pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

borecki
Wpisów: 48
Wysłane: 25 lipca 2019 13:16:50
Cytat:
https://www.prawo.pl/biznes/afera-getback-jak-odzyskac-pieniadze-odszkodowanie-za-obligacje,449107.html

Ten artykuł/przypadek jest dowodem na kolejne oszustwo Idea Banku, skoro oszukani mają nagranych bankierów, gdzie padają kłamstwa wykazujące misseling i nierzetelne doradztwo inwestycyjne to chyba ciężko o lepszy dowód by bank mógł uznać reklamację za zasadną. Tymczasem bank twierdzi, że ileś dziesiątek reklamacji rozpatrzył na korzyść klientów, problem tylko w tym, że nikt poza bankiem o nikim takim nie słyszał.
Szkoda, że nie ma wypowiedzi prokuratury w tej sprawie, na FB pisali, że w tym przypadku nieudacznicy-prokuratorzy, w ogóle nie przesłuchali świadków ani podejrzanych mimo złożenia zawiadomienia wiele miesięcy temu - dowód jak państwo polskie, tfu, pisowskie, pomaga.
Edytowany: 25 lipca 2019 13:19

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 25 lipca 2019 14:24:41
Do mnie też dzwonili z GB proponując nowe obligacje, już nie pamiętam na ile oprocentowane, chyba na 7 %. Powiedziałem im, że wszystko załatwiam przez bank. Na spotkaniu z moim doradcą powiedziałem o tym, a on, że oni się już tym nie zajmują. Chyba już było wiadomo, że to kupa. Szkoda, że mnie nie ostrzegł, że nie powiedział, żeby uciekać z Altusów, Trigonów itp. On wiedział, że to wszystko jest powiązane, ja nie.

Pogromca
Wpisów: 23
Wysłane: 25 lipca 2019 16:54:55
Obligatariósz_kontakt napisał(a):
Pogromca napisał(a):
Joker napisał(a):
Lama zła, próby dealowania z GB to Ok. Komedia.
Tak jak napisał Hektorek Lama tylko tłumaczy zachowanie tego naszegonaniby przedstawiciela.Napisałeś tez nie dawno o doświadczeniu i wiedzy Barczyńskiego.To jeszcze napisz, co dzięki tej wiedzy zyskali obligatariusze niezabezpieczeni .Układ który jest ,,sukcesem'' .W sumie tak piszą w ,,Parkiecie ''ten układ to zdecydowanie sukces hello1 Swoja drogą nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo .Zgadzam się to jest sukces dla Abrisu i zabezpieczonych ,bo dla mnie i większości obligatariuszy ten układ to SKANDAL .Dla Ciebie to jest sukces? Uważasz za sukces to ,że w drugiej połowie 2021 roku dostaniesz 2% z 25 % spłaty ?Angel To jest dopiero KOMEDIA! Pan Barczyński ma doświadczenie w totalnej manipulacji ludźmi .Czytając twoje ostatnie posty mam wrażenie ,że już temu bogatemu doświadczeniu uległeś.

Należy sprostować powyższą wypowiedź: w GG Parkiet ukazał się wywiad z R. Barczyńskim. Przewodniczący_wielu_rad zwany w skrócie rad-kiem stwierdził w nim, że "układ z GetBack to sukces". @Pogromca podaj proszę choć jeden artykuł, w którym Parkiet stwierdza to samo. Znam obu dziennikarzy piszących o GetBacku: Maćka Rudke i Przemka Tychmanowicza - obydwaj mają na ten temat odmienne zdanie. A wywiad z Barczyńskim - ktoś to musiał opublikować, inaczej w ogóle bylibyśmy odcięci od jakichkolwiek źródeł informacji.
I niestety - jest zakaz pisania o GetBacku - czekamy aż sprawa przycichnie. Jeśli nie mówi się o problemie, to problemu nie ma.
Cóż ,ja nie znam tych dziennikarzy i nie wiem jakie mają zdanie na ten temat . Natomiast po lekturze wywiadu z Barczyńskim mogę powiedzieć ,ze to nie jest rzetelne dziennikarstwo .Nie zauważyłem, aby pan dziennikarz był dociekliwy z pytaniami .Gdzie pytanie o kuratora , gdy Barczyński stwierdził ,że „przeważająca większość tych właśnie wierzycieli udzieliła tej propozycji swojego poparcia”. Przecież to kurator był tą przeważajXAcą większością .Gdzie pytanie jak głosowali obligatariusze, którzy byli na ZW 22 stycznia ,kto z obecnych zagłosował za układem oprócz Barczyńskiego? Gdzie pytanie o przebieg głosowania i wycofanie za pięć 12 z konwersji z PU ,gdzie pytanie dlaczego glosowano tylko propozycje spółki ? Może też trzeba było przypomnieć Barczyńskiemu dlaczego było tylko 50 zaskarżeń . Przecież zaskarżenia mogły złożyć tylko osoby dopuszczone go samodzielnego udziłu w postępowaniu .Ludzie się nie wyłączli bo kurator mówił że zagłosuje za propozycjami złożonymi przez NS i już w grudniu kurator twierdził,że jest odpowiednia liczba głosów aby obligatariusze mieli kontrolę nad spółką.. Dodatkowo do 10 stycznia sędzia wyznaczył termin na wyłączenie się spod kurateli, a info o zmianie propozycji wyszło po południu 21 stycznia .Co mogli zrobić ci co nie wyłączyli się wcześniej??? NIC! A Barczyński raczy czytelników tekstem : „Układ zaskarżyła grupa około 50 osób. Jest to 0,5 proc. z grona prawie 10 tys. wierzycieli indywidualnych – ocenę, czy to dużo, pozostawiam czytelnikom” Manipulant jeden.

Czyli generalnie poza nieliczną grupką 0,5 % z 10 tys wierzycieli ,pozostali godzą się na niepewne 25% i przeważająca większość wierzycieli jest za układem ...koniec tematu .Tak można podsumować ten wywiad i taki jest przekaz , tak ten wywiad odbiorą osoby niezorientowane w temacie Ale rozumiem -artykuł sponsorowany i autoryzowany …

Pogromca
Wysłane: 25 lipca 2019 16:57:29
Joker napisał(a):
Panie i Panowie nie bądźcie naiwni. Uważajcie na wszystkie forumowe gwiazdy co pchają się do RW!
Jasne , pchają się drzwiami i oknami .Widziałeś ten las rąk chętnych do objęcia tej „zaszczytnej” funkcji na zgromadzeniu w październiku, kiedy została wybrana p. Bucholc ? Sądzisz ,że bukos , Olaf i Marek Dziduszko tak się tam pchali ?To chyba raczej wątpliwa przyjemność. Poświęcasz swój czas i co byś nie zrobił to i tak cię oplują . Porozmawiaj z Wójcikiem, dowiesz się ile nerwów i zdrowia kosztowała go ta rada ...

Joker dlaczego nie kandydujesz ? A może kandydujesz ... ?
Przypominam ,dziś ostatni dzień na oddanie głosu na odwołanie Barczyńskiego.

Obligatariósz_kontakt
Wpisów: 19
Wysłane: 25 lipca 2019 18:32:42
@Pogromca miałem zamiar polemizować z twoją wypowiedzią, ale po tekście
Pogromca napisał(a):
Ale rozumiem -artykuł sponsorowany i autoryzowany …
zrezygnowałem: nie będę kopać się z koniem ;)
PS. ciekawe skąd liczba 50 zaskarżeń, o której piszesz? Ja w aktach sprawy w sądzie widziałem ich więcej, czemu wprowadzasz w błąd niezorientowanych w temacie, na których obrońcę się kreujesz?

Pogromca
Wysłane: 25 lipca 2019 18:44:40
@Obligatariósz_ kontakt . Chyba nie przeczytałaś artykułu ,którego tak bronisz Taką liczbę podał Barczyński cyt,,Układ zaskarżyła grupa około 50 osób. Jest to 0,5 proc. z grona prawie 10 tys. wierzycieli indywidualnych – ocenę, czy to dużo, pozostawiam czytelnikom”

cbie1
Wpisów: 90
Wysłane: 25 lipca 2019 19:09:06
uwazam,ze Pogromca ma w 100 procentach racje i opisuje ten artykul i dziennikarza naprawde lagodnie

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 25 lipca 2019 21:00:22
Pogromca napisał(a):
[quote=Joker]Panie i Panowie nie bądźcie naiwni. Uważajcie na wszystkie forumowe gwiazdy co pchają się do RW!
Jasne , pchają się drzwiami i oknami .Widziałeś ten las rąk chętnych do objęcia tej „zaszczytnej” funkcji na zgromadzeniu w październiku, kiedy została wybrana p. Bucholc ? Sądzisz ,że bukos , Olaf i Marek Dziduszko tak się tam pchali ?To chyba raczej wątpliwa przyjemność. Poświęcasz swój czas i co byś nie zrobił to i tak cię oplują . Porozmawiaj z Wójcikiem, dowiesz się ile nerwów i zdrowia kosztowała go ta rada ...

Przypominam ,dziś ostatni dzień na oddanie głosu na odwołanie

Jocker chyba kandyduje...jego styl pisania bardzo mi kogoś przypomina.

NerfMe
Wpisów: 221
Wysłane: 25 lipca 2019 21:08:59
Tak wszyscy na forum są Radkami.... To się robi bez sensu. Ktoś się odniesie do zarzutów w artykule?

Jeśli faktycznie było tak, że Pan Olaf był właścicielem, czy udziałowcem spółki, która chciała skupić portfele Gbk i Barczyński o tym wiedział to trochę zmienia tło wydarzeń, które miały miejsce na ZW... Potwierdza to wersje RB, który twierdził, że grupka osób chce za bezcen przejąć władzę w spółce...

Nie zmienia oczywiście zatajania faktów zmiany propozycji układowych, tego że RB pobiera teraz pensję z naszych pieniędzy, ale wygląda to zupełnie inaczej...

Joker
Wpisów: 1 480
Wysłane: 25 lipca 2019 21:37:54
Okradziona napisał(a):
Pogromca napisał(a):
[quote=Joker]Panie i Panowie nie bądźcie naiwni. Uważajcie na wszystkie forumowe gwiazdy co pchają się do RW!

Przypominam ,dziś ostatni dzień na oddanie głosu na odwołanie

Jocker chyba kandyduje...jego styl pisania bardzo mi kogoś przypomina.
Widzę, że bez teorii spiskowych nie potrafią co niektórzy żyć. Jako jeden z nielicznych na tym wątku piszę pod jednym nickiem od 10 lat.
Jak masz jakieś podejrzenia to zgłoś do moderatora, bo chyba jest to niezgodne z regulaminem aby występować pod kilkoma nickami. Jak masz racje to zapewne szybko mnie zablokują.

Zasada, kto nie znami to na pewno przeciwko nam, wiecznie żywa w wielu głowach. d'oh!

Nie mam obligacji GB, ani innych tworów KK, dlatego nie mogę kandydować. Zapewne gdybym nie sprzedał to przy tym podziale, który stosuje i tak bym się nie bawił w kandydowanie. Niestety bliskie mi osoby nie zdążyły wyjść, bo nie miały takiej możliwości i świadomości. Dla mnie RW przestałą reprezentować głos obligatariuszy 6 września 2018 r. Wszystko co się teraz dzieje to walka o swój prywatny interes, a nie dobro ogółu.

Ps. Joker, a nie Jocker.

Joker
Wpisów: 1 480
Wysłane: 25 lipca 2019 21:41:41
NerfMe napisał(a):
Tak wszyscy na forum są Radkami.... To się robi bez sensu. Ktoś się odniesie do zarzutów w artykule?

Jeśli faktycznie było tak, że Pan Olaf był właścicielem, czy udziałowcem spółki, która chciała skupić portfele Gbk i Barczyński o tym wiedział to trochę zmienia tło wydarzeń, które miały miejsce na ZW... Potwierdza to wersje RB, który twierdził, że grupka osób chce za bezcen przejąć władzę w spółce...

Nie zmienia oczywiście zatajania faktów zmiany propozycji układowych, tego że RB pobiera teraz pensję z naszych pieniędzy, ale wygląda to zupełnie inaczej...
Nikt się nie chce do tego odnieść, stąd moja nieufność. Wolą na mnie uwagę skupiać. :) Pewnie odniosą się do tego po głosowaniu tak jak wspomniał redaktor.
A wśród czytających nie raz była osoba ze stowarzyszenia, bo widać kto jest zalogowany.

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 26 lipca 2019 07:32:28
Cytat:
Potwierdza to wersje RB, który twierdził, że grupka osób chce za bezcen przejąć władzę w spółce...

A czy to Panie RB było by takie złe? No nie mówię że dla Pana, ale tak ogólnie.
Z drugiej strony w tej chwili już każda teoria spiskowa wokół GBK ma znamiona prawdopodobieństwa.
Z trzeciej strony o ile dobrze pamiętam to spod opieki kuratora "wyklamkowało" się trochę ponad 200 podmiotów. Oczywiście były to w większości osoby fizyczne ale także fundusze inwestycyjne. Ale nawet jakby wszystkie te podmioty głosowały jednakowo to i tak nie stanowi to 50% kapitału. RB może więc robić co chce.

AsGBK
Wpisów: 419
Wysłane: 26 lipca 2019 09:26:17
NerfMe napisał(a):

I olśnienie, że taka sytuacja może mieć miejsce, przyszło 22 stycznia ... :))

Dla przypomnienia wypowiedzi kuratora:
Cytat:
Kurator: "W sumie jeżeli opcja „nie chcemy konwersji” się upowszechni, to faktycznie układ straci sens. Zatwierdzenie układu będzie tylko obietnicą, a jak obligatariusze nie będą zainteresowani przejęciem kontroli nad spółką i przypilnowaniem jego wykonania..."

Kurator: "...konwersja służy przypilnowaniu realizacji układu. Może przy okazji słowem wyjaśnienia: proponujemy dłużnikowi, że zabierzemy mu wszystko co wypracuje i praktycznie po zakończeniu układu spółka przestanie istnieć. Jakie dłużnik (aktualny akcjonariusz) ma motywację do realizacji takiego układu? Co więcej, gdyby coś dodatkowo „wpadło”, to również wierzyciele zapowiadają, że zabiorą procedurą „zmiany układu”. Jeżeli miałoby nie być żadnej konwersji, to od razu moglibyśmy zmierzać do umorzenia tego postępowania, bo co komu po zawartym układzie, jeżeli nie zostanie zrealizowany. Jedynie zarząd wierzycieli może mieć motywację do prowadzenia takiego przedsiębiorstwa, bo nie działa dla zysku tylko siebie samych, aby więcej środków do nich wróciło."

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Kurator, już miesiąc przed głosowaniem propozycji, zapewniał, że wnioski obligatariuszy, które wpłynęły do Sądu są wystarczające, aby wierzyciele mieli kontrolę nad spółką.
Cytat:
„Biorąc pod uwagę nowe nierozpoznane wnioski i dotychczas już rozpoznane przez sędziego-komisarza suma indywidualnych głosów obligatariuszy wyniesie 224 mln zł, z czego 103 mln zł to wierzyciele grupy 2. Oznacza to, że konwersja tej grupy powinna dać co najmniej 69 mln zł nowego kapitału akcyjnego, tym samym obligatariusze będą posiadać 93%-owy udział w głosach na WZA. Udział ten był oczekiwanym przez kuratora przy założeniu konwersji 3% z 2,3 mld zł obligacyjnych wierzytelności niezabezpieczonych w szerokim rozumieniu. Aktualnie nie ma potrzeby, aby kurator w imieniu reprezentowanych przez niego obligatariuszy zabiegał o konwersję wierzytelności na akcję w jakimkolwiek wymiarze. W takiej sytuacji kurator skorzysta z art. 162 ust. 1 i wyraźnie zgodzi się na warunki mniej korzystne (tylko w rozumieniu prawnym), czyli zrezygnuje z konwersji".

http://www.biurosyndyka.pl/

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 26 lipca 2019 10:59:43
Skoro cały czas był temat konwersji, to dlaczego ostatecznie nie było nawet wariantu do głosowania z konwersją?

maciej_61
Wysłane: 26 lipca 2019 11:02:08
No po coś Abris wstawił tam RB......

NerfMe
Wpisów: 221
Wysłane: 26 lipca 2019 12:11:10
Ech... Po prostu mamy najwyraźniej dwie grupy interesów a my jesteśmy nikim i nikogo nie interesuje czy cokolwiek odzyskamy - tak to wygląda dla mnie na tę chwilę...

cbie1
Wpisów: 90
Wysłane: 26 lipca 2019 13:22:35
Okradziona napisał(a):
Skoro cały czas był temat konwersji, to dlaczego ostatecznie nie było nawet wariantu do głosowania z konwersją?
Konwersji nie bylo ,bo konwersja zmieniala kontrole nad spl.mieli by ja wlasciciele obligacji a nie Abris. a jak widac kontrola jest wszystkim .Mozna sprzedawac to co zostalo bez wyceny komu sie chce.Teraz wyprzedadza reszte i zamkna spl. nie beda sobie glowy zawracac jakas splata 25 procent przez 8 lat.Jedyne co ich moze trzymac to to ze prokurator moze odzyskac sporo pieniedzy i nie beda chcieli przegapic takiej okazji.A co do opowiesci RB ze grupa osob chce za bezcen przejac wladze to nie wiem jak by to chcieli zrobic jak sam Q1fiz mial obligacji za169 mln plus LC tez mial spory pakiet inne instytucje finansowe akcje Abrisu daje tyle ze ci co za bezcen by chcieli przejac musieli by miec obligacji na 300 mln albo wiecej

GetOblig
Wpisów: 56
Wysłane: 26 lipca 2019 13:40:06
Jest to o tyle dziwne, że temat w sumie nośny ale jakoś przestaliśmy o sobie dawać znać. Pewnie warto byłoby przypomnieć się tym posłom, którzy będą kandydowali na kolejną kadencję. Szkoda, że zarzucono pikiety może warto byłoby ten temat odświeżyć. Może warto byłoby przygotować wystąpienie (zapytanie, petycje) do Premiera. Swoją drogą ciekawe jakie to nowe fakty wychodzą na jaw, że nie mogą rozpocząć procesu Kąkolewskiego to pewnie wróciłoby temat na czołówki ale przecież za chwilę wybory to trzeba "trupy" trzymać w szafie? Poza tym dziwne, że wszyscy chcą dochodzić tylko od IB a co z tymi, którzy kupili na podstawie mocno fałszywego obrazu rzeczywistości tak ochoczo potwierdzanego przez KNF, Giełdę, nagrody, rekomendacje, audyty. Tu jakoś nic się nie dzieje a przecież takich ludzi jest najwięcej. Dlaczego nie dochodzi się kasy od banków i tych które zarobiły na sprzedaży długów i tego który był odpowiedzialny za debiut na giełdzie? Wreszcie poprzedni/obecny zarząd też ma się całkiem dobrze a nie powinien. Jak widać wątków jest wiele szkoda, że Artiom zaszczepił tylko jedną narrację. Nie mówię, że nie była to prawda ale to tylko mała część prawdy. I tu wracamy do początku bo z jakiegoś powodu nikomu na nas nie zależy przecież jest ten "fantastyczny" układ który zamyka sprawę a to, że faktycznie na dziś go nie ma o tym już się nie informuje.

Stowarzyszenie OSOG
Wpisów: 41
Wysłane: 27 lipca 2019 08:21:27
Wczoraj była pierwsza rozprawa ws GetBack w Łodzi z powództwa cywilnego . Przytaczamy relację świadka obecnego na sali rozpraw. Okradziony przeciw Andrzejowi Gasidło. Oto sytuacja z początku: Banksterka o wyglądzie zbliżonym do asystentek pana Glapińskiego, której postawione są już zarzuty, jest w roli świadka. Sąd pyta: - Wiek świadka? Ona: - 39 lat. Sąd: - Wykształcenie świadka? Ona odpowiada: - Brak. Sąd pyta: - Zawód? Ona odpowiada: - Brak. Na sali rozlega się śmiech. Sąd pyta: - Zajmowane stanowisko? - Ona odpowiada: Dyrektor sprzedaży GB. Powtórny śmiech na sali.
Trzymajmy kciuki za naszego Kolegę z Łodzi.
Ze strony bandytów nie było nikogo, nas było prawie 20 osób.

maciej_61
Wysłane: 27 lipca 2019 08:25:51
Może i było by to śmieszne gdyby nie było prawdziwe...
A myśmy dali się takim zrobić w bambuko. Ale jak widać, są zdolni samoucy na tym ziemskim z padole...
Edytowany: 27 lipca 2019 08:32

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość