Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

voyager747
Wpisów: 520
Wysłane: 1 sierpnia 2019 22:36:38
Lions wszystko tak sprzedawał, Trigon z gwarancją zysku okazał się podobny do GB, też to opowiedziałem w CBA.

voyager747
Wysłane: 2 sierpnia 2019 14:38:15
W TU Europa miałem 20 tysięcy, to było zainwestowane w Altusa, dzisiaj sprawdzałem i jest 8 tysięcy.
Dwóch gości w Lions przez godzinę mnie na to namawiało, a ja nie chciałem, nawet prowizję mi oddali, żebym w to wszedł, a poszedłem założyć lokatę tylko. Tak wygląda współpraca z Lions.

voyager747
Wysłane: 2 sierpnia 2019 15:24:56
sorry, w Trigona, już mi się mylą te dziady.

Stowarzyszenie OSOG
Wpisów: 19
Wysłane: 3 sierpnia 2019 22:18:47
Powiązania funduszu abris z politykami w sporze z Polska

gospodarka.dziennik.pl/finanse...

voyager747
Wysłane: 3 sierpnia 2019 23:15:07
To znane od dawna.

bukos4
Wpisów: 602
Wysłane: 6 sierpnia 2019 00:39:48
ciekawy artykuł, mniej więcej widać kto za tym stoi...
www.money.pl/gospodarka/getbac...
Ciekawe co na to ludzie pracujący dla Abrisu, nominowani przez Abris, jak Pan Przewodniczący Barczyński (pensja 30tys/mc),
czy też Pani Dyrektor Pietkiewicz - pensja nieznana...
Oczywiście pensje opłacane z naszych środków...
Edytowany: 6 sierpnia 2019 00:41

maciej_61
Wpisów: 693
Wysłane: 6 sierpnia 2019 07:09:13
Dla mnie najważniejszy jest opublikowany przez Prezesa UOKiK komunikat. Przeczytałem te 71 stron. Pięknie rozprawia się ze wszystkimi argumentami IB typu "...my tylko informowaliśmy a nie sprzedawaliśmy...", stwierdza o istnieniu przepływu prowizji w relacji GBK-MIA-IB-banksterzy IB/LB. Co prawda wielkości tych sum są "wygumkowane" ale jak rozumiem do Sądu dotarło to w pełnym brzmieniu. Wręcz pada stwierdzenie że GBK, PDM i IB/LB dla każdej emisji tworzyli za każdym razem odrębne konsorcjum. Oczywiście z tych faktów chyba wszyscy zdawali sobie sprawę ale co innego nasze "kłapanie dziobem" na forum a co innego oficjalny komunikat centralnego urzędu. Dodatkowo mający charakter prejudykatu w postępowaniu sądowym (cytat) "Oznacza to że ustalenie Prezesa Urzędu co do faktu stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów są dla Sądy wiążące. Nie musi on w tym zakresie prowadzić własnego postępowania dowodowego". Konsumenci mogą powołać się na prawomocną decyzję Prezesa UOKiK, gdy będą chcieli dochodzić swych spraw w Sądzie".
Do całości brakuje jeszcze ostatecznego stanowiska RF. Potem ruszam do sądu. Mam nadzieję że nie tylko ja. Jeżeli IB będzie miał kilkaset takich spraw to prawników im na pewno nie starczy.
I może ktoś powiedzieć że "zafiksowałem się na IB". Ano tak. Bo tam kupiłem ten papier toaletowy. Po zawyżonej cenie. i to w okolicznościach wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa przez IB. I oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby ci którzy kupili gdzie indziej, "zafiksowali się" na tym właśnie podmiocie. Wręcz namawiam do tego. A jak wcześniej ustaliliśmy, obligi GBK można było kupić praktycznie w każdym "warzywniaku". Nic więc nie stoi na przeszkodzie by oskubać przed sądem taki "warzywniak". Do ostatniej marchewki.
Edytowany: 6 sierpnia 2019 07:22

Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 309
Wysłane: 6 sierpnia 2019 08:02:00
Trudny bòj przed Tobą. Chyba, że masz maila z informacją o lokacie, nigdy nie inwestowałeś w żaden instrument finansowy. Wtedy będzie łatwiej.

Joker
Joker PREMIUM
Wysłane: 6 sierpnia 2019 08:11:39
bukos4 napisał(a):
Ciekawe co na to ludzie pracujący dla Abrisu, nominowani przez Abris, jak Pan Przewodniczący Barczyński (pensja 30tys/mc),
To pokazuje nieudolność Państwa i fakt, że relacje Polsko-Amerykańskie są ważniejsze niż 9 tys drobnych obywateli. Nie ma woli aby tą afere wyczyścic rzetelnie.

maciej_61
Wysłane: 6 sierpnia 2019 10:22:28
Cytat:
Trudny bòj przed Tobą. Chyba, że masz maila z informacją o lokacie, nigdy nie inwestowałeś w żaden instrument finansowy. Wtedy będzie łatwiej.

O ! Ciekawe. Czyżby IB dorobił się nowej narracji? Już nie że "tylko informowaliśmy" ale że "...nie masz pisma/maila/nagrania że proponowaliśmy lokatę - spadaj na drzewo...". Bo wszystkie argumenty jakie zawarłem w reklamacjach do nich zostały obalone przez prawomocne orzeczenie Prezesa UOKiK i w opinii RF. Co prawda ta ostatnia została wydana w konkretnej sprawie ale idealnie pasuje do mojej (i nie tylko mojej).
Tak dla ciekawości sprawdzę to. Napiszę jeszcze jedną reklamację i zobaczymy jak zareagują.

bukos4
Wysłane: 6 sierpnia 2019 10:55:33
Joker napisał(a):
bukos4 napisał(a):
To pokazuje nieudolność Państwa i fakt, że relacje Polsko-Amerykańskie są ważniejsze niż 9 tys drobnych obywateli. Nie ma woli aby tą afere wyczyścic rzetelnie.

a tu juz Państwo nie musi nic wyjaśniać, ja to mogę wyjaśnić...
jak wybuchła afera znikąd pojawił się Barczyński, rozsyłał emaile, prosił o poparcie. Ludzie mu zaufali. Uśpił czujność proponując ciekawe rozwiązania, ale zawsze z konwersją. Mówił to a robił co innego. W nocy z 21 na 22 stycznia doprowadził do braku konwersji. Ze na posiedzeniu 22 stycznia było mu ciężko, to pomogli mu w tym ludzie Abrisu, głownie prawnicy. Dzieki temu Abris, którego ludzie doprowadzili do tej afery, nadal utrzymał władzę w Spółce. W nagrodę, chyba najdalej w kwietniu Barczyński zostaje Przewodniczącym RN z pensją 30 tys / mc, jak nic nie spartaczy dla Abrisu to pewnie wypłacaną przez 10 lat. To w zasadzie uzupelnienie artykulu powyzej i afera jest wyjasniona...

Joker
Joker PREMIUM
Wysłane: 6 sierpnia 2019 11:29:04
Nie do końca się rozumiemy.
Ja mam na myśli MIĘDZY INNYMI bierność w odwracaniu tego typu transakcji: www.forbes.pl/biznes/jak-getba...
Bierność w kwestii postępowania przeciwko audytorowi i głównemu udziałowcowi.
Tam są pieniądze i tam nikomu zarzuty nie są stawiane.

dario10
Wpisów: 40
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:06:09
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

O ! Ciekawe. Czyżby IB dorobił się nowej narracji? Już nie że "tylko informowaliśmy" ale że "...nie masz pisma/maila/nagrania że proponowaliśmy lokatę - spadaj na drzewo...". Bo wszystkie argumenty jakie zawarłem w reklamacjach do nich zostały obalone przez prawomocne orzeczenie Prezesa UOKiK i w opinii RF. Co prawda ta ostatnia została wydana w konkretnej sprawie ale idealnie pasuje do mojej (i nie tylko mojej).
Tak dla ciekawości sprawdzę to. Napiszę jeszcze jedną reklamację i zobaczymy jak zareagują.

Na Alior Bank została nałożona kara 10 mln za pośrednictwo w obrocie certyfikatami funduszy WI.
Kara mogła być wielokrotnie wyższa ALE... :

Cytat za Bankier.pl
Komisja podała, że na wysokość sankcji wpłynęły działania podejmowane przez bank w celu usunięcia skutków naruszeń prawa, w szczególności działania wobec osób, które za pośrednictwem banku złożyły zapisy na certyfikaty inwestycyjne funduszy WI.

"Bank zawiera obecnie z tymi osobami porozumienia, na podstawie których odkupuje oznaczone certyfikaty inwestycyjne. Komisja wskazuje, że tego rodzaju działania budują zaufanie do podmiotów nadzorowanych jako instytucji zaufania publicznego i są pożądane z punktu widzenia ochrony interesu klientów" - napisano.

Na ile ta sprawa jest zbieżna z zakupem obligacji GB w IB ?

bukos4
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:08:59
@Joker
Akurat tę transakcję o której piszesz wałkujemy w instytucjach państwowych przynajmniej od grudnia.
Ale faktem jest (nawet z przytoczonego artykułu), że tam większa wina leży po stronie Getback (zawyzona propozycja cenowa, wykreslenie klauzuli nt. zwrotu). Nie znalazlem do tej pory zadnego dowodu na celowe działanie z zmowie po drugiej stronie, a bardzo by się przydał dla Prokuratury...

Co do Deloitte sprawa wygląda zgoła inaczej. Pamiętajmy o sieci spółek i spółeczek z kapitalem zakl. 10.000 zł. OC jest zapewne niskie. Jedyna szansa to pozew miedzynarodowy przeciw glownemu Deloittowi za to ze to firmowal swoja marka, ale jak wiadomo to pozew kosztowny i dlugotrwaly, trzeba zwazyc za i przeciw...

bukos4
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:10:44
Chciałbym Was poinformować, że Przewodniczący RW od 2 miesięcy blokuje pracę RW, poprzez niezwoływanie jej posiedzeń. Piszemy liczne monity, wnioski, przypomnienia i niestety nadal nic się nie dzieje. O sprawie jest poinformowany Sąd i też nie podejmuje żadnych działań....

maciej_61
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:18:25
Cytat:

Mówiąc szczerze - nie mam zielonego pojęcia. Zafiksowany jestem na IB (jak pisałem). Wiem oczywiście że de facto państwowy Alior też handlował obligami GBK. No i sprzedawał GBK portfele długów. Parę rzeczy jest jednak pewnych. Na przykład to że Alior miał do takiej sprzedaży uprawnienia a IB/LB - nie. Dziś byłem w Millenium i oni określają fakt sprzedawania przez IB obligów jako "czarny rynek". Pewnie to korporacyjna narracja ale tak to widzą.

maciej_61
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:31:37
bukos4 napisał(a):
Chciałbym Was poinformować, że Przewodniczący RW od 2 miesięcy blokuje pracę RW, poprzez niezwoływanie jej posiedzeń. Piszemy liczne monity, wnioski, przypomnienia i niestety nadal nic się nie dzieje. O sprawie jest poinformowany Sąd i też nie podejmuje żadnych działań....

Obawiam się że taka sytuacja będzie miała charakter trwały. Ostatecznie zwołanie RW tylko przeszkadzało by RB w realizacji planu. Więc po co? A zresztą. Jeżeli nawet Kancelaria Sejmu nie wykonuje wyroku prawomocnego NSA to niby czemu RB miałby nie pozostać głuchy na apele np @bukos4 ? (z całym szacunkiem dla @bukos4).
No i te 30 tys też piechotą nie chodzi.....
Edytowany: 6 sierpnia 2019 16:36

dario10
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:35:01
bukos4 napisał(a):

I nic mu nie zrobisz, widocznie wie, że może sobie na takie zachowanie pozwolić bez żadnych konsekwencji. Czas, zmęczenie i próżny trud zrobią swoje.

dario10
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:39:19
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

Mówiąc szczerze - nie mam zielonego pojęcia. Zafiksowany jestem na IB (jak pisałem). Wiem oczywiście że de facto państwowy Alior też handlował obligami GBK. No i sprzedawał GBK portfele długów. Parę rzeczy jest jednak pewnych. Na przykład to że Alior miał do takiej sprzedaży uprawnienia a IB/LB - nie. Dziś byłem w Millenium i oni określają fakt sprzedawania przez IB obligów jako "czarny rynek". Pewnie to korporacyjna narracja ale tak to widzą.

Jeśli KNF poszedłby tą samą drogą co w przypadku Aliora to jest dla nas szansa. To, że IB/LB nie miał uprawnień jeszcze bardziej go pogrąża.

Pogromca
Wpisów: 23
Wysłane: 6 sierpnia 2019 17:03:39
dario10 napisał(a):
bukos4 napisał(a):

I nic mu nie zrobisz, widocznie wie, że może sobie na takie zachowanie pozwolić bez żadnych konsekwencji. Czas, zmęczenie i próżny trud zrobią swoje.
A ja myslę ,że już najwyższy czas podać pana Barczyńskiego do prokuratury. Dużo ,,dobrego '' zdążył zdziałać(szczególnie dla spółki i siebie) i prokuratura powinna się tym działaniom bliżej przyjrzeć.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość