Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

maciej_61
Wpisów: 693
Wysłane: 31 maja 2019 10:04:35
Zgadza się. I dlatego zawarłem w swoim wpisie stwierdzenie - "Nadto w moim (i nie tylko moim) interesie leży żeby byli wypłacalni."

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 31 maja 2019 10:18:34
Obserwujmy zatem uważnie w jakim kierunku potoczy się sprawa IB bo z jednej strony sam IB ma chyba pomysł na 'ucieczkę do przodu' poprzez przeszkałcenie się w bank internetowy czy coś w tym rodzaju
https://stooq.pl/n/?f=1299441
Niezależnie od prowadzonych prac związanych z planowanym połączeniem z Getin Noble Bank (GNB) oraz dokapitalizowaniem przez zewnętrznego inwestora, Idea Bank opracował oraz przedstawił Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) alternatywną strategię postępowania opartą na znacznym obniżeniu skali prowadzonej działalności oraz zmniejszeniu kosztów. W scenariuszu zakładającym brak połączenia z GNB, przewidywana skala dokapitalizowania Idea Banku to ok. 500 mln zł, podał bank.

A z drugiej strony powołanie Banku Pomostowego BFG to już chyba wyraźny sygnał że 'plan Zdzisława' wszedł w fazę realizacji .

hektorek
Wpisów: 66
Wysłane: 31 maja 2019 10:44:19
maciej_61 napisał(a):
Pozostając w polemice z @darektomczyk co do roli IB w całej aferze przytaczam tu wpis @Maupa_w_niebieskim:
Cytat:
Wartość nominalną około 750 mln obligacji przepuszczonych przez IB można uznać za pewnik.

Otóż proste skojarzenie faktów prowadzi do podejrzenia że te 750 mln to nie wszystko. Lista ostrzeżeń KNF w sprawie podmiotów które zajmowały się dystrybucją obligów GBK obejmuje już coś ok 50 podmiotów. W tym prawie wszystkie to "warzywniaki" no poza IB (też na liście ostrzeżeń). A kto miał dostęp do bazy potencjalnych "firm - dystrybutorów"? Kondzio? Na pewno nie. Raczej chyba podmiot który reklamuje się do dziś jako "Najlepszy Bank dla Firm‎". Idę o zakład że wszystkie te podmioty miały rachunki bieżące w IB. I stąd wiedza kto ewentualnie w sposób dyskretny mógłby się podjąć takowej dystrybucji Nie oznacza to że "przepuszczano" te obligi bezpośrednio przez IB, na to są za cwani, ale przez jakieś tajemnicze firmy typu MIA czy podobne takie. Ale prowizje szły tam gdzie trzeba. Stąd per saldo sugeruje że było to znacznie więcej niż owe 750 mln.

Warzywniaki mogły się po prostu znaleźć drogą pantoflową. Jest masa na rynku przecież byłych Expanderowców, Open Lifeowców, OVBowców, brokerów i byłych pracowników różnych banków, każdy miał jakąś ukradzioną bazę jeleni do zgolenia i umiejętności wciskania kitu. Jest sporo lotnych pośredników działających w obszarze dochodzenia odszkodowań. Sporo ludzi nabrało doświadczenia w boiler roomach czyli firmach sprzedających junk bonds i inne super inwestycje, wszystko oszustwo. Wystarczy, że raz puścili CV do Getback i tylko trzeba było te CV w odpowiednim momencie wygrzebać. IB okazał się mega warzywniakiem o profilu kryminalnym. Nie dość, że nakłamał w ofertach, podstawił słupa w postacie PDM to jeszcze nie zatrzymał maszynki doskonale widząc, że "emitent" się wali. Część przerażonych sprzedawców odchodziła z LB na początku 2018 przeczuwając katastrofę związaną właśnie z GB. Był o tym artykuł cytowany na tym forum.

Przypominam sobie teraz, że jak założyłem lokatę w IB na początku 2018 roku to od razu zaczął wydzwaniać gość z LB i jednocześnie inny typ z IB. Ten drugi to jak usłyszał, że uprzedził go ktoś z LB to dalej zachęcał, żeby to jednak do nich najpierw zawitać, mimo że to przecież ten sam bank. W tym samym czasie wydzwaniał jeszcze ktoś GN i dosłownie dziesiątki podejrzanych warzywniaków typu Idea Invest (sic!). Prawie codziennie i to tak do maja-czerwca 2018. Mam kilkadziesiąt zablokowanych numerów na telefonie...

IB to prostu kolejny warzywniak o największej sile rażenia i kompletnym braku skrupułów. A niby bank.

maciej_61
Wysłane: 31 maja 2019 10:57:26
@hektorek
Zgadzając się z Twoim wpisem, chciałbym jednak zwrócić uwagę że nawet jeżeli w części odbyło się to "drogą pantoflową" to i tak gdzieś musi istnieć jakiś papier definiujący współpracę i kwestie prowizji z podmiotem który tak naprawdę był dystrybutorem. No bo że wszystko odbywało się "na gębę" w to nie uwierzę. Prześledzenie przepływu pieniędzy dało by przypuszczam bardzo ciekawe rezultaty. Ale to już sprawa dla Prokuratury.
Pytanie tylko ile jeszcze takich warzywniaków było.
Edytowany: 31 maja 2019 10:58

hektorek
Wpisów: 66
Wysłane: 31 maja 2019 11:37:14
@Maupa_w_niebieskim

Wszyscy już na tym forum zauważyli, że masz nieprzeciętną umiejętność analizy rynku finansowego i jego zasad działania. Twoje spostrzeżenia są bardzo cenne.

Nie daje mi spokoju sprawa rolek. Tzn jak to działało to rozumiem (tworzenie fikcyjnych zysków prezentowanych jako odzyski, unikanie wycen poprzez handel portfelami). Domyślam się, że to spółki zależne zarządzane przez jakieś TFI albo tylko GB wyposażone w gotówkę wydaną w zamian za certyfikaty(?) albo ze zwykłej pożyczki od GB kupowały najpierw od GB portfel albo po prostu bezpośrednio z rynku za 100 zł. Po czym ta właśnie spółeczka grupowa dajmy na to X1 sprzedawała zaprzyjaźnionej, ale niezależnej od grupy GB spółeczce Y ten sam portfel za 110 zł. Po jakimś czasie Y odsprzedawała ten portfel do innej grupowej spółeczki X2, albo do GB albo do X1 za 120 zł? Po czym ponownie portfel mógł być puszczony w ruch za odpowiednio 130,140, 150 zł itd. Czy gotówka też normalnie krążyła w ten sposób, że Y płacił do X1, X2 do Y? Ktoś już chyba nawet wspominał na forum nazwy firm uczestniczących w rolkach .

Maupo czy możesz się odnieść do mechanizmu rolek i możesz wiesz jak w sprawozdaniu GB odnaleźć nazwy spółek typu Y spoza grupy?

voyager747
Wpisów: 520
Wysłane: 31 maja 2019 14:53:53
GB był serwiserem w Trigon Profit np. XXIII, IB sprzedawał to jako produkt z gwarancją zysku min. 4 % rocznie, a teraz się okazuje, że jednostki są wyceniane ok. -70 %.
Mój doradca mi mówił, że mam co najmniej 4 % zysku rocznie, to na 4 lata było, a mam -70 %.
Trigon przekazał serwisowanie innej firmie, ale jakoś wyceny się nie poprawiły.
Edytowany: 31 maja 2019 15:00

jenes
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 99
Wysłane: 31 maja 2019 15:39:53
Proszę o wytłumaczenie w jaki sposób były wyliczone siła i liczba przysługujących kuratorowi głosów 22 stycznia br., według ustawy:
Art. 367. 1. Przy zawieraniu układu kurator głosuje sumą wierzytelności obligatariuszy objętych układem, przy czym przysługuje mu jeden głos od każdej sumy, która wynika z podziału sumy innych wierzytelności uprawniających do głosowania przez liczbę wierzycieli, którzy reprezentują te wierzytelności.
2. W przypadku gdy obligatariusze głosują na zgromadzeniu wierzycieli osobiście lub przez pełnomocnika, siłę głosów kuratora pomniejsza się o wartość wierzytelności głosujących obligatariuszy, a liczbę przysługujących kuratorowi głosów – o liczbę głosujących obligatariuszy.
Według prasy "Wniosek przegłosowało 3,3 tys. wierzycieli stanowiących 86 proc. wierzytelności. W sumie w papiery GetBacku zainwestowano 2,5 mld zł." Czyli 100 % to 3,837 wierzycieli, jak to zostało obliczone?

maciej_61
Wysłane: 31 maja 2019 15:50:18
Może mi ktoś wyjaśnić czemu Prokuratura przesłuchiwała Balcerowicza w sprawie GBK?

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 maja 2019 15:57:31
maciej_61 napisał(a):
@hektorek
Zgadzając się z Twoim wpisem, chciałbym jednak zwrócić uwagę że nawet jeżeli w części odbyło się to "drogą pantoflową" to i tak gdzieś musi istnieć jakiś papier definiujący współpracę i kwestie prowizji z podmiotem który tak naprawdę był dystrybutorem. No bo że wszystko odbywało się "na gębę" w to nie uwierzę. Prześledzenie przepływu pieniędzy dało by przypuszczam bardzo ciekawe rezultaty. Ale to już sprawa dla Prokuratury.
Pytanie tylko ile jeszcze takich warzywniaków było.

Kiedyś już napisałam na tym forum, że łatwiej wymienić tych co nie sprzedawali obligacji GetBack niż tych co je sprzedawali. To co wpisano na listę ostrzeżeń KNFu to czubek góry lodowej. Jeżeli chodzi o pączkowanie 'warzywniaków' to z dokumentów do których dotarłam (a raczej znanych mi historii osób które owe 'warzywniaki' ubrały w obligacje nie tylko GBK ale i Hussar Gruppa lub Basel Olten Pharm) wynika, że przeważnie na początku był bank/ubezpieczyciel/doradca kredytowy. I i pracownicy tych instytucji którzy: a/ opuszczali je wraz z bazą klientów b/ byli tam dalej zatrudnieni ale 'sprzedawali' informacje o zamożnych klientach swoim kumplom którzy już poszli sa swoje (do "warzywniaka" ) lub zakotwiczyli w samym GBK albo w którejś ze spółek Kondzia. W mojej ocenie mamy do czynienia ze złamaniem tajemnicy bankowej na masową skalę. Bo złamanie tajemnicy bankowej to nie tylko ujawnienie np. danych klienta i informacji o jego stanie majątkowym (depozytach) osobie nieuprawnionej ale także ich wykorzystanie niezgodnie z prawem dla korzyści majątkowej przez osobę która weszła w ich posiadanie legalnie.

maciej_61
Wysłane: 31 maja 2019 16:10:17
A IB tak spokojnie się temu wszystkiemu przyglądał i nie reagował? Ciekawe....

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 maja 2019 16:10:22
hektorek napisał(a):
@Maupa_w_niebieskim

Wszyscy już na tym forum zauważyli, że masz nieprzeciętną umiejętność analizy rynku finansowego i jego zasad działania. Twoje spostrzeżenia są bardzo cenne.

Nie daje mi spokoju sprawa rolek. Tzn jak to działało to rozumiem (tworzenie fikcyjnych zysków prezentowanych jako odzyski, unikanie wycen poprzez handel portfelami). Domyślam się, że to spółki zależne zarządzane przez jakieś TFI albo tylko GB wyposażone w gotówkę wydaną w zamian za certyfikaty(?) albo ze zwykłej pożyczki od GB kupowały najpierw od GB portfel albo po prostu bezpośrednio z rynku za 100 zł. Po czym ta właśnie spółeczka grupowa dajmy na to X1 sprzedawała zaprzyjaźnionej, ale niezależnej od grupy GB spółeczce Y ten sam portfel za 110 zł. Po jakimś czasie Y odsprzedawała ten portfel do innej grupowej spółeczki X2, albo do GB albo do X1 za 120 zł? Po czym ponownie portfel mógł być puszczony w ruch za odpowiednio 130,140, 150 zł itd. Czy gotówka też normalnie krążyła w ten sposób, że Y płacił do X1, X2 do Y? Ktoś już chyba nawet wspominał na forum nazwy firm uczestniczących w rolkach .

Maupo czy możesz się odnieść do mechanizmu rolek i możesz wiesz jak w sprawozdaniu GB odnaleźć nazwy spółek typu Y spoza grupy?

Dziękuję za miłe słowa, ale proszę dozować je z ostrożnością bo ostatnimi czasy nie jestem tu popularna więc może się i Panu oberwać rykoszetem. Gdybym miała 'nieprzeciętną umiejętność analizy rynku finansowego' to bym w GetBack nie wtopiła. Nie mam zielonego pojęcia kto konkretnie był uczestnikiem tego mechanizmu. O ile pamiętam w zeszłym roku był wynajęty fachowiec (ex-Kruk) do zbadania tego zjawiska a jego raport pewnie leży i w spółce i w prokuraturze. Natomiat niekoniecznie łączyłabym ten proceder tylko i wyłącznie z podmiotami z branży finansowej, tożsamość niektórych "dostawców" portfeli wierzytelności może wprawić w osłupienie np.
www.rynekobligacji.com/2014/11...
6. Na czym konkretnie polega współpraca z GetBack? Czy Hussar Gruppa udziela pożyczek spółce GetBack? Proszę również o bardziej szczegółowe omówienie działań Hussar w przedmiocie nabywania wierzytelności. Na czym polega model biznesowy i ryzyko Hussar Gruppa? Czy spółka konkuruje z firmami windykacyjnymi w zakresie zakupu portfeli wierzytelności? Jaka to jest skala wartościowo?

Hussar Gruppa jest agentem GetBack SA w zakresie przynoszenia portfeli do windykacji głównie z rynku energetyki, mediów oraz banków spółdzielczych – nie jest to jednak istotny biznes dla HG.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 maja 2019 16:14:08
maciej_61 napisał(a):

Panie Macieju,

IB to jeden z głównych kanałów dystrybucji obligacji GBK ale 'warzywniaki' to akurat niekoniecznie mają związek z IB. One stanowiły dla niego konkurencję w wyścigu po prowizję, część z nich pewnie była prowadzona przez byłych pracowników IB. Szefostwem 'warzywniaków' nie był IB ale dedykowany dział w strukturach GBK. Tego towaru było tak dużo, że dla wszystkich starczyło... niestety.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 703
Wysłane: 31 maja 2019 16:18:27
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

Chyba najważniejsze dla Pana i innych kierujących roszczenia do IB jest aby było od kogo i z czego te roszczenia egzekwować. Na razie panuje duża niepewność co dalej z IB ale wygląda na to, że chyba coś już się w tej sprawie zaczyna dziać;
obligacje.pl/pl/a/rz-bankowy-f...
Instrument instytucji pomostowej stosuje się w przypadku, gdy konieczne jest zapewnienie kontynuacji realizacji funkcji krytycznych lub ochrona stabilności finansowej, a znalezienie nabywcy chętnego na przejęcie działalności podmiotu w restrukturyzacji jest niemożliwe – tłumaczy na swojej stronie internetowej Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Obserwujmy zatem uważnie w jakim kierunku potoczy się sprawa IB bo z jednej strony sam IB ma chyba pomysł na 'ucieczkę do przodu' poprzez przeszkałcenie się w bank internetowy czy coś w tym rodzaju
https://stooq.pl/n/?f=1299441
Niezależnie od prowadzonych prac związanych z planowanym połączeniem z Getin Noble Bank (GNB) oraz dokapitalizowaniem przez zewnętrznego inwestora, Idea Bank opracował oraz przedstawił Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) alternatywną strategię postępowania opartą na znacznym obniżeniu skali prowadzonej działalności oraz zmniejszeniu kosztów. W scenariuszu zakładającym brak połączenia z GNB, przewidywana skala dokapitalizowania Idea Banku to ok. 500 mln zł, podał bank.

A z drugiej strony powołanie Banku Pomostowego BFG to już chyba wyraźny sygnał że 'plan Zdzisława' wszedł w fazę realizacji .

Powołanie banku pomostowego to przede wszystkim efekt zmian personalnych w KNF. Taki bank powinien istnieć od razu po implementacji BRRD i CRR. To jest efekt opóźnień, a fakt że sytuacja w sektorze może się zmienić to tylko przyspieszyło decyzję. Nie jest to jednak efekt problemów IB choćby z powodu poniżej.

Na razie jednak resolution w IB nie nastąpi. BFG musi mieć wystarczające przesłanki do jego wprowadzenia, w postaci choćby braku efektów finansowych wdrożenia planu naprawy. W grze jest jeszcze zarząd komisaryczny i jego działania, następnie ocena tych działań itd.

Cytat:

Na 99 proc. następowało w takim przypadku potrącenie wzajemnych wierzytelności i nie było przepływów gotówki.

Cytat:
GB był serwiserem w Trigon Profit np. XXIII, IB sprzedawał to jako produkt z gwarancją zysku min. 4 % rocznie, a teraz się okazuje, że jednostki są wyceniane ok. -70 %.
Mój doradca mi mówił, że mam co najmniej 4 % zysku rocznie, to na 4 lata było, a mam -70 %.
Trigon przekazał serwisowanie innej firmie, ale jakoś wyceny się nie poprawiły.

Przekazanie serwisowania nie pomoże skoro wartość aktywów była w funduszach przeszacowana, a często te fundusze brały udział w wyżej wymienionych rolkach.

voyager747 napisał(a):
Ja też się zastanawiałem czy składać reklamację, ale w końcu złożyłem, odpowiedź była standardowa.
Pisałem tu już wcześniej, że inne produkty powiązane z GB Lions sprzedawał tak samo.
Jak rozumiecie produkt z gwarancją zysku co najmniej 4 % rocznie ? Tak były sprzedawane Trigony Profit, a tam minimalna kwota to było 190 tysięcy plus 3800 pln prowizji dla banku. Sporo ludzi w necie o tym pisze, też do UOKiKu to było zgłaszane.
Mój doradca słyszał milion razy, że nie chcę ryzykownych produktów, bo straciłem na WGI, to sprzedał mi GB, Trigona, Altusa i Vienna Life z Altusem. Wcale nie ryzykowne, nic a nic, z gwarancją zysku.

Gwarancja to gwarancja, ale w każdym przypadku ma znacznie, wypłacalność gwaranta. W przypadku FIZu warunki były gwarantowane. Problem w tym, że gwarant okazał się być niewypłacalny. Lokaty też są gwarantowane, ale może się kiedyś okazać, że na nich się straci, tak jak na Cyprze. BFG gwarantuje lokaty do 100 tys. EUR ale w jakimś czarnym scenariuszu jakiś bank może okazać się niewypłacalny, BFG może nie mieć pieniędzy, a budżet nie mieć kasy i możliwości zaciągnięcia długu - wtedy będzie tak samo jak z certami Trigona, czy Amber Gold. W tym przypadku osobiście nie widzę wprowadzania w błąd. Może nawet przez Trigona o ile nie był on jedną z instytucji które partycypowały w rolkach, co nie zmienia faktu, że jeśli faktycznie GetBack nie mógł z mocy prawa być gwarantem to otwiera się furtka.

maciej_61
Wysłane: 31 maja 2019 16:21:55
maciej_61 napisał(a):

Panie Macieju,

IB to jeden z głównych kanałów dystrybucji obligacji GBK ale 'warzywniaki' to akurat niekoniecznie mają związek z IB. One stanowiły dla niego konkurencję w wyścigu po prowizję, część z nich pewnie była prowadzona przez byłych pracowników IB. Szefostwem 'warzywniaków' nie był IB ale dedykowany dział w strukturach GBK. Tego towaru było tak dużo, że dla wszystkich starczyło... niestety.

Tym bardziej się dziwię że IB sobie tak siedział i przyglądał się całokształtowi. I nie interweniował. Bo chyba generalna wiedza o tym co się dzieje w Banku była.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 maja 2019 16:23:16
maciej_61 napisał(a):
Może mi ktoś wyjaśnić czemu Prokuratura przesłuchiwała Balcerowicza w sprawie GBK?

Tutaj więcej szczegółów:
wiadomosci.dziennik.pl/wydarze...
On na imprezie organizowanej/sponsorowanej przez GetBack miał wystapienie
wiadomosci.wp.pl/leszek-balcer...
Mało kto wie, że były wicepremier, profesor Leszek Balcerowicz był gościem specjalnym GetBack Bussines Forum. Konferencja w Łodzi odbyła się na kilka miesięcy przed wybuchem afery finansowej z udziałem spółki. Wystąpienie Balcerowicza nosiło tytuł „Dług państwa, dług przedsiębiorstw i wpływ na Makroekonomię”.
Oprócz tego wystąpienia była podobno jeszcze jakaś analiza która LB miał sporządzać ..

maciej_61
Wysłane: 31 maja 2019 16:30:59
No fakt. To są powody dla których powinien iść siedzieć zamiast Kondzia i ..... nooo takiego innego Pana....

maciej_61
Wysłane: 31 maja 2019 17:47:35
@Maupa_w_niebieskim

Cytat:
Na 99 proc. następowało w takim przypadku potrącenie wzajemnych wierzytelności i nie było przepływów gotówki.

Zaraz, zaraz. Czyli barter? Sam miałem (w początkach ery VAT`u w Polsce) nieprzyjemność styczności z Urzędem Skarbowym który stwierdził że "barter - barterem a VAT - VAT`em". I bez znaczenia było że wszystko się wzajemnie zerowało.
Bank jest płatnikiem VAT choć większość usług z którymi ma do czynienia przeciętny Kowalski mają stawkę VAT zero. Ale nie wszystkie. Np doradztwo (bardziej znane obecnie jako informowanie) jest obłożone stawką 23% VAT. Nieważne że ja tego podatku nie zapłaciłem. Bank musi to zrobić. Pojęcie rozliczenia VAT`u "zero" też istnieje. O czym takoż miałem nieprzyjemność dowiedzieć się w tych dawnych czasach w US. Domniemanie przestępstwa przeciwko ustawie o VAT? Powyżej 10 mln - 25 lat odsiadki, według nowych regulacji.

Szczegóły tutaj w interpretacji indywidualnej US dla jakiegoś Banku:
e-prawnik.pl/interpretacje-pod...
Edytowany: 31 maja 2019 17:50

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 703
Wysłane: 31 maja 2019 18:33:25
Barter to wzajemne świadczenie, a w przypadku tego o czym piszę mamy tylko nettowanie należności. To coś innego.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 maja 2019 22:13:12
maciej_61 napisał(a):

Tym bardziej się dziwię że IB sobie tak siedział i przyglądał się całokształtowi. I nie interweniował. Bo chyba generalna wiedza o tym co się dzieje w Banku była.

Na to pytanie chyba jest tylko jedna odpowiedż : kasa Misiu, kasa! IB nie miał też za bardzo interesu w doniesieniu na 'warzywniaki' będące jego konkurencją. Przy okazji badania takiego donosu jakiś 'warzywniak' ex-IB (a stawiam dolary przeciwko orzechom że tacy też tam są) mógł naprowadzić kontrolerów na IB i sprawa by się szybciej wydała. Wystarczyło dla wszystkich , wszyscy mieli pełne ręce roboty upychając te papiery (bez)wartościowe. Tam jedni kryli drugich i panowała zasada: żyj i daj żyć innym.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 31 maja 2019 22:20:21
maciej_61 napisał(a):
No fakt. To są powody dla których powinien iść siedzieć zamiast Kondzia i ..... nooo takiego innego Pana....

Leszek Balcerowicz był przesłuchiwany w charakterze świadka. Póki co trudno na wyrost stawiać tezę, że powinien iść siedzieć. Wynajmowanie celebryty, najlepiej z profesorskim tytułem, do wygłoszenia jakiegoś speechu to normalna praktyka. Tak samo jak niestety normalną praktyką jest wsadzenie jakiegoś celebryty do RN aby robił za lukier na starym pączku i swoją osobą uwiarygadniał biznes.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość