pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

cbie1
Wpisów: 90
Wysłane: 30 lipca 2019 06:26:11
czesto pojawiaja sie wpisy tak jak by dzialali na zlecenia GB.Zamiesznym w to PPU zalezy zeby sprawe zamknac zeby bylo cicho bo branie w tym udzialu nie sluzy dalszej karierze ,nikt nie bedzie chcial wspolpracowac z kims co jest zamieszany w afere GB i ktorym moze sie zainteresowac prokurator. Widac to po losie Altusa,Trigon,PDM nikt nie czeka na wyrok tylko ucieka .Osieckiemu jeszcze nic nie udowodniono i nie skazano a adwokaci pewnie kraza z walizkami pieniedzy zeby z oskarzonego zrobic pokrzywdzonego to z Altusa zostal juz tylko nedzny cien

bukos4
Wpisów: 630
Wysłane: 30 lipca 2019 09:48:14
@webking
Bardzo opatrznie rozumie Pan miłość bliźniego. Ona nie polega na leniwym patrzeniu jak złodziej okrada staruszkę, ale na niezwłocznym złapaniu złodzieja i oddaniu portfela staruszce. Najłatwiej jest nie zareagować na otaczające zło. Idąc tym tropem, gdyby Pana dziecko wsadzało palce do kontaktu, to nie należy mu "dać po łapach" tylko pozwolić w duchu miłości bliźniego. A jak terrorysta biega z bronią po ulicy miasta to nie wolno go zestrzelić, tylko trzeba mu pozwolić w duchu wybaczenia i miłości bliźniego.
A że nie poświęcam całego swojego czasu i wysiłku na Getback, to od września zapraszam Pana na spotkania Kręgu Biblijnego we wtorki o 19:00. Tam będzie Pan mógł pogłębić swoją wiedzę dotyczącą Ewangelii i nabyć umiejętności właściwej egzegezy Pisma Świętego.
Natomiast wydaje mi się, że to forum to nie miejsce do takich rozważań jakie Pan podjął. Tutaj zajmijmy się problemem Getback...

Stowarzyszenie OSOG
Wpisów: 41
Wysłane: 30 lipca 2019 10:01:48
Po ponad roku od kiedy Pani Pietkiewicz zajmuje się pozwami mamy pierwsza sprawa wytoczona w sądzie. Wielokrotnie była pytana w sądzie podczas PPU czym właściwie się zajmuje oprócz brania pensji w spółce bo przecież nie składaniem pozwów.
Wiemy już obecnie czym Pani Pietkiewicz wraz z Panem Kąkolewskim zajmowała się w Amsterdamie. Czy to przypadek ?

biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 30 lipca 2019 12:05:50
Obecny członek Zarządu GB współpracowała z byłym prezesem, który od ponad roku „siedzi”...? O co chodzi z Amsterdamem? I co na to Abris?

Obligatariósz_kontakt
Wpisów: 19
Wysłane: 30 lipca 2019 13:19:03
[quote=webking
Trochę głupio to jednak wygląda, gdy osoba duchowna poświęca cały swój czas i wysiłek najpierw na zdobycie majątku, później jego pomnażanie a na koniec na walkę biznesowo-prawno-personalną w aferze GetBack. [/quote]

Ciekawe skąd wie, że "poświęca cały swój czas". I ciekawe, czy moderator znów usunie mój wpis ;)

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 30 lipca 2019 15:07:36
Okradziona napisał(a):
Obecny członek Zarządu GB współpracowała z byłym prezesem, który od ponad roku „siedzi”...? O co chodzi z Amsterdamem? I co na to Abris?

Czy ktoś wie, o co chodzi z Pietkiewicz i Amsterdamem?

_olo_
Wpisów: 394
Wysłane: 30 lipca 2019 18:21:48
Może to chodzi o ten artykuł dotyczący powiązań kapitałowych z czasów zakupu firmy przez Abris
Cytat:
GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe.

Cytat:
No a właścicielem spółki DNLD Spółka z o.o. z siedzibą w Alejach Jerozolimskich 56C była wówczas firma DNLD B.V. Jak wynika z holenderskiego rejestru spółek firma została zarejestrowana 14 marca 2016 r. na adresie Amsterdam 1081 JK ul Amstelveenseweg 760. Numer rejestru 000034261621.

Następne wpisy to kolejno:
– dyrektor Paulina Pietkiewicz objęła urząd dyrektora 14 marca 2016 r.
– wpis z 6 czerwca 2016 r. prezes Konrad K. objął urząd.

i taka ciekawostka pod koniec artykułu
Cytat:
Przypomniał mi się śp. Gudzowaty, kiedy ze śmiechem opowiadał, jak na 10-lecie Batimpexu zaprosił zespół La Scali do Opery Wielkiej i zaproszonym gościom rozdawał koperty z pamiątkowym medalem ze złota, wykonanym w Mennicy Polskiej. Trochę to ważyło. Wśród obdarowanych byli liczni redaktorzy naczelni a może trafił się jakiś mistrz pióra bez rangi. Obdzielał bez względu na różnice ideologiczne. Nikt prezentu nie zostawił i nie oddał. I o Bartimpexie i powiązaniach z Gazpromem nikt nie napisał przez całe lata.

Edytowany: 30 lipca 2019 18:25

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 31 lipca 2019 10:11:19
Cytat:
czesto pojawiaja sie wpisy tak jak by dzialali na zlecenia GB.

Oczywiście że są. Mówiąc szczerze to zdziwiłbym się jakby takich osób nie było. Dotyczy to każdego forum (tematyka obojętna) poruszającego sprawy jakiejś firmy, osoby, urzędy itp. Są już nawet wyspecjalizowane firmy od tego, którym zleca się prowadzenie takich spraw. A w niektórych krajach jak USA czy Rosja są bardzo duże agendy rządowe od tego.

Obligatariósz_kontakt
Wpisów: 19
Wysłane: 31 lipca 2019 11:11:24
Sędzia we Wrocławiu zabrał akta sprawy i nadal pisze uzasadnienie do postanowienia z 6 czerwca. Nie wiadomo, kiedy skończy. Dopiero po wysłaniu uzasadnienia do chętnych i pozbieraniu zażaleń sąd rejonowy przekaże akta do sądu okręgowego.
Być może SO wyda postanowienie w tym roku. Ale jeszcze musi się uprawomocnić.
Wniosek: pierwsza rata (jeśli w ogóle), 0,5% całej kwoty, może być wypłacona 31 grudnia 2021 roku.
Edytowany: 31 lipca 2019 11:13

Stowarzyszenie OSOG
Wysłane: 1 sierpnia 2019 08:58:05
W wyniku wyborów zakończonych 25 lipca 2019 r. kurator nie dokona zmiany w dotychczas zgłoszonym przez niego gremium (dwóch członków), a zawnioskuje do sędziego – komisarza o powołanie do Rady Wierzycieli Pana Marka Dziduszko jako trzeciego. Wyniki:
Pan Marek Dziduszko – 80,1 mln zł.

Dziekujemy Państwu za zaufanie, gratulujemy Markowihello1 hello1 hello1

Oby jego ciężka praca dla Nas i kontrola spółki przysporzyła nam mniejszych strat na piramidzie finansowej

AsGBK
Wpisów: 419
Wysłane: 1 sierpnia 2019 09:22:06
Wyniki:
Cytat:
W wyniku wyborów zakończonych 25 lipca 2019 r. kurator nie dokona zmiany w dotychczas zgłoszonym przez niego gremium (dwóch członków), a zawnioskuje do sędziego – komisarza o powołanie do Rady Wierzycieli Pana Marka Dziduszko jako trzeciego. Wyniki:

Pan Marek Dziduszko – 80,1 mln zł.

Pan Radosław Barczyński – 85,7 mln zł.

Q1 FIZ – 147,6 mln zł.

Kolejny zgłaszany kandydat uzyskał 5,3 mln zł poparcia i był to ostatni zgłaszany przez wierzycieli. http://www.biurosyndyka.pl/

Brakuje jeszcze jednej informacji - Ile było głosów na odwołanie p. Barczyńskiego.
Edytowany: 1 sierpnia 2019 09:39

AsGBK
Wpisów: 419
Wysłane: 1 sierpnia 2019 09:53:15
Ciekawa byłaby też informacja, ile osób głosowało na każdego kandydata.

GetOblig
Wpisów: 56
Wysłane: 1 sierpnia 2019 11:32:54
Czyli barczynski zostaje?
I jeszcze jeden pogląd w obowiązującej narracji
www.pb.pl/uokik-idea-bank-zlam...
ciekawe dlaczego uokik tak chętnie nie zajmuje się Abrisem, GPW, Haitong Bankiem, KNF-em i innymi podmiotami, które wiedziały lub powinny wiedzieć że to piramidalna wydmuszka?

BoloGTB
Wpisów: 64
Wysłane: 1 sierpnia 2019 11:39:14
Jest artykuł w PB :

Cytat:
Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack - uznał Prezes UOKiK.

W czwartek urząd poinformował, że wydana decyzja częściowa będzie istotnym wsparciem dla poszkodowanych w dochodzeniu roszczeń.

Tyle widzę, bo nie mam prenumeraty, a artykuł - link - www.pb.pl/uokik-idea-bank-zlam...
Gdyby ktoś miał i mógł, gdzieś treść wkleić...

edit
pojawiło się już na UOKiK - www.uokik.gov.pl/aktualnosci.p...

Cytat:
Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack - uznał prezes UOKiK.
Wydana decyzja częściowa będzie istotnym wsparciem dla poszkodowanych w dochodzeniu roszczeń.
To nie koniec działań urzędu w sprawie Idea Banku.

Wypowiedź Marka Niechciała Prezesa UOKiK

W październiku ubiegłego roku UOKiK wszczął postępowanie, w którym postawił bankowi zarzuty stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Postępowanie miało priorytetowy charakter. W tym czasie do urzędu wpłynęło ponad 520 skarg. Wynikało z nich, podobnie jak z postawionych przez urząd zarzutów, że przedstawiciele Idea Banku podawali klientom wprowadzające w błąd informacje np. o tym, że obligacje GetBack przyniosą im gwarantowany zysk lub że dostęp do tych obligacji jest limitowany.

Dzisiaj UOKiK potwierdził część stawianych kilka miesięcy temu zarzutów - wydał decyzję częściową wobec Idea Banku, stwierdzając stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych.

- Historie opowiedziane nam przez świadków podczas 5 rozpraw administracyjnych pokazują, w jaki sposób pracownicy banku oszukiwali swoich klientów. W wydanej częściowej decyzji zacytowaliśmy wiele z nich, by pokazać mechanizm wprowadzania w błąd. Obligacje korporacyjne były prezentowane jako bezpieczne produkty o gwarantowanym zysku. Sprzedawcy oferowali je swoim dotychczasowym oraz nowym klientom, podkreślając wyjątkowość, zyskowność oferty czy brak ryzyka. By przyspieszyć zakup nawet wypełniali za nich formularze. Decyzja urzędu nie mogła być inna. Stwierdziliśmy praktyki, które nigdy nie powinny mieć miejsca w instytucji zaufania publicznego, na jaką kreuje się bank – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.
Urząd nie ma wątpliwości, że konsumenci podczas sprzedaży przez Idea Bank obligacji korporacyjnych GetBack byli wprowadzani w błąd. Świadczą o tym zebrane liczne dowody. Podczas kontroli w siedzibie banku pracownicy UOKiK przesłuchali kilku członków zarządu, menadżerów oraz dyrektorów sprzedaży. Ich oświadczenia, informacje uzyskane od sprzedawców oraz znaleziony materiał zostały skonfrontowane z zeznaniami i zawiadomieniami poszkodowanych. Dzięki temu urząd odtworzył proces sprzedaży. Informacje o możliwości zakupu obligacji korporacyjnych GetBack konsument otrzymywał od pracowników banku smsem, e-mailem, telefonicznie, a także bezpośrednio w oddziałach Idea lub Lion’s Banku. Sprzedawcy, namawiając do podjęcia decyzji, zapewniali o stałych, pewnych dochodach z inwestowania. Doskonale pokazuje to fragment e-maila przedstawiciela banku do klienta:

Wypowiedź Agnieszki Szafran z delegatury UOKiK w Bydgoszczy - przebieg postępowania

- W końcu mam ofertę bez ograniczeń wiekowych, bez ubezpieczeń i bez akcji. Gwarantowane obligacje korporacyjne na 24 miesiące 6 proc. w skali roku wypłata odsetek co miesiąc.

Sprzedawcy porównywali obligacje korporacyjne do lokat bankowych lub obligacji skarbowych, wskazując nieistniejące podobieństwa. Bardzo często przedstawiali je jako „alternatywę” dla znanych konsumentom nieryzykownych inwestycji. Świadczą o tym zeznania świadków i skargi:

- Namówiła mnie na zakup obligacji przedstawiając oferowany produkt jako alternatywę dla lokaty, opisując je jak obligacje Skarbu Państwa. (…) Zostałam wprowadzona w błąd co do rodzaju produktu - byłam przekonana, że nabywam obligacje Skarbu Państwa.

- Dodatkowo należy podkreślić, iż w przeszłości posiadałam obligacje Skarbu Państwa i słowo obligacje nie wzbudziły mojego niepokoju. W rozmowach nigdy nie padło sformułowanie obligacje korporacyjne, więc domniemywam, że oferta bazowała na pozytywnych skojarzeniach osób starszych, takich jak ja, z obligacjami Skarbu Państwa.

Zabiegi te miały wywoływać przekonanie o tym, że cechy porównywanych produktów są takie same. Tymczasem są to całkowicie odmienne instrumenty finansowe, które cechuje zupełnie inne ryzyko inwestycyjne oraz dostęp do kapitału i odsetek w trakcie trwania inwestycji.
Edytowany: 1 sierpnia 2019 11:47

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 1 sierpnia 2019 14:48:09
Toż powtórzę... Lepiej późno niż wcale. Powiedziała Babcia spóźniwszy się na pociąg...

Marek Dziduszko
Wpisów: 5
Wysłane: 1 sierpnia 2019 20:20:39
Dziękuję Państwu za zaufanie i wskazanie mnie w prawyborach na członka Rady Wierzycieli. Mam nadzieję, że wynik szybko znajdzie swój finał w postaci decyzji Sądu o powołaniu. Ukłony:)

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 1 sierpnia 2019 22:36:38
Lions wszystko tak sprzedawał, Trigon z gwarancją zysku okazał się podobny do GB, też to opowiedziałem w CBA.

voyager747
Wysłane: 2 sierpnia 2019 14:38:15
W TU Europa miałem 20 tysięcy, to było zainwestowane w Altusa, dzisiaj sprawdzałem i jest 8 tysięcy.
Dwóch gości w Lions przez godzinę mnie na to namawiało, a ja nie chciałem, nawet prowizję mi oddali, żebym w to wszedł, a poszedłem założyć lokatę tylko. Tak wygląda współpraca z Lions.

voyager747
Wysłane: 2 sierpnia 2019 15:24:56
sorry, w Trigona, już mi się mylą te dziady.

Stowarzyszenie OSOG
Wysłane: 3 sierpnia 2019 22:18:47
Powiązania funduszu abris z politykami w sporze z Polska

gospodarka.dziennik.pl/finanse...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość