pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

voyager747
Wpisów: 526
Wysłane: 3 sierpnia 2019 23:15:07
To znane od dawna.

bukos4
Wpisów: 630
Wysłane: 6 sierpnia 2019 00:39:48
ciekawy artykuł, mniej więcej widać kto za tym stoi...
www.money.pl/gospodarka/getbac...
Ciekawe co na to ludzie pracujący dla Abrisu, nominowani przez Abris, jak Pan Przewodniczący Barczyński (pensja 30tys/mc),
czy też Pani Dyrektor Pietkiewicz - pensja nieznana...
Oczywiście pensje opłacane z naszych środków...
Edytowany: 6 sierpnia 2019 00:41

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 6 sierpnia 2019 07:09:13
Dla mnie najważniejszy jest opublikowany przez Prezesa UOKiK komunikat. Przeczytałem te 71 stron. Pięknie rozprawia się ze wszystkimi argumentami IB typu "...my tylko informowaliśmy a nie sprzedawaliśmy...", stwierdza o istnieniu przepływu prowizji w relacji GBK-MIA-IB-banksterzy IB/LB. Co prawda wielkości tych sum są "wygumkowane" ale jak rozumiem do Sądu dotarło to w pełnym brzmieniu. Wręcz pada stwierdzenie że GBK, PDM i IB/LB dla każdej emisji tworzyli za każdym razem odrębne konsorcjum. Oczywiście z tych faktów chyba wszyscy zdawali sobie sprawę ale co innego nasze "kłapanie dziobem" na forum a co innego oficjalny komunikat centralnego urzędu. Dodatkowo mający charakter prejudykatu w postępowaniu sądowym (cytat) "Oznacza to że ustalenie Prezesa Urzędu co do faktu stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów są dla Sądy wiążące. Nie musi on w tym zakresie prowadzić własnego postępowania dowodowego". Konsumenci mogą powołać się na prawomocną decyzję Prezesa UOKiK, gdy będą chcieli dochodzić swych spraw w Sądzie".
Do całości brakuje jeszcze ostatecznego stanowiska RF. Potem ruszam do sądu. Mam nadzieję że nie tylko ja. Jeżeli IB będzie miał kilkaset takich spraw to prawników im na pewno nie starczy.
I może ktoś powiedzieć że "zafiksowałem się na IB". Ano tak. Bo tam kupiłem ten papier toaletowy. Po zawyżonej cenie. i to w okolicznościach wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa przez IB. I oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby ci którzy kupili gdzie indziej, "zafiksowali się" na tym właśnie podmiocie. Wręcz namawiam do tego. A jak wcześniej ustaliliśmy, obligi GBK można było kupić praktycznie w każdym "warzywniaku". Nic więc nie stoi na przeszkodzie by oskubać przed sądem taki "warzywniak". Do ostatniej marchewki.
Edytowany: 6 sierpnia 2019 07:22

Joker
Wpisów: 1 480
Wysłane: 6 sierpnia 2019 08:02:00
Trudny bòj przed Tobą. Chyba, że masz maila z informacją o lokacie, nigdy nie inwestowałeś w żaden instrument finansowy. Wtedy będzie łatwiej.

Joker
Wysłane: 6 sierpnia 2019 08:11:39
bukos4 napisał(a):
Ciekawe co na to ludzie pracujący dla Abrisu, nominowani przez Abris, jak Pan Przewodniczący Barczyński (pensja 30tys/mc),
To pokazuje nieudolność Państwa i fakt, że relacje Polsko-Amerykańskie są ważniejsze niż 9 tys drobnych obywateli. Nie ma woli aby tą afere wyczyścic rzetelnie.

maciej_61
Wysłane: 6 sierpnia 2019 10:22:28
Cytat:
Trudny bòj przed Tobą. Chyba, że masz maila z informacją o lokacie, nigdy nie inwestowałeś w żaden instrument finansowy. Wtedy będzie łatwiej.

O ! Ciekawe. Czyżby IB dorobił się nowej narracji? Już nie że "tylko informowaliśmy" ale że "...nie masz pisma/maila/nagrania że proponowaliśmy lokatę - spadaj na drzewo...". Bo wszystkie argumenty jakie zawarłem w reklamacjach do nich zostały obalone przez prawomocne orzeczenie Prezesa UOKiK i w opinii RF. Co prawda ta ostatnia została wydana w konkretnej sprawie ale idealnie pasuje do mojej (i nie tylko mojej).
Tak dla ciekawości sprawdzę to. Napiszę jeszcze jedną reklamację i zobaczymy jak zareagują.

bukos4
Wysłane: 6 sierpnia 2019 10:55:33
Joker napisał(a):
bukos4 napisał(a):
To pokazuje nieudolność Państwa i fakt, że relacje Polsko-Amerykańskie są ważniejsze niż 9 tys drobnych obywateli. Nie ma woli aby tą afere wyczyścic rzetelnie.

a tu juz Państwo nie musi nic wyjaśniać, ja to mogę wyjaśnić...
jak wybuchła afera znikąd pojawił się Barczyński, rozsyłał emaile, prosił o poparcie. Ludzie mu zaufali. Uśpił czujność proponując ciekawe rozwiązania, ale zawsze z konwersją. Mówił to a robił co innego. W nocy z 21 na 22 stycznia doprowadził do braku konwersji. Ze na posiedzeniu 22 stycznia było mu ciężko, to pomogli mu w tym ludzie Abrisu, głownie prawnicy. Dzieki temu Abris, którego ludzie doprowadzili do tej afery, nadal utrzymał władzę w Spółce. W nagrodę, chyba najdalej w kwietniu Barczyński zostaje Przewodniczącym RN z pensją 30 tys / mc, jak nic nie spartaczy dla Abrisu to pewnie wypłacaną przez 10 lat. To w zasadzie uzupelnienie artykulu powyzej i afera jest wyjasniona...

Joker
Wysłane: 6 sierpnia 2019 11:29:04
Nie do końca się rozumiemy.
Ja mam na myśli MIĘDZY INNYMI bierność w odwracaniu tego typu transakcji: www.forbes.pl/biznes/jak-getba...
Bierność w kwestii postępowania przeciwko audytorowi i głównemu udziałowcowi.
Tam są pieniądze i tam nikomu zarzuty nie są stawiane.

dario10
Wpisów: 50
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:06:09
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

O ! Ciekawe. Czyżby IB dorobił się nowej narracji? Już nie że "tylko informowaliśmy" ale że "...nie masz pisma/maila/nagrania że proponowaliśmy lokatę - spadaj na drzewo...". Bo wszystkie argumenty jakie zawarłem w reklamacjach do nich zostały obalone przez prawomocne orzeczenie Prezesa UOKiK i w opinii RF. Co prawda ta ostatnia została wydana w konkretnej sprawie ale idealnie pasuje do mojej (i nie tylko mojej).
Tak dla ciekawości sprawdzę to. Napiszę jeszcze jedną reklamację i zobaczymy jak zareagują.

Na Alior Bank została nałożona kara 10 mln za pośrednictwo w obrocie certyfikatami funduszy WI.
Kara mogła być wielokrotnie wyższa ALE... :

Cytat za Bankier.pl
Komisja podała, że na wysokość sankcji wpłynęły działania podejmowane przez bank w celu usunięcia skutków naruszeń prawa, w szczególności działania wobec osób, które za pośrednictwem banku złożyły zapisy na certyfikaty inwestycyjne funduszy WI.

"Bank zawiera obecnie z tymi osobami porozumienia, na podstawie których odkupuje oznaczone certyfikaty inwestycyjne. Komisja wskazuje, że tego rodzaju działania budują zaufanie do podmiotów nadzorowanych jako instytucji zaufania publicznego i są pożądane z punktu widzenia ochrony interesu klientów" - napisano.

Na ile ta sprawa jest zbieżna z zakupem obligacji GB w IB ?

bukos4
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:08:59
@Joker
Akurat tę transakcję o której piszesz wałkujemy w instytucjach państwowych przynajmniej od grudnia.
Ale faktem jest (nawet z przytoczonego artykułu), że tam większa wina leży po stronie Getback (zawyzona propozycja cenowa, wykreslenie klauzuli nt. zwrotu). Nie znalazlem do tej pory zadnego dowodu na celowe działanie z zmowie po drugiej stronie, a bardzo by się przydał dla Prokuratury...

Co do Deloitte sprawa wygląda zgoła inaczej. Pamiętajmy o sieci spółek i spółeczek z kapitalem zakl. 10.000 zł. OC jest zapewne niskie. Jedyna szansa to pozew miedzynarodowy przeciw glownemu Deloittowi za to ze to firmowal swoja marka, ale jak wiadomo to pozew kosztowny i dlugotrwaly, trzeba zwazyc za i przeciw...

bukos4
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:10:44
Chciałbym Was poinformować, że Przewodniczący RW od 2 miesięcy blokuje pracę RW, poprzez niezwoływanie jej posiedzeń. Piszemy liczne monity, wnioski, przypomnienia i niestety nadal nic się nie dzieje. O sprawie jest poinformowany Sąd i też nie podejmuje żadnych działań....

maciej_61
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:18:25
Cytat:

Mówiąc szczerze - nie mam zielonego pojęcia. Zafiksowany jestem na IB (jak pisałem). Wiem oczywiście że de facto państwowy Alior też handlował obligami GBK. No i sprzedawał GBK portfele długów. Parę rzeczy jest jednak pewnych. Na przykład to że Alior miał do takiej sprzedaży uprawnienia a IB/LB - nie. Dziś byłem w Millenium i oni określają fakt sprzedawania przez IB obligów jako "czarny rynek". Pewnie to korporacyjna narracja ale tak to widzą.

maciej_61
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:31:37
bukos4 napisał(a):
Chciałbym Was poinformować, że Przewodniczący RW od 2 miesięcy blokuje pracę RW, poprzez niezwoływanie jej posiedzeń. Piszemy liczne monity, wnioski, przypomnienia i niestety nadal nic się nie dzieje. O sprawie jest poinformowany Sąd i też nie podejmuje żadnych działań....

Obawiam się że taka sytuacja będzie miała charakter trwały. Ostatecznie zwołanie RW tylko przeszkadzało by RB w realizacji planu. Więc po co? A zresztą. Jeżeli nawet Kancelaria Sejmu nie wykonuje wyroku prawomocnego NSA to niby czemu RB miałby nie pozostać głuchy na apele np @bukos4 ? (z całym szacunkiem dla @bukos4).
No i te 30 tys też piechotą nie chodzi.....
Edytowany: 6 sierpnia 2019 16:36

dario10
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:35:01
bukos4 napisał(a):

I nic mu nie zrobisz, widocznie wie, że może sobie na takie zachowanie pozwolić bez żadnych konsekwencji. Czas, zmęczenie i próżny trud zrobią swoje.

dario10
Wysłane: 6 sierpnia 2019 16:39:19
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

Mówiąc szczerze - nie mam zielonego pojęcia. Zafiksowany jestem na IB (jak pisałem). Wiem oczywiście że de facto państwowy Alior też handlował obligami GBK. No i sprzedawał GBK portfele długów. Parę rzeczy jest jednak pewnych. Na przykład to że Alior miał do takiej sprzedaży uprawnienia a IB/LB - nie. Dziś byłem w Millenium i oni określają fakt sprzedawania przez IB obligów jako "czarny rynek". Pewnie to korporacyjna narracja ale tak to widzą.

Jeśli KNF poszedłby tą samą drogą co w przypadku Aliora to jest dla nas szansa. To, że IB/LB nie miał uprawnień jeszcze bardziej go pogrąża.

Pogromca
Wpisów: 23
Wysłane: 6 sierpnia 2019 17:03:39
dario10 napisał(a):
bukos4 napisał(a):

I nic mu nie zrobisz, widocznie wie, że może sobie na takie zachowanie pozwolić bez żadnych konsekwencji. Czas, zmęczenie i próżny trud zrobią swoje.
A ja myslę ,że już najwyższy czas podać pana Barczyńskiego do prokuratury. Dużo ,,dobrego '' zdążył zdziałać(szczególnie dla spółki i siebie) i prokuratura powinna się tym działaniom bliżej przyjrzeć.

GetOblig
Wpisów: 56
Wysłane: 7 sierpnia 2019 11:33:43
Bukos wytrwałości, też uważam że dokąd istnieje RW przewodniczący ma obowiazki za nie wykonywanie których może odpowiadać. Teraz taki odważny a w sądzie chowal się za mecenasa. Zatem zawiadomienie do prokuratury byłoby zasadne.

Marek Dziduszko
Wpisów: 5
Wysłane: 7 sierpnia 2019 15:51:55
GetBack to igrzyska?
Pan red. Kosiński z Pulsu Biznesu wezwał mnie 1 sierpnia do tablicy w swoim materiale pt „Falstart dał w GetBacku dopiero trzecie miejsce”. Byłem na urlopie, więc stawiam się dopiero teraz. Ale też, przyznaję, z niechęcią – mała przyjemność odnosić się do artykułu, który uważam za manipulację, mającą zdezawuować działania Kuratora dotyczące unormowania sytuacji w Radzie Wierzycieli GetBack.
Nie polemizując, poprzestanę na sprostowaniach. Red. K. twierdzi, że kogoś chciałem odwołać [z Rady Wierzycieli]. Otóż nie mam takiej siły sprawczej aby odwołać kogokolwiek z RW, no ale p. redaktor zapewne nie zna przepisów, regulujących tę kwestię.
Po drugie, zarządzone przez Kuratora prawybory (cyt): „…jednoznacznie rozwiążą kwestię wskazań kuratora, uzupełnią jedno miejsce z parytetu kuratora, oraz przetestują poparcie dla obecnych członków Rady Wierzycieli”. Nie były to więc wyścigi o kolejność. Wychodzi na to, że redaktor nie znał celu całej operacji.
Po trzecie: redaktor K. bezkrytycznie twierdzi za swoim informatorem, że adresy mailowe, jako takie (samodzielnie), są danymi osobowymi. Otóż – nie wszystkie muszą nimi być, ale i tego Pan Redaktor nie wie.
Nie wie wreszcie, że OSOG nie przetwarza danych osobowych, których przetwarzać nie ma prawa. Gdyby wiedział nie pisałby banialuk… ale po co wiedza, czy weryfikacja fake’a?
Nie wie także, że obligatariusze do woli mogą kontaktować się z Kuratorem. Dla red. K takie zdarzenie jest sensacją…
Wystarczy. Nie warto poważnie podchodzić do artykułu, w którym istotne fakty nie odpowiadają rzeczywistości, a ponura w końcu afera GetBack przedstawiona jest w konwencji relacji sportowej z imprezy, której nie było. OSOG, o ile mi wiadomo, z miłosierdziem spuści zasłonę milczenia na dość nieudolne pomówienia. Czy tak zrobią osoby, występujące w rolach wymagających zaufania publicznego (red. K zarzuca im stronniczość, i – bez pokrycia w faktach - wspieranie OSOG…) – to inna kwestia.
Na koniec: być może dla Czytelnika ciekawa byłaby relacja z reporterskiego śledztwa, jak to się stało, że w ciągu roku poparcie dla Przewodniczącego Rady Wierzycieli GetBacku spadło trzykrotnie? Ciekawe także byłoby sprawdzić, ilu z tych wierzycieli, którzy mu zaufali rok temu, dzisiaj go odrzuca? No, ale trzeba wyczuć dziennikarskim nosem, że temat „krwisty”. I umieć go zrealizować. I chcieć to zrobić.
Mam prośbę do p. Redaktora Kosińskiego: proszę nie traktować afery GetBack jako igrzysk. Nie było krachu na giełdzie, gospodarka nie tąpnęła, wojna nie wybuchła.. Mimo to potworne pieniądze … zniknęły. Iluś tam spryciarzy się cieszy, że wydoili motłoch (padało to określenie wobec obligatariuszy). A tenże motłoch, parę tysięcy ludzi, jest bliskie straty swoich oszczędności. Walą im się plany życiowe, popadają w choroby, depresję, rozwalają się rodziny. I narasta w nich zimna, głucha wściekłość. Tu nie ma nic do śmiechu.
Marek Dziduszko

drax
Wpisów: 100
Wysłane: 7 sierpnia 2019 23:17:00
Cytat:
Po trzecie: redaktor K. bezkrytycznie twierdzi za swoim informatorem, że adresy mailowe, jako takie (samodzielnie), są danymi osobowymi. Otóż – nie wszystkie muszą nimi być, ale i tego Pan Redaktor nie wie.

Ja dostałem maila skierowanego do mnie i nawołującego do głosowania na Pana w dniu 25 maja 2019 r. pomimo, że nie udostępniałem Panu jakichkolwiek moich danych. Co więcej mój mail został udostępniony wielu innym osobom, gdyż nie został ukryty.Mój mail zawiera pełne imię i nazwisko, co w szczególności wywołuje u mnie negatywne uczucia.

Nie popieram żadnej strony, dawno się wycofałem z jakichkolwiek działań w sprawie GB. Dlatego proszę na przyszłość weryfikować maile, do których wysyłane są informacje i proszę o nieudostępnianie publicznie maili innych osób.

Okradziona
Wpisów: 155
Wysłane: 8 sierpnia 2019 00:58:27
„Motłoch” ... nazwał nas też tłuszczą!!!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość