pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Stowarzyszenie OSOG
Dołączył: 2019-06-04
Wpisów: 41
Wysłane: 27 lipca 2019 08:45:30
Przypominamy poszkodowanym o składaniu zawiadomień do organów ścigania

www.radiomaryja.pl/informacje/...

Visit68
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 121
Wysłane: 27 lipca 2019 08:56:36
Na razie mamy sporo aresztowanych figurantów uczestniczących w zarabianiu i wyprowadzaniu kasy z GetBack i spółek powiazanych czy TFI . Lista winnych i prowodyrów przekrętu jest znacznie dłuższa. Nikt nie dostał jeszcze zarzutu sprawstwa kierowniczego w tej zorganizowanej grupie przestępczej. Brakuje jeszcze wielu zajęć majątków osób i firm czerpiących nienależne korzyści , wiec JOKER do boju. Po ostatniej Twojej wypowiedzi na konferencji mamy taką nadzieję ze zajmiesz się gruntownie tematem mafii finansowej w Polsce

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 757
Wysłane: 27 lipca 2019 09:08:55
No i nie wiemy (a może wiemy? ) kto jest w tym wszystkim "Capo di tutti capi"....


NerfMe
Dołączył: 2018-05-25
Wpisów: 221
Wysłane: 27 lipca 2019 11:44:15
Stowarzyszenie OSOG napisał(a):
Wczoraj była pierwsza rozprawa ws GetBack w Łodzi z powództwa cywilnego . Przytaczamy relację świadka obecnego na sali rozpraw. Okradziony przeciw Andrzejowi Gasidło. Oto sytuacja z początku: Banksterka o wyglądzie zbliżonym do asystentek pana Glapińskiego, której postawione są już zarzuty, jest w roli świadka. Sąd pyta: - Wiek świadka? Ona: - 39 lat. Sąd: - Wykształcenie świadka? Ona odpowiada: - Brak. Sąd pyta: - Zawód? Ona odpowiada: - Brak. Na sali rozlega się śmiech. Sąd pyta: - Zajmowane stanowisko? - Ona odpowiada: Dyrektor sprzedaży GB. Powtórny śmiech na sali.
Trzymajmy kciuki za naszego Kolegę z Łodzi.
Ze strony bandytów nie było nikogo, nas było prawie 20 osób.


Faktycznie zawrotna kariera od sprzedawcy w Praktikerze, poprzez jakiegoś kasjera, następnie krupiera w kasynie i prosto do Banku Millenium...

Liczyć chociaż musiała umieć, inaczej fuchy w kasynie by nie dostała;)

bog41
Dołączył: 2018-05-01
Wpisów: 122
Wysłane: 27 lipca 2019 11:54:10
Chyba czas pogodzić się z tym, że przegraliśmy z systemem i prawdopodobnie nie dostaniemy nic, no może te pierwsze pół procenta w 2021. Czas chyba też na refleksję, jak to możliwe, że tak gigantyczna afera finansowa przeszła właściwie bez echa. Otóż rynek finansowy (a dokładniej ludzie z nim związani) łyknęli w aferze GBK 2,5 miliarda złotych. W różny sposób: banki spławiły szemrane roszczenia, tłumek powiązanych z Kąkolewskim dostał po parę baniek za nieistniejące zlecenia, różne altusy zarobiły na szwindlach, tzw. ludzie finansów (analityce, dziennikarze) dostali kasę, za udawanie, że nic nie widzą i wychwalanie KK jako nowego geniusza rynków finansowych, nowy przewodniczący RN łyka 250 tyś rocznie za tę fuchę, czyli w 2 lata odzyskuje za stracone obligacje, pewien szwedzki fundusz dostał co lepsze kąski za grosze, quertusy, co zakładały 80 proc. starty na GBK, straciły tylko 20 proc. i bardzo popierają władze GBK, która im to zapewniła, etc, etc. W takiej sytuacji nie bardzo jest ktoś zainteresowany znalezieniem faktycznie winnego. Dlatego stworzono narrację: nie jest winny Abris (biedny miś tak ufał KK, że zmienił nawet statut nakazujący zarządowi uzyskiwanie zgody na zaciąganie zobowiązań ponad pewną kwotę), ani KNF (no bo kiedy miał nadzorować, jak był zajęty wyciąganiem łapówki od LC), ani RN (bo przecież ufali KK), ani audytor (bo przecież rolek nie było widać), ani sąd, co od 3 miesięcy nawet nie jest w stanie napisać uzasadnienia do postanowienia o przyklepaniu układu, ani niedojdy kurator i nadzorca etc. etc. Przez 1,5 roku organy ścigania nie były w stanie (nie chciały?, nie potrafiły?) postawić ani jednego aktu oskarżenia.
No ale przecież jest winny i to cudownie pokrywający się z wrogiem obecnej władzy. Wystarczyło wykorzystać megalomanię Bujana, nająć na forach internetowych paru zapiewajłów powtarzających 2 razy dziennie, ze za wszystkim stoi LC, paru dziennikarzy, którzy dwa lata temu byli ślepi i głusi , a teraz świetnie wiedzą co i jak (jaki to był wspaniały tytuł: "Jarosław Kaczyński- warto pozywać Idea Bank", no szczyt rzetelności dziennikarskiej, podobnie jak bezstronny wywiad z Barczyńskim) i temat zamieciony.
Przegraliśmy, bo z systemem nie można wygrać. Cytując klasyka; taki mamy klimat.


Joker
Dołączył: 2009-03-01
Wpisów: 1 480
Wysłane: 27 lipca 2019 12:50:07
maciej_61 napisał(a):
Może i było by to śmieszne gdyby nie było prawdziwe...
A myśmy dali się takim zrobić w bambuko. Ale jak widać, są zdolni samoucy na tym ziemskim z padole...
I gdyby nie to, że Żona pozwanego popełniła 3 tygodnie temu samobójstwo...

Pogromca
Dołączył: 2019-07-11
Wpisów: 23
Wysłane: 27 lipca 2019 14:48:18
@ Joker. Karma wraca ,jak się bezwzględnie oszukuje ludzi to trzeba liczyć się z konsekwencjami swoich czynów.Nikt nie wie ile osób spośród poszkodowanych próbowało targnąć się na swoje życie,kilku starszych zeszło na zawały,paru których znam są w szpitalach psychiatrycznych na terapii bo załamali się całkowiecie .
Wiele osób posprzedawao resztki majątku aby móć jakoś egzystować.Nami NIKT się nie przejmuje,ani naszymi najbliższymi ,którzy w tym dramacie razem z nami biorą udział.Winni muszą za to ponieść karę.

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 757
Wysłane: 27 lipca 2019 16:01:33
Tym bardzie że ta nieszczęśliwa okoliczność nie czyni z podsądnego z automatu ani osoby niewinnej ani nietykalnej.

borecki
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 48
Wysłane: 27 lipca 2019 18:18:18
Chlop sie syndrimu sztokcholmskiego nabawil. Szkoda nawet komentowac, bo malo kogo ten incydent interesuje.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 695
Wysłane: 27 lipca 2019 21:02:06
Przypominam, że na forum SW nie są mile widziane wpisy komentujące osobę innego użytkownika. Amen.


bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 630
Wysłane: 27 lipca 2019 23:17:47
Joker napisał(a):
Stowarzyszenie OSOG napisał(a):
Będzie cywilny proces Andrzej Gasidło (pośrednik number 1 GetBack, złoty medal KNF)
----- w czwartek 25 lipca g. 12:15, Sąd Okręgowy w Łodzi pl. Dąbrowskiego 5, sala 324, sygnatura akt X GC 1112/18 ----
Też będzie występować Karolina Pelc (Dyrektor Sprzedaży GetBack)!
To co odniosą się Panowie do artykułu w Pulsie Biznesu i Pana Olafa Gembarzewskiego, który zgodnie z informacjami zawartymi w artykule reprezentował bułgarską spółkę AGK Baltic, która w zeszłym roku próbowała odkupić bułgarskie aktywa GetgBacka?
Dla Przypomnienia Pan Ola jest członkiem zarządu OSOG i zastępcą Pana Marcina Bukowskiego w RW.

Czy będziemy się zasłaniać brakiem dostępu do internetu? puke_l

Ps. Cytuję za Pulsem Biznesu. Warto poczytać.

te żygowiny to chyba trzeba by puścić w swoją stronę...Dlaczego? już służę wyjaśnieniem...
1. od jakiegoś czasu nakręcasz temat, szukając problemu tam gdzie go nie ma...warto skupić się na rzeczach ważnych, choćby Globus...jak to sie stalo, że Spólka jest mu winna 50 mln, skoro Globus jeszcze niedawno w pierwotnym PKD miał wpis: 01.11.Z „Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu.”? Moze warto poszperac i zglebic temat...
2. Nikt się nie zasłania brakiem Internetu, po prostu jest sezon urlopowy. trochę chronologii:
24.06 red naczelny pb zapytał mnie o kilka kwestii w zastepstwie p. redaktora, bo p. redaktor był na....urlopie....
28.06 pb otrzymał odpowiedzi
15.07 p. redaktor wrocil z urlopu, zadzwonil i zapytal o to samo, wiec odpowiedzialem ze juz wyslalem, i jesli ma jakies dodatkowe pytania to sluze wyjasnieniem do 16.07 włącznie, ponieważ pozniej ja bede niedostepny na urlopie
18.07 p. redaktor przyslal pytania o Bulgarie
20.07 lapiac wifi w porcie odpowiedzialem z tel. komorkowego, ze nie mam dostepu do komputera i internetu i chetnie odpowiem ale za tydzien. nie widze powodu dlaczego mialbym pisac w czasie urlopu jakies odpowiedzi poza unia europejska na telefonie komorkowym. Pan redaktor nieladnie napisal o internecie w artykule a ty Joker bezmyslnie to powielasz....zgodnie z zapowiedzia minal tydzien, jestem z powrotem i wyjasniam co nastepuje:
3. Olaf juz dawno wspominal mi ze wysylal zapytanie ofertowe w spr ktoregos pakietu zagranicznego i ja w ogole nie widzialem i nie widze w tym problemu:
a) Olaf nie jest pozbawiony praw gospodarczych, kazdy kto prowadzi dzialalnosc moze zlozyc oferte, wazne zeby wygrywala oferta najwyzsza
b) oferta zostala zlozona wczesniej niz Olaf byl w RW, wczesniej niz ja bylem w RW, a w ogole to zanim poznalem Olafa (poznalismy sie w czasie pamietnej przewalanki na szkode wierzycieli dnia 22 stycznia)
c) problemem nie jest to ze ktos sklada oferte, problem lezy w tym ze GBK sprzedaje swoj majatek poza regulami rynkowymi, wybiera sobie kontrahenta i sprzedaje komu chce, a nie temu kto daje najwiecej. zwracalem na to uwage przy transakcji z hoistem; dlaczego nie ma przetargow? dlaczego nie prowadzi sie rozmow z kilkoma oferentami probujac osiagnac jak najzwiecej dla Spolki tylko wybiera sie jednego swojego i z nim sie negocjuje? tu lezy caly problem...jak to sie skonczylo w przypadku transakcji z hoist to sami wiecie, jak ich hoist wycackal, a moze mial wycackac?
d) co w ogole wiemy o Bulgarii? Bo poki co to Joker przezywa, że Olaf zlozyl propozycje, a nikt nie zapytal co, komu i za ile sprzedano???moze to byloby ciekawsze?
Cytat:
Jak wynika z informacji nadzorcy sądowego o realizacji planu restrukturyzacyjnego, we wrześniu ubiegłego roku windykator sprzedał bułgarskie aktywa za 1 mln euro, zaś w styczniu tego roku pozyskał 2 mln euro z transakcji dotyczącej aktywów hiszpańskich.

obligacje.pl/pl/a/getback-ocze...
d) juz dawno prosilismy o info co sie dzieje z Bulgaria i Rumunia. po chyba 6 tygodniach walki o dostep do roznych informacji, m. in. z p. RB zeby zwolal posiedzenie, Radzie Wierzycieli udalo sie uzyskac dokumentacje dotyczaca transakcji rumunskiej, bedziemy ja analizowac...
4. Co do tekstu, że Olaf jest moim zastępcą, to pozostawiam bez komentarza...AsGbk doskonale to wyjasnil...
Edytowany: 27 lipca 2019 23:18

bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 630
Wysłane: 27 lipca 2019 23:47:37
Joker napisał(a):
Barczynskiego mozna nie lubic. Nie zgadzac sie z jego pogladami. Nie rozumiec. Ale trzeba jemu oddac, ze ma jakas wizje i stara sie ja realizowac. Wiedza i doswiadczeniem tez odbiega in plus od przecietnego uzytkownika forum.
Ja wierze w szczere intencje bukosa i wielu jemu podobnych ale nie wierze w ich umiejetnosci. Bez wsparcia kancelarii oraz kogos od finansow wiecej szkody moga wyrzadzic niż dobrego.

Ps. Na miescie mowia ze Spolka upomniala sie o zwrot pieniedzy od wszystkich posrednikow tak ochoczo rozliczajacych sie za sprzedaz obligacji przez umowy marketingowe. Termin zwroru kilka dni.

Uwierzcie ze na zapleczu jest bardzo goraco i Panowie nie proznuja.

Wiecej uwagi powinniscie poswiecic bankom co swoj interes zabezpieczyly i ogromne pieniadze zarobily na wspolpracy z GB a nie niszczeniu ppu.

dziekuje w wiare w nasze intencje, to mile. ale nie nie nie!
to jest pomylenie pojec
wizje rozwiazania problemu GBK ma miec Zarząd!
RN ocenia i weryfikuje tę wizję z pkt widzenia akcjonariuszy, to oni ją powołują
RW ocenia i weryfikuje tę wizję z pkt widzenia wierzycieli, choc oni jej nie powołują

i tu pojawia sie ogromny konflikt interesow barczynskiego, bo tamci mu placa a my nie mamy z czego. pisal o tym bardzo wymownie Pan Kłoczko (list ktos wrzucil na fb):
https://gofile.io/?c=Ur3vHX
zgadzam sie z toba Joker ze 6 wrzesnia RW przestala pelnic swoja role. wlasnie teraz chcemy to zmienic.

co do obecnej RW to przyznam, że jak wybuchla afera GBK bylismy w tych tematach zieloni (prosze zobaczyc kiedy zalozylem tu konto). Ale przez ten ponad rok naprawde sporo sie nauczylismy. wydaje mi sie ze obecna RW jest w stanie - na miare ustawowych kompetencji - zabezpieczyc interes wierzycieli. potrzeba tylko wiekszosci i przewodniczacego. w mojej ocenie RB i Buczek graja z Abrisem do 1 bramki, to widac po glosowaniach...
mam tez powazne watpliwosci jesli chodzi o p. Bryske, kandydata ze Stowarzyszen wspieranych przez Pania Maupe....tak tak, tego od 22 mln premii ze stoczni
stalowemiasto.pl/forum/forum.p...
sadzac po dotychczasowych wpisach Pani Maupy afirmującej postac RB mam uzasadnione podejrzenie, ze ów kandydat może być równie optymistycznie nastawiony do poczynan RB....
Edytowany: 27 lipca 2019 23:55

bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 630
Wysłane: 28 lipca 2019 00:51:16
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
1/Jeżeli ktoś innym zarzuca brak transparentności to sam powinien być transparentny. I piszę to w kontekście użytkownika forum (obecnie w RW) , który nie był skory do ujawnienia swojej profesji (to, że jest duchownym wyszło na jaw przypadkiem) a mnie na grzeczną prośbę o przybliżenie spółek w których ponoć od 15 roku życia zdobywał doświadczenie biznesowe zaproponował podanie numeru swojego obuwia...
2/ Rada Wierzycieli nie jest organem kontrolnym spółki - jest organem postępowania o ściśle określonych ustawą uprawnieniach (art 128 ustawy 'prawo restrukturyzacyjne). Nadzór nad wykonaniem układu nie leży w ustawowych uprawnieniach RW. Osobą właściwą sprawującą nadzór nad wykonaniem układu jest Nadzorca Wykonania Układu.
3/ Powodzenie wykonania układu (jakikolwiek by on nie był) zależy od kondycji spółki więc (o zgrozo!) interes spółki staje się tutaj tożsamy z interesem wierzycieli i należy o tym pamiętać.
4/ Kontrola wierzycieli nad spółką 'tak' ale tylko pod warunkiem, że jest na tych samych warunkach dla wszystkich: jeżeli konwersja to taki sam % dla wszystkich albo bez konwersji w ogóle. Wszelkie inne formy niż "wszystkim po równo" otwierałyby drogę do przejęcia spółki dysponującej wielomilionowym majątkiem przez kilka-kilkanaście osób.
5/ Emocje są złym doradcą. Nie warto za sobą palić wszystkich mostów bo być może trzeba będzie wracać tą samą drogą.

Ad. 1 A Pani dalej swoje....powtarzam, fakt bycia duchownym lub nie nie ma żadnego znaczenia dla statusu pokrzywdzonego wierzyciela. Ja sie nie wpraszalem do RW jak Pani umilowany Barczynski, mnie zaprosil do RW Sędzia Komisarz po pamietnej przewalance 22 stycznia...jak widac uznal, ze tego dnia stanalem na wysokosci zadania...
mnie jako czlonkowi RW nie przedstawiono zadnego zyciorysu pozostalych czlonkow RW. nie wiem wiec, skad Pani zainteresowanie akurat moim zyciorysem, dotad nie bylo takiej praktyki, nie ma tez takich wymogow ustawowych. Niestety wietrzę tutaj złe intencje...
Natomiast w sprawie RB nie został dopełniony obowiązek informacyjny dotyczący kwalifikacji i zajmowanych wcześniej stanowisk, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej osoby nadzorującej (§ 10, pkt 4, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych).
Moze gdyby byla Pani wczesniej tak dociekliwa w sprawie dzialalnosci rosyjskiej, oszczedzilaby nam Pani teraz licznych nieprzyjemnosci, szkoda , ze to wtedy nie zadzialalo. Swoją drogą kto decyduje się naciągać emerytów na kołdry i garnki w Rosji?...szczerze? ja bym się obawiał....toż tam nadal można trafić za takie rzeczy na białe niedźwiedzie... ktoś to musiał wspierać, asekurować i pilotować. Myślę, że ta sprawa będzie jeszcze w kręgu zainteresowania służb, bo wydaje się dziwna; jak to połączyć z faktem, że wieśc gminna niesie, iż Abris miał kiedyś siedzibę w Moskwie, to kto wie co z tego wyjdzie...
Mogę dać Pani jedną wskazówkę. Jeśli prześledzi Pani nagrodzone i wyróżnione na wyspach firmy prowadzone przez obcokrajowców, znajdzie Pani w tym gronie naszą firmę rodzinną. I zasmucę Panią...nigdy nie dostaliśmy żadnej kary za niewłaściwe praktyki od wyspiarskiego odpowiednika UOKIK, ani nawet mandatu od tamtejszego Urzędu Skarbowego....
Na przyszłość też prośba, aby koniecznie przyjrzeć się premiom stoczniowym...może tym razem nas Pani uchroni...

Ad. 4 no toż właśnie tego żeśmy chcieli; zapomina Pani o artykule 162 ust. 1 Prawa restrukturyzacyjnego: warunki restrukturyzacji zobowiązań dłużnika są jednakowe dla wszystkich wierzycieli, a jeżeli głosowanie nad układem przeprowadza się w grupach wierzycieli, jednakowe dla wierzycieli zaliczonych do tej samej grupy, chyba że wierzyciel wyraźnie zgodzi się na warunki mniej korzystne.
do dokształcenia tutaj: www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

teksty Pani Maupy jest to śpiewka powtarzana przez barczynskiego i dubinskiego ( czlonek RN getback, wspolwlasciciel kancelarii prawnej ) - dla bardziej inteligentnych - zestawienie w nawiasie nieprzypadkowe...
tylko ja nie wiem, czy oni powtarzają tę śpiewkę z głupoty czy ze złej woli. otóż o tę sprawę rozpoczął się cały konfilkt i całe misterne oszustwo. Przez 11 godzin kłóciliśmy się z tą bandą w Sądzie o tę właśnie sprawę. Artykuł jest z 27 grudnia, miesiąc przed głosowaniem. Niezależnie czy Kurator wziąłby 3% czy z nich zrezygnował i wziął 0%, każdy z 9000 wierzycieli mógł się wyłączyć spod jego Kurateli, przyjechać na głosowanie i wziąc inną opcję. A ta inna opcja zawsze mogła się znaleźć w propozycjach, bo składają je różne podmioty. Nigdy nie było możliwości, żeby wszyscy mieli tyle samo. Ci, którzy tak mówią - kłamią, Mało tego nigdy nie mogło być wcześniej wiadome ile będzie jakich opcji, ponieważ każdy mógł ostatniego dnia zmienić zdanie i zagłosować inaczej. Całą ta sprawa jest misternym oszustwem aby nie oddać wierzycielom kontroli nad układem.
Spiskowe teorie dziejów o przejęciu Spółki przez grupę Wierzycieli to wymyślona na poczekaniu bajeczka. pojedynczy wierzyciele zrzeszywszy się w grupę nigdy nie mogli mieć więcej niż instytucje typu Buczki, ktos tam wcześniej wyliczył, że to musiałoby być 300mln...

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 757
Wysłane: 28 lipca 2019 09:55:50
Taka ciekawostka. Firma VEX. Windykacyjna. Z Wrocławia oczywiście. Ukarana przez UOKiK. Symbolicznie bo 20 tys.

decyzje.uokik.gov.pl/bp/wyroki...

Ciekawe. Ile tam ludzi z GBK? Tak z czystej ciekawości....

bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 630
Wysłane: 28 lipca 2019 14:07:44
i jeszcze to...
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

2/ Rada Wierzycieli nie jest organem kontrolnym spółki - jest organem postępowania o ściśle określonych ustawą uprawnieniach (art 128 ustawy 'prawo restrukturyzacyjne). Nadzór nad wykonaniem układu nie leży w ustawowych uprawnieniach RW. Osobą właściwą sprawującą nadzór nad wykonaniem układu jest Nadzorca Wykonania Układu.

Owszem nadzór nad wykonaniem układu sprawuje NWU, ale nie ma jeszcze przecież prawomocnego postanowienia w sprawie zatwierdzenia układu. Nadal jest NS i nadal jest RW.

Rada wierzycieli jest organem postępowania restrukturyzacyjnego, uprawnienia są określone w art. 128, art. 129, art 132, art 133 p.r.

Art. 128.
1. Rada wierzycieli udziela pomocy nadzorcy sądowemu albo zarządcy, kontroluje ich czynności, bada stan funduszów masy układowej lub sanacyjnej, udziela zezwolenia na czynności, które mogą być dokonane tylko za zezwoleniem rady wierzycieli, oraz wyraża opinię w innych sprawach, jeżeli zażąda tego sędzia-komisarz, nadzorca sądowy albo zarządca lub dłużnik. Przy wykonywaniu obowiązków rada wierzycieli kieruje się interesem ogółu wierzycieli.
2. Rada wierzycieli lub jej członkowie mogą przedstawiać sędziemu-komisarzowi swoje uwagi o działalności dłużnika, nadzorcy sądowego albo zarządcy.
3. Rada wierzycieli może żądać od dłużnika, nadzorcy sądowego albo zarządcy wyjaśnień oraz badać księgi i dokumenty przedsiębiorstwa dłużnika w zakresie, w jakim nie narusza to tajemnicy przedsiębiorstwa. W pozostałym zakresie i w przypadku wątpliwości sędzia-komisarz określa zakres uprawnień członków rady do badania ksiąg i dokumentów przedsiębiorstwa dłużnika.


Uprawnienia kontrolne rady wierzycieli.
Rada wierzycieli ma rownież uprawnienia kontrolne wobec działań nadzorcy sądowego albo zarządcy poprzez żądanie od nich wyjaśnień oraz badanie ksiąg i dokumentow dotyczących masy układowej lub sanacyjnej.
Rada nie ma żadnych środkow przymusu wobec nadzorcy lub zarządcy, ale odmowa złożenia wyjaśnień lub odmowa udostępnienia ksiąg lub dokumentow jest przejawem nienależytego pełnienia obowiązkow i może być powodem do zastosowania przez sędziego-komisarza upomnienia, grzywny czy nawet dyscyplinarnego odwołania z pełnienia funkcji nadzorcy sądowego albo zarządcy.
Rada może rownież żądać wyjaśnień od dłużnika.
Badanie ksiąg i dokumentow przez radę wierzycieli nie może naruszać tajemnicy przedsiębiorstwa, a w pozostałym zakresie i w razie wątpliwości sędzia-komisarz określa zakres uprawnień członkow rady do badania ksiąg i dokumentow przedsiębiorstwa dłużnika. Jeżeli dłużnik sprawuje zarząd własny nad przedsiębiorstwem, to gdy odmawia udzielenia radzie wierzycieli dostępu do ksiąg lub informacji, rada musi się zwrocić do sędziego-komisarza o wydanie dłużnikowi odpowiednich zarządzeń, ponieważ dopiero niewykonywanie zarządzeń sędziego-komisarza daje możliwość odebrania dłużnikowi zarządu. W skrajnych przypadkach, jeżeli dłużnik odmówi wykonywania poleceń sędziego-komisarza, sąd może umorzyć postępowanie restrukturyzacyjne za zezwoleniem rady wierzycieli.

Badanie stanu funduszów masy.
Rada ma uprawnienie badania stanu funduszow masy układowej bądź sanacyjnej. Oznacza to możliwość kontroli wpływow i wydatkow oraz racjonalności gospodarowania pozyskanymi kwotami, kontroli ryzyka umorzenia postępowania z braku środkow.

Wyrażanie zgody.
Rada wierzycieli wyraża zgodę na dokonanie czynności wymienionych w art. 129 p.r. oraz wyraża opinie w innych sprawach.

Art. 132.
2. Rada wierzycieli może kontrolować czynności nadzorcy sądowego albo zarządcy przez członka lub członków wskazanych w uchwale.
3. Uchwałę rady wierzycieli o zbadaniu ksiąg i dokumentów przedsiębiorstwa dłużnika wykonują wskazani w uchwale członkowie rady wierzycieli lub, jeżeli są wymagane wiadomości specjalne, inne osoby. Koszty badania nie stanowią kosztów postępowania i nie obciążają dłużnika.
4. Z kontroli działalności dłużnika, nadzorcy sądowego albo zarządcy oraz badania ksiąg i dokumentów rada wierzycieli składa sprawozdanie sędziemu-komisarzowi. Z innych czynności rada wierzycieli składa sprawozdanie na żądanie sędziego-komisarza.


Art. 133.
2. Na skutek uchwały rady wierzycieli podjętej w pełnym składzie, za którą głosowało co najmniej czterech członków, albo na skutek uchwały rady wierzycieli podjętej zgodnie z wnioskiem dłużnika sąd zmienia nadzorcę sądowego albo zarządcę i powołuje do pełnienia tych funkcji osobę spełniającą wymogi, o których mowa w art. 24 wymogi wobec nadzorcy i zarządcy, wskazaną przez radę wierzycieli…


Odwołanie nadzorcy sądowego lub zarządcy.
Radzie wierzycieli służy uprawnienie do odwołania nadzorcy sądowego lub zarządcy i powołania nowego wskazanego przez nich, co jest wyrazem kontroli wierzycieli nad postępowaniem restrukturyzacyjnym. Po podjęciu uchwały przez radę sąd jest zobowiązany odwołać nadzorcę
sądowego lub zarządcę i powołać do pełnienia tej funkcji inną wskazaną osobę.

Sprawozdania z czynności rady wierzycieli.
Rada, dokonując kontroli działalności nadzorcy sądowego lub zarządcy lub badania stanu funduszow masy, ma obowiązek sporządzić z tego badania sprawozdanie i przedłożyć je sędziemu-komisarzowi. W sprawozdaniu należy wskazać, kiedy kontrolę przeprowadzono, w jakim
zakresie i jakie są wyniki kontroli, czyli jak oceniono działania kontrolowanego.A jakie działania kontrolne podejmuje RW pod przewodnictwem Pana Barczyńskiego? Wszystko jest tajemnicą przedsiebiorstwa, wszystko to informacje cenotwórcze? Jakie uchwały zostały podjęte i jakie sprawozdania z kontroli działalności dlużnika i nadzorcy sądowego zostały złożone przez RW sędziemu-komisarzowi?

Nie możemy doprosić się od NS listy zatwierdzonych wydatków? nie możemy doprosić się od dłuznika informacji na temat sprzedanych pakietów zagranicznych, wydatków i wyboru kancelarii prawnych, raportów i audytów zlecanych przez Dluznika (ze srodków wierzycieli), w ogóle trudno o rozmowę z dłużnikiem.

Jak już mamy większość w RW, to i tak nie możemy podjąć żadnych uchwał, bo przewodniczący to uniemożliwia. Tak działa pan Barczyński, dłuznika kontrolowac nie trzeba, wszystko jest ok, macie przecież wymagający układ, który jest sukcesem...

poszkodowany
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 146
Wysłane: 29 lipca 2019 14:51:39
@Maupa_w_niebieskim
No szanowana Maupo_w_niebieskim z niecierpliwością oczekuję na na Twoje odpowiedzi na postawione defacto Tobie pytania. Ciężko nie mieć wrażenia, że grasz w jednej drużynie z Barczyńskim przeciwko Wierzycielom, chociaż oby się mylił. Czekam z niecierpliwością na interesującą lekturę.
Z poszanowaniem Poszkodowany.

Pogromca
Dołączył: 2019-07-11
Wpisów: 23
Wysłane: 29 lipca 2019 18:44:12
Edytowany: 30 lipca 2019 15:14

webking
Dołączył: 2017-06-06
Wpisów: 28
Wysłane: 29 lipca 2019 22:19:59
Jezus oddał wszystko co miał i nakazał swoim uczniom zrobić to samo ...

Trochę głupio to jednak wygląda, gdy osoba duchowna poświęca cały swój czas i wysiłek najpierw na zdobycie majątku, później jego pomnażanie a na koniec na walkę biznesowo-prawno-personalną w aferze GetBack. Gdzie tu wybaczenie i miłość do bliźniego???

Mnie GetBack także pozbawił oszczędności i pogodziłem się z tym, trudno. Tym, którzy mnie okradli, oszukali i zarobili na mojej krzywdzie kiedyś przyjdzie za to zapłacić - chyba ksiądz nie ma tutaj żadnych wątpliwości!?

Głęboko wierzę, że doświadczenie z GetBack stanie się dla księdza pewnym catarsis i będzie dzięki temu jeszcze lepszym duchownym, rozumiejącym z jakimi przeciwnościami losu zmagają się zjadacze chleba...

voyager747
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 526
Wysłane: 29 lipca 2019 22:39:35
Ksiądz, lekarz, prawnik, sprzedawca w Lidlu co za różnica ? Zawód, to zawód.

poszkodowany
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 146
Wysłane: 29 lipca 2019 23:11:08
webking napisał(a):
Jezus oddał wszystko co miał i nakazał swoim uczniom zrobić to samo ...Moderator:
żółta kartka, fragment wpisu usunięto


A tak na marginesie pozwól każdemu indywidualnie podjąć decyzję, kto godzi się na okradanie go z dorobku życia a kto nie. Nie wiem ile umoczyłeś, na GetBack ale jak kieszonkowe to oszczędź sobie morałów, kup sobie lizaka dla osłody łez i wróć do rzeczywistości.
Edytowany: 30 lipca 2019 09:44

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,260 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d