zawarcie umowy na produkcję gier bazujących na twórczości pisarza Jacka Piekary - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
StockWatch.pl
AD.bx ad0b

zawarcie umowy na produkcję gier bazujących na twórczości pisarza Jacka Piekary

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr4/2019

Data sporządzenia: 2019-03-25
Skrócona nazwa emitenta
THE DUST S.A.
Temat
Zawarcie umowy z Panem Jackiem Piekarą na produkcję gier bazujących na twórczości pisarza
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do opublikowanych przez The Dust S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka , Emitent , The Dust ) raportów bieżących nr 23/2018 i 1/2019, Zarząd Spółki informuje, iż w dniu 25 marca 2019 r. Spółka zawarła z Panem Jackiem Piekarą (dalej: Twórca ) umowę nabycia przez The Dust od Twórcy autorskich praw majątkowych (bezterminowo i bez prawa odwołania) do serii książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie (dalej: Powieści ), składających się na tzw. Cykl Inkwizytorski. Twórca jest wyłącznym autorem Powieści.

Nabyte prawa upoważniają Spółkę do pełnego wykorzystania wszelkich motywów opisanych w Powieściach w celu produkcji, dystrybucji i sprzedaży bazujących na nich gier elektronicznych na wszelkie dostępne platformy (według uznania Emitenta), w tym w szczególności komputery PC, konsole Xbox, konsole PlayStation, konsole Nintendo, a także na urządzenia mobilne (w szczególności z systemami Android i iOS oraz na PlayStation Vita).

Umowa dotyczy jednej gry na urządzenia stacjonarne (pierwszej z ewentualnej serii) i jednej gry na urządzenia mobilne (pierwszej z ewentualnej serii), wraz z aktualizacjami. Intencją Twórcy i Spółki jest przy tym zawarcie w przyszłości umów umożliwiających stworzenie przez The Dust kolejnych gier z serii.

Gry mają zostać osadzone w mrocznym i realistycznie brutalnym świecie opartym na Powieściach i być przeznaczone przede wszystkim dla odbiorcy dorosłego, niestroniącego od trudnych wyborów moralnych. Twórca będzie zobowiązany do udzielania Spółce konsultacji w zakresie fabuły, jednak The Dust będzie miał swobodę w realizacji gier.

Przedmiotowa umowa dotyczy dodatkowo udzielenia Spółce przez Twórcę licencji uprawniającej The Dust do wykorzystania autorskich praw majątkowych w zakresie produkcji, dystrybucji i sprzedaży gry planszowej bazującej na Powieściach, z zastrzeżeniem, że licencja taka do końca 2024 r. przysługuje innej osobie. W związku z tym Emitentowi licencja została udzielona na wypadek chęci stworzenia przez The Dust gry planszowej po tym okresie, a jeśli wcześniej, to w ramach porozumienia z ww. licencjobiorcą. Emitent informuje przy tym, że aktualnie gra planszowa ma dla niego znaczenie drugorzędne w stosunku do gier elektronicznych, dlatego na najbliższą przyszłość nie planuje działań ukierunkowanych na jej produkcję.

Z tytułu przedmiotowej umowy Twórcy przysługuje wynagrodzenie rynkowe określone w sposób zapewniający interes i bezpieczeństwo Emitenta.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-03-25Jakub WolffPrezes Zarządu
2019-03-25Krzysztof WagnerI Wiceprezes Zarządu


Nazwa jednostki:THE DUST SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:THE DUST S.A.
Adres:Podwale 7/5, 50-043 Wrocław
Telefon:503740261
Email:office@thedust.pl
www:www.thedust.pl
NIP:899 27 53 616

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Relacje inwestorskie
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d