pixelg
uchwała w sprawie procesu nabywania akcji własnych w związku z połączeniem z Euro Bank SA - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

uchwała w sprawie procesu nabywania akcji własnych w związku z połączeniem z Euro Bank SA

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO



Raport bieżący nr25/2019

Data sporządzenia: 2019-09-27
Skrócona nazwa emitenta
BANK MILLENNIUM S.A.
Temat
Uchwała Zarządu Banku Millennium w sprawie procesu nabywania akcji własnych w związku z połączeniem z Euro Bank S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Bank Millennium S.A. ( Bank ) informuje o podjęciu przez Zarząd Banku uchwały w sprawie nabycia akcji własnych dla umożliwienia objęcia akcji Banku akcjonariuszom Euro Bank S.A. ("Euro Bank") jako spółki przejmowanej w ramach połączenia Banku i Euro Bank ("Połączenie").

Podjęcie działań zmierzających do nabycia akcji własnych następuje zgodnie z postanowieniami uchwał zatwierdzających Połączenie podjętych przez Walne Zgromadzenia obu banków dnia 27 sierpnia 2019 r. Zgodnie z tymi uchwałami oraz planem Połączenia, Bank nie wyemituje żadnych nowych akcji w związku z Połączeniem, zaś akcje połączeniowe, które mają zostać przydzielone i wydane uprawnionym akcjonariuszom Euro Banku, zostaną nabyte na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w obrocie wtórnym przez Millennium Dom Maklerski S.A. na polecenie Banku Millennium na podstawie art. 515 § 2 Kodeksu spółek handlowych.

Łączna liczba nabywanych akcji wynosić będzie 26.240 sztuk akcji Banku, stanowiących 0,00216302% jego kapitału zakładowego. Środki przeznaczone na realizację nabycia tych akcji będą pochodzić ze środków własnych Banku. Cena, za którą Bank będzie nabywać akcje własne, będzie ceną rynkową, przy czym nie może być ona wyższa od najlepszej bieżącej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Akcje nabywane będą za pośrednictwem Millennium Dom Maklerski S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Nabyte akcje zostaną następnie zaoferowane jako akcje połączeniowe uprawnionym akcjonariuszom Euro Banku innym niż Bank. Przydział akcji jest planowany po zarejestrowaniu połączenia banków przez właściwy sąd rejestrowy.







PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis

2019-09-27Fernando BichoWiceprezes Zarządu BankuFernando Bicho








Nazwa jednostki:BANK MILLENNIUM SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:BANK MILLENNIUM S.A.
Adres:Stanisława Żaryna 2A, 02-593 WARSZAWA
Telefon:0 801 331 331
Fax:022 598 10 58
Email:ir@bankmillennium.pl
www:www.millenet.pl
NIP:526-021-29-31
REGON:001379728

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Agencja relacji inwestorskich Capital PR