pixelg
podpisanie listu intencyjnego dot. współpracy przy dostawie kanabinoidów oraz inwestycji - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

podpisanie listu intencyjnego dot. współpracy przy dostawie kanabinoidów oraz inwestycji

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr24/2019

Data sporządzenia: 2019-07-15
Skrócona nazwa emitenta
TELEHORSE S.A.
Temat
Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy przy dostawie kanabinoidów oraz inwestycji
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Telehorse S.A. informuje, iż w dniu 15/07/2019 podpisał list intencyjny z Cannabis Light sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ( Partner ). Współpraca z Partnerem przewidywać będzie m.in. dostawy konfekcjonowanych produktów roślinnych zawierających kanabinoidy, w tym także na potrzeby przemysłu farmaceutycznego pod marką własną Cannabis Poland; dystrybucji przez Cannabis Poland w/w produktów pod marką Partnera; inwestycji kapitałowej na poziomie 1 (jednego) miliona złotych przez Cannabis Poland w przedsiębiorstwo Partnera obejmującej uprawy konopi włóknistych bazującej m.in. na zezwoleniu uzyskanym przez Partnera w dniu 08/07/2019.

Umowa została zawarta na okres czterech miesięcy. W tym czasie strony w sposób sformalizowany przygotują i wprowadzą w życie dokumenty określające zasady współpracy przy realizacji celów określonych powyżej.

Emitent - po zmianie nazwy na Cannabis Poland podczas WZ w dniu 13/05/2019 - planuje rozwój w dziedzinie produkcji i sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych z głównym nastawieniem na produkty do waporyzacji zawierające kanabinoidy wytwarzane z konopi. Waporyzacja produktów bogatych w kanabinoidy jest uznawana za najbardziej skuteczną, efektywną i oszczędną metodę przyjmowania kanabinoidów. Kanabinoidy są stosowane w kuracjach przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwlękowych, przeciwpsychotycznych i przeciwspazmatycznych. Znajdują zastosowanie w chorobie Alzheimera, Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, białaczce, cukrzycy, astmie, epilepsji, urazach rdzenia kręgowego, migrenie, terapiach odwykowych. Pomagają w bólach reumatycznych. Mają właściwości przeciwwymiotne i stymulujące apetyt, co ma zasadnicze znaczenie dla osób w trakcie chemioterapii oraz mogą być stosowane w procesie odwykowym przy walce z nałogiem palenia tytoniu oraz heroiny. Kanabinoidy są także stosowane w leczeniu padaczki lekoopornej.

Wielkość rynku medycznego bazującego na konopiach szacowana jest w 2028 roku w Polsce na 2 mld EUR oraz na 58 mld EUR w całej Europie.

Podstawa prawna: § 4 ust. 2 pkt 1a) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu - Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-07-15Radomir Woźniakoperator


Nazwa jednostki:TELEHORSE SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:TELEHORSE S.A.
Adres:Lindleya 16, 02-013 Warszawa
Email:office@telehorse.pl
www:www.telehorse.pl
NIP:107-00-21-611
REGON:145993939

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Agencja relacji inwestorskich Capital PR