Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

12 lutego na NewConnect zadebiutuje ECC Games

Opublikowano: 2019-02-07 13:02:38

Omawiane walory: ,

W przyszłym tygodniu na małym parkiecie zadebiutuje ECC Games, studio pracujące nad grą DRIFT19, której debiut planowany jest na połowę bieżącego roku. To kolejna spółka, w której jednym z głównych akcjonariuszy jest giełdowy PlayWay.

ECC Games jeszcze w tym roku zamierza wydać grę DRIFT19. (Fot. mat. prasowe)

ECC Games to zespół deweloperów, grafików i projektantów, który pracuje nad grą DRIFT19, pierwszego realistycznego symulatora kierowcy driftowego – specjalisty od jazdy w kontrolowanym poślizgu. Największym akcjonariuszem spółki jest Inovo sp. z o.o. Venture I SKA (28,95 proc.). Na drugim miejscu jest giełdowy PlayWay z pakietem 27,15 proc. Z kolei czlonkowie zarządu: Piotr Wątrucki i Jakub Traczyk posiadają odpowiednio 15,47 i 4,99 proc. akcji ECC Games.

DRIFT19 ma pokazać wszystkie aspekty związane z dyscypliną sportu jaką jest drifting. Gracze będą kupować, a następnie modyfikować swoje samochody w wirtualnym garażu, aby przygotować je do startów w zawodach. W grze znajdą się wiernie odwzorowane licencjonowane tory driftowe, w tym legendarne japońskie trasy EBISU Circuit. Twórcy DRIFT19 jako pierwsi na świecie uzyskali licencję na wszystkie trasy należące do tego kompleksu. Deweloperzy z ECC GAMES przenieśli je do gry z wykorzystaniem techniki skanowania 3D. Studio ściśle współpracuje z Pawłem Groszem, profesjonalnym kierowcą driftowym z zespołu Drift Patriot, wicemistrzem serii Drift Open z 2017 roku.

Premiera gry planowana jest na połowę 2019 roku. Oprócz komputerów osobistych, tytuł trafi też na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

DRIFT19 nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje ECC GAMES. Po sukcesie gry Car Mechanic Simulator 18 na systemy Android i iOS, która została pobrana ponad 12 milionów razy, firma pracuje nad kolejną mobilną odsłoną cyklu poświęconemu renowacji samochodów. 15 lutego 2019 roku, swoją premierę będzie mieć opracowany przez ECC GAMES Car Mechanic Simulator dla konsoli Nintendo Switch.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ECC GAMES podjęło również współpracę z Ultimate Games, której wynikiem będzie mobilna wersja gry Ultimate Fishing Simulator. Studio chce rozwinąć i ulepszyć rozgrywkę oraz zastosować sprawdzone w Car Mechanic Simulator 18 metody monetyzacji. Prace nad grą są na bardzo zaawansowanym etapie, w najbliższym okresie planowane jest rozpoczęcie testów „Soft launch” w wybranych krajach w celu finalnej optymalizacji monetyzacji gry.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ECCGames, playway)

 • PlayWay dostanie ponad 15 mln zł dywidendy z Frozen District

  Frozen District - spółka zależna PLAYWAY - podzieli się zyskiem za 2018 r. Na konto giełdowej spółki wpłynie 15,22 mln zł.

 • Rynek główny GPW od ośmiu miesięcy nie odnotował ani jednego IPO

  Wartość pierwotnych ofert publicznych przeprowadzonych na europejskich giełdach w I kw. 2019 r. wyniosła rekordowo niskie 0,7 mld euro - to spadek o 95 proc. w skali roku (13,1 mld euro). W Warszawie odnotowano zaledwie 3 IPO, wszystkie na alternatywnym rynku NewConnect, ich łączna wartość wyniosła 3 mln euro. Oznacza to już drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW (nie licząc przenosin z NewConnect), wynika z raportu IPO Watch Europe przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Dane z USA mogą namieszać na GPW, w grze spółki gamingowe, Pekao i J.W. Construction

  Początek piątkowej sesji na giełdzie w Warszawie przynosi kontynuację spadkowej korekty na akcjach CD Projektu, 11 bit studios i PLAYWAY. Inwestorzy mocno też przyglądają się Pekao, po zapowiedzi zwolnień grupowych. W grze jest też J.W. Construction. Cały rynek wyczekuje natomiast na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. To one mogą przesądzić o losach dzisiejszej sesji.

 • Byki odpuszczają, w centrum uwagi KGHM, 11 bit studios i Oponeo.pl

  Piątkowa sesja w Warszawie rozpoczęła się od wzrostów indeksów, które następnie przerodziło się w osuwanie i spadki. W centrum uwagi są spółki gamingowe oraz KGHM. Ciekawie jest też na Oponeo.pl i Sfinksie.

 • Prezes ECC Games: Rozwój spółki jest dla nas priorytetem

  Gościem czwartego czatu w StockWatch.pl w ramach trwającego GAMING WEEK był Piotr Wątrucki, prezes zarządu ECC Games. Głównym tematem spotkania z inwestorami była nadchodząca premiera gry DRIFT19, czyli pierwszego na świecie symulatora kierowcy–specjalisty od jazdy w kontrolowanym poślizgu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku