pixelg
złożenie wniosku o zgodę na rozpoczęcie badania klinicznego I fazy agonisty receptora GPR40 - CLP207280, w terapii chorób metabolicznych - 2019-12-16 - CELON PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA (CLNPHARMA)
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b
 • Nasze usługi
 • Portfel 4 Fazy Rynku

  qpo epoq iwepiew qpoi ewqpoi ewpqoi pewoqi poewqi poewq ipoewq ipoewqi poew qipo iewqpoi ewqpo iewqpo iewqpo ipoeqwi poqewi poewi poewi poewi poewq ipo

 • Abonament ATTrader.pl

  a ksjdlksadj ladj lkasjlka sjlkdj lkajsdljalsk djlaksjdlk jasld jalskdjlk j

 • Abonament Premium

  qwip iepoiqwpoe ipoqwi peiqpwiepi qwpeipoqwipoqw ipoei poiqwe powi epoe iqpwoipeoi powqi poei poqwi po iepoi wqpoei poi qwpoei poqwi epoiqwpoi epoi qwpoei poqwi epoi wqpo iepwoi wpqoei pwoeqi poweqi pwoqei powei pweoqi wpoeq

 • E-Book

  pwwqpoiqwe pqowei powiqpow ipowipowipoiqwepoiwqepoiwqepoqwepipoweq

złożenie wniosku o zgodę na rozpoczęcie badania klinicznego I fazy agonisty receptora GPR40 - CLP207280, w terapii chorób metabolicznych - komunikat spółki CELON PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA (CLNPHARMA) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr26/2019

Data sporządzenia: 2019-12-16
Skrócona nazwa emitenta
CELON PHARMA S.A.
Temat
Złożenie wniosku o zgodę na rozpoczęcie badania klinicznego I fazy agonisty receptora GPR40 - CLP207280, w terapii chorób metabolicznych.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki informuje, że w związku z zakończeniem prac w ramach fazy badań przedklinicznych agonisty receptora GPR40, Spółka w dniu 16 grudnia 2019 roku złożyła wniosek do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o udzielenie zgody na rozpoczęcie kolejnego etapu badań tj. fazy klinicznej.

Emitent otrzyma decyzję w ciągu 60 dni, o czym poinformuje w odrębnym raporcie bieżącym. Badanie I fazy innowacyjnego agonisty receptora GPR40 - CLP207280 to jednoośrodkowe badanie na zdrowych ochotnikach.

Celem tego badania jest określenie bezpieczeństwa oraz tolerancji leku, a także określenie jego właściwości farmakokinetycznych po jednokrotnym oraz wielokrotnym podaniu, interakcji z metforminą i pokarmem.
Spółka zakłada, że w całym badaniu I fazy weźmie udział ok. 70 zdrowych ochotników, a przewidywalny okres jego trwania wyniesie ok. 6 miesięcy.

Część kliniczna rozwoju innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii chorób metabolicznych, w tym cukrzycy typu II, jest prowadzona w ramach projektu GATE, na który Spółka otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (POIR), w wysokości 24,7 mln.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-12-16Maciej WieczorekPrezes ZarząduMaciej Wieczorek


Nazwa jednostki:CELON PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:CELON PHARMA S.A.
Adres:Ogrodowa 2A, 05-092 Kiełpin
Telefon:227515933
Email:info@celonpharma.com
www:www.celonpharma.com
NIP:118-16-42-061
REGON:015181033

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy