pixelg
zawarcie umowy na produkcję gier bazujących na twórczości pisarza Jacka Piekary - 2019-03-25 - THE DUST SPÓŁKA AKCYJNA (THEDUST)
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b
 • Nasze usługi
 • Portfel 4 Fazy Rynku

  qpo epoq iwepiew qpoi ewqpoi ewpqoi pewoqi poewqi poewq ipoewq ipoewqi poew qipo iewqpoi ewqpo iewqpo iewqpo ipoeqwi poqewi poewi poewi poewi poewq ipo

 • Abonament ATTrader.pl

  a ksjdlksadj ladj lkasjlka sjlkdj lkajsdljalsk djlaksjdlk jasld jalskdjlk j

 • Abonament Premium

  qwip iepoiqwpoe ipoqwi peiqpwiepi qwpeipoqwipoqw ipoei poiqwe powi epoe iqpwoipeoi powqi poei poqwi po iepoi wqpoei poi qwpoei poqwi epoiqwpoi epoi qwpoei poqwi epoi wqpo iepwoi wpqoei pwoeqi poweqi pwoqei powei pweoqi wpoeq

 • E-Book

  pwwqpoiqwe pqowei powiqpow ipowipowipoiqwepoiwqepoiwqepoqwepipoweq

zawarcie umowy na produkcję gier bazujących na twórczości pisarza Jacka Piekary - komunikat spółki THE DUST SPÓŁKA AKCYJNA (THEDUST) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr4/2019

Data sporządzenia: 2019-03-25
Skrócona nazwa emitenta
THE DUST S.A.
Temat
Zawarcie umowy z Panem Jackiem Piekarą na produkcję gier bazujących na twórczości pisarza
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do opublikowanych przez The Dust S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka , Emitent , The Dust ) raportów bieżących nr 23/2018 i 1/2019, Zarząd Spółki informuje, iż w dniu 25 marca 2019 r. Spółka zawarła z Panem Jackiem Piekarą (dalej: Twórca ) umowę nabycia przez The Dust od Twórcy autorskich praw majątkowych (bezterminowo i bez prawa odwołania) do serii książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie (dalej: Powieści ), składających się na tzw. Cykl Inkwizytorski. Twórca jest wyłącznym autorem Powieści.

Nabyte prawa upoważniają Spółkę do pełnego wykorzystania wszelkich motywów opisanych w Powieściach w celu produkcji, dystrybucji i sprzedaży bazujących na nich gier elektronicznych na wszelkie dostępne platformy (według uznania Emitenta), w tym w szczególności komputery PC, konsole Xbox, konsole PlayStation, konsole Nintendo, a także na urządzenia mobilne (w szczególności z systemami Android i iOS oraz na PlayStation Vita).

Umowa dotyczy jednej gry na urządzenia stacjonarne (pierwszej z ewentualnej serii) i jednej gry na urządzenia mobilne (pierwszej z ewentualnej serii), wraz z aktualizacjami. Intencją Twórcy i Spółki jest przy tym zawarcie w przyszłości umów umożliwiających stworzenie przez The Dust kolejnych gier z serii.

Gry mają zostać osadzone w mrocznym i realistycznie brutalnym świecie opartym na Powieściach i być przeznaczone przede wszystkim dla odbiorcy dorosłego, niestroniącego od trudnych wyborów moralnych. Twórca będzie zobowiązany do udzielania Spółce konsultacji w zakresie fabuły, jednak The Dust będzie miał swobodę w realizacji gier.

Przedmiotowa umowa dotyczy dodatkowo udzielenia Spółce przez Twórcę licencji uprawniającej The Dust do wykorzystania autorskich praw majątkowych w zakresie produkcji, dystrybucji i sprzedaży gry planszowej bazującej na Powieściach, z zastrzeżeniem, że licencja taka do końca 2024 r. przysługuje innej osobie. W związku z tym Emitentowi licencja została udzielona na wypadek chęci stworzenia przez The Dust gry planszowej po tym okresie, a jeśli wcześniej, to w ramach porozumienia z ww. licencjobiorcą. Emitent informuje przy tym, że aktualnie gra planszowa ma dla niego znaczenie drugorzędne w stosunku do gier elektronicznych, dlatego na najbliższą przyszłość nie planuje działań ukierunkowanych na jej produkcję.

Z tytułu przedmiotowej umowy Twórcy przysługuje wynagrodzenie rynkowe określone w sposób zapewniający interes i bezpieczeństwo Emitenta.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-03-25Jakub WolffPrezes Zarządu
2019-03-25Krzysztof WagnerI Wiceprezes Zarządu


Nazwa jednostki:THE DUST SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:THE DUST S.A.
Adres:Podwale 7/5, 50-043 Wrocław
Telefon:503740261
Email:office@thedust.pl
www:www.thedust.pl
NIP:899 27 53 616

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Agencja relacji inwestorskich Capital PR