pixelg
podpisanie umowy o dofinansowanie na opracowanie wirtualnej strzykawki treningowej w wirtualnej rzeczywistości - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

podpisanie umowy o dofinansowanie na opracowanie wirtualnej strzykawki treningowej w wirtualnej rzeczywistości

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr11/2019

Data sporządzenia: 2019-05-23
Skrócona nazwa emitenta
INVENTIONMED S.A.
Temat
podpisanie umowy o dofinansowanie na opracowanie wirtualnej strzykawki treningowej w wirtualnej rzeczywistości
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Inventionmed S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: Emitent ) informuje, że w dniu dzisiejszym została podpisana umowa o powierzenie grantu na realizację przedsięwzięcia pn. Opracowanie innowacyjnego symulatora medycznego w postaci wirtualnej strzykawki treningowej w VR . Umowa została podpisana z Kujawsko Pomorską Agencją Innowacji sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu. Kwota dofinansowania wynosi nie więcej niż 734.500 zł, a całkowity koszt projektu wynosi 1.011.300 zł. O fakcie złożenia wniosku oraz o otrzymaniu informacji o przyznaniu dotacji Emitent informował w raporcie EBI nr 10/2019 z dnia 15 maja 2019 r. raport kwartalny za I kwartał 2019 r.
Wirtualna strzykawka jest drugim, po TutorDerm, projektem własnym Emitenta. Jest to symulator medyczny w technologii wirtualnej rzeczywistości mający służyć jako sprzęt szkoleniowy dedykowany specjalistom dermatologii klinicznej i estetycznej. Za jej pomocą przyszli lekarze będą mieli możliwość ćwiczenia zastrzyków podskórnych z pominięciem potrzeby praktyki na organizmach żywych. Podstawą do opracowania wirtualnej strzykawki będzie oprogramowanie wykorzystywane w projekcie TutorDerm. Oba produkty będą ze sobą kompatybilne i mogą stanowić integralny system.
Emitent uznał podpisanie przedmiotowej umowy za istotną informację, mimo iż jej wartość nie przekracza 20% kapitałów własnych Emitenta, ze względu na fakt, że projekt ma wymierną wartość technologiczną, który pozwoli rozszerzyć ofertę Emitenta o kolejny produkt, co może przełożyć się pozytywnie na wyniki finansowe osiągane przez Emitenta a także na jego pozycję na rynku. Istotna w kontekście wirtualnej strzykawki jest również umowa o poufności ze spółką Croma Pharma GmbH z siedzibą w Leobendorf, Austria, o której Emitent informował raportem ESPI nr 10/2019 z dnia 17 maja 2019 r. Croma Pharma GmbH specjalizuje się w produkcji m.in. strzykawek z kwasem hialuronowym i ewentualna przyszła współpraca pomiędzy stronami ma dotyczyć m.in. rozwoju wirtualnej strzykawki, co może przełożyć się na szybsze i bardziej zaawansowane technologiczne końcowe opracowanie produktu w postaci wirtualnej strzykawki.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-05-23Cezary JasińskiWiceprezes Zarządu Cezary Jasiński


Nazwa jednostki:INVENTIONMED SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:INVENTIONMED S.A.
Adres:Bydgoskich Przemysłowców 6/116, 85-862 Bydgoszcz
Telefon:720914663
Email:office@inventionmed.com
www:www.inventionmed.pl
NIP:8442350729
REGON:200715224

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Agencja relacji inwestorskich Capital PR