pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Marek Dziduszko
Wpisów: 5
Wysłane: 8 sierpnia 2019 08:21:02
drax napisał(a):
Cytat:
Po trzecie: redaktor K. bezkrytycznie twierdzi za swoim informatorem, że adresy mailowe, jako takie (samodzielnie), są danymi osobowymi. Otóż – nie wszystkie muszą nimi być, ale i tego Pan Redaktor nie wie.

Ja dostałem maila skierowanego do mnie i nawołującego do głosowania na Pana w dniu 25 maja 2019 r. pomimo, że nie udostępniałem Panu jakichkolwiek moich danych. Co więcej mój mail został udostępniony wielu innym osobom, gdyż nie został ukryty.Mój mail zawiera pełne imię i nazwisko, co w szczególności wywołuje u mnie negatywne uczucia.

Nie popieram żadnej strony, dawno się wycofałem z jakichkolwiek działań w sprawie GB. Dlatego proszę na przyszłość weryfikować maile, do których wysyłane są informacje i proszę o nieudostępnianie publicznie maili innych osób.

Rozumiem Pańskie niezadowolenie. Przykre, że został Pan narażony na dyskomfort. Oczywiście, że nie udostępniał mi Pan swoich danych, bo niby z jakiego powodu. Nie dysponuję nimi. pzdr.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 695
Wysłane: 8 sierpnia 2019 08:46:14
Marek Dziduszko napisał(a):
Po trzecie: redaktor K. bezkrytycznie twierdzi za swoim informatorem, że adresy mailowe, jako takie (samodzielnie), są danymi osobowymi. Otóż – nie wszystkie muszą nimi być, ale i tego Pan Redaktor nie wie.

Dane osobowe to wszystkie informacje dotyczące zidentyfikowanej osoby fizycznej, w tym adres e-mail.

Nie wie wreszcie, że OSOG nie przetwarza danych osobowych, których przetwarzać nie ma prawa. Gdyby wiedział nie pisałby banialuk… ale po co wiedza, czy weryfikacja fake’a?

Przetwarzanie danych osobowych to: zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie (vide drax), rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie danych osobowych.

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 8 sierpnia 2019 08:54:06
Cytat:
Przetwarzanie danych osobowych to: zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie (vide drax), rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie danych osobowych.

Czy to oznacza że gromadzenie numerów telefonów i adresów mailowych (oczywiście wraz z imieniem i nazwiskiem a czasami nawet adresem) w liście kontaktów klienta mailowego czy telefonu jest nielegalne? Bo jeżeli tak to wszyscy posiadacze telefonów są przestępcami ex definitione.
Edytowany: 8 sierpnia 2019 08:55

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 8 sierpnia 2019 08:57:58
Nie, bo Ty nie podpadasz pod tę ustawę jako osoba fizyczna: art 2. ust. 2
Edytowany: 8 sierpnia 2019 08:59

maciej_61
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:15:47
Cytat:
Nie, bo Ty nie podpadasz pod tę ustawę jako osoba fizyczna: art 2. ust. 2

OK. Ale co w przypadku np właśnie moim czyli osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą a telefon, komputer z oprogramowaniem został kupiony "na firmę". Przypuszczam że takich przypadków jest znacznie więcej w tym sprzęt służbowy należący do większych przedsiębiorstw, udostępniony pracownikowi. I może to nie ten wątek forum ale sprawę trzeba wyjaśnić bo inaczej faktycznie OSOG może podpaść pod "jakiś paragraf". Dla RB - gratka...
Edytowany: 8 sierpnia 2019 09:17

AsGBK
Wpisów: 419
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:24:44
krewa napisał(a):

Dane osobowe to wszystkie informacje dotyczące zidentyfikowanej osoby fizycznej, w tym adres e-mail.

Aby adres e-mail był daną osobową musi istnieć możliwość jego powiązania z konkretną osobą bez podejmowania jakichkolwiek trudnych - długotrwałych, skomplikowanych i kosztownych działań.

Nie uznamy za daną osobową adresu e-mail, który zawiera nazwę fikcyjnej postaci lub pseudonimu, czyli pseudonim@domena.pl. Taki adres nie pozwala zidentyfikować konkretnej osoby w prosty sposób. Zawsze będzie można namierzyć i zidentyfikować taką osobę w oparciu o numer IP i inne dane, jednak proces ten wymaga jednak wiedzy specjalistycznej, umiejętności, odpowiedniego oprogramowania i czasu. To z kolei dyskwalifikuje uznanie takiego adresu e-mail za daną osobową.

Przykładowo adres: szkodnik@wp.pl daną osobową nie jest :)

Joker
Wpisów: 1 480
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:31:50
drax napisał(a):
Cytat:

Ja dostałem maila skierowanego do mnie i nawołującego do głosowania na Pana w dniu 25 maja 2019 r. pomimo, że nie udostępniałem Panu jakichkolwiek moich danych. Co więcej mój mail został udostępniony wielu innym osobom, gdyż nie został ukryty.Mój mail zawiera pełne imię i nazwisko, co w szczególności wywołuje u mnie negatywne uczucia.

Nie popieram żadnej strony, dawno się wycofałem z jakichkolwiek działań w sprawie GB. Dlatego proszę na przyszłość weryfikować maile, do których wysyłane są informacje i proszę o nieudostępnianie publicznie maili innych osób.
Ciekawe skąd w takim razie wiedza o tym, że posiada Pan obligacje.
Przerażające jak tak wrażliwe dane mogą szybko wypływać.

maciej_61
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:33:17
Tak. Ale wielu (w tym ja) używa adresów zawierających imię i nazwisko. Zarówno w mailach prywatnych jak i związanych z prowadzeniem JDG. Dodatkowo wszystkie maile sygnuję podpisem elektronicznym, jednoznacznie mnie identyfikującym. Ponieważ zajmuję się między innymi systemami bezpieczeństwa w IT, doskonale wiem że można wysłać maila podszywając się czyimś adresem mailowy i to nie robiąc "włamu" na żaden serwer czy komputer. Stąd sygnowanie wszystkich moich maili kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Bez podpisu - mail nie jest ode mnie, choć dla odbiorcy tak wygląda. Zresztą radzę zrobić tak wszystkim.

maciej_61
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:38:53
Cytat:

Szkoda tylko że GBK nic nie wypływa...

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:43:04
AsGBK napisał(a):
Aby adres e-mail był daną osobową musi istnieć możliwość jego powiązania z konkretną osobą bez podejmowania jakichkolwiek trudnych - długotrwałych, skomplikowanych i kosztownych działań.

Ależ właśnie w stowarzyszeniu nie ma z tym najmniejszego problemu - pisze doń Jan Kowalski, posiadacz obligacji GBK. Dla stowarzyszenia Jan Kowalski jest osobą zidentyfikowaną i jego adres email to dane osobowe.

Joker
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:46:29
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

Szkoda tylko że GBK nic nie wypływa...
Tam już wystarczająco dużo wypłynęło...

AsGBK
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:47:28
Joker napisał(a):

Joker, w odpowiedzi na Twoje pytanie – Jak tak wrażliwe dane mogły wypłynąć? Najwyraźniej nie uczestniczyłeś poprzednio w działaniach PO GetBack, bo wiedziałbyś, w jaki sposób dane wypłynęły.

Również otrzymałam w dniu 25 maja maila dotyczącego odwołania RB. Maila, z odkrytymi adresami obligatariuszy, otrzymałam, podobnie jak wszyscy, którym to teraz przeszkadza, nie pierwszy raz. Poprzednim razem wszyscy członkowie porozumienia również otrzymali maila z odkrytymi adresami od Radosława Barczyńskiego.

Podobnie jak poprzednio, tak i teraz nie zakładałam/nie zakładam złej woli osób, które te maile wysłały.
Edytowany: 8 sierpnia 2019 10:05

maciej_61
Wysłane: 8 sierpnia 2019 09:50:00
Cytat:

Podobnie jak poprzednio, tak i teraz nie zakładałam/nie zakładam złej woli osób, które te maile wysłały.

Myślę że nikt ani nie zakładał ani nie działał w złej woli. Tyle że co innego brak złej woli a co innego ewentualne "paragrafy".

Joker
Wysłane: 8 sierpnia 2019 10:00:10
AsGBK napisał(a):
Joker napisał(a):

Joker, w odpowiedzi na Twoje pytanie – Jak tak wrażliwe dane mogły wypłynąć? Najwyraźniej nie uczestniczyłeś poprzednio w działaniach PO GetBack, bo wiedziałbyś, w jaki sposób dane wypłynęły.

Również otrzymałam w dniu 25 czerwca maila dotyczącego odwołania RB. Maila, z odkrytymi adresami obligatariuszy, otrzymałam, podobnie jak wszyscy, którym to teraz przeszkadza, nie pierwszy raz. Poprzednim razem wszyscy członkowie porozumienia również otrzymali maila z odkrytymi adresami od Radosława Barczyńskiego.

Aby była jasność. Też nie zakładam złej woli.
Ale przeraża mnie jak łatwo tak wrażliwe dane krążą i w jak nieodpowiedzialny sposób są wysyłane (stosowanie UDW to jednak podstawa). Jeżeli RB też tak robił to cóż tu komentować.. robił głupio.
Ale kończe swoje komentarze na ten temat, aby nie odbiegać od meritum sprawy GetBacka.

AsGBK
Wysłane: 8 sierpnia 2019 10:44:44
krewa napisał(a):
AsGBK napisał(a):

Ależ właśnie w stowarzyszeniu nie ma z tym najmniejszego problemu - pisze doń Jan Kowalski, posiadacz obligacji GBK. Dla stowarzyszenia Jan Kowalski jest osobą zidentyfikowaną i jego adres email to dane osobowe.

A jak pisze obligacja@wp.pl i nie podaje swojego imienia i nazwiska?
Tak jak napisał M. Dziduszko nie wszystkie maile są danymi osobowymi.

krewa
krewa PREMIUM
Wysłane: 8 sierpnia 2019 11:18:52
Jeszcze raz - adres email osoby zidentyfikowanej jest daną osobową.

Przykład 1. Wysyłam do stowarzyszenia email z adresu krewa@krewa.com o treści "Siema, czy członkowie stowarzyszenia otrzymają kartę multisport?". W tym przypadku email nie jest daną osobową.

Przykład 2. Wysyłam do stowarzyszenia email z adresu krewa@krewa.com o treści "Chcę przystąpić do stowarzyszenia, nazywam się Jan Kowalski, jestem obligatariuszem GBK, w załączeniu świadectwo depozytowe". Teraz adres email jest daną osobową.

poszkodowany
Wpisów: 146
Wysłane: 8 sierpnia 2019 13:55:36
@Krewa
Z całym szacunkiem ale najwyraźniej mylisz definicję "dane osobowe". Dane osobowe to informacje za pomocą których bez nadmiernego zaangażowania środków i czasu możliwym jest WSKAZANIE osoby. Dlatego też adres email jako sam w sobie nie jest daną osobową bo nie ma podstaw aby nie istniało dwóch Panów Marek Dziduszko (pozwoliłem sobie użyć bo takie imię i nazwisko padło na forum). Nawet gdy po znaku "@" (at) jest serwer pocztowy publiczny to nadal może być dwóch takich Panów. Tak więc wszelkie GMAIL, WP, OP itp nie spełniają zapisów ustawy. Dopiero na OSOG.PL może być podciągnięty pod definicję "dane osobowe". W przeciwnym razie nawet włos zawierający DNA właściciela podlega pod ochronę bo za pomocą DNA można wskazać delikwenta tylko jakim kosztem i to właśnie ustawa przewidziała i wykluczyła z zakresu danych osobowych.
Inaczej jest z "danymi wrażliwymi" tu ustawa dokładnie je wskazuje.
Tak więc myślę, że tych kilka informacji wyczerpie "bicie piany" n/t "dane osobowe" i co dalej.
Pozdrawiam Sz. P. Marka Dziduszko i mam nadzieję, że nie mam mi za złe iż użyłem jego imienia i nazwiska.

AsGBK
Wysłane: 8 sierpnia 2019 14:05:25
krewa napisał(a):
Jeszcze raz - adres email osoby zidentyfikowanej jest daną osobową.

Przykład 1. Wysyłam do stowarzyszenia email z adresu krewa@krewa.com o treści "Siema, czy członkowie stowarzyszenia otrzymają kartę multisport?". W tym przypadku email nie jest daną osobową.

Przykład 2. Wysyłam do stowarzyszenia email z adresu krewa@krewa.com o treści "Chcę przystąpić do stowarzyszenia, nazywam się Jan Kowalski, jestem obligatariuszem GBK, w załączeniu świadectwo depozytowe". Teraz adres email jest daną osobową.

Krewa,
jest dokładnie tak jak piszesz, email osoby zidentyfikowanej jest daną osobową.

Ale chyba w przypadku PO GetBack nikt nie identyfikował osób, które chciały przyłączyć się do grupy, przynajmniej ja nigdy nie otrzymałam maila z porozumienia, abym przesłała jakiekolwiek dokumenty poświadczające posiadanie obligacji, czy podała jakieś swoje dane osobowe. Wręcz przeciwnie, były informacje, wysyłane w mailach, czy zamieszczane na forach, że dane osobowe nie są zbierane.

23 kwietnia 2018 r., forum FB, Radek Obligatariusz:
"By nie było niedomówień, nie zbieramy danych osobowych itd., chcemy sprawdzić ile osób i z jaką ilością obligacji jest zdecydowanych połączyć się w grupę by mówić jednym głosem i być partnerem dla zarządu. Im nas więcej tym lepiej."

Mój mail nie zwiera imienia i nazwiska, czy nazwy firmy i nie jestem osobą zidentyfikowaną przez PO GetBack.

Cytat:
Jeżeli RB też tak robił to cóż tu komentować.. robił głupio.
Ale kończe swoje komentarze na ten temat, aby nie odbiegać od meritum sprawy GetBacka.

Joker,
pewnie RB zrobił to przez nieuwagę, przez pomyłkę.
Masz rację, szkoda czasu na tematy mailowe :)

maciej_61
Wysłane: 8 sierpnia 2019 14:34:58
Artiom w wywiadzie dla Parkietu stwierdza że prokuratura otrzymała ok 800 powiadomień od poszkodowanych a dotychczas ok 400 dostało już oficjalny status poszkodowanego. Na poczet odszkodowań Prokuratura zabezpieczyła 350 mln a suma należna dotychczas zidentyfikowanym poszkodowanym to 90 mln. Może więc i dla mnie starczy?

dario10
Wpisów: 50
Wysłane: 8 sierpnia 2019 15:37:15
Jeśli zakup nastąpił w IB/LB to prokurator nadaje status poszkodowanego przez GB czy przez IB/LB ?
Może zamiast skupiać uwagę na "meilach", któraś z życzliwych i obeznanych osób napisałaby co każdy z nas oprócz złożenia reklamacji powinien zrobić indywidualnie ? To taka prośba z mojej strony. Jak takie pismo do prokuratury powinno w ogóle wyglądać ? Co powinno zawierać ? itd. Z czym się wiąże złożenie zawiadomienia ? Ewidentnie brakuje tego typu praktycznych informacji.
Dziękuję.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość