Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

poszkodowany
Wpisów: 140
Wysłane: 8 sierpnia 2019 13:55:36
@Krewa
Z całym szacunkiem ale najwyraźniej mylisz definicję "dane osobowe". Dane osobowe to informacje za pomocą których bez nadmiernego zaangażowania środków i czasu możliwym jest WSKAZANIE osoby. Dlatego też adres email jako sam w sobie nie jest daną osobową bo nie ma podstaw aby nie istniało dwóch Panów Marek Dziduszko (pozwoliłem sobie użyć bo takie imię i nazwisko padło na forum). Nawet gdy po znaku "@" (at) jest serwer pocztowy publiczny to nadal może być dwóch takich Panów. Tak więc wszelkie GMAIL, WP, OP itp nie spełniają zapisów ustawy. Dopiero na OSOG.PL może być podciągnięty pod definicję "dane osobowe". W przeciwnym razie nawet włos zawierający DNA właściciela podlega pod ochronę bo za pomocą DNA można wskazać delikwenta tylko jakim kosztem i to właśnie ustawa przewidziała i wykluczyła z zakresu danych osobowych.
Inaczej jest z "danymi wrażliwymi" tu ustawa dokładnie je wskazuje.
Tak więc myślę, że tych kilka informacji wyczerpie "bicie piany" n/t "dane osobowe" i co dalej.
Pozdrawiam Sz. P. Marka Dziduszko i mam nadzieję, że nie mam mi za złe iż użyłem jego imienia i nazwiska.

AsGBK
Wpisów: 409
Wysłane: 8 sierpnia 2019 14:05:25
krewa napisał(a):
Jeszcze raz - adres email osoby zidentyfikowanej jest daną osobową.

Przykład 1. Wysyłam do stowarzyszenia email z adresu krewa@krewa.com o treści "Siema, czy członkowie stowarzyszenia otrzymają kartę multisport?". W tym przypadku email nie jest daną osobową.

Przykład 2. Wysyłam do stowarzyszenia email z adresu krewa@krewa.com o treści "Chcę przystąpić do stowarzyszenia, nazywam się Jan Kowalski, jestem obligatariuszem GBK, w załączeniu świadectwo depozytowe". Teraz adres email jest daną osobową.

Krewa,
jest dokładnie tak jak piszesz, email osoby zidentyfikowanej jest daną osobową.

Ale chyba w przypadku PO GetBack nikt nie identyfikował osób, które chciały przyłączyć się do grupy, przynajmniej ja nigdy nie otrzymałam maila z porozumienia, abym przesłała jakiekolwiek dokumenty poświadczające posiadanie obligacji, czy podała jakieś swoje dane osobowe. Wręcz przeciwnie, były informacje, wysyłane w mailach, czy zamieszczane na forach, że dane osobowe nie są zbierane.

23 kwietnia 2018 r., forum FB, Radek Obligatariusz:
"By nie było niedomówień, nie zbieramy danych osobowych itd., chcemy sprawdzić ile osób i z jaką ilością obligacji jest zdecydowanych połączyć się w grupę by mówić jednym głosem i być partnerem dla zarządu. Im nas więcej tym lepiej."

Mój mail nie zwiera imienia i nazwiska, czy nazwy firmy i nie jestem osobą zidentyfikowaną przez PO GetBack.

Cytat:
Jeżeli RB też tak robił to cóż tu komentować.. robił głupio.
Ale kończe swoje komentarze na ten temat, aby nie odbiegać od meritum sprawy GetBacka.

Joker,
pewnie RB zrobił to przez nieuwagę, przez pomyłkę.
Masz rację, szkoda czasu na tematy mailowe :)

maciej_61
Wpisów: 690
Wysłane: 8 sierpnia 2019 14:34:58
Artiom w wywiadzie dla Parkietu stwierdza że prokuratura otrzymała ok 800 powiadomień od poszkodowanych a dotychczas ok 400 dostało już oficjalny status poszkodowanego. Na poczet odszkodowań Prokuratura zabezpieczyła 350 mln a suma należna dotychczas zidentyfikowanym poszkodowanym to 90 mln. Może więc i dla mnie starczy?

dario10
Wpisów: 39
Wysłane: 8 sierpnia 2019 15:37:15
Jeśli zakup nastąpił w IB/LB to prokurator nadaje status poszkodowanego przez GB czy przez IB/LB ?
Może zamiast skupiać uwagę na "meilach", któraś z życzliwych i obeznanych osób napisałaby co każdy z nas oprócz złożenia reklamacji powinien zrobić indywidualnie ? To taka prośba z mojej strony. Jak takie pismo do prokuratury powinno w ogóle wyglądać ? Co powinno zawierać ? itd. Z czym się wiąże złożenie zawiadomienia ? Ewidentnie brakuje tego typu praktycznych informacji.
Dziękuję.

maciej_61
Wysłane: 8 sierpnia 2019 15:51:00
Jeżeli zakup nastąpił w IB/LB to winisz sprzedawcę. I mówiąc krótko - napisz wszystko to co uważasz że było nie tak w relacjach sprzedający - kupujący. Jednak każde Twoje stwierdzenie musi być poparte jakimś dowodem. Pismem, mailem, nagraniem itp. Ważne jest też - jak ja pisałem pismo do Prokuratury to go jeszcze nie było - ostateczna opinia UOKiK, mająca charakter prejudykatu. Następnie po ok 2 czy 3 tygodniach dostałem pismo z Prokuratury zawierające 81 pytań wraz z prośbą o dołączenie dodatkowych dokumentów. W sumie obie moje korespondencje to "na wagę" było jakieś 1,5 kG (!). Teraz czekam na decyzję Prokuratury.
I jeszcze jedno. IB i osobiście Leszek Cz. też mają status poszkodowanego w sprawie. Ale to nie znaczy że sami nie są winni matactw. O czym najlepiej świadczy doniesienie do Prokuratury złożone przez sam IB na 12 swoich pracowników i poprzedni Zarząd.
Edytowany: 8 sierpnia 2019 15:57

bukos4
Wpisów: 598
Wysłane: 8 sierpnia 2019 19:15:25
tak, sprawa maili to odwracanie uwagi od meritum sprawy; generalnie też otrzymałem oba emaile.
Te adresy to funkcjonują wewnątrz Porozumienia odkąd je wysłał RB z maila Porozumienia 8 czerwca o 8:04 dziekujac za swoje poparcie. a teraz osoba fizyczna wyslala maile wewnatrz tego samego Porozumienia, na te same adresy, tym razem z propozycją jego odwołania. Akurat OSOG nie ma nic do tego, tu się Pan Redaktor pomylil, bo to wyslal członek Porozumienia w ramach Porozumienia. W mojej ocenie tu zachodzi art 2 ust 2 rozporzadzenia i nie ma tu żadnego problemu.

Pogromca
Wpisów: 23
Wysłane: 8 sierpnia 2019 20:13:26
@bukos4.Tu chodzi o to ,żeby RW nadal była kontrolowana przez złodziei.Oni nie po to taki przekręt zrobili ,żeby komukolwiek z niezabezpieczonych złotówkę oddawać. Za nasze pieniądze wynajęli sztab prawników ,poopłacali szkodników wszelkiej maści i póki co śmieją się i gnoją okradzionych .

cinis_
Wpisów: 198
Wysłane: 8 sierpnia 2019 20:27:17
Pamiętajcie, jak pan RB przechwalał się, że stawiał firmy od zera, nie bójmy się odzyskamy wszystko, a nawet więcej, bo macie swojego człowieka w GBK.binky

maciej_61
Wysłane: 9 sierpnia 2019 05:09:21
Tak wracając do wywiadu Artioma dla Parkietu, ciekawy jestem dwóch rzeczy. Ile spośród tych 800 poszkodowanych którzy złożyli zawiadomienia do Prokuratury jest procent pozwów w stosunku do innych podmiotów niż IB/LB ? A jeżeli tak, to jakich? No i na czyich kontach zabezpieczone zostało te 350 mln zł ? Czy te pieniądze sobie tak leżą i czekają na oddanie poszkodowanym bez końca ? Może ktoś ma informacje na ten temat?

Pogromca
Wysłane: 9 sierpnia 2019 18:01:24
Dlaczego Barczyński ,,słusznie ''uważa ,że ,,układ to sukces''.Ano odpowiedz jest prosta.
Obligatariuszowi, który utopił w GBK 500 tys, na koniec 2021 r (oczywiście o ile wypłacą dwie raty) oddadzą 5 tys zł, a Pan Barczyński do tego czasu może być bogatszy o ok. 980 tys zł.
Osoby z zarządu będą bogatsze pewnie po ok. 2 mln.

Odpowiednio do końca wykonania układu do 2027 roku:
Obligatariusz - 125 000 zł
RB - 3 140 000 zł (i to tylko przy założeniu 30 tys miesięcznie, bo kto wie jakie plany są do RB)
Osoby z zarządu - po 5 600 000 zł + premie

Przecież im się opłaca wykonywać ten układ :) Za nasze będą bardzo dobrze żyli.

bog41
Wpisów: 122
Wysłane: 9 sierpnia 2019 18:03:42
maciej_61 napisał(a):
Na poczet odszkodowań Prokuratura zabezpieczyła 350 mln a suma należna dotychczas zidentyfikowanym poszkodowanym to 90 mln. Może więc i dla mnie starczy?

Zabezpieczeń dokonano na poczet ewentualnych przestępstw popełnionych na szkodę GetBack, a nie obligatariuszy. Jeśli procesy zakończą się ustaleniem odpowiedzialności sprawców, to z zabezpieczeń zostanie zaspokojony pokrzywdzony, czyli GetBack. Obligatariusze z tytułu zabezpieczeń nie otrzymają NIC.

maciej_61
Wysłane: 10 sierpnia 2019 05:07:53
Niemniej ciekawe jest u kogo/na jakich kontach czy na jakiś innych innych aktywach dokonano tego zabezpieczenia.

AsGBK
Wysłane: 10 sierpnia 2019 10:43:22
Zabezpieczono m.in. papiery wartościowe, np obligacje spółek rodzinnych Konarda K... :))

Cytat:

Zabezpieczone zostały nie tylko rachunki bankowe, ale także mieszkania, luksusowe samochody, kilka sportowych motocykli, ekskluzywne zegarki, biżuteria, a nawet papiery wartościowe, w tym obligacje spółek rodzinnych byłego prezesa GetBacku Konrada K. - czytamy w "DGP".

businessinsider.com.pl/finanse...

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 214
Wysłane: 10 sierpnia 2019 10:57:18
Samochody, motocykle tracą na wartości a papiery pseudowartościowe mają znikomą wartość. Do spółki jak trafi 25% z kwoty o której piszą to max.

maciej_61
Wysłane: 10 sierpnia 2019 11:03:08
I to po prawomocnym wyroku Sądu. Czyli za 10 lat.....

Pogromca
Wysłane: 10 sierpnia 2019 13:58:14
Pogromca napisał(a):
Dlaczego Barczyński ,,słusznie ''uważa ,że ,,układ to sukces''.Ano odpowiedz jest prosta.
Obligatariuszowi, który utopił w GBK 500 tys, na koniec 2021 r (oczywiście o ile wypłacą dwie raty) oddadzą 5 tys zł, a Pan Barczyński do tego czasu może być bogatszy o ok. 980 tys zł.
Osoby z zarządu będą bogatsze pewnie po ok. 2 mln.

Odpowiednio do końca wykonania układu do 2027 roku:
Obligatariusz - 125 000 zł
RB - 3 140 000 zł (i to tylko przy założeniu 30 tys miesięcznie, bo kto wie jakie plany są do RB)
Osoby z zarządu - po 5 600 000 zł + premie

Przecież im się opłaca wykonywać ten układ :) Za nasze będą bardzo dobrze żyli.
Wynagrodzenia Zarządu w 2018 r (brutto)

Mariusz Brysik za 8 miesięcy do 27.08.2018 - 499 tys zł

Konrad Kąkolewski do 16.04.2018 - 491 tys

Anna Paczuska do 16.04.2018 – 350 tys

Marek Patuła do 16.04.2018 – 562 tys

Bożena Solska do 28.06.2018 – 396 tys

Przemysław Dąbrowski od kwietnia - 345 tys

Magdalena Nawłoka od kwietnia – 330 tys

Marcin Tokarek od lipca – 300 tys

AsGBK
Wysłane: 10 sierpnia 2019 15:49:35
W 2018 r. to i tak sporo ‘zaoszczędziliśmy’ na zarządzie. To było tylko niecałe 3,3 mln zł brutto.
Wstępne sprawozdanie finansowe, str 62
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

W 2017 to dopiero spółka miała gest, poszło ponad 15 milionów, z czego ponad 9,5 mln to premie… Czy te premie zostały zwrócone?

Cytat:
Łączna kwota wynagrodzeń (razem z nagrodami i innymi korzyściami pieniężnymi) należnych lub wypłaconych przez GetBack członkom zarządu w 2017 r. wyniosła 15,2 mln zł. To sporo biorąc pod uwagę, że zarząd był wtedy siedmioosobowy a skala spółki (2,3 mld zł aktywów) nieduża. Dla porównania zarząd PKO BP, największego polskiego banku i najbardziej zyskownego (prawie 300 mld zł aktywów i 3,1 mld zł zysku netto w 2017 r.) otrzymał łącznie 17,7 mln zł wynagrodzenia zaś BZ WBK, trzeciego gracza na rynku (2,2 mld zł zysku netto i 153 mld zł aktywów) „tylko" 13,9 mln zł.
Konrad K. zarobił łącznie 3,24 mln zł, z czego wynagrodzenie stałe to 390 tys. zł, za powołanie na stanowisko 1,05 mln zł a premiowe (za 2016 r. wypłacone w 2017 r.) – 1,8 mln zł.

Sporo zarobili też Bożena Solska (zrezygnowała z funkcji w zarządzie kilka dni temu) – 2,69 mln zł (z czego prawie 2 mln zł w premii) oraz Paweł Trybuchowski (były wiceprezes, zrezygnował jesienią 2017 r.), który zainkasował 2,55 mln zł (w premii 1,4 mln zł) a także Marek Patuła (były członek zarządu, zrezygnował w kwietniu) - 2,47 mln zł (1,45 mln zł w premii). Anna Paczuska, była wiceprezes i bliski współpracownik Kąkokolewskiego (zrezygnowała w kwietniu), zainkasowała 2,38 mln zł (1,66 mln zł w premii). Mariusz Brysik (nadal będący członkiem zarządu) otrzymał 1,73 mln zł (w tym 1,2 mln zł w premii).

www.parkiet.com/Problemy-Getba...

voyager747
Wpisów: 519
Wysłane: 11 sierpnia 2019 01:16:41
To może wszyscy obligatariusze powinni zacząć pracować w GB i by straty odrobili...

Okradziona
Wpisów: 146
Wysłane: 11 sierpnia 2019 10:22:54
Czy premie zostały zwrócone??? Dlaczego spółka wciąż ich nie pozwala za wyrządzenie szkody???

draconiss
Wpisów: 127
Wysłane: 11 sierpnia 2019 13:09:51
jak to czemu nie pozwala:) bo nadal sobie beda wyplacali premie, gdby teraz nagle pozwali o zwrot premii poprzednikow to pozniej beda musieli zwrocc terazniejsze premie na wypadek gdy uklad nie zostanie zrealizowany i bedzie to dzialanie na szkode. Reka reke myje :D

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, leonek7