X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

26 września odbyło się VIII Forum Sporów Korporacyjnych – konflikty z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi

Opublikowano: 2018-10-11 13:25:46

26 września br. w Sali Notowań warszawskiej GPW odbyło się VIII Forum Sporów Korporacyjnych, gdzie prawnicy spółek giełdowych zaktualizowali swoją wiedzę w zakresie najważniejszych obszarów dotyczących relacji prawno-biznesowych. Uczestnicy mieli także okazję aby porozmawiać i wymienić się doświadczeniami związanymi z pracą w dziale prawnym spółki giełdowej, a w szczególności umiejętnym zarządzaniem sporami na linii akcjonariusze-rada nadzorcza-zarząd. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum były konflikty z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Podczas spotkania prelegenci zaprezentowali 4 bloki tematyczne poświęcone zagadnieniom prawnym, istotnym z punktu widzenia spółki giełdowej.

W pierwszej kolejności skoncentrowano się na sporach korporacyjnych w praktyce analizując istotę i przebieg sporów; przegląd rozwiązań prawnych i typów rozstrzygnięć sądowych, case study spółki giełdowej. Następnie, w gronie ekspertów z dziedziny prawa rynku kapitałowego, przeanalizowane zostały kwestie związane z projektem ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, prezentując m.in.: kluczowe zmiany dla spółek; wyzwania związane z zapewnieniem zgodności oraz obszary możliwych sporów i praktyczne sposoby ich ograniczenia.

W drugiej części spotkania skupiono się na odpowiedzialności odszkodowawczej spółki publicznej i jej organów za informacje zawarte w raportach okresowych. Omówiono takie zagadnienia, jak: podstawa i przesłanki odpowiedzialności spółki publicznej; kwestie procesowe; możliwe podejścia do wyceny szkody oraz możliwość wystąpienia przez Spółkę przeciwko członkom zarządu i rady nadzorczej z roszczeniem regresowym. Na koniec odbyła się dyskusja panelowa pt.: „Spory korporacyjne oczami praktyków – nie da się ich uniknąć, ale jak je prowadzić i … rozwiązywać”.

Forum było skierowane do działów prawnych w spółce giełdowej.

Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych wraz z Partnerami: EY, Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz kancelariami prawnymi – RKKW, Wardyński i Wspólnicy.

Video z konferencji oraz podsumowanie w formie pytań i odpowiedzi będzie dostępne na www.seg.org.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku