cytowanego wyżej, można domniemywać, że układ jest niewykonalny...

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 30 maja 2019 19:18:07
Jak podaje Onet, Leszek Cz. policzył. IB potrzebuje na gwałt 0,5 mld zł i mocno zredukować sam siebie. Z połączenia z Getin Noble raczej nici.
Cóż. Śpieszmy się dochodzić czegokolwiek od IB. Tak szybko zniknie. KNF prawdopodobnie zrobi przymusową restrukturyzację i mamy bank za złotówkę. A dalej - już pisałem. Przejęcie przez Abris, dofinansowanie z BFG na utrzymanie płynności (to akurat Państwo nic nie kosztuje a Leszek Cz. pewnie niczego z BFG już nie dostanie) i Pan Radek na stolcu szefa RN w IB.
A ktoś tu pisał że Państwo żeby coś dać musi najpierw to mieć. No i będzie miało. Za złotówkę.

voyager747
0
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 528
Wysłane: 30 maja 2019 20:45:49
To nie Leszek ma coś dostawać z BFG tylko klienci jego banku, jeśli upadnie.

darektomczyk
0
Dołączył: 2013-12-06
Wpisów: 82
Wysłane: 30 maja 2019 21:53:54
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@voyager747
Idea Bank w tym łańcuszku był częścią trójkąta składającego się z Idea Banku, Polskiego Domu Maklerskiego i tajemniczej pośrednio powiązanej z KK spółki MIA która zarobiła na tym najwięcej. Formalnie dystrybutorem był PDM bo miał licencję i miał to wszystko kryć gdyż to przez PDM przepuszczano papiery tych co kupili obligacje namówieni na ten interes życia w Idea Banku. Miało to tak wyglądać, że oferującym był licencjonowany dom maklerski i papierologicznie miało się to spinać.
Na linii Idea Bank - MIA - PDM przepuszczono obligacji o łącznej wartości nominalnej ca 750 milionów
Więcej szczegółów tutaj:
gospodarka.dziennik.pl/news/ar...
Solidne profity bankom i domom maklerskim przynosiła sprzedaż obligacji GetBacku. W sumie od 2012 r. GetBack wyemitował papiery warte nominalnie 3,4 mld zł. Głównym kanałem dystrybucji były domy maklerskie. Przez nie przeszły papiery za blisko 2,3 mld zł. Spółka sprzedawała je też samodzielnie.
Największym dystrybutorem obligacji był Polski Dom Maklerski (jego prezes został zatrzymany i ma zarzuty, a sama instytucja może wkrótce zostać zlikwidowana), który sprzedał je za ponad 750 mln zł i zainkasował za to 23 mln zł prowizji. Drugi na liście jest Noble Securities z obligacjami wartymi 624 mln zł i przychodami z tytułu ich sprzedaży na poziomie 14,3 mln zł. Kolejna duża pozycja przypisana jest Haitong Bankowi i wynosi 461 mln zł, a gros tej kwoty to emisja publiczna, dla której GetBack miał zielone światło z Komisji Nadzoru Finansowego. Polski oddział Haitong Bank uzyskał na dystrybuowaniu obligacji ok. 7,7 mln zł.
Największa prowizja za sprzedaż obligacji widnieje jednak przy spółce MIA, która jako pośrednik w dostarczaniu klientów z Idea Banku do Polskiego Domu Maklerskiego miała zainkasować przeszło 63 mln zł. Z nią powiązany ma być według prokuratury były prezes GetBacku Konrad K., który m.in. za to usłyszał zarzuty wyrządzenia „szkody majątkowej wielkich rozmiarów”.


Kwoty dotyczą całości dystrybuowanych obligacji od 2012 r. , także tych spłaconych, a było to cirka 800 MPLN.
Z resztą gdyby założyć, że większość poszła w ostatnim czasie, to i tak.... stawia to bank w jeszcze lepszym świetle. Skoro 700 poszło przez IB, to co się stało z pozostałymi 350 MPLN, na które nie było reklamacji? Albo zostały spłacone co jak wiemy stać się nie mogło, albo osoby je posiadające nie czują się poszkodowane przez bank...
Skoro się nie czują poszkodowane to znaczy, że proces dystrybucji nie miał charakteru jaki często się zarzuca, czyli zorganizowanego, celowego wprowadzania w błąd. Podtrzymuję stanowisko, że rola banku jest demonizowana.


borecki
0
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 54
Wysłane: 30 maja 2019 23:12:12
Obligatariusze. Barczynski vel Liar sprzeniewierzając się ludziom, którzy na niego zagłosowali, teraz przytula co miesiąc kasę. Ale jego główne źródło utrzymania to doradztwo gospodarcze. Opinie o nim każdy może dodać. A zapewne ktoś kto zamierza u niego zostawić jakiekolwiek pieniądze sprawdzi co nieco o nim.
Chyba warto uświadomić ewentualnym przyszłym jego klientom z kim mają do czynienia? To jedyne co może bezczelny uśmieszek z tej gęby zmazać, bo żale tutaj nic nie poskutkują. Zachęcam do publicznego pisania rekomendacji o tym osobniku. Oczywiście sama prawdę.
google -> "radosław barczyński doradztwo" -> Wasza rekomendacja
Edytowany: 30 maja 2019 23:17


Maupa_w_niebieskim
4
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 852
Wysłane: 31 maja 2019 00:15:40
@darektomczyk
Wartość nominalną około 750 mln obligacji przepuszczonych przez IB można uznać za pewnik. To jest jakby nie było ponad 2-krotnie więcej niż wyemitowano w ofercie publicznej (poszła w kilku transzach w tym ostatnia transza w lutym 2018) i aż 22% (!) wszystkich obligacji wyemitowanych przez GBK od początku działalności tej spółki (wliczając w to wykupione). To jest jednak dużo. Nie byłabym taka pewna że nic z tych dystrybuowanych przez IB nie było spłacone. Nie znam szczegółów ich 'oferty' (czy wszystkie miały taki sam tenor i od kiedy konkretnie IB zaczął je oferować) ale GBK w ofertach prywatnych emitował różne 'dziwne' obligacje znacząco odbiegające od schematu. Na pewno znacznie to przyśpieszyło w 2017 bo za ten rok PDM czyli podmiot zapewniający w tym łańcuszku 'kwitologię' wykazał, po wielu latach jechania na stracie ponad 3 mln zysku netto. Raczej nie należy się spodziewać, że 100% osób które to kupiły via Idea Bank złoży reklamację. Nie wyobrażam sobie skutecznej reklamacji na okoliczność 'nie wiedziałem co kupuję, bankier mi zamienił lokatę na obligacje itd itp" składanej przez osobę, która np. ze względu na bycie długoletnim inwestorem o gruntownej wiedzy finansowej wiedziała jak powinien wyglądać proces obejmowania obligacji w emisji prywatnej. Że najpierw "kwity' , po nich czas na zastanowienie się i ewentualne dopytanie w razie watpliwości a dopiero później zapis i przelew a nie odwrotnie. Na pewno nabywcy to nie tylko emeryci i osoby które nie odróżniają 'debet' od 'kredyt'. A czy IB jest demonizowany? To indywidualna ocena. Natomiast na 100% można uznać, że przez to że świadomie oferowali instrumenty finansowe bez statusu AFI i zarabiali także na niewiedzy a przede wszystkim ufności (!) 'maluczkich' to powiedzenie że coś jest 'pewne jak w banku' nabrało zupełnie nowego znaczenia.

voyager747
0
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 528
Wysłane: 31 maja 2019 00:27:25
Ja też się zastanawiałem czy składać reklamację, ale w końcu złożyłem, odpowiedź była standardowa.
Pisałem tu już wcześniej, że inne produkty powiązane z GB Lions sprzedawał tak samo.
Jak rozumiecie produkt z gwarancją zysku co najmniej 4 % rocznie ? Tak były sprzedawane Trigony Profit, a tam minimalna kwota to było 190 tysięcy plus 3800 pln prowizji dla banku. Sporo ludzi w necie o tym pisze, też do UOKiKu to było zgłaszane.
Mój doradca słyszał milion razy, że nie chcę ryzykownych produktów, bo straciłem na WGI, to sprzedał mi GB, Trigona, Altusa i Vienna Life z Altusem. Wcale nie ryzykowne, nic a nic, z gwarancją zysku.

Maupa_w_niebieskim
4
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 852
Wysłane: 31 maja 2019 02:22:13
@Voyager747
Ja akurat do IB nic nie mam, mnie niczym nie zawinili. Gdzieś mi przemknęła informacja, że jeżeli chodzi o Trigona to chyba oferowano certyfikaty jakichś FIZów właśnie z gwarantowną stopą zwrotu np. nie mniej niż X%. To też jeden z 'mrocznych' wątków kooperacji na linii GBK-Trigon gdzie GBK oprócz tego, że pełnił rolę serwisera (wartość certyfikatu zależała od performace windykacyjnego) to jeszcze na dodatek gdyby tej gwarantowanej stopy zwrotu nie dało się wypracować miał dopłacać do tego interesu (do poziomu tej gwarantowanej stopy).
Natomiast wydaje mi się, ża warta uwagi jest opinia mec Kiliszewskiego (to ekspert współpracujący z Rzecznikiem Finansowym) podnosząca że GBK tak niekoniecznie miał prawo być gwarantem:

www.parkiet.com/Fundusze-inwes...
Problematyczna gwarancja
– Przewidziana w ustawie o funduszach inwestycyjnych gwarancja dla funduszu sekurytyzacyjnego wymaga, aby gwarantem był bank lub podmiot o ratingu na poziomie inwestycyjnym. Brak ratingu inwestycyjnego oznacza, że dany podmiot, w tym przypadku GetBack, nie ma zdolności do bycia gwarantem na zasadach określonych w ustawie – uważa mec. Leszek Kieliszewski z kancelarii Legality.
Uznanie, że treść statutu naruszała przepisy ustawy o funduszach inwestycyjnych, otworzyłoby jego zdaniem drogę uczestnikom funduszu do żądania naprawienia szkody bezpośrednio od TFI, które odpowiada za nienależyte wykonywanie swoich obowiązków – w tym przypadku polegających na prowadzeniu działalności zgodnie z wymogami prawa. – Alternatywą dla uczestników jest odstąpienie od umowy w związku z wprowadzeniem ich w błąd co do istotnych cech oferowanego funduszu, czyli gwarancji zysku, której udzielenie było nieważne – dodaje.


maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 31 maja 2019 07:13:47
voyager747 napisał(a):
To nie Leszek ma coś dostawać z BFG tylko klienci jego banku, jeśli upadnie.

Tak, klienci banku przede wszystkim. Ale rolą BFG jest też (cytat)
"Udzielanie pomocy finansowej bankom, które znalazły się w obliczu utraty wypłacalności oraz wspieranie procesów łączenia się banków zagrożonych z silnymi jednostkami bankowymi."
Źródło pl.wikipedia.org/wiki/Bankowy_...
A w szczególności dotyczy to podmiotów w stosunku do których KNF zarządził przymusową restrukturyzację. Czego IB jest już bliski a i sam Leszek cz. stwierdził że bez zewnętrznego inwestora nie pociągnie. I właściwie nic by mnie to nie obchodziło (zresztą nie jest to wątek o IB) gdyby nie fakt że - tak jak wielu innych - z tego źródła zamierzam dochodzić swoich roszczeń. I w tym kontekście jest to właściwy wątek forum. Nadto w moim (i nie tylko moim) interesie leży żeby byli wypłacalni. Niezależnie do kogo będą należeć. Choć nie wykluczam manewru jaki był rozważany swego czasu w przypadku GBK. To znaczy podział GBK na "dobry GBK", i "zły" GBK ze wszystkimi długami i innymi zobowiązaniami. Bo to nawet w przypadku pozytywnych dla oligatariuszy (ale i akcjonariuszy) wyroków Sądów, w praktyce uniemożliwiło by dochodzenie czegokolwiek.

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 31 maja 2019 09:20:16
Pozostając w polemice z @darektomczyk co do roli IB w całej aferze przytaczam tu wpis @Maupa_w_niebieskim:
Cytat:
Wartość nominalną około 750 mln obligacji przepuszczonych przez IB można uznać za pewnik.

Otóż proste skojarzenie faktów prowadzi do podejrzenia że te 750 mln to nie wszystko. Lista ostrzeżeń KNF w sprawie podmiotów które zajmowały się dystrybucją obligów GBK obejmuje już coś ok 50 podmiotów. W tym prawie wszystkie to "warzywniaki" no poza IB (też na liście ostrzeżeń). A kto miał dostęp do bazy potencjalnych "firm - dystrybutorów"? Kondzio? Na pewno nie. Raczej chyba podmiot który reklamuje się do dziś jako "Najlepszy Bank dla Firm‎". Idę o zakład że wszystkie te podmioty miały rachunki bieżące w IB. I stąd wiedza kto ewentualnie w sposób dyskretny mógłby się podjąć takowej dystrybucji Nie oznacza to że "przepuszczano" te obligi bezpośrednio przez IB, na to są za cwani, ale przez jakieś tajemnicze firmy typu MIA czy podobne takie. Ale prowizje szły tam gdzie trzeba. Stąd per saldo sugeruje że było to znacznie więcej niż owe 750 mln.
Edytowany: 31 maja 2019 09:23

Maupa_w_niebieskim
4
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 852
Wysłane: 31 maja 2019 10:00:55
@Maciej61
Panie Macieju,

Chyba najważniejsze dla Pana i innych kierujących roszczenia do IB jest aby było od kogo i z czego te roszczenia egzekwować. Na razie panuje duża niepewność co dalej z IB ale wygląda na to, że chyba coś już się w tej sprawie zaczyna dziać;
obligacje.pl/pl/a/rz-bankowy-f...
Instrument instytucji pomostowej stosuje się w przypadku, gdy konieczne jest zapewnienie kontynuacji realizacji funkcji krytycznych lub ochrona stabilności finansowej, a znalezienie nabywcy chętnego na przejęcie działalności podmiotu w restrukturyzacji jest niemożliwe – tłumaczy na swojej stronie internetowej Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 31 maja 2019 10:04:35
Zgadza się. I dlatego zawarłem w swoim wpisie stwierdzenie - "Nadto w moim (i nie tylko moim) interesie leży żeby byli wypłacalni."

Maupa_w_niebieskim
4
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 852
Wysłane: 31 maja 2019 10:18:34
Obserwujmy zatem uważnie w jakim kierunku potoczy się sprawa IB bo z jednej strony sam IB ma chyba pomysł na 'ucieczkę do przodu' poprzez przeszkałcenie się w bank internetowy czy coś w tym rodzaju
https://stooq.pl/n/?f=1299441
Niezależnie od prowadzonych prac związanych z planowanym połączeniem z Getin Noble Bank (GNB) oraz dokapitalizowaniem przez zewnętrznego inwestora, Idea Bank opracował oraz przedstawił Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) alternatywną strategię postępowania opartą na znacznym obniżeniu skali prowadzonej działalności oraz zmniejszeniu kosztów. W scenariuszu zakładającym brak połączenia z GNB, przewidywana skala dokapitalizowania Idea Banku to ok. 500 mln zł, podał bank.

A z drugiej strony powołanie Banku Pomostowego BFG to już chyba wyraźny sygnał że 'plan Zdzisława' wszedł w fazę realizacji .

hektorek
0
Dołączył: 2018-05-16
Wpisów: 69
Wysłane: 31 maja 2019 10:44:19
maciej_61 napisał(a):
Pozostając w polemice z @darektomczyk co do roli IB w całej aferze przytaczam tu wpis @Maupa_w_niebieskim:
Cytat:
Wartość nominalną około 750 mln obligacji przepuszczonych przez IB można uznać za pewnik.

Otóż proste skojarzenie faktów prowadzi do podejrzenia że te 750 mln to nie wszystko. Lista ostrzeżeń KNF w sprawie podmiotów które zajmowały się dystrybucją obligów GBK obejmuje już coś ok 50 podmiotów. W tym prawie wszystkie to "warzywniaki" no poza IB (też na liście ostrzeżeń). A kto miał dostęp do bazy potencjalnych "firm - dystrybutorów"? Kondzio? Na pewno nie. Raczej chyba podmiot który reklamuje się do dziś jako "Najlepszy Bank dla Firm‎". Idę o zakład że wszystkie te podmioty miały rachunki bieżące w IB. I stąd wiedza kto ewentualnie w sposób dyskretny mógłby się podjąć takowej dystrybucji Nie oznacza to że "przepuszczano" te obligi bezpośrednio przez IB, na to są za cwani, ale przez jakieś tajemnicze firmy typu MIA czy podobne takie. Ale prowizje szły tam gdzie trzeba. Stąd per saldo sugeruje że było to znacznie więcej niż owe 750 mln.


Warzywniaki mogły się po prostu znaleźć drogą pantoflową. Jest masa na rynku przecież byłych Expanderowców, Open Lifeowców, OVBowców, brokerów i byłych pracowników różnych banków, każdy miał jakąś ukradzioną bazę jeleni do zgolenia i umiejętności wciskania kitu. Jest sporo lotnych pośredników działających w obszarze dochodzenia odszkodowań. Sporo ludzi nabrało doświadczenia w boiler roomach czyli firmach sprzedających junk bonds i inne super inwestycje, wszystko oszustwo. Wystarczy, że raz puścili CV do Getback i tylko trzeba było te CV w odpowiednim momencie wygrzebać. IB okazał się mega warzywniakiem o profilu kryminalnym. Nie dość, że nakłamał w ofertach, podstawił słupa w postacie PDM to jeszcze nie zatrzymał maszynki doskonale widząc, że "emitent" się wali. Część przerażonych sprzedawców odchodziła z LB na początku 2018 przeczuwając katastrofę związaną właśnie z GB. Był o tym artykuł cytowany na tym forum.

Przypominam sobie teraz, że jak założyłem lokatę w IB na początku 2018 roku to od razu zaczął wydzwaniać gość z LB i jednocześnie inny typ z IB. Ten drugi to jak usłyszał, że uprzedził go ktoś z LB to dalej zachęcał, żeby to jednak do nich najpierw zawitać, mimo że to przecież ten sam bank. W tym samym czasie wydzwaniał jeszcze ktoś GN i dosłownie dziesiątki podejrzanych warzywniaków typu Idea Invest (sic!). Prawie codziennie i to tak do maja-czerwca 2018. Mam kilkadziesiąt zablokowanych numerów na telefonie...

IB to prostu kolejny warzywniak o największej sile rażenia i kompletnym braku skrupułów. A niby bank.

maciej_61
0
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 786
Wysłane: 31 maja 2019 10:57:26
@hektorek
Zgadzając się z Twoim wpisem, chciałbym jednak zwrócić uwagę że nawet jeżeli w części odbyło się to "drogą pantoflową" to i tak gdzieś musi istnieć jakiś papier definiujący współpracę i kwestie prowizji z podmiotem który tak naprawdę był dystrybutorem. No bo że wszystko odbywało się "na gębę" w to nie uwierzę. Prześledzenie przepływu pieniędzy dało by przypuszczam bardzo ciekawe rezultaty. Ale to już sprawa dla Prokuratury.
Pytanie tylko ile jeszcze takich warzywniaków było.
Edytowany: 31 maja 2019 10:58

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,218 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +134,45% +26 889,80 zł 46 889,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d