pixelg
K2INTERNT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

K2INTERNT [K2I]

AKTUALNY KURS: 5,90 zł (-4,07%) 06-04-2020 16:32
rybeusz
Wpisów: 190
Wysłane: 2 października 2013 00:56:23 przy kursie: 14,50 zł
@pampelini - w pierwszej części zacytowałeś moje słowa, a potem jako kontrargument mam wrażenie że powtórzyłeś właściwie dokładnie to samo blackeye

Odnośnie zaś pytania w kwestii: kupno częsci K2 jako inwestycja krótko- lub długoterminowa -> tu z portfolio K2 chodziło mi konkretnie o wejście kapitałowe w Audiotekę (akurat jest dobre 'okienko', bo szukają inwestora) lub odkupienie Octawave. Oba biznesy są już w sporej części rozwinięte, oba w perspektywicznych subbranżach, w obu pierwsze i największe koszty zostały już poniesione, oba w niedługim czasie mogą przynosić względnie stały i rosnący zysk (niezależny wprost od koniunktury na rynku), oba sprawdzą się na różnych rynkach lokalnych i oba można z powodzeniem krosować z szeroko rozumianymi usługami reklamowo-marketingowymi w obrębie podmiotów już należacych do Dentsu.
Edytowany: 2 października 2013 00:57

Wirtualny
Wpisów: 269
Wysłane: 2 października 2013 10:10:29 przy kursie: 14,31 zł
@rybeusz
"Poligonem doświadczalnym będzie tu pewnie Francja. To chyba pierwszy rynek obok Niemiec, na którym spółka musi nauczyć się walczyć o wydawców i klienta z dużym przeciwnikiem, który już tam jest i działa lokalnie od pewnego czasu."

Bardzo celna uwaga, zrobiłem mały "research" w kilku miejscach sieci, bo pamiętam co mówił o Francji Marcin Beme. Francuska branża wydawnicza raczej z zadowoleniem przyjęła pojawienie się Audioteki na ich rodzimym rynku jako przeciwwagi i konkurencji dla Audible. Audioteka dzieli się wpływami z wydawcami pół na pół - Audible zabiera 80%. I chyba na tyle są zadowoleni, że nawet nagrywają w Polsce w studiach nagraniowych współpracujących z Audioteką. Przykładem może być studio Sound Tropez.
Nagrywają francuską wersję "Gry o Tron" i "Walking Dead".
metromsn.gazeta.pl/Gwiazdy/1,1...
www.youtube.com/watch?v=NSFxoB...

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 942
Wysłane: 2 października 2013 12:26:57 przy kursie: 14,31 zł
AUDIOTEKA zaczyna się mocno rozpychać na największych rynkach.. małe rynki były dobre ale teraz czas na duże rynki
uruchomili właśnie audiotekę w Niemczechthumbright i zasięg swoich produktów powiększyli o 70 mln ludzi... + ci którzy na świecie uczą się albo mówią po niemiecku..
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 2 października 2013 23:17:19 przy kursie: 14,31 zł
było już o AUDIOTECE, to teraz niech będzie o OCTAWAVE...
zdobyli dużego i potencjalnie dynamicznego klienta... firme MANTA
www.spidersweb.pl/2013/10/mant...

widać, że spółki zależne mocno przyszpieszają

Wirtualny
Wysłane: 4 października 2013 10:17:31 przy kursie: 13,10 zł
W infrastrukturze Oktawave ulokowane zostało środowisko informatyczne piLAB, które umożliwia zarządzanie dowolnie dużymi zbiorami danych. Jest ono oparte na rozwiązaniach, które będą opatentowane. Obecnie, trwają prace nad zgłoszeniami patentowymi, które zabezpieczą innowację zarówno w UE, jak i w USA.

Obecnie realizowany jest proces wdrożenia modułów piToolBox w Oktawave, obie firmy zapowiadają już uruchomienie w pełni zautomatyzowanego systemu w modelu PaaS (Platform-as-a-Service). Dzięki niemu każda firma będzie mogła samodzielnie uruchomić własną platformę do zarządzania Big Data w chmurze obliczeniowej. Planowany termin uruchomienia platformy to grudzień 2013.

www.computerworld.pl/news/3924...

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 10 października 2013 00:10:58 przy kursie: 12,85 zł
jeszcze o tej współpracy OCTAWAVE i PILAb
www.camido.pl/jak-powiazac-big...

parę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć... np to że chmura OCTAWAVE w testach wychodzi ponad 8 x szybsza niż inne zachodnie chmurythumbright

Wirtualny
Wysłane: 10 października 2013 15:21:20 przy kursie: 13,59 zł
8 do 11 razy szybsi od drugiej chmury w kolejności, czyli od dostawców z niższych miejsc ten rząd wielkości będzie jeszcze większy. Pod koniec roku poznamy gdzie zostanie uruchomiony drugi region Oktawave, badania wskazują, że powinno to być DC ulokowane zagranicą, a być może nawet poza Europą.
Chyba mają na myśli USA, bo nie sądzę żeby chodziło o Azję czy Australię.
Dla tych co nie mają czasu na obejrzenie całości polecam ostatnią 45 minutową część, pytania i odpowiedzi. Konkluzja jest taka, że Big Data bardzo potrzebuje chmury bo potrzebuje dużych mocy obliczeniowych.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 10 października 2013 22:26:02 przy kursie: 13,59 zł
ja ciągle czekam na informację, że OCTAWAVE sprzeda licencję na korzystanie ze swojej technologii chmury która jest taka szybka.... nie jest przecież w szybkim tempie "otworzyć" sprzedaży chmury na każdym większym rynku świata...
ale zawsze może sprzedać swoją technologię jakiejś firmie która nawet pod swoją marką otworzy chmurę opartą po "cichu" na technologii OCTAWAVE...

i druga myśl która mi przeszła ostatnio po przeczytaniu ostatnich informacji to to że to po OCTAWAVE nawet szybciej niż po AUDIOTEKE może przyjść i położyć na stole ofertę jakiś "grubas" typu AMAZON, GOOGLE> itd... choćby po to żeby skasować potencjalną konkurencję....

Kod:
mod: prośba o nie puszczanie wodzy fantazji, bo jest to jechanie po bandzie i może wprowadzać innych w błąd lub fałszywe przeświadczenie. tylko niezależny ekspert IT z wiedzą o rynku światowym może wypowiadać się miarodajnie o takich sprawach jak szybkość chmury czy ilość konkurencji. rozwiązania techniczne mają to do siebie, że są łatwo kopiowalne i szybko się starzeją. wyzwaniem jest komercjalizacja, a nie budowa

Edytowany: 11 października 2013 03:31

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 16 października 2013 20:01:07 przy kursie: 13,20 zł
@ mod

ale o szybkości chmury proponowanej przez OCTAWAVE czerpałem wiedzę z prezentacji do których link został podany na forum... to nie były moje fantazje..Speak to the hand

Wirtualny
Wysłane: 16 października 2013 21:42:58 przy kursie: 13,20 zł
bankrucik ma rację, na konferencji wymieniono audytora z imienia i nazwiska, jest to Jason Read, zarządzający CloudHarmony http://www.cloudharmony.com/about
Chyba że ktoś wątpi w jego kompetencje.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 21 października 2013 12:04:04 przy kursie: 14,02 zł
mogłoby k2 podawać w raportach choć przychody OCTAWAVE i AUDIOTEKI.
bardzo mnie ciekawią przychody po wejściu do Niemiec ( ogromny rynek w samych Niemczech i na świecie)

a tak trochę poza samą spółkę ciekawy wywiad z prezesem K2, o biznesie, o społeczeństwie itd..

wyborcza.biz/biznes/1,101716,1...

poza tematem, jedna rzecz mi przychodzi do głowy, po ostatniej obecności w mediach zarządu K2, i spółek zależnych widać, ze dział pr w k2 wziął się w reszcie do roboty.

nie wystarczy być dobrym w jakiejś dziedzinie ale trzeba też się tym pochwalić przed innymi

Wirtualny
Wysłane: 22 października 2013 08:45:49 przy kursie: 14,02 zł
Jest prezentacja dla inwestorów z września, pewnie z ostatniego spotkania, K2 Media chwali się pozyskaniem ponad 30 klientów w tym roku, Polo Market, Atlas, Storck, Prima, Amway, Valleant, Polpharma, GetinBank, Tui, Pracuj.pl, Acer, etc. w tym dwóch istotnych obrotowo, Meritum Bank oraz Carrefour.
K2 Web Systems pozyskał ABB, Grupę Żywiec i PZL Mielec. W ciągu najbliższych 18 miesięcy przewidywany jest wzrost przychodów firmy z usług, które od strony technologicznej powiązane są z korporacyjnymi rozwiązaniami mobilnymi i na tablety, rozwiązaniami dostępnymi w modelu SaaS oraz wdrażanymi w oparciu o chmurę publiczną i hybrydową.
Agencja K2 dołączyła do portfolio Teatr Wielki - Opera Narodowa, Carrefour i KIA.
Celem Audioteki jest zostać liderem cyfrowej dystrybucji audiobooków w krajach nieanglojęzycznych, ilościowo 25% światowego rynku audiobooków cyfrowych, bez USA, 20 m zarejestrowanych użytkowników i 2,5 m użytkowników płacących, osiągnięcie przychodów w wysokości 50 m EUR.
Oktawave w najbliższym czasie koncentruje się na poszerzaniu oferty oraz ekspansji na rynki zagraniczne. W zakresie nowych usług Oktawave uruchomi przede wszystkim market aplikacji, który pozwoli klientom końcowym wykorzystać w pełni potencjał modelu zakupu oprogramowania jako usługi, SaaS. Kluczowym projektem jest także uruchomienie kolejnych stref dostępności, a przez to ekspansja na rynki globalne. W tym celu firma prowadzi specjalny projekt z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

www.k2.pl/inwestorzy/_files/Pr...

Wirtualny
Wysłane: 25 października 2013 11:17:31 przy kursie: 14,67 zł
Jakaś większa współpraca z Manta Multimedia się zapowiada ...

Okazją do zorganizowania konferencji prasowej przez polskiego producenta urządzeń mobilnych i sprzętu AGD/RTV było głównie uruchomienie nowej usługi o nazwie Mantabox. Mantabox to coś, co najprościej można byłoby nazwać "dropbox made in Poland". Każdy użytkownik tego typu rozwiązań będzie od razu wiedział o co chodzi. Pozostałym spieszymy z wyjaśnieniami.

Mantabox to dostępny dla każdego zainteresowanego dysk w chmurze (infrastrukturę dostarcza firma Oktawave). W wariancie bezpłatnym dostępna jest przestrzeń o pojemności 5 GB, a aby skorzystać z usługi wystarczy zarejestrować się na witrynie domowej http://mantabox.com/

Cechą podkreślaną przez gospodarza konferencji było oprogramowanie. Każdy smartfon czy tablet sprzedawany przez Mantę będzie już na starcie wyposażony w aplikację obsługującą dysk Mantabox.

http://pclab.pl/news55208.html

kolega
kolega PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 210
Wysłane: 31 października 2013 21:55:08 przy kursie: 15,00 zł
Prezes Żebrowski zrezygnowal ze swojej funkji
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...

mam nadzieje ze w poniedzialek nie bedzie katastrofy
Edytowany: 31 października 2013 21:55

rybeusz
Wysłane: 4 listopada 2013 09:00:58 przy kursie: 13,51 zł
Niestety zmiana na stanowisku prezesa to nie jedyna negatywna informacja jaka wyszła z końcem tygodnia.
4 tygodnie temu napisałem w tym wątku:

rybeusz napisał(a):
Przed K2 trudne tygodnie, jeśli uda się nie starcić w przetargach dużych klientów na biznesie podstawowym, to być może jest szansa na zniwelowanie straty z pierwszego półrocza i wyjście w okolicy zera netto. Utrata dużego klienta będzie wprawdzie widoczna dopiero na przychodach za 2014 rok, ale w przypadku zmiany agencji zawsze jest ryzyko, że część kampanii z końcówki tego roku zostanie wygaszona nieco wcześniej i siłą rzeczy przychody będą jednak trochę mniejsze niż zarząd zakłada. A znalezienie nowego klienta, który wypełniłby lukę w budżecie, zawsze chwilę trwa. (...)

Jeśli rynek reklamowy rzeczywiście w 2014 w końcu odbije, a Octawave osiągnie break even w najbliższych miesiącach zgodnie z planem zarządu (na swoje potrzeby zakładałem raczej przełom 1Q14 /2Q14), to spółka może wrócić na szlak i generować dla akcjonariuszy zyski. Zawsze jednak jak słyszę, że :
Cytat:
nasz cel strategiczny wydaje się szalenie ambitny. Nie jest on kompletnie niemożliwy do zrealizowania, ale będzie wymagał wiele pracy i sprzyjających okoliczności
zastanawiam się jednak czy przez prezesa przemawia zwykły formalizm wymagany w tego typu prognozach, czy jednak już delikatny sceptycyzm co do ich realizacji... Pray

Tymczasem pojawiła się właśnie oficjalna informacja o jednym z klientów, o których pisałem Silenced d'oh! PLAY: zmiana agencji interaktywnej . Nie wiem czy wybór GOOD jako agencji supportującej w działaniach ATL miało załagodzić wstrząs, ale tym budżetem niestety nie zasypią powstałej właśnie dziury. Paradoksalnie wcale nie był to klient, o którego bałem się najbardziej... Akcjonariuszom pozostaje czekać na kolejne informacje przetargowe, a pracownikom zagryźć zęby, bo czeka ich pewnie kilka gorących tygodni i wzmożona walka o nowe budżety w przetargach.
Edytowany: 4 listopada 2013 09:20

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 4 listopada 2013 09:27:28 przy kursie: 13,51 zł
kolega napisał(a):
Prezes Żebrowski zrezygnowal ze swojej funkji
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...

mam nadzieje ze w poniedzialek nie bedzie katastrofy

a czemu miałaby być katastrofa..? bo prezes rezygnuje? jaki tutaj związek widzisz?binky
prezes jest drugim co do wielkości akcjonariuszem więc gdyby chciał opuścić K2 definitywne to jeszcze pozostaje kwestia KTO odkupi od niego pakiet akcji.. i tutaj robi się jeszcze ciekawiej. w mojej opiniithumbright

kolega
kolega PREMIUM
Wysłane: 4 listopada 2013 10:10:00 przy kursie: 13,51 zł
mówiąc o katastrofie miałem namyśli znaczący spadek kursu
co obserwujemy w tym momencie
nie mówie że to jest katastrofa dla spółki
ale takie info może mieć wpływ na kurs

rybeusz
Wysłane: 4 listopada 2013 13:14:04 przy kursie: 13,51 zł
Bankrucik, katastrofa to może nie, ale tak po ludzku trochę szkoda, bo Pan Janusz miał naprawdę duże doświadczenie i wiedzę o rynku, a jako frontman grupy też swoją funkcję pełnił moim zdaniem bardzo przyzwoicie.
Zaś co do spekulacji odnośnie zmiany w strukturze akcjonariatu, to mam cichą nadzieję że nie będzie to jednak vc pokroju bmp, tylko jakiś prawdziwy inwestor strategiczny chętny do zostania w spółce na dłużej, gotowy do współtworzenia i realizacji strategii spółki.

kolega
kolega PREMIUM
Wysłane: 5 listopada 2013 08:06:17 przy kursie: 13,51 zł
Prezes Żebrowski jakoś mało entuzjastyczny w stosunku do K2i

cyt:
Nie mam na razie żadnych planów sprzedaży czy dokupowania akcji K2 Internet – mówi Żebrowski. Zastrzega, że w dłuższym horyzoncie o tym, czy będzie dalej zaangażowany w firmę, decydowały będą jej wyniki finansowe i wycena rynkowa. Deklaruje, że nie zamierza całkowicie rozstawać się z K2 Internet. – Nie wykluczam, że w przyszłym roku dołączę do rady nadzorczej – oznajmia. Pytany o nowe miejsce zatrudnienia oświadcza, że na razie zamierza zrobić sobie długą, kilkumiesięczną przerwę od pracy.

www.parkiet.com/artykul/26,134...

Ammianus
Wpisów: 398
Wysłane: 5 listopada 2013 16:36:32 przy kursie: 12,15 zł

Takie tam trele morele.
Mówić, że sie nie sprzeda to każdy może.
Zrezygnować z funkcji również można, ale póki co zupełnie nie wiemy o co chodzi poza tym, że prezes chce ...odpocząć. Chyba w tej chwili mocno wyceniamy tą całkowitą niepewność.
Duzy ruch sie zrobił na walorze. Ciekawe jak nisko zjedziemy

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18