pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 7 czerwca 2019 09:31:19
„Układ” z GB pokazał wszystkim złodziejom, oszustom i krętaczom-w Polsce tak można!!! Żadnych sugestii, aby właściciel dokapitalizował spółkę!!

GetOblig
Wpisów: 57
Wysłane: 7 czerwca 2019 10:20:51
Zgadzam się w 100% z powyższą opinią. Oceniając ton wczorajszych informacji w mediach o decyzji Sądu odnoszę wrażenie, że wszystkie one były napisane tak jakby zdarzyło się coś wyjątkowo dobrego dla obligatariuszy co prawda paru indywidualnych się "burzy" ale przecież mamy sprzedaż do Hoista i ograniczenie zatrudnienia co w ocenie kuratora, nadzorcy i sędziego ma być gwarancją realizacji układu. Żart. Mam nadzieję na zaskarżenie. Aż dziwne, że barczyński jeszcze nie odtrąbił naszego sukcesu. A swoją drogą ciekawe co ze zmianami w składzie RW? Jeśli chodzi o interpelację to fajnie, że się pojawiła (dzięki tym którzy się do tego aktywnie przyłożyli) a niby dlaczego nie zabrać skoro świadomie wepchnięto w GB śmiecie?

jenes
Wpisów: 108
Wysłane: 7 czerwca 2019 11:53:36
@mangoo: nigdzie, siedz cicho a znajda cie ;-) a tak powaznie to GB powinien miec twoje dane, skoro do kwietnia 2018 r. wyplacal odsetki
@basik: juz za pozno na zaskarzanie ukladu, teraz pozostaje tylko zazalenie do sadu okregowego na postanowienie sadu w sprawie zatwierdzenia ukladu, oplata sadowa 200 zl.
@okradziona: nie ma przepisu, zeby akcjonariusz mial dokapitalizowywac spolki, skad ten dziwny pomysl? Kakolewski tak bredzil w 2018 ale to wymysl jego chorej glowy
@GetOblig: odnosze takie samo wrazenie jak Ty: jak sprzedaz za 365 mlz Hoistowi aktywow ma zagwarantowac realizacje ukladu? Przeciez z tego 265 mln zl poszlo na splate zabezpieczonych a 100 mln pojdzie na przezarcie przez GB...

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 7 czerwca 2019 14:41:23
To jednak świetny pomysł na biznes w Polsce, wziąć 100 %, oddać 25 % po 8u latach i niech się gawiedź cieszy, że cokolwiek dostanie.

dario10
Wpisów: 50
Wysłane: 7 czerwca 2019 16:22:22
A jakiś pionek może posiedzi kilka lat...tak się robi biznesy i fortuny w PL...rynek regulowany, środek Europy, pędząca gospodarka, świetne ratingi,
Są już następni, ZM Henryk Kania, ponad 800 mln długu i ucieczka pod ochronę sądu...24 fundusze inwestycyjne mają ich papiery...

voyager747
Wysłane: 7 czerwca 2019 16:33:22
Polska krajem piramid, jak Egipt.

cinis_
Wpisów: 210
Wysłane: 7 czerwca 2019 17:08:27
Ludzie zastanówcie się, kupowane były obligacje
n i e z b e z p i e c z o n e
Za układem głosowało ponad 80% obligatoriuszy poprzez osoby reprezentujące. Gdyby słuchało się mniejszości , nigdy żaden układ nie zostałby zawarty. Niech ta firma zacznie działać może coś z tego będzie. Jestem bardziej umoczony niż wy, straciłem caly swoj finansowy komfort. Najgorsze co może być to upadłość. Ponad rok czekamy na układ, jak upadnie będzie jeszcze mniej, nie będzie kogo ścigać.

Vox
Wpisów: 5 523
Wysłane: 7 czerwca 2019 17:31:50
cinis sie cieszy z 20% w 8 lat, po uwzglednieniu inflacji realne 9% z kwoty.... o ile getback nie upadnie np. w 2020 splacajac banki i koniec!

mi jest wszystko jedno 9% to jak zero. niech zdycha, przynajmniej sie abrisy, prezesy i inne cwaniaki nie pozywia!
Edytowany: 7 czerwca 2019 17:34

voyager747
Wysłane: 7 czerwca 2019 17:41:04
Ja mam obligacji za 70 tysięcy i w sumie to te 25 % to nie jest dużo i jakby się mnie kto pytał, bo bym głosował za upadłością. Wiem, że ludzie mają dużo więcej, ale ja w Trigonie powiązanym z GB miałem 190 tysięcy, a tam też nie jest wesoło.
Edytowany: 7 czerwca 2019 17:44

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 810
Wysłane: 7 czerwca 2019 18:01:34
@Vox
Rozumiem sarkazm wobec wpisu Cinis1 (ja też wolałabym 100% w pół roku) ale wykaż proszę, że spółka jest w stanie zapłacić więcej i szybciej mając to co ma czyli: podporządkowane certyfikaty FIZów i portfele wierzytelności z których odzykanie czegokolwiek staje się trudniejsze z każdym dniem.
Jeżeli układ się uprawomocni zostanie ustanowiony zastaw rejestrowy na naszą rzecz (bodajże pkt 11 propozycji układowych) i gdyby spółka przed wykonaniem układu się 'wywróciła' to przynajmniej wejdziemy w upadłość ze statusem wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo.
Dla zwolenników wyższości 'zaspokojenia przez upadłość' tu i teraz nad 'zaspokojeniem poprzez (nawet taki kulawy) układ' mam taką oto informację: 30 lipca br minie 4 lata od ogłoszenia upadłości PCZ SA (też naemitowali obligacji). W przeciwieństwie do GetBack w chwili upadłości PCZ miało konkretny majątek (w tym nieruchomości) na który kolejki chętnych nie ma. Nikt z obligatariuszy do tej pory nie odzyskał nawet złotówki.

voyager747
Wysłane: 7 czerwca 2019 18:05:31
Taki to fajny kraj, nic tylko uciekać.

Mheavydrumm
Wpisów: 114
Wysłane: 7 czerwca 2019 18:40:39
Proszę się nie łudzić, że Getback wywiąże się ze zobowiązań układowych. Przeżrą co jest do skonsumowania i zgaszą światło. Pierwszym z brzegu przykładem tego, jak wygląda aktualna gospodarka finansowa w tej spółce jest wysokość wynagrodzeń rady nadzorczej. W spółkach publicznych będących w bardzo dobrej kondycji finansowej nie ma takiego Bizancjum jak w naszej kochanej spółeczce, która stoi nad przepaścią (a właściwie leży): od 10 do 20 tys. miesięcznie dla członków rady, w tym 20 tys. dla "naszego" zdRadka.
Edytowany: 7 czerwca 2019 18:42

voyager747
Wysłane: 7 czerwca 2019 18:47:45
8 lat, to abstrakcja.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 7 czerwca 2019 19:07:39
@Voyager747
Eeee tam od razu 'abstrakcja". Byli tacy co proponowali spłaty układowe przez 30 (!) lat, toteż 8 lat to przy nich luxtorpeda.

voyager747
Wysłane: 7 czerwca 2019 19:14:32
8 lat, w tym roku, w kwietniu chyba powinienem dostać 100 %, bo 2 lata minęły mojej inwestycji, a w nagrodę dostanę 25 % za 8 lat. Inwestycja na 10 lat i 75 % straty.

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 7 czerwca 2019 20:16:37
Wszyscy piszą jakby to rzeczywiście była spółka. Przecież to było zaplanowane i dobrze przeprowadzone przestępstwo! Okradli nas i taki był plan. Spłacą banki i innych przyjaciół krolika, bo Ci bych ich „zjedli”. Piramida finansowa, notowana na GPW i źadnych konsekwencji! To jest nowy przepis na biznes!

orekki
Wpisów: 327
Wysłane: 7 czerwca 2019 22:21:47
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

Dla zwolenników wyższości 'zaspokojenia przez upadłość' tu i teraz nad 'zaspokojeniem poprzez (nawet taki kulawy) układ' mam taką oto informację: 30 lipca br minie 4 lata od ogłoszenia upadłości PCZ SA (też naemitowali obligacji). W przeciwieństwie do GetBack w chwili upadłości PCZ miało konkretny majątek (w tym nieruchomości) na który kolejki chętnych nie ma. Nikt z obligatariuszy do tej pory nie odzyskał nawet złotówki.

W tym wypadku chyba jednak nie masz do końca prawdziwych informacji. Tam majatek był wyprowadzany przed upadłością do innych spółek , a zapłatą za to były między innymi … akcje PCZ, czyli coś mniej wartego niż papier toaletowy. Zajmuje się tym prokuratura od lat, a to co zostało w spółce raczej nie ma się nijak do tego co spółka winna jest wierzycielom.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 8 czerwca 2019 09:34:27
@orekki
Jeżeli chodzi o PCZ to według posiadanych przeze mnie informacji owszem wyprowadzanie majątku ze spółki trwało jakiś czas przed upadłością, ale mimo to PCZ nie wszedł z upadłość przysłowiowo 'goły i wesoły' ale z konkretami np. w postaci działek w: Skarbimierzu, Brochocinie, Malinie, 2 działek na Mierzei Wiślanej (Przebrno i Krynica Morska) i działki w Ziębicach. Ponadto syndyk złożył skargi pauliańskie z których część zakończyła się sukcesem tzn przysporzeniem masie upadłości kolejnych nieruchomości. Chyba ostatnio (bez sukcesu) syndyk usiłował sprzedać szpital w Środzie Śląskiej. A postępowanie prokuratorskie to już zupełnie inna para kaloszy. Sytuacja majątkowa PCZ i GetBack jest jednak nieporównywalna.

jenes
Wpisów: 108
Wysłane: 9 czerwca 2019 19:35:28
Szansa na 37 mln zl w GetBacku (ciekawe, ile normalna spolka windykacyjna moglaby z tego odzyskac = ile naprawde to jest warte). Czy rada wierzycieli wydawala zgode na ta sprzedaz?
biznes.pap.pl/pl/news/listings...(54-2019)-sprzedaz-portfeli-wierzytelnosci-do-spolki-investcapital-ltd-(z-grupy-kapitalowej-kruk)

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 9 czerwca 2019 21:15:50
Rzeczony portfel wierzytelności nie należy do GetBack tylko do jest spółki zależnej w Rumunii (czyli do formalnie innego przedsiębiorcy) więc RW nie ma tu nic do powiedzenia - restrukturyzacja jest prowadzona wobec spółki w Polsce a nie w Rumunii. Umowa jest warunkowa
www.bankier.pl/wiadomosc/GETBA...
[i]Przeniesienie własności wierzytelności objętych Umową na Kupującego nastąpi pod warunkiem zapłaty ceny oraz pod warunkiem wyrażenia zgody przez nadzorcę sądowego wyznaczonego w przyspieszonym postępowaniu układowym Emitenta. Zawarta Umowa nie przewiduje istotnych kar umownych. Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach.[/i
A na pytanie czy GetBack w obecnej sytuacji stać na utrzymanie spółki zależnej w Rumunii odpowiedzcie sobie Państwo sami.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość